23.10.2020, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • Sebastian

Strzały niecelne: 6:16.
Rzuty rożne: 3:9.
Spalone: 0:0.
Faule: 18:11.
KGHM Zagłębie Lubin rozpoczęło ten mecz w wymarzony sposób. Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie dzięki strzałowi Lubomira Guldana, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. Do końca pierwszej połowy meczu rywalizacja była generalnie wyrównana. Po przerwie Lechia zasadniczo przyspieszyła i zepchnęła gospodarzy w pobliże bramki Dominika Hładuna. Efektem naporu podopiecznych Piota Stokowca było uderzenie na 1:1 Flavio Paixao. Kapitan przyjezdnych wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie Lorenco Simicia na Łukaszu Zwolińskim. Rezultat nie krzywdzi żadnej ze stron.

90+4

90+3

Jeszcze groźnie wyglądająca kolizja blisko ławek rezerwowych. Do obu zawodników ruszyli medycy i dlatego Wojciech Myć nie zagwiżdże lada moment po raz ostatni.

90+1

Bardzo przypadkowe uderzenie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Futbolówka przeleciała daleko od bramki, w której jest ustawiony Dusan Kuciak.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Szysz, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.

88

Lechiści podnieśli ręce i domagali się podyktowania rzutu karnego. Tym razem sytuacja raczej nie była kontrowersyjna, a interwencja defensora KGHM Zagłębia Lubin zgodna z przepisami.

86

Wrzutka posłana w pole karne KGHM Zagłębia Lubin przez Rafała Pietrzaka. Piąstkowanie Dominika Hładuna było w tej sytuacji podręcznikowe.

84

Piłka uciekła zawodnikom w pomarańczowych strojach po beznadziejnym dośrodkowaniu wykonanym przez Sasę Zivca.

82

Wojciech Myć dyscyplinował zawodników zanim Miedziowi wykonali wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Napomniany słownie został Michał Nalepa, który przesadzał z agresją z szarpanince.

80

Niecelne uderzenie oddane również przez Omrana Haydarego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Żarko Udovicicia.

79

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Kenneth Saief, na boisku pojawia się Zarko Udovicić.

79

Futbolówka odprowadzona przez Dominika Hładuna poza boisko po przeciągniętym podaniu z głębi pola.

77

Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego Jewgienija Baszkirowa. Nie pierwsze w tym meczu katastrofalne kopnięcie pomocnika Miedziowych.

76

Przerwa w grze spowodowana urazem Tomasza Makowskiego, ale nie wygląda na to, żeby środkowy pomocnik Lechii Gdańsk nie był w stanie kontynuować rywalizacji z gospodarzami.

74

Ponownie równowaga w tym meczu, a czasu na rozstrzygnięcie spotkania pozostało już niewiele.

72

72. Flavio PAIXAO - 1:1

72

Gol dla Lechii!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa FLAVIO PAIXAO.

Pewne wykonanie rzutu wolnego i jest wyrównanie w Lubinie! Flavio Paixao nie miał problemu z wymanewrowaniem Dominika Hładuna i oddaniem uderzenia w odsłonięty narożnik bramki.

71

71. Lorenco Šimić sprokurował rzut karny!

71

Rzut karny dla Lechii Gdańsk po wideo weryfikacji.

70

Sędzia zastanawia się, czy Lechia Gdańsk powinna wykonać rzut karny za przewinienie Lorenco Simicia.

68

Przerwa w grze spowodowana bolesnym dla obu zawodników zderzenie Lorenco Simicia z Łukaszem Zwolińskim.

67

Dużo stałych fragmentów gry od początku spotkania ma drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca. Potrafi je przekuć w sytuacje podbramkowe, ale nie potrafi doprowadzić do remisu.

65

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Conrado, na boisku pojawia się Łukasz Zwoliński.

65

Jakub Żubrowski napomniany żółtą kartką za przewinienie na Kennym Saiefie.

63

Po zablokowanym uderzeniu Jarosława Kubickiego korner dla Lechii Gdańsk. Ponownie zakotłowało się w szesnastce KGHM Zagłębia Lubin, ale efekt taki sam jak w kilku wcześniejszych sytuacjach.

62

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Adam Ratajczyk.

61

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Samuel Mráz, na boisku pojawia się Rok Sirk.

61

Nie minęła minuta i śmiało mogła być druga bramka dla KGHM Zagłębia Lubin. Potężny błąd Dusana Kuciaka przy wyprowadzeniu piłki. Została ona oddana Filipowi Starzyńskiemu, które podanie powinien wykorzystać Sasa Zivec. Zdążył się sam pozbierać Kuciak i wygrał pojedynek ze Słoweńcem.

61

Piłka po wrzutce z rzutu wolnego przeleciała ponad głową Bartosza Kopacza. Za plecami byłego Miedziowego znajdował się Karol Fila, którego uderzenie sytuacyjne okazało się nieznacznie niecelne. Nerwowo odprowadził piłkę poza boisko Lorenco Simić.

60

Martin Sevela zamierza zareagować na niekorzystny obraz ostatniego kwadransa i przeprowadzi podwójną zmianę w swoim zespole.

58

Coraz bardziej szczęśliwe jest prowadzenie KGHM Zagłębia Lubin, które dało się zepchnąć głęboko w pobliże bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna.

55

Rośnie temperatura w polu karnym Miedziowych. Omran Haydary poczęstował Dominika Hładuna uderzeniem z dystansu. Po interwencji golkipera korner i ponownie zrobiło się niebezpiecznie. Dominik Hładun poskromił strzał Michała Nalepy, który wygrał pojedynek w powietrzu z Lorenco Simiciem.

55

Dośrodkowanie Rafała Pietrzaka sprawiło problem Dominikowi Hładunowi, na którym presję wywierał Flavio Paixao.

53

Gra przerwana, ponieważ sędzia zobaczył przewinienie na Filipie Starzyńskim, który został staranowany przez Michała Nalepę, kiedy opanowywał piłkę po podaniu Sasy Ziveca.

52

Michał Nalepa znalazł się w pobliżu piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka uderzona przez centralnego defensora Lechii Gdańsk poleciała ponad poprzeczką w bramce Dominika Hładuna.

49

49. Omran Haydary mocno spudłował!

49

Szansa na wyrównanie otworzyła się przed Omranem Haydarym po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, gdzie atak rozegrali Rafał Pietrzak oraz Conrado. Reprezentant Afganistanu beznadziejnie strzelił w przeciwnika, który nawet nie znajdował się na drodze do bramki.

48

Również Karol Fila oddał nieudane uderzenie z dystansu. Futbolówka została przyznana Dominikowi Hładunowi.

48

Jewgienij Baszkirow podniósł rękę po swoim beznadziejnym uderzeniu z dystansu. Postanowił po nim przeprosić kompanów z zespołu.

47

Wojciech Myć rozpoczął rywalizację w drugiej połowie spotkania. W pierwszej części było tylko jedno trafienie. Piłkarze mieli możliwość porozmawiania przez kwadrans ze szkoleniowcami i przygotowanie lepszego sposobu na atakowanie.

46

Wcześnie zdobyta bramka okazuje się na razie jedyną. KGHM Zagłębie Lubin prowadzi 1:0, a do bramki Dusana Kuciaka strzelił Lubomir Guldan po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. Później rywalizacja była generalnie wyrównana. Najlepszych szans na doprowadzenie do remisu nie wykorzystali Jarosław Kubicki oraz Conrado, których próby zostały obronione przez dobrze dysponowanego Dominika Hładuna.

45

43

Ogromna szansa na wyrównanie w ostatnich minutach pierwszej połowy! Dominik Hładun ratownikiem KGHM Zagłębia Lubin. Zaprezentował on intuicyjną interwencję po strzale Conrado, który miał za zadanie strzelić gola z bliska po dośrodkowaniu Flavio Paixao.

42

Lechistom nie udało się stworzyć zagrożenia z rzutu wolnego przyznanego przez sędziego Wojciecha Mycia za przewinienie na Omranie Haydarym.

40

Razi nieskutecznością w PKO Ekstraklasie ten zawodnik! Mowa o Samuelu Mrazie. Tym razem napastnik KGHM Zagłębia Lubin przestrzelił po odrobinę przypadkowym dograniu Patryka Szysza. Mógł podwoić prowadzenie Miedziowych!

40

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie, a KGHM Zagłębie troskliwie chroni swoje prowadzenie będące efektem strzału Lubomira Guldana po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego.

39

Po rozegraniu rzutu wolnego futbolówka trafiła do Conrado, którego uderzenie nie okazało się niebezpieczne dla Dominika Hładuna.

38

Sasa Balić zdążył dogonić Omrana Haydarego i sfaulował reprezentanta Afganistanu.

37

Sasa Balić nie przedarł się lewym skrzydłem w pobliże bramki Dusana Kuciaka. Musiał czym prędzej gnać na swoją pozycję obronną, żeby zahamować kontratak Lechii Gdańsk.

36

Samuel Mraz spróbował uderzenia z dystansu. Kopnięta przez niego piłka nie poleciała w lustro bramki Dusana Kuciaka, więc wznowienie zostało przyznane właśnie bramkarzowi Lechii Gdańsk.

35

Tym razem nieskutecznie przez barykady obronne KGHM Zagłębia Lubin przedzierał się inny środkowy pomocnik Tomasz Makowski.

33

Jarosław Kubicki powstrzymany przez ciasno ustawionych gospodarzy blisko ich pola karnego. Nie było tam miejsca ani na dobre uderzenie, ani dogranie.

32

Gra przerwana przez sędziego Wojciecha Mycia z powodu zagrania ręką powracającego na własną połowę boiska Kacpra Chodyny.

31

Sasa Balić po wymianie podań na lewej stronie boiska zamierzał uruchomić swoim dośrodkowaniem centralnie ustawionego Samuela Mraza.

29

Lechia Gdańsk zatrudniła Dominika Hładuna celnym uderzeniem. W poprzednim pojedynku z Pogonią Szczecin podopieczni Piotra Stokowca nie skierowali piłki w lustro bramki przeciwnika przez całą pierwszą połowę.

27

27. Jarosław Kubicki strzelił groźnie z rzutu wolnego!

27

Groźnie dla Miedziowych po zagraniu Jarosława Kubickiego z rzutu wolnego, ale Dominik Hładun nie dał się pokonać chytrym uderzeniem. Niezmiennie na prowadzeniu klub z Lubina!

27

Faul blisko szesnastki KGHM Zagłębia Lubin na Conrado. Z rzutu wolnego w tym miejscu boiska można nawet strzelić bezpośrednio do bramki Dominika Hładuna.

25

Przed wykonaniem rzutu rożnego przez Lechię Gdańsk sprint Wojciecha Mycia do Dusana Kuciaka. Lublinianin postanowił szorstko porozmawiać z mającym dużo do powiedzenia Słowakiem.

23

Kombinacja dyrygowana przez Omrana Haydarego. Solidnie w obronie zachowali się ponownie Miedziowi.

22

Spokojnie odparli kolejne rozegranie Miedziowych podopieczni Piotra Stokowca i sami podjęli próbę przedostania się w pobliże bramki przeciwnika.

21

Podanie prostopadłe wykonane przez Lubomira Guldana. Futbolówki nie udało się opanować walczącemu z przeważającymi siłami przeciwnika Samuelowi Mrazowi.

20

Kilka nerwowych minut z perspektywy podopiecznych Martina Seveli, jednak opanowali sytuację i przystąpili do starannego rozgrywania futbolówki.

17

Kombinacja Lechii Gdańsk w polu karnym przeciwnika. Podanie Flavio Paixao wykonane w kierunku Conrado zostało poskromione przez środkowego defensora KGHM Zagłębia Lubin.

16

Nie było tego zapowiadanego dobrego dośrodkowania z rzutu wolnego. Jarosław Kubicki przerzucił nim wszystkich zainteresowanych oddaniem strzału kompanów z Lechii Gdańsk.

15

Nie przebierają w środkach gospodarze. Tym razem przewinienie blisko ich pola karnego. Dobra pozycja do wykonania dośrodkowania z rzutu wolnego.

13

Lorenco Simić napomniany żółtą kartką za zaatakowanie bardzo ostrym wślizgiem Flavio Paixao.

12

Utknęła piłka gospodarzom przed polem karnym przeciwnika. Próbował zagrozić gdańszczanom tym razem swoim rajdem Sasa Zivec.

11

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego zostało poskromione przez odpowiednio ustawionego Karola Filę.

9

Zaczyna odpowiadać coraz bardziej niebezpiecznymi atakami Lechia Gdańsk. Jarosław Kubicki był bliżej celu niż Kenny Saief, ponieważ piłka po jego strzale zaliczyła lądowanie w bocznej siatce.

7

Kenny Saief oddał uderzenie zza pola karnego. Futbolówka kopnięta przez pomocnika Lechii Gdańsk przeleciała ze znaczną prędkością daleko od bramki.

6

Akcja Lechii Gdańsk przerwana blisko linii pola karnego. Następnie ponowienie ataku i dośrodkowanie Karola FIli zostało wyłapane przez Dominika Hładuna.

5

Lechia Gdańsk już musi gonić swojego przeciwnika. Poderwał się na połowie lubinian Flavio Paixao i został tam ostro sfaulowany. Od rzutu wolnego w kole środkowym przyjezdni.

3

3. Ľubomír GULDAN - 1:0

3

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki ĽUBOMÍR GULDAN.

Krótko trzeba było czekać na pierwszego gola na stadionie w Lubinie. KGHM Zagłębie już na prowadzeniu, a do objęcia prowadzenia wykorzystało swoją potwornie silną broń. Lubomir Guldan wygrał przepychankę z Tomaszem Makowskim i przymierzył głową w sam narożnik bramki po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego.

2

Gospodarze w pomarańczowych strojach z czarnymi akcentami, natomiast przyjezdni z Gdańska w mniej klasycznych siwych kompletach.

1

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Żubrowski, Baszkirow – Starzyński, Żivec, Szysz – Mráz.

Rezerwowi: Forenc – Reese, Poręba, Sirk, Ratajczyk, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski – Saief, Conrado, Haydary – F. Paixao (C).

Rezerwowi: Alomerovic – Tobers, Gajos, Zwoliński, Żukowski, Maloča, Udovicić, Maulana Vikri, Kałuziński.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).
Zapraszamy na relację na żywo z drugiego zaplanowanego na piątek spotkania w PKO Ekstraklasie. KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się w nim z Lechią Gdańsk. Wojciech Myć rozpocznie rywalizację o godzinie 20:30.
Oba kluby przegrały swoje poprzednie spotkanie. KGHM Zagłębie Lubin rywalizowało z Legią Warszawa na stadionie przy Łazienkowskiej i zostało pokonane 1:2. Na dwa trafienia Tomasa Pekharta przyjezdni odpowiedzieli wyłącznie golem z rzutu karnego Filipa Starzyńskiego.
Miedziowi znajdują się na trzecim miejscu w tabeli wyłącznie za Rakowem Częstochowa i Górnikiem Zabrze. Podopieczni Martina Seveli spróbują odkuć się za niepowodzenie w Warszawie. Jednocześnie mogą powiększyć obecnie czteropunktową przewagę nad Lechią Gdańsk.
Lechia zagrała w poprzedniej kolejce z Pogonią Szczecin i przegrała 0:1. W konfrontacji regionalnych konkurentów miała problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Gdańszczanie stracili gola po przypadkowym zagraniu Alexandra Gorgona w sam narożnik bramki Dusana Kuciaka.
Podopieczni Piotra Stokowca zamykają górną połowę tabeli PKO Ekstraklasy. Ich bilans to trzy zwycięstwa i taka sama liczba porażek. Lechia Gdańsk rozegrała dotąd dwa mecze na wyjazdach i raz powróciła do Trójmiasta z tarczą, a raz bez niej.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

1:1

finał (1:0)

Gole: 3. Guldan – 72. F. Paixao (kar.)

Kartki:   13. Šimić (ZAG), 65. Żubrowski (ZAG)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 6:16. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 0:0. Foule: 18:11.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Żubrowski, Baszkirow – Starzyński (62. Ratajczyk), Żivec, Szysz (90. Poręba) – Mráz (61. Sirk).
Zmiany: Forenc – Reese, Poręba, Sirk, Ratajczyk, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski – Saief (79. Udovicić), Conrado (65. Zwoliński), Haydary – F. Paixao (C).
Zmiany: Alomerovic – Tobers, Gajos, Zwoliński, Żukowski, Maloča, Udovicić, Maulana Vikri, Kałuziński.

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)