PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków

2:2

finał (1:1)

13.09.2020, 15:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • 3. runda • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:13:15)
Posiadanie piłki: 60% : 40%.
Strzały na bramkę: 4:3.
Strzały niecelne: 4:5.
Rzuty rożne: 8:3.
Spalone: 4:1.
Faule: 16:15.
Pojedynek w Szczecinie zakończył się remisem 2:2. Do bramki Pogoni oddali uderzenia Jean Carlos Silva oraz Chuca. Gospodarze potrafili odpowiedzieć na trafienia Wiślaków. Wynik nie krzywdzi żadnej ze stron, chociaż Biała Gwiazda ma prawo do rozczarowania ze względu na okoliczności ostatniego gola Konstantinosa Triantafyllopoulsa. Wydawało się, że podopieczni Artura Skowronka kontrolują wydarzenia po odzyskaniu prowadzenia i z powodzeniem odpierali ataki zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego. Dali się jednak zaskoczyć po ostatnim w meczu dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90+4

90+4

90+4. Konstantinos TRIANTAFYLLOPOULOS - 2:2

90+4

Gol dla Pogoni!
Strzelcem bramki KONSTANTINOS TRIANTAFYLLOPOULOS.

Ostatni stały fragment gry w meczu i Pogoń Szczecin doprowadziła do remisu! Kapitalny finisz zespołu prowadzonego przez Kostę Runjaicia. Konstantinos Triantafyllopoulos wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i znalazł sposób na pokonanie swoim uderzeniem Mateusza Lisa. Grek kompletnie zaskoczył przyjezdnych, którzy w tej sytuacji powinni być maksymalnie skoncentrowani oraz zmobilizowani.

90+1

Fatos Beciraj ma sporo miejsca na połowie Pogoni Szczecin, ale marnuje kontrataki przeprowadzane przez podopiecznych Artura Skowronka.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Niebawem sędzia techniczny da do zrozumienia zawodnikom, o ile minut zostanie przedłużone spotkanie.

88

Za wykonanie rzutu rożnego zabrał się Damian Dąbrowski. Jego dochodzące w kierunku bramki dośrodkowanie zostało wyekspediowane przez obrońców z Krakowa.

87

Korner wywalczony przez zawodników z Pomorza Zachodniego.

85

Nieudana akcja Pogoni Szczecin, którą rozgrywali Sebastian Kowalczyk oraz Santeri Hostikka. Wprowadzeni przez trenera Kostę Runjaicia na boisko piłkarze nie zaproponowali wiele interesującego.

84

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Vullnet Basha, na boisku pojawia się Michał Mak.

84

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chuca, na boisku pojawia się Rafał Boguski.

82

Krakowianie stłoczeni we własnym polu karnym i mierzą się z posyłanymi tam przez Pogoń Szczecin dośrodkowaniami.

80

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Alexander Gorgon, na boisku pojawia się Paweł Cibicki.

80

Nerwowo w ofensywie Pogoń Szczecin i na ten moment jej postawa nie napawa kibiców gospodarzy specjalnym optymizmem.

79

Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z podopiecznych Artura Skowronka. Sędzia zapewnił gospodarzy, że pieczołowicie zbierze minuty i doliczy je do podstawowego czasu.

77

Alexander Gorgon napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie wślizgiem na Dawidzie Szocie.

76

Szczecinianie zaczynają się denerwować na siebie oraz okoliczności. W ich atakach brakuje staranności.

75

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i Biała Gwiazda próbuje skoncentrować się na odpieraniu ataków Pogoni Szczecin. Robi to z powodzeniem od momentu objęcia prowadzenia po raz drugi tego popołudnia.

73

Maciej Żurawski ponownie przeskoczył Wiślaków w polu karnym. Uderzenie głową wprowadzonego z ławki rezerwowych młodzieżowca było niedokładne.

72

Biała Gwiazda na połowie przeciwnika, a tam David Niepsuj zabrał się za wznowienie gry wrzutem z autu.

71

Sędzia Mariusz Złotek zdecydował się na przerwanie gwizdkiem akcji Pogoni Szczecin, kiedy zauważył leżącego na boisku po niebezpiecznym upadku we własnym polu karnym Rafała Janickiego.

70

Vullnet Basha wybił piłkę na korner po dośrodkowaniu sprzed sposobiącego się do oddania uderzenia głową Macieja Żurawskiego.

68

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kacper Smoliński, na boisku pojawia się Santeri Hostikka.

68

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Michał Kucharczyk, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

65

Koszmarne odegranie Konstantinosa Triantafyllopoulosa w kierunku Dantego Stipicy. Piłka została przechwycona przez Fatosa Beciraja, który jakby zaskoczony nie wykorzystał prezentu. Uderzenie dopiero co wprowadzonego z ławki rezerwowych zawodnika było anemiczne oraz niecelne.

65

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Yaw Yeboah, na boisku pojawia się David Niepsuj.

65

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Fatos Bećiraj.

64

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Adam Frączczak, na boisku pojawia się Adrian Benedyczak.

64

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kamil Drygas, na boisku pojawia się Maciej Żurawski.

63

Chuca miał blisko siebie przeciwnika i jego odegranie z pierwszej piłki bez przyjęcia nie trafiło do rozpędzającego się Yawa Yeboaha.

62

Na trybunach niespełna dwa tysiące kibiców i starają się oni poderwać szczecinian do ofensywy. Pogoń ponownie musi gonić przeciwnika z powodu karygodnego zachowania w obronie.

60

Godzina rywalizacji za zawodnikami i Wisła Kraków jest coraz bliżej odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie.

58

Czas pokaże, czy tym razem przyjezdni uszanują swoje prowadzenie. Ponownie hiszpańskie trafienie i ponownie zaliczka Białej Gwiazdy.

57

57. CHUCA - 1:2

57

Gol dla Wisły!
Strzelcem bramki CHUCA.

Wisła Kraków odzyskała prowadzenie przy Twardowskiego. Ładna akcja przyjezdnych. Piłka trafiła na lewe skrzydło do Stefana Savicia, a jego dogranie wykorzystał Chuca. Lokowane uderzenie techniczne w narożnik bramki z centrum pola karnego. Obok strzelca zabrakło środkowych defensorów Benedikta Zecha oraz Konstantinosa Triantafyllopoulsa.

55

Katastrofalna kolizja podopiecznych Artura Skowronka. Powinno być uderzenie albo Jeana Carlosa Silvy albo Dawida Abramowicza po podaniu Gieorgija Żukowa, tymczasem zderzyli się.

54

Yaw Yeboah nie oszukał swoim zagraniem Huberta Matyni po crossowym podaniu Stefana Savicia. Futbolówka trafiła do Dantego Stipicy.

53

Wrzutka Huberta Matyni z rzutu wolnego prosto w rękawice dobrze dysponowanego na przedpolu Mateusza Lisa.

52

Hubert Matynia ucierpiał wskutek bezpardonowego wślizgu Yawa Yeboaha. Niewiele później ponownie ostro Wiślak. Tym razem Gieorgij Żukow poturbował Kamila Drygasa.

51

Jeszcze rzut rożny, a dośrodkowanie zostało wypiąstkowane przez aktywnego na przedpolu Mateusza Lisa.

50

Yaw Yeboah zaangażował się w działania obronne i powstrzymał próbę dośrodkowania z lewego skrzydła.

49

David Stec prowadził piłkę blisko linii pola karnego Białej Gwiazdy. Uderzenie Austriaka zostało zablokowane. Poprawka Michała Kucharczyka została zatrzymana przez Dawida Szota.

48

Piłkarze powrócili z szatni na boisko z mocnym postanowieniem poprawienia rezultatu.

47

Pogoń Szczecin natychmiast odpowiedziała swoim atakiem. Michał Kucharczyk zwiódł przeciwnika i oddał strzał z kilkunastu metrów. Mateusz Lis zareagował dobrze. Miał też szczęście, że piłka poleciała prawie prosto w niego.

46

Wisła Kraków chciała rozpocząć drugą połowę równie dobrze jak pierwszą. Yaw Yeboah nie miał możliwości oddania strzału ze zbyt ostrego kąta po płaskim wstrzeleniu ze skraju pola karnego. Jego odegranie w kierunku lepiej ustawionego kompana zostało zatrzymane przez Huberta Matynię.

46

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Lukas Klemenz, na boisku pojawia się Stefan Savić.

46

Najsmaczniejsze w tym meczu jest dotychczas pierwsze danie. W początkowych 10 minutach piłka dwukrotnie znalazła się w bramce. Jean Carlos Silva dał prowadzenie Wiślakom po wrzutce z rzutu wolnego Macieja Sadloka. Podopieczni Artura Skowronka nie nacieszyli się długo zaliczką. Dotąd ostatnie trafienie na 1:1 było samobójczym Lukasa Klemenza. Później rywalizacja nie była równie pikantna i przebojowa.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

Podbijają statystyki piłkarze przed zejściem do szatni. Dawid Szot zatrudnił Dantego Stipicę co prawda celnym, ale banalnym do poskromienia uderzeniem z dystansu.

44

Również po przeciwnej stronie boiska uderzenie zza pola karnego. Marnej jakości. Piłka po próbie Gieorgija Żukowa przetoczyła się obok słupka w bramce Pogoni Szczecin.

42

Po wrzutce Michała Kucharczyka z rzutu wolnego mierne wybicie Wisły Kraków. Dlatego Kamil Drygas miał jeszcze możliwość oddania strzału z dystansu. Poradził sobie z nim Mateusz Lis.

41

Maciej Sadlok poturbował blisko linii bocznej boiska próbującego opanować futbolówkę Michała Kucharczyka.

39

Rzut rożny dla Pogoni Szczecin. Poradzili sobie z zatrzymaniem Alexandra Gorgona przyjezdni spod Wawelu.

38

Kacper Smoliński napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na Chuce.

38

Pozostało kilka minut rywalizacji w pierwszej połowie. W pewnym momencie zapowiadała się ona fascynująco, jednak drużyny nie stają obecnie na wysokości zadania.

37

Lukas Klemenz podniósł się z boiska i będzie kontynuować rywalizację z zawodnikami Pogoni Szczecin.

35

Ostry pojedynek Alexandra Gorgona z Lukasem Klemenzem. Ucierpiał w wyniku zderzenia z zawodnikiem ofensywnym Pogoni Szczecin obrońca zespołu prowadzonego przez Artura Skowronka.

34

34. Jean Carlos Silva (WIS)

34

Fatalne uderzenie Jeana Carlosa Silvy. Piłka nie umościła się odpowiednio na stopie napastnika Wiślaków po wymianie podań z Yawem Yeboahem, a pozycja do pokonania Dantego Stipicę po raz drugi tego popołudnia była wyśmienita.

33

Wrzut z autu na połowie przeciwnika wykonany przez Macieja Sadloka. Wprowadzona przez byłego reprezentanta Polski piłka została przechwycona przez Michała Kucharczyka.

30

Dwa kwadranse generalnie wyrównanej rywalizacji za zawodnikami. Pogoń Szczecin zdobywa przewagę pod względem posiadania piłki, ale poza sytuacjami bramkowymi, nie ma stuprocentowych szans na zmienienie wyniku.

28

Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Hubert Matynia, którego wrzutka w pole karne podopiecznych Artura Skowronka nie nadawała się do oddania uderzenia.

27

Przewinienie na połowie Wisły Kraków i szansa gospodarzy na zagrożenie Mateuszowi Lisowi z rzutu wolnego.

25

Podopieczni Kosty Runjaicia w rozegraniu futbolówki na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Nie było ono udane i gra zostanie wznowiona od bramki przez Mateusza Lisa.

24

Chuca umiejętnie przeniósł grę ze strefy obronnej. Wisła Kraków nie miała jednak możliwości kontynuowania ataku z powodu przewinienia Benedikta Zecha na Yawie Yeboahu.

23

Po dynamicznym i przebojowym otwarciu pojedynku na boisku pojawiło się więcej dyscypliny, a także agresji. Gra nie jest równie płynna jak krótko po pierwszym gwizdku Mariusza Złotka.

21

Nieudane rozegranie w centrum boiska i futbolówka potoczyła się bezpańsko w kierunku Mateusza Lisa strzegącego bramki Wisły Kraków.

20

Dante Stipica zatrzymał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Pogoni Szczecin.

19

Konstantinos Triantafyllopoulos zablokował płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła. Yaw Yeboah wygrał później pojedynek blisko chorągiewki z Hubertem Matynią i był korner dla podopiecznych Artura Skowronka.

17

Biała Gwiazda w rozegraniu futbolówki. Kacper Smoliński nie pozwolił na lewej stronie boiska rozpędzić się Maciejowi Sadlokowi. Tylko wrzut z autu dla Wiślaków.

16

Maciej Sadlok napomniany żółtą kartką za przewinienie na Davidzie Stecu.

15

Kacper Smoliński zrobił krzywdę przeciwnikowi. Była to przypadkowa kolizja i na szczęście nie doszło do poważnej kontuzji.

14

Twarda rywalizacja o zyskanie przestrzeni w centralnej części boiska. Środkowi pomocnicy starają się tam zdobyć miejsce dla swojego zespołu.

12

Przewinienie taktyczne Vullneta Bashy. Podstawowym założeniem defensywnego pomocnika przyjezdnych było zastopowanie akcji Pogoni Szczecin.

10

Dynamicznie rozpoczął się pojedynek. Po jednym skutecznym ciosie wyprowadzonym przez oba zespoły i zanosi się na kolejną kanonadę w PKO Ekstraklasie.

8

8. Lukas KLEMENZ - 1:1

8

Samobójcze trafienie zalicza LUKAS KLEMENZ.

Po zablokowanym strzale Yawa Yeboaha gospodarze po raz pierwszy przenieśli piłkę na połowę przyjezdnych. Akcja rozegrana przez Damiana Dąbrowskiego oraz Adama Frączczaka zakończyła się uderzeniem z bliska. Zatrzymał je co prawda Mateusz Lis, ale sparowana przez niego futbolówka trafiła w Lukasa Klemenza. Defensor nie zdążył zareagować i wbił gola samobójczego. Wyrównanie w Szczecinie.

7

Zbyt głębokie podanie posłane w pole karne Pogoni Szczecin i futbolówka została wyłapana przez Dantego Stipicę.

6

Pogoń Szczecin wybija futbolówkę na oślep przed siebie i ma problem z przeniesieniem gry w pobliże bramki Mateusza Lisa.

5

Przyjezdni spokojnie kontrolują wydarzenia na murawie po objęciu prowadzenia. Wisła Kraków jeszcze nie pozwoliła Pogoni Szczecin na przeprowadzenie niebezpiecznego ataku.

3

3. Jean Carlos Silva - 0:1

3

Strzelcem bramki JEAN CARLOS SILVA.

Wisła Kraków już na prowadzeniu. Jean Carlos Silva uciekł obrońcom Pogoni Szczecin w momencie wrzutki Macieja Sadloka z rzutu wolnego. Napastnik przyjezdnych miał bardzo dużo czasu, dlatego przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i strzelił z powietrza obok bezradnego Dantego Stipicy.

2

Gospodarze w granatowo-bordowych pasiakach ze złotymi akcentami, natomiast Wisła Kraków w białych strojach z czerwonymi wstawkami.

1

W Szczecinie słoneczna aura towarzyszy rozgrzewce zawodników. Pogoń rozegra pierwszy w sezonie mecz na swoim stadionie, a także na wymienionej i przesuniętej w kierunku niedawno postawionych trybun murawie.

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – D. Dąbrowski, Drygas, Smoliński – Kucharczyk, Gorgon – Frączczak (C).

Rezerwowi: Bursztyn – Bartkowski, Hostikka, Cibicki, Kowalczyk, Podstawski, Malec, Żurawski, Benedyczak.

Wisła Kraków: Lis – Szot, Klemenz, Janicki, Sadlok (C) – Basha, Żukow – Yeboah, Chuca, D. Abramowicz – Silva.

Rezerwowi: Buchalik – Mehremič, Michał Mak, Burliga, Boguski, Bećiraj, Niepsuj, Buksa, Savić.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Szczecinie. Miejscowa Pogoń zmierzy się z Wisłą Kraków. Mariusz Złotek rozpocznie konfrontację w niedzielę o godzinie 15.
Pogoń zagra po raz pierwszy w sezonie na własnym stadionie. Dotąd w PKO Ekstraklasie poniosła porażkę 1:2 z Cracovią i odniosła zwycięstwo 1:0 z Piastem Gliwice. Na początku przerwy reprezentacyjnej pokonała 5:0 Podhale Nowy Targ w Fortuna Pucharze Polski.
Drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia rozgrywała wcześniejsze mecze na wyjeździe z powodu modernizacji stadionu. Boisko na obiekcie przy ulicy Twardowskiego zostało wymienione i przesunięte w kierunku nowo wybudowanych trybun. Pogoń będzie mogła zaprezentować się w niedzielę przed dwoma tysiącami kibiców na trybunach.
Trener Kosta Runjaić cieszył się przed meczem z Wisłą Kraków z komfortu przy wybieraniu podstawowego składu. W przerwie reprezentacyjnej do treningów z resztą zespołu Pogoni powrócili obrońca Luis Mata oraz pomocnik Tomas Podstawski. Szczecinianie spróbują dołączyć do tworzącej się czołówki w PKO Ekstraklasie.
Wisła Kraków na razie nie może pochwalić się dobrymi wynikami w tym sezonie. Z Fortuna Pucharu Polski została wyeliminowana przez KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei w PKO Ekstraklasie zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok i poniosła porażkę 1:3 ze Śląskiem Wrocław.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

2:2

finał (1:1)

Gole: 8. Klemenz (sam.), 90+4. Triantafyllopoulos – 3. Silva, 57. Chuca

Kartki:   38. Smoliński (POG), 77. Gorgon (POG) – 16. Sadlok (WIS)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 4:1. Foule: 16:15.

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – D. Dąbrowski, Drygas (64. Żurawski), Smoliński (68. Hostikka) – Kucharczyk (68. Kowalczyk), Gorgon (80. Cibicki) – Frączczak (C) (64. Benedyczak).
Zmiany: Bursztyn – Bartkowski, Hostikka, Cibicki, Kowalczyk, Podstawski, Malec, Żurawski, Benedyczak.

Wisła Kraków: Lis – Szot, Klemenz (46. Savić), Janicki, Sadlok (C) – Basha (84. Michał Mak), Żukow – Yeboah (65. Niepsuj), Chuca (84. Boguski), D. Abramowicz – Silva (65. Bećiraj).
Zmiany: Buchalik – Mehremič, Michał Mak, Burliga, Boguski, Bećiraj, Niepsuj, Buksa, Savić.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)