23.10.2020, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • Sebastian

Strzały niecelne: 6:16.
Rzuty rożne: 3:9.
Spalone: 0:0.
Faule: 18:11.
KGHM Zagłębie Lubin rozpoczęło ten mecz w wymarzony sposób. Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie dzięki strzałowi Lubomira Guldana, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. Do końca pierwszej połowy meczu rywalizacja była generalnie wyrównana. Po przerwie Lechia zasadniczo przyspieszyła i zepchnęła gospodarzy w pobliże bramki Dominika Hładuna. Efektem naporu podopiecznych Piota Stokowca było uderzenie na 1:1 Flavio Paixao. Kapitan przyjezdnych wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie Lorenco Simicia na Łukaszu Zwolińskim. Rezultat nie krzywdzi żadnej ze stron.

90+4

90+3

Jeszcze groźnie wyglądająca kolizja blisko ławek rezerwowych. Do obu zawodników ruszyli medycy i dlatego Wojciech Myć nie zagwiżdże lada moment po raz ostatni.

90+1

Bardzo przypadkowe uderzenie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Futbolówka przeleciała daleko od bramki, w której jest ustawiony Dusan Kuciak.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Szysz, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.

88

Lechiści podnieśli ręce i domagali się podyktowania rzutu karnego. Tym razem sytuacja raczej nie była kontrowersyjna, a interwencja defensora KGHM Zagłębia Lubin zgodna z przepisami.

86

Wrzutka posłana w pole karne KGHM Zagłębia Lubin przez Rafała Pietrzaka. Piąstkowanie Dominika Hładuna było w tej sytuacji podręcznikowe.

84

Piłka uciekła zawodnikom w pomarańczowych strojach po beznadziejnym dośrodkowaniu wykonanym przez Sasę Zivca.

82

Wojciech Myć dyscyplinował zawodników zanim Miedziowi wykonali wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Napomniany słownie został Michał Nalepa, który przesadzał z agresją z szarpanince.

80

Niecelne uderzenie oddane również przez Omrana Haydarego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Żarko Udovicicia.

79

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Kenneth Saief, na boisku pojawia się Zarko Udovicić.

79

Futbolówka odprowadzona przez Dominika Hładuna poza boisko po przeciągniętym podaniu z głębi pola.

77

Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego Jewgienija Baszkirowa. Nie pierwsze w tym meczu katastrofalne kopnięcie pomocnika Miedziowych.

76

Przerwa w grze spowodowana urazem Tomasza Makowskiego, ale nie wygląda na to, żeby środkowy pomocnik Lechii Gdańsk nie był w stanie kontynuować rywalizacji z gospodarzami.

1:1

finał (1:0)

Gole: 3. Guldan – 72. F. Paixao (kar.)

Kartki:   13. Šimić (ZAG), 65. Żubrowski (ZAG)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 6:16. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 0:0. Foule: 18:11.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Żubrowski, Baszkirow – Starzyński (62. Ratajczyk), Żivec, Szysz (90. Poręba) – Mráz (61. Sirk).
Zmiany: Forenc – Reese, Poręba, Sirk, Ratajczyk, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski – Saief (79. Udovicić), Conrado (65. Zwoliński), Haydary – F. Paixao (C).
Zmiany: Alomerovic – Tobers, Gajos, Zwoliński, Żukowski, Maloča, Udovicić, Maulana Vikri, Kałuziński.

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)