13.09.2020, 19:00 • Stadion Miejski, Katowice • 3. runda • Sebastian

Strzały niecelne: 9:6.
Rzuty rożne: 10:3.
Spalone: 0:0.
Faule: 12:14.
GKS Katowice po przerwie uzyskał przewagę na boisku i wykorzystał dwie szanse na zdobycie goli. W ten sposób drużyna z Bukowej zapewniła sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie w meczu, w którym jako pierwsza straciła gola. Gospodarze mieli przewagę w większości statystyk i potwierdzili to rezultatem 3:1. Gospodarze nieco odetchnęli po paśmie niepowodzeń, a Lech II Poznań powróci do bazy z ponurym samopoczuciem.

90+3

90+1

Zagotował się trener Rafał Ulatowski w pobliżu ławki rezerwowych, a za swoje awanturnicze zachowanie zobaczył żółtą kartkę.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88

Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającym zderzeniem. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie doznał groźnej kontuzji.

87

Gol dla GKS-u Katowice!
Strzelcem bramki MARCIN URYNOWICZ.

Trener Rafał Górak miał wyczucie, a jego zmiennik strzelił gola prawdopodobnie zamykającego spotkanie zaledwie pięć minut od momentu pojawienia się na boisku. Marcin Urynowicz podsumował szybki atak katowiczan uderzeniem do bramki Krzysztofa Bąkowskiego.

84

Jakub Karbownik zapolował na drugiego gola. Futbolówka po strzale zawodnika, który otworzył wynik spotkania, poleciała ponad poprzeczką w bramce Bartosza Mrozka.

83

Trenerzy dokonali licznych korekt w swoich jedenastkach. Zawodnikom, którym zaufali, pozostało dokończyć spotkanie. Zanosi się na nerwową końcówkę, ponieważ wynik pozostaje na styku.

82

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Urynowicz.

81

GKS Katowice nie znalazł sposobu na wpakowanie futbolówki z bliska do bramki w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

80

Korner przyznany gospodarzom po odbitym rykoszetem uderzeniu Daniana Pawłasa. GKS Katowice zyskuje w takich sytuacjach czas przybliżający go do odniesienia zwycięstwa.

78

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Sobol, na boisku pojawia się Jacenko.

78

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Marciniak, na boisku pojawia się Ławrynowicz.

77

Piłka szybująca ponad polem karnym Lecha II Poznań po dośrodkowaniu Grzegorza Rogali została wyekspediowana piąstkowaniem przez Krzysztofa Bąkowskiego.

75

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Sanocki, na boisku pojawia się Pawłas.

74

Szymon Kiebzak ma dużo energii i szarżuje po połowie Lecha II Poznań. Jego nieprzygotowane uderzenie zostało zablokowane i futbolówka ponownie w posiadaniu przyjezdnych.

73

Drużyna z Wielkopolski ma inicjatywę od kilkunastu minut i szuka sposobu na rozbrojenie defensywy GKS Katowice. Zanosi się na trudną końcówkę spotkania dla gospodarzy, którzy nie potrafili zamknąć rywalizacji.

3:1

finał (1:1)

Gole: 42. Błąd, 52. Sanocki, 87. Urynowicz – 36. Karbownik

Kartki:   5. Jaroszek (KAT), 20. Jędrych (KAT) – 12. Niewiadomski (LP2), 15. Borowski (LP2), 57. Kryg (LP2)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 9:6. Rzuty rożne: 10:3. Spalone: 0:0. Foule: 12:14.

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala, – Jaroszek (46. Gałecki), Stefanowicz – Woźniak (69. Kiebzak), Błąd, Sanocki (75. Pawłas) – Kozłowski (82. Urynowicz).

Zmiany: Frankowski – Urynowicz, Gałecki, Grychtolik, Kościelniak, Kiebzak, Pawłas, Szwedzik, Dejmek.

Lech II Poznań: Bąkowski – Borowski, Nawrocki, Wojtkowiak, Niewiadomski (46. Smajdor) – Marciniak (78. Ławrynowicz), Kryg (67. Białczyk), Kołtański (57. Pacławski) – Szramowski, Sobol (78. Jacenko), Karbownik.

Zmiany: Radliński – Smajdor, Wachowiak, Andrzejewski, Białczyk, Kaczmarek, Ławrynowicz, Jacenko, Pacławski.

Sędziowie: Paweł Kukla (Kraków)