20.09.2020, 15:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • 4. runda • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie relacje. (17:01:32)
Strzały niecelne: 6:3.
Rzuty rożne: 5:6.
Spalone: 2:0.
Faule: 18:13.
Podział punktów w Lubinie. Druga połowa była zdecydowanie bardziej interesująca. Przede wszystkim piłkarze znaleźli drogę do bramki przeciwnika. Cracovia otworzyła wynik uderzeniem Rivaldinho po dośrodkowaniu Marcosa Alvareza. Wyrównał na 1:1 Lorenco Simić.

90+5

90+3

Ponownie gwizdek prowadzącego spotkanie Szymona Marciniaka. Tym razem do dmuchnięcia sprowokował go swoim zagraniem ręką Pelle van Amersfoort.

90+2

Sasa Balić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Damjan Bohar, na boisku pojawia się Mateusz Bartolewski.

88

Przerwa w grze spowodowana urazem Jewgienija Baszkirowa. Ma co doliczać Szymon Marciniak do podstawowego czasu tego pojedynku.

87

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Florian Loshaj, na boisku pojawia się Thiago Rodrigues de Souza.

85

Była szansa dla Cracovii. Milan Dimun znalazł się w pobliżu piłki w polu karnym KGHM Zagłębia Lubin po dokładnym dośrodkowaniu Cornela Rapy. Gorzej, że jego strzał zakończył się lądowaniem futbolówki w bocznej siatce.

84

Miedziowi w posiadaniu futbolówki. Cracovia z kolei przyczajona i być może będzie mieć możliwość przeprowadzenia kontrataku po przechwycie.

83

Bardzo chaotycznie Lubomir Guldan. Takim uderzeniem jak przed momentem może przestraszyć jedynie gołębie ponad stadionem w Lubinie.

82

Ponownie Lorenco Simić siał spustoszenie w polu karnym Cracovii przy okazji dośrodkowania z rzutu rożnego. Znanemu z włoskich boisk defensorowi nie udało się tym razem oddać uderzenia w lustro bramki.

80

Pozostało 10 minut podstawowego czasu i na pewno kilka doliczonych na rozstrzygnięcie pojedynku. Próbował to zrobić Filip Starzyński, ale futbolówka po jego strzale przeleciała ponad poprzeczką w bramce Karola Niemczyckiego.

78

Patryk Szysz zatrudnił Karola Niemczyckiego, ale akurat to uderzenie nie pachniało zmianą rezultatu.

76

Dominik Hładun! Po przerwie bramkarze po obu stronach boiska nie próżnują. Specjalista na posterunku. Golkiper KGHM Zagłębia Lubin nie pozwolił Filipowi Piszczkowi na zdobycie prowadzenia dla Cracovii uderzeniem z bliska.

74

Lubomir Guldan napomniany żółtą kartką za faul na Pellem van Amersfoorcie.

72

Filip Piszczek pokazuje się w przodzie kompanom z Cracovii. Nawet dostał podanie, tyle że natychmiast popełnić stratę na rzecz zawodnika gości.

71

Sasa Balić miał ciekawy pomysł, ale nie potrafił uruchomić swoim podaniem Damjana Bohara. Piłka trafiła w posiadanie Cracovii.

70

Ivan Fiolić napomniany żółtą kartką za gorączkowe przepychanki z gospodarzami.

68

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Marcos Álvarez, na boisku pojawia się Milan Dimun.

68

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Rivaldo Júnior, na boisku pojawia się Ivan Fiolić.

68

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Tomas Vestenicky, na boisku pojawia się Filip Piszczek.

67

Błyskawiczna riposta rozdrażnionej wyrównaniem Cracovii. Piłka po potężnym uderzeniu Pellego van Amersfoorta zatrzymała się na poprzeczce w bramce Dominika Hładuna. KGHM Zagłębie Lubin miało ogrom szczęścia!

67

67. Lorenco ŠIMIĆ - 1:1

67

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki LORENCO ŠIMIĆ.

W przerwie spowodowanej zadymieniem i zaśmieceniem boiska zostało wyczarowane wyrównanie. Krótko po wznowieniu rywalizacji KGHM Zagłębie Lubin strzeliło gola na 1:1. W pole karne Cracovii wybrał się Lorenco Simić i oddał uderzenie po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego.

64

Przerwa w grze jest spowodowana użyciem pirotechniki przez kibiców oraz wrzuceniem serpentyn na boisko.

62

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Poręba, na boisku pojawia się Patryk Szysz.

62

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Rok Sirk, na boisku pojawia się Samuel Mráz.

61

Karol Niemczycki! Czujnie bramkarz Cracovii. Młodzieżowiec już pokazywał wysokie umiejętności na szczeblu centralnym w barwach Puszczy Niepołomice. Nie pęka również w PKO Ekstraklasie. Skuteczna interwencja po strzale Roka Sirka.

60

Cracovia nie spieszy się z transportowaniem piłki na połowę przeciwnika. Ekipa z Małopolski swoje już po przerwie zrobiła.

59

Ponownie Damjan Bohar, ale dokładność nie jest cnotą tego zawodnika. Przynajmniej w dotychczasowej godzinie rywalizacji z Pasami.

56

Damjan Bohar! KGHM Zagłębie Lubin potrzebuje jego przyspieszeń oraz niekonwencjonalnych zagrań w tym meczu. Futbolówka po strzale reprezentanta Słowenii ominęła nieznacznie bramkę pilnowaną przez Karola Niemczyckiego.

55

Korner dla Cracovii. Długo szybowała futbolówka i została wypiąstkowana przez Dominika Hładuna. Bramkarz gospodarzy miał odpowiednio dużo czasu na zareagowanie.

54

Kręcą się gospodarze po obrzeżach pola karnego przeciwnika, ale dotychczas to Cracovia może pochwalić się lepszym pomysłem i jego realizacją w meczu.

52

Lubinianie szukają miejsca w ataku pozycyjnym. Cracovia uskrzydlona swoim prowadzeniem i zdyscyplinowana w obronie.

50

Po zagraniu ręką Rivaldinho przerwana gra i od rzutu wolnego drużyna prowadzona przez Martina Sevelę. Gospodarze muszą gonić przeciwnika.

48

48. Rivaldo JÚNIOR - 0:1

48

Gol dla Cracovii!
Strzelcem bramki RIVALDO JÚNIOR.

Cracovia wyczekała na swój moment do ataku, a kiedy zrodziła się szansa na zrobienie krzywdy przeciwnikowi, została bezwzględnie wykorzystana. Rivaldinho znalazł się dobrze w polu karnym KGHM Zagłębia Lubin i oddał uderzenie "szczupakiem" po dośrodkowaniu Marcosa Alvareza. Przełom w pojedynku!

47

Filip Starzyński w konfrontacji o piłkę z Florianem Loshajem. Blisko był ponadto sędzia Szymon Marciniak i zdecydował się na odgwizdanie przewinienia byłego reprezentanta Polski.

47

Tym razem pierwsze kopnięcie w części meczu wykonała Cracovia. Czas pokaże, czy podopieczni Michała Probierza pokuszą się o przejęcie inicjatywy i próbę narzucenia swoich warunków przeciwnikom.

46

Pierwsza połowa w Lubinie zakończona. Nie było w niej licznych sytuacji podbramkowych. KGHM Zagłębie było częściej na połowie przeciwnika, jednak tak gospodarze, jak i przyjezdni nie umieścili piłki w siatce. Teraz mają możliwość skonsultowania się ze szkoleniowcami w szatniach.

45+1

45

Doliczona minuta do podstawowego czasu.

43

Sędzia asystent Szymona Marciniaka zasygnalizował spalonego. Za obrońcami z Krakowa znalazł się w momencie podania Filip Starzyński.

42

Zagłębie Lubin rozgrywa piłkę na własnej połowie boiska. Brakuje jej szybkiego przetransportowania w pobliże bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego.

40

Pozostało zawodnikom obu jedenastek zaledwie kilka minut na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie meczu.

38

Lorenco Simić pokazał próbkę umiejętności, dzięki którym zaprezentował się w lidze włoskiej. Wyprzedził Karola Niemczyckiego i strzelił z dośrodkowania. Nie trafił jednak między słupki okalające bramkę Cracovii.

36

Ponownie Dawid Szymonowicz, który sprawnym zastawieniem dostępu do piłki sprowokował do popełnienia faulu Damjana Bohara.

33

Dawid Szymonowicz popracował w polu karnym zespołu z Krakowa. Skuteczna interwencja defensora po głębokim dośrodkowaniu.

32

Przesadził Rivaldinho w konfrontacji o piłkę z Jewgienijem Baszkirowem. Sędzia Szymon Marciniak dostrzegł faul bezproduktywnego w tym meczu napastnika Cracovii.

31

Podanie do Filipa Starzyńskiego. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin popełnił stratę w pobliżu narożnika pola karnego przeciwnika.

29

Pokazał się Pelle van Amersfoort. Holender strzelił prosto w bramkarza po dośrodkowaniu Marcosa Alvareza z rzutu rożnego. Dominik Hładun musiał sobie z tym poradzić.

28

Cracovia ustaliła za priorytet na niedzielne wczesne popołudnie nie stracenie gola w pierwszej połowie. Tak to przynajmniej wygląda. Podopieczni Michała Probierza na własnej części boiska.

26

Sasa Balić podłączył się do ataku KGHM Zagłębia Lubin na swoim lewym skrzydle. Dośrodkowanie defensora zostało zablokowane przez zawodników Cracovii.

25

Ponownie piłka wrzucona za plecy wszystkich obrońców KGHM Zagłębia Lubin. Wie, co się święci Dominik Hładun i tym razem uprzedził Rivaldinho.

24

Publiczność na stadionie i przed telewizorami oczekuje na stuprocentowe sytuacje podbramkowe, a najlepiej na uderzenia celne, po których piłka będzie lądować w siatce.

23

Piłka wybita po dograniu z rzutu rożnego w pole karne KGHM Zagłębia Lubin. Jeszcze spadła pod nogami Sergiu Hancy. Kapitan Cracovii w tym spotkaniu strzelił w blokujących Miedziowych.

21

Pasy skoncentrowane na przeszkadzaniu i neutralizowaniu ataków tworzonych przez podopiecznych Martina Seveli.

19

KGHM Zagłębie Lubin ponownie buduje atak pozycyjny, a Cracovia zajmuje się obserwowaniem oraz przesuwaniem w strefie obronnej.

18

Ponownie Karol Niemczycki musiał wykazać się w bramce Cracovii. Przejął on futbolówkę, którą w spore zamieszanie posłał Sasa Zivec. W pewnym momencie otworzyła się furtka do oddania uderzenia.

16

Cracovia dotychczas nie odpowiedziała na ostatnie niebezpieczne podrygi lubinian. Dość ostrożnie ekipa z województwa małopolskiego.

15

Na zakończenie pierwszego kwadransa rywalizacji tym razem celne uderzenie. Przymierzył Sasa Zivec, ale nie pokonał ustawionego między słupkami w bramce przyjezdnych Karola Niemczyckiego.

14

Coraz ciekawiej poczyna sobie drużyna z województwa dolnośląskiego, a publiczność liczy na szybszy efekt tej ofensywy niż w meczach z Lechem Poznań, Wartą Poznań oraz Rakowem Częstochowa.

12

Miedziowi starają się pójść za uderzeniem Sasy Ziveca i przetransportowali piłkę ponownie na połowę należącą do zawodników Michała Probierza.

11

Sasa Zivec poderwał się na połowie Cracovii. Reprezentant Słowenii dostał podanie, wypracował sobie miejsce do strzału, ale nie przetestował młodzieżowca Karola Niemczyckiego. Pudło.

9

Dominik Hładun popracował na przedpolu i sprzątnął zawodnikom Cracovii futbolówkę, która w założeniu miała trafić do rozpędzonego Sergiu Hancy.

8

Rok Sirk zbiegł z futbolówką w boczny sektor boiska. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez zawodników z Krakowa.

7

Rywalizacja bez wskazania na którąkolwiek ze stron. Jeden drobny egzamin zdał wyłącznie Dominik Hładun w bramce Miedziowych.

6

Piłka trafiła w posiadanie podopiecznych Martina Seveli, którzy postarają się solidnie przetestować defensywę, w której można zobaczyć między innymi Mateja Rodina – sprowadzonego do Cracovii we wrześniu.

5

Rywalizacja w Lubinie wznowiona. Dotąd w centrum wydarzeń przede wszystkim Marcos Alvarez. Było jego uderzenie z rzutu wolnego, a także pauza spowodowana jego urazem.

4

Przerwa w meczu spowodowana urazem Marcosa Alvareza. Trener Michał Probierz spoglądał z niepokojem w kierunku swojego zawodnika ofensywnego sprowadzonego z 2. Bundesligi.

2

Pierwsza możliwość zaskoczenia bramkarza uderzeniem z rzutu wolnego. Dominik Hładun zachował czujność, a na dodatek Marcos Alvarez oddał uderzenie prosto w jego rękawice.

1

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Poręba, Baszkirow, Starzyński – Żivec, Bohar – Sirk.

Rezerwowi: Forenc – Reese, Mráz, Żubrowski, Szysz, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Szymonowicz, Ferraresso – Hanca (C), Loshaj, van Amersfoort, Vestenicky – Júnior, Álvarez.

Rezerwowi: Hrosso – Márquez, Dimun, Fiolić, Rodrigues de Souza, F. Piszczek, Zaucha, Strózik, Pik.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Lubinie. KGHM Zagłębie zmierzy się w nim z Cracovią. Szymon Marciniak da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w niedzielę o godzinie 15.
Zagłębie przegrało poprzedni mecz w poniedziałek, a mierzyło się w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. Nie minęła minuta rywalizacji i Miedziowi stracili gola po uderzeniu Vladislavsa Gutkovskisa, a po przerwie do ich bramki przymierzył David Tijanić. Podopiecznych Martina Seveli było stać jedynie na gola na 1:2 Roka Sirka.
Piłkarze z Lubina ponieśli porażkę z Rakowem Częstochowa po dwóch zwycięstwach odniesionych w meczach na własnym stadionie. Klub z województwa dolnośląskiego wygrał 2:1 z Lechem Poznań oraz 1:0 z Wartą Poznań.
W tabeli PKO Ekstraklasy zespół prowadzony przez Martina Sevelę znajduje się na piątym miejscu z sześcioma punktami po trzech występach. Z kolei jego najbliższy przeciwnik Cracovia jest ostatnia z zerem na koncie. Dotąd podopieczni Michała Probierza zdążyli wyłącznie zlikwidować pięć punktów ujemnych otrzymanych za przewinienia korupcyjne.
Cracovia rozpoczęła sezon w PKO Ekstraklasie zwycięstwem 2:1 z Pogonią Szczecin. W następnych dwóch spotkaniach podzieliła się punktami z beniaminkami. Posiadacz Fortuna Pucharu Polski i były uczestnik eliminacji Ligi Europy zremisował 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała i 1:1 ze Stalą Mielec.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:1

finał (0:0)

Gole: 67. Šimić – 48. Júnior

Kartki:   74. Guldan (ZAG), 90+2. Balić (ZAG) – 70. Fiolić (CRA)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 2:0. Foule: 18:13.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Poręba (62. Szysz), Baszkirow, Starzyński – Żivec, Bohar (90. Bartolewski) – Sirk (62. Mráz).
Zmiany: Forenc – Reese, Mráz, Żubrowski, Szysz, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Szymonowicz, Ferraresso – Hanca (C), Loshaj (87. Rodrigues de Souza), van Amersfoort, Vestenicky (68. F. Piszczek) – Júnior (68. Fiolić), Álvarez (68. Dimun).
Zmiany: Hrosso – Márquez, Dimun, Fiolić, Rodrigues de Souza, F. Piszczek, Zaucha, Strózik, Pik.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)