1:0

finał (0:0)

24.10.2020, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • Runda 8 • Krzysztof

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
Strzały na bramkę: 2:3. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 2:1. Faule: 11:12. (19:24:53)
Śląsk Wrocław po beznadziejnym meczu wygrywa z Jagiellonią Białystok 1-0. Decydującego gola zdobył Praszelik po katastrofalnej stracie Bidy w środkowej strefie boiska. Błąd młodzieżowca z Jagiellonii kosztował jego drużynę porażkę, a ekipie WKS dał trzy punkty.

90+4

90+3

Faul Augustyna tuż przed polem karnym Jagiellonii.

90+1

Zając ukarany żółtym kartonikiem. Miał pretensje do arbitra o doliczenie zaledwie trzech minut. Przekonywał, że przerwy spowodowane kontuzją trwały dłużej.

90+1

Kwiatkowski dorzucił trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1

Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Maciej Pałaszewski, na boisku pojawia się Rafał Makowski.

90

Fatalne uderzenie z dystansu Augustyna. Łatwo stracona piłka. Śląsk zyskuje cenne sekundy.

88

Augustyn uderzył Piaseckiego w środkowej strefie boiska. Gracz Śląska zalał twarz krwią.

87

Ostatnie minuty tego słabego spotkania. Nie wydaje się, aby cokolwiek tutaj jeszcze się zmieniło. Chyba, że któryś z graczy dopuści się takiego karygodnego błędu jak Bida.

85

Olszewski po podaniu od Wyjadłowskiego zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i zaprzepaścił okazję na stworzenie zagrożenia.

84

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bogdan Tiru, na boisku pojawia się Błażej Augustyn.
Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Kris Twardek, na boisku pojawia się Mateusz Wyjadłowski.

84

Dośrodkowanie gości z rzutu rożnego. Uderzenie głową za mocne, zbyt wysokie.

82

Nieudana przewrotka Imaza. Chwilę wcześniej Twardek rzucił się na murawę próbując wymusić jedenastkę.

81

Pawłowski do Piaseckiego, a ten drugi znajdował się na pozycji spalonej.

80

Nieporozumienie Twardka z Romanczukiem. Jaga atakuje, lecz nie potrafi stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Putnockiego.

78

Beznadziejny strzał z dystansu Praszelika. Piłka poszybowała bardzo wysoko nad bramkę.

77

Posiadanie piłki: 54% – 46%

1:0

finał (0:0)

Gole: 48. Praszelik

Kartki:   62. Stiglec (SLA) – 76. Tiru (JAG)

Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 2:1. Foule: 11:12.

Śląsk Wrocław: Putnocky – Celeban, Puerto, Golla, Stiglec – Mączyński (C), Pałaszewski (90+1. Makowski) – Musonda (73. Pawłowski), Zylla (41. Praszelik), Pich – Expósito (73. Piasecki).
Zmiany: Szromnik – Pawelec, Tamas, Makowski, Cotugno, Pawłowski, Lewkot, Piasecki, Praszelik.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – Olszewski, Tiru (84. Augustyn), Runje, Bodvarsson – Pospisil, Romanczuk (C) – Bida (67. Ferreiroa), Makuszewski (67. Mystkowski), Twardek (84. Wyjadłowski) – Imaz.
Zmiany: Dziekoński – Augustyn, Sobczak, Mystkowski, Cernych, Ferreiroa, Wyjadłowski, Majsterek, Toporkiewicz.

Główny: Tomasz Kwiatkowski