20.09.2020, 15:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • 4. runda • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie relacje. (17:01:32)
Strzały niecelne: 6:3.
Rzuty rożne: 5:6.
Spalone: 2:0.
Faule: 18:13.
Podział punktów w Lubinie. Druga połowa była zdecydowanie bardziej interesująca. Przede wszystkim piłkarze znaleźli drogę do bramki przeciwnika. Cracovia otworzyła wynik uderzeniem Rivaldinho po dośrodkowaniu Marcosa Alvareza. Wyrównał na 1:1 Lorenco Simić.

90+5

90+3

Ponownie gwizdek prowadzącego spotkanie Szymona Marciniaka. Tym razem do dmuchnięcia sprowokował go swoim zagraniem ręką Pelle van Amersfoort.

90+2

Sasa Balić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Damjan Bohar, na boisku pojawia się Mateusz Bartolewski.

88

Przerwa w grze spowodowana urazem Jewgienija Baszkirowa. Ma co doliczać Szymon Marciniak do podstawowego czasu tego pojedynku.

87

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Florian Loshaj, na boisku pojawia się Thiago Rodrigues de Souza.

85

Była szansa dla Cracovii. Milan Dimun znalazł się w pobliżu piłki w polu karnym KGHM Zagłębia Lubin po dokładnym dośrodkowaniu Cornela Rapy. Gorzej, że jego strzał zakończył się lądowaniem futbolówki w bocznej siatce.

84

Miedziowi w posiadaniu futbolówki. Cracovia z kolei przyczajona i być może będzie mieć możliwość przeprowadzenia kontrataku po przechwycie.

83

Bardzo chaotycznie Lubomir Guldan. Takim uderzeniem jak przed momentem może przestraszyć jedynie gołębie ponad stadionem w Lubinie.

82

Ponownie Lorenco Simić siał spustoszenie w polu karnym Cracovii przy okazji dośrodkowania z rzutu rożnego. Znanemu z włoskich boisk defensorowi nie udało się tym razem oddać uderzenia w lustro bramki.

80

Pozostało 10 minut podstawowego czasu i na pewno kilka doliczonych na rozstrzygnięcie pojedynku. Próbował to zrobić Filip Starzyński, ale futbolówka po jego strzale przeleciała ponad poprzeczką w bramce Karola Niemczyckiego.

78

Patryk Szysz zatrudnił Karola Niemczyckiego, ale akurat to uderzenie nie pachniało zmianą rezultatu.

76

Dominik Hładun! Po przerwie bramkarze po obu stronach boiska nie próżnują. Specjalista na posterunku. Golkiper KGHM Zagłębia Lubin nie pozwolił Filipowi Piszczkowi na zdobycie prowadzenia dla Cracovii uderzeniem z bliska.

74

Lubomir Guldan napomniany żółtą kartką za faul na Pellem van Amersfoorcie.

72

Filip Piszczek pokazuje się w przodzie kompanom z Cracovii. Nawet dostał podanie, tyle że natychmiast popełnić stratę na rzecz zawodnika gości.

1:1

finał (0:0)

Gole: 67. Šimić – 48. Júnior

Kartki:   74. Guldan (ZAG), 90+2. Balić (ZAG) – 70. Fiolić (CRA)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 2:0. Foule: 18:13.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Poręba (62. Szysz), Baszkirow, Starzyński – Żivec, Bohar (90. Bartolewski) – Sirk (62. Mráz).
Zmiany: Forenc – Reese, Mráz, Żubrowski, Szysz, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Rodin, Szymonowicz, Ferraresso – Hanca (C), Loshaj (87. Rodrigues de Souza), van Amersfoort, Vestenicky (68. F. Piszczek) – Júnior (68. Fiolić), Álvarez (68. Dimun).
Zmiany: Hrosso – Márquez, Dimun, Fiolić, Rodrigues de Souza, F. Piszczek, Zaucha, Strózik, Pik.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)