Piast Gliwice – Lech Poznań

0:2

finał (0:0)

20.06.2020, 17:30 • Stadion Miejski, Gliwice • 31. kolejka • Jarek

Pierwsza połowa była fatalna, ale druga już przepełniona ogromną dawką emocji! Rogne na samym początku drugiej odsłony dostał czerwoną kartkę, mimo to jego koledzy zdołali wygrać 2:0! (19:25:00)

90+6

Jeszcze do przepychanek między zawodnikami obu drużyn doszło przed wznowieniem gry.

90+4

90+4. Pedro TIBA - 0:2

90+4

Gol dla Lecha!
Najpierw ogromne zamieszanie w polu karnym gości, ale nie potrafili tego wykorzystać miejscowi. Lechici wyprowadzili szybki atak, zakończony płaskim strzałem PEDRO TIBY przy słupku!

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Bogdan Butko (Lech Poznań).

90+3

Raz jeszcze głową Tuszyński, tym razem obok słupka.

90+2

Żółtą kartką za opóźnianie gry został też upomniany van der Hart.

90+1

Taktyczne przewinienie Modera.

90

Aż o pięć minuty przedłużony został mecz w Gliwicach!

89

Faul Hateleya w środku pola i arbiter sięga po kartkę.

88

Marchwiński próbował ukraść rywalom trochę czasu szarżą na prawym skrzydle, ale dość szybko stracił piłkę.

87

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Hateleya z rzutu rożnego, dodatkowo faulowany był Marchwiński.

86

Niespełna pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Jeśli Piast nie odrobi strat, mocno utrudni sobie walkę o mistrzostwo.

84

Znakomita interwencja van der Harta! Holender wybronił strzał głową Tuszyńskiego z sześciu metrów!

83

Poprzeczka ratuje Lecha po strzale Kirkeskova z rzutu wolnego!

82

Milewski faulowany tuż przed linią pola karnego. Może być groźnie!

82

Nie ma rzutu karnego!

80

Jeszcze przed strzałem Konczkowskiego domagali się rzutu karnego gliwiczanie. Sprawdza jeszcze arbiter, czy nie było przypadkowego zagrania ręką Puchacza.

80

Huknął zza pola karnego Konczkowski, ale przytomnie interweniował van der Hart!

79

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

78

Rykoszet po uderzeniu Hateleya. Piłka zahaczyła o jednego z piłkarzy Piasta i od bramki rozpoczną rywale.

77

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Patryk Tuszyński.

77

Faul Kirkeskova i cenne sekundy zyskują goście.

76

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Patryk Sokołowski, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

76

Kolejne bardzo niecelne uderzenie na bramkę przyjezdnych.

74

Bardzo ładna akcja Piasta! Dośrodkowanie Sokołowskiego na ósmy metr i strzał głową Jorge Felixa minimalnie niecelny!

73

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Christian Gytkjaer, na boisku pojawia się Timur Žamaletdinov.

72

Całym zespołem bronią się obecnie lechici.

70

Posiadanie piłki: 57 % – 43% na korzyść Piasta.

69

Strzał Alvesa, z którym najmniejszych problemów nie miał van der Hart.

68

Jóźwiak powalony na murawę przez Koruna i zawodnik Piasta ogląda żółtą kartkę.

67

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Kristopher Vida, na boisku pojawia się Tiago Alves.

66

66. Jakub MODER - 0:1

66

Kolejorz obejmuje prowadzenie! JAKUB MODER przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego i wyprowadził Lecha na prowadzenie przepięknym uderzeniem!

64

Dośrodkowanie Hateleya w szesnastkę Lecha, ale bez zagrożenia.

63

Kontratak Lecha, ale Milewski skutecznie powstrzymał Kamińskiego.

62

Długo budują swój atak na połowie Lecha gospodarze, ale brakuje strzałów.

60

Godzina gry już za nami. Czerwona kartka dla Rogne ożywiła gliwiczan, goście z kolei ograniczają się do defensywy.

57

Dośrodkowanie Kirkeskova i strzał głową Parzyszka, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki lechitów.

56

Kolejna skuteczna interwencja van der Harta, ale nie było to trudne uderzenie Vidy.

54

Gliwiczanie przy piłce na własnej połowie boiska.

53

Druga połowa jak na razie pod dyktando Piasta. Gliwiczanie z pewnością będą chcieli wykorzystać grę w przewadze.

51

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Dani Ramirez, na boisku pojawia się Djordje Crnomarković.

51

Strzał Milewskiego i pewna interwencja golkipera Lecha.

48

48. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

48

Lechici nie dokończą meczu w komplecie! Thomas Rogne sfaulował Parzyszka w walce o górną piłkę, drugi raz obejrzał żółtą kartkę i musi opuścić plac gry!

47

Bez zmian w składach rozpoczęły drugą połowę oba zespoły.

46

Pierwsza połowa się odbyła. Po zmianie stron gorzej być nie powinno, bo już nie za bardzo może.

45+2

45+1

Korun faulowany przez Daniego Ramireza i akcja poznaniaków została przerwana.

45

Minutę doliczył arbiter.

44

Żółtym kartonikiem upomniany został Dariusz Żuraw, szkoleniowiec Lecha Poznań.

43

Czerwiński zdołał zatrzymać Jóźwiaka, ale jeszcze rzut rożny wykonywać będą poznaniacy.

41

Bezpośrednie uderzenie Modera z rzutu wolnego, ale w dalszym ciągu zawodzi skuteczność.

40

Dani Ramirez faulowany nieopodal pola karnego Piasta przez Koruna.

39

Spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska zawodnicy Dariusza Żurawia. Brakuje przyspieszenia.

37

Świetne zagranie w pole karne do Butko, ale ostatecznie tylko korner dla Lecha. Bardzo dobrze wślizgiem interweniował Sokołowski.

36

Nieudane podanie Tiby do Jóźwiaka, który chwilę później sfaulował Milewskieego.

34

Tiba próbował prostopadle zagrać do Gytkjaera, ale zagranie zostało przecięte przez defensorów Piasta.

32

Ostry, ale czysty wślizg Kirkeskova, który wybił piłkę w aut spod nóg Jóźwiaka.

31

Niespełna kwadrans do końca pierwszej połowy spotkania. Tymczasem na spalonym złapany został Milewski.

28

Bardzo niedokładnie lechici przy próbie wyjścia z kontratakiem.

27

Od początku tempo spotkania nie porywało, teraz jest jeszcze nudniej.

24

Doskoczył do Modera Hateley, ale jego strzał niecelny.

23

Niedokładnie na połowie rywali mistrzowie Polski, ale goście nie potrafili wyprowadzić kontrataku.

21

Skiksował przy próbie uderzenie z siedemnastego metra Jakub Moder.

20

Dwadzieścia minut gry w Gliwicach już za nami. Czekamy na pierwszą ciekawszą okazję strzelecką.

19

Na ofsajdzie złapany Vida.

18

Wymieniają piłkę między sobą defensorzy Kolejorza.

17

Faul Rogne na połowie rywali i arbiter zdecydował się na indywidualne napomnienie.

16

Płaskie zagranie Ramireza w pole karne Piasta i przejął piłkę Hateley.

14

Poślizgnął się przy próbie uderzenia zza pola karnego Milewski i piłka poszybowała ponad poprzeczką.

13

Czerwiński wygrał pojedynek z Gytkjaerem, a następnie wycofał piłkę do Placha.

12

Naciskany przez jednego z rywali był van der Hart, ale obyło się bez błędu.

10

Długo budują swój atak na lewej stronie boiska zawodnicy Waldemara Fornalika.

8

Z dystansu uderzał Tiba, ale bardzo nieudanie.

7

Zbyt mocne dośrodkowanie Sokołowskiego i piłka wylądowała w objęciach van der Harta.

5

Niedokładnie Lech na lewym skrzydle i od autu rozpoczną rywale.

4

Piłka wylądowała w siatce gości, ale gol nie został uznany! Na minimalnym ofsajdzie złapany został Vida.

3

Dośrodkowanie Modera z narożnika boiska, ale bez problemów wybijają piłkę gliwiczanie.

2

Jeszcze jeden korner dla przyjezdnych.

1

Pierwsza akcja Lecha. Płaska centra Kamińskiego z prawej strony zablokowana i poznaniacy rozpoczną od rzutu rożnego.

1

Pełne zestawienie:

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – Milewski, Hateley, Sokołowski, K. Vida – Félix, Parzyszek.
Rezerwowi: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Huk, Rymaniak, Borkała, Alves, Tuszyński.

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Rogne (C), Puchacz – Kamiński, Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer.
Rezerwowi: Mleczko – Gumny, Crnomarković, Muhar, Žamaletdinov, Letniowski, Skóraś, Kostewycz, Marchwiński.

Główny: Krzysztof Jakubik
Asystenci: Arkadiusz Wójcik, Dawid Golis
Techniczny: Paweł Malec
VAR: Daniel Stefański
AVAR: Konrad Sapela.
Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Składy podamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Kolejorz jest obecnie czwarty w tabeli, a do Piasta traci cztery punkty. Lech Poznań jest jednak na fali wznoszącej – zawodnicy Dariusza Żurawia wygrali ostatnie dwa mecze: 4:0 z Pogonią oraz 3:0 z Koroną.
Gospodarze zajmują obecnie pozycję wicelidera. Piast ma 53 punkty i tracą do pierwszej Legii 7 oczek straty. W poprzedniej kolejce gliwiczanie pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:0.
Do jednego z ciekawiej zapowiadających się meczów 31. kolejki PKO Ekstraklasy dojdzie w sobotę w Gliwicach. Mistrz Polski, Piast Gliwice, podejmie Lecha Poznań.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

0:2

finał (0:0)

Gole: 66. Moder, 90+4. Tiba

Kartki:   68. Korun (PIA), 89. Hateley (PIA) – 17. Rogne (LPO), 90+1. Moder (LPO), 90+2. van der Hart (LPO), 90+4. Butko (LPO)   48. Rogne (LPO)

Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:0. Foule: 10:13.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – Milewski, Hateley, Sokołowski (76. Jodłowiec), K. Vida (67. Alves) – Félix, Parzyszek (77. Tuszyński).
Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Huk, Rymaniak, Borkała, Alves, Tuszyński.

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Rogne (C), Puchacz – Kamiński (79. Marchwiński), Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez (51. Crnomarković) – Gytkjaer (73. Žamaletdinov).
Zmiany: Mleczko – Gumny, Crnomarković, Muhar, Žamaletdinov, Letniowski, Skóraś, Kostewycz, Marchwiński.

AVAR: Konrad Sapela