Piast Gliwice – Lech Poznań

0:2

finał (0:0)

20.06.2020, 17:30 • Stadion Miejski, Gliwice • 31. kolejka • Jarek

Pierwsza połowa była fatalna, ale druga już przepełniona ogromną dawką emocji! Rogne na samym początku drugiej odsłony dostał czerwoną kartkę, mimo to jego koledzy zdołali wygrać 2:0! (19:25:00)

90+6

Jeszcze do przepychanek między zawodnikami obu drużyn doszło przed wznowieniem gry.

90+4

90+4. Pedro TIBA - 0:2

90+4

Gol dla Lecha!
Najpierw ogromne zamieszanie w polu karnym gości, ale nie potrafili tego wykorzystać miejscowi. Lechici wyprowadzili szybki atak, zakończony płaskim strzałem PEDRO TIBY przy słupku!

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Bogdan Butko (Lech Poznań).

90+3

Raz jeszcze głową Tuszyński, tym razem obok słupka.

90+2

Żółtą kartką za opóźnianie gry został też upomniany van der Hart.

90+1

Taktyczne przewinienie Modera.

90

Aż o pięć minuty przedłużony został mecz w Gliwicach!

89

Faul Hateleya w środku pola i arbiter sięga po kartkę.

88

Marchwiński próbował ukraść rywalom trochę czasu szarżą na prawym skrzydle, ale dość szybko stracił piłkę.

87

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Hateleya z rzutu rożnego, dodatkowo faulowany był Marchwiński.

86

Niespełna pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Jeśli Piast nie odrobi strat, mocno utrudni sobie walkę o mistrzostwo.

84

Znakomita interwencja van der Harta! Holender wybronił strzał głową Tuszyńskiego z sześciu metrów!

83

Poprzeczka ratuje Lecha po strzale Kirkeskova z rzutu wolnego!

82

Milewski faulowany tuż przed linią pola karnego. Może być groźnie!

0:2

finał (0:0)

Gole: 66. Moder, 90+4. Tiba

Kartki:   68. Korun (PIA), 89. Hateley (PIA) – 17. Rogne (LPO), 90+1. Moder (LPO), 90+2. van der Hart (LPO), 90+4. Butko (LPO)   48. Rogne (LPO)

Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:0. Foule: 10:13.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – Milewski, Hateley, Sokołowski (76. Jodłowiec), K. Vida (67. Alves) – Félix, Parzyszek (77. Tuszyński).
Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Huk, Rymaniak, Borkała, Alves, Tuszyński.

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Rogne (C), Puchacz – Kamiński (79. Marchwiński), Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez (51. Crnomarković) – Gytkjaer (73. Žamaletdinov).
Zmiany: Mleczko – Gumny, Crnomarković, Muhar, Žamaletdinov, Letniowski, Skóraś, Kostewycz, Marchwiński.

Główny: Krzysztof Jakubik
Asystenci: Arkadiusz Wójcik, Dawid Golis
Techniczny: Paweł Malec
VAR: Daniel Stefański