PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa

0:0

finał (0:0)

24.10.2020, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Runda 8 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:10:18)
Posiadanie piłki: 47% : 53%.
Strzały na bramkę: 1:4.
Strzały niecelne: 7:8.
Rzuty rożne: 5:8.
Spalone: 1:0.
Faule: 0:10.
Beznadziejne było to spotkanie. Zakończyło się idealnie odzwierciedlającym poziom wynikiem 0:0. Po pierwszej połowie można było odrobinę ponarzekać na niedobór sytuacji podbramkowych, ale już tym, co działo się w drugiej połowie, można straszyć dzieci. Jedyna godna wspomnienia akcja była w 55. minucie, w której Dante Stipica nie pozwolił na strzelenie gola Tomasowi Pekhartowi. Tylko bramkarz Pogoni Szczecin zapracował na miejsce w jedenastce kolejki swoim występem.

90+7

90+7

Tym rozegraniem rzutu rożnego Pogoń podsumowała swoją dyspozycję w ofensywie. Zaczęła wymieniać krótkie podania na obrzeżach pola karnego i nawet nie wykonała dośrodkowania zanim Szymon Marciniak zdecydował się na zakończenie meczu.

90+6

Ostatnia szansa na rozstrzygnięcie meczu dla szczecinian, którzy wywalczyli korner. Głośnymi okrzykami ustawia swoich podopiecznych z ławki Czesław Michniewicz.

90+3

Ostatnie szanse po obu stronach boiska, ale wygląda na to, że drużyny nie są w stanie zrobić sobie krzywdy w tym pojedynku. Kontratak Pogoni Szczecin, ale rozegrany jak w trampkarzach.

90+1

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Tomás Podstawski.

90

Doliczone sześć minut.

89

Futbolówka nie poleciała w bramkę Artura Boruca po zagraniu Sebastiana Kowalczyka. Rzucił się dla pewności były reprezentant Polski.

87

Dośrodkowanie z prawego skrzydła wykonane przez Josipa Juranovicia zostało wyekspediowane przez odpowiednio ustawionego Konstantinosa Triantafyllopoulosa.

86

Zzzzzzzz

84

Maciej Rosołek napomniany żółtą kartką za przewinienie na Adrianie Benedyczaku.

82

Od rzutu wolnego Hubert Matynia. Z kolejnego ataku nic nie wynikło. Można to powtarzać do znudzenia.

80

Filip Mladenović napomniany żółtą kartką za przewinienie na Sebastianie Kowalczyku blisko własnego pola karnego.

78

Po zmianach personalnych nowi piłkarze mają możliwość wpłynięcia na wynik. Pozostało kilkanaście minut tego bezbarwnego "widowiska".

77

Po długiej przerwie w grze spowodowanej opatrywaniem Luki Zahovicia oraz Igora Lewczuka piłka ponownie sunie po boisku. Legia Warszawa odpowiada za rozgrywanie.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   72. Lewczuk (LEG), 80. Mladenović (LEG), 84. Rosołek (LEG)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
Strzały celne: 1:4. Strzały niecelne: 7:8. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 1:0. Foule: 0:10.

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – D. Dąbrowski – Kucharczyk (69. Drygas), Smoliński (75. Hostikka), Gorgon (69. Kozłowski), Kowalczyk (C) (90+1. Podstawski) – Zahović (75. Benedyczak).
Zmiany: Bursztyn – Bartkowski, Drygas, Hostikka, Podstawski, Żurawski, Benedyczak, Kozłowski, Mata.

Legia Warszawa: Boruc – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk (C), Mladenović – Gwilia, Slisz, Karbownik (70. Antolić) – Wszołek, Pekhart, Valencia (64. Rosołek).
Zmiany: Tobiasz – Antolić, Luis Rocha, Kante, Martins, Rosołek, Stolarski, Rémy.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)