14.06.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Kielce • 30. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 5:4.
Rzuty rożne: 10:2.
Spalone: 3:0.
Faule: 19:11.
Wybranie plusa tego spotkania absolutnie nie jest żadnym wyzwaniem. Po pierwszej, bezbramkowej połowie sprawy wziął w swoje ręce Christian Gytkjaer. Duńczyk potrzebował zaledwie 20 minut na strzelenie trzech goli i rozstrzygnięcie pojedynku w Kielcach. Korona dostała potężne ciosy i straciła motywację. Nie była w stanie niczym odpowiedzieć na rewelacyjne przyspieszenie Duńczyka. Lech Poznań zatriumfował 3:0 w Kielcach i przybliża się do europejskich pucharów. Złocisto-krwistym coraz bliżej z kolei do Fortuna I ligi.

90+3

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88

Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Jakub Żubrowski, na boisku pojawia się Iwo Kaczmarski.

86

Lech Poznań nie jest pod wrażeniem szybujących w pobliże bramki Mickeya van der Harta dośrodkowań. Drużyna z Wielkopolski nie pozwala na kończenie ich uderzeniami.

84

Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

82

Przerwa w grze spowodowana urazem mięśniowym Grzegorza Szymusika. Źle stanął on po wyekspediowaniu futbolówki na własnej połowie boiska.

80

Korona Kielce bezskutecznie szuka sposobu na zaskoczenie odpowiednio zdyscyplinowanych przeciwników.

78

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Pedro Tiba, na boisku pojawia się Juliusz Letniowski.

79

Uderzenie Jacka Kiełba zza linii pola karnego powstrzymane przez bramkarza Lecha Poznań, który przejął opaskę kapitana po zejściu z boiska Thomasa Rogne.

77

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Thomas Rogne, na boisku pojawia się Djordje Crnomarković.

76

Kwadrans do końca rywalizacji, która jest w zasadzie rozstrzygnięta i w której trudno już nie dojdzie do niespodzianki. Nie oznacza to, że Korona Kielce nie ma o co walczyć.

75

Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę wyżej notowani piłkarze. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie.

73

Futbolówka na obrzeżach pola karnego Lecha Poznań, ale Korona Kielce totalnie rozbita strzeleckimi popisami Christiana Gytkjaera.

71

Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Mateusz Spychała, na boisku pojawia się Michal Papadopulos.

69

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Jakub Kamiński, na boisku pojawia się Michał Skóraś.

68

68. Christian GYTKJAER - 0:3

68

Gol dla Lecha!
Strzelcem bramki CHRISTIAN GYTKJAER.

Właśnie obejrzeliśmy klasycznego hat-tricka na stadionie w Kielcach. Christian Gytkjaer po raz trzeci wpakował piłkę do bramki Korony i praktycznie zapewnił komplet punktów Lechowi Poznań. Duńczyk skorzystał z podania Tymoteusza Puchacza. Podobna akcja bramkowa do pierwszej.

66

Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Andrés Lioi, na boisku pojawia się Michal Gardawski.

66

Miejscowa drużyna stara się odpowiadać atakami, a nie statystować wobec kolejnych szarż przeciwników. Zakończenie któregoś z nich strzałem jest jednak skomplikowane.

65

65. Christian GYTKJAER - 0:2

65

Bramkę z rzutu karnego zdobywa CHRISTIAN GYTKJAER.

Pewne wykonanie rzutu karnego. Najlepszy snajper Lecha Poznań poprawia swoje statystyki i przybliża przyjezdnych do zdobycia kompletu punktów na Stadionie Miejskim w Kielcach.

64

Rzut karny dla Lecha Poznań! Sędzia podbiegł do monitora i zobaczył zagranie ręką blokującego dośrodkowanie Grzegorza Szymusika.

64

Lech Poznań oddalił zagrożenie, czy może lepiej centrum wydarzeń od własnego pola karnego i teraz to on jest w pobliżu pola karnego przeciwnika.

62

Mateusz Spychała napomniany żółtą kartką za faul na Tymoteuszu Puchaczu.

60

Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

58

Coraz to nowe dośrodkowania podopiecznych Macieja Bartoszka, jednak piłka nie znajduje drogi do bramki strzeżonej przez Mickeya van der Harta.

56

Jacek Kiełb złapał się za głowę po kolejnej niewykorzystanej szansie na wpakowanie piłki do bramki przeciwnika. Nie ma szczęścia doświadczony pomocnik.

55

Wrzutka z rzutu wolnego zneutralizowana przez defensywę Lecha Poznań. Nie tak łatwo zaskoczyć w tym starciu podopiecznych Dariusza Żurawia.

54

Korona Kielce musi odważniej zaatakować i poszukać wyrównania. Futbolówka szybuje z prawego skrzydła w pole karne przyjezdnych, ale te dośrodkowania są wybijane.

51

Ostre przewinienie Grzegorza Szymusika na Danim Ramirezie i obrońca miał szczęście, że Tomasz Musiał potraktował go pobłażliwie.

50

Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

48

48. Christian GYTKJAER - 0:1

48

Lech objął prowadzenie zaledwie kilka minut po powrocie z szatni na boisko. Sprawna akcja z wykorzystaniem lewego skrzydła i defensywa Korony Kielce została kompletnie rozmontowana. Wszystko zakończyło się uderzeniem najskuteczniejszego spośród przyjezdnych Christiana Gytkjaera!

48

Podopieczni Dariusza Żurawia konstruowali atak na prawej stronie boiska. Wmieszali się to wszystko gospodarze i Lech Poznań nawet nie dostał wrzutu z autu.

47

Tym razem od środka boiska ekipa z województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy ruszyli, choć musieli sporo poczekać na sygnał z innych stadionów uprawniający do wznowienia rywalizacji.

46

Piłkarze powrócili z szatni na boisko i już sposobią się do rozpoczęcia rywalizacji w drugiej połowie spotkania.
Pierwsza połowa za nami i okazała się ona bezbramkowa. Jedni i drudzy mieli szanse na otworzenie rezultatu, jednak a to brakowało dokładności, a to na wysokości zadania stawali bramkarze Marek Kozioł oraz Mickey van der Hart. Dlatego w szatni trzeba przygotować lepsze pomysły na atakowanie.

45+1

45+1

Kamil Jóźwiak napomniany żółtą kartką za przewinienie na rozpędzającym się przeciwniku.

45

Doliczona minuta.

43

Matej Pucko rozpoczął drybling blisko linii szesnastego metra, po czym wbiegł w pole karne Lecha Poznań. Jego rajd zakończył się upadkiem, a Tomasz Musiał nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

42

Ostatnie szanse obu drużyn na otworzenie rezultatu w pierwszej połowie spotkania.

41

Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

39

Coraz więcej konkretów pod obiema bramkami, ale na ten najważniejszy, czyli gol piłkarze każą czekać swoim sympatykom.

37

37. Jacek Kiełb przestrzelił w sytuacji sam na sam!

37

Jacek Kiełb przed wielką szansą na pokonanie Mickeya van der Harta. Umiejętne przyspieszenie podopiecznych Macieja Bartoszka, po którym pomocnik znalazł się sam na sam z bramkarzem Lecha Poznań. Uderzenie z dogodnej pozycji okazało się jednak niecelne!

35

Coraz mniej czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania. Jedni i drudzy dali już do zrozumienia swoim przeciwnikom, że potrafią być niebezpieczni.

34

Bardzo nieudane uderzenie Daniego Ramireza. Z dogodnej pozycji nie potrafił przymierzyć do bramki Marka Kozioła. Piłka poleciała wyraźnie ponad poprzeczką. Nadal bezbramkowo w Kielcach.

33

Kolejorz wywalczył rzut karny na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

31

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry duża szansa na objęcie prowadzenia przez Koronę Kielce. Dośrodkowanie spadło na głowie zawodnika atakującego, po którego uderzeniu w kierunku dalszego słupka piłka przeleciała nieznacznie obok bramki.

30

Tym razem podostrzyli Lechici, a Tomasz Musiał przyznał Koronie Kielce rzut wolny w pobliżu narożnika pola karnego.

29

Przyjezdni prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Gospodarze mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

27

Matej Pucko napomniany żółtą kartką za szarpanie rozpędzającego się przeciwnika. Przewinienie taktyczne.

26

Zażarta walka o każdy centymetr środka pola. Suną wślizgami gospodarze i to musiało tak się skończyć. Żółta kartka dla Adnana Kovacevicia za faul na Kamilu Jóźwiaku.

25

Piłka sunie po połowie kielczan i jest w posiadaniu podopiecznych Macieja Bartoszka.

24

Wysoki pressing zastosowany przez złocisto-krwistych. Nie pozwolili oni Mickeyowi van der Hartowi na swobodne wyprowadzenie futbolówki z wykorzystaniem bloku obronnego.

22

Najpierw od rzutu wolnego Lech Poznań, a niewiele później podopieczni Dariusza Żurawia mieli korner. Całe zamieszanie zakończone uderzeniem Jakuba Modera zza pola karnego w rękawice Marka Kozioła.

21

Ognjen Gnjatić napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko koła środkowego.

20

Gospodarze szukali miejsca do oddania uderzenia zza linii pola karnego, ale ciasno ustawieni obrońcy Lecha Poznań nie pozwolili na zatrudnienie Mickeya van der Harta.

18

Trochę ponad kwadrans rywalizacji w Kielcach za zawodnikami i dotychczas nieco, ale to nieco groźniejsi są piłkarze ze stolicy Wielkopolski.

17

Kolejne umiejętne wyjście Marka Kozioła na przedpole. Bramkarz Korony Kielce zrobił kilka kroków do przodu i sprzątnął futbolówkę sprzed nadbiegającego przeciwnika.

16

Zmieniła się sytuacja na murawie, ponieważ teraz to Lech Poznań próbował rozmontować defensywę przeciwnika swoim pieczołowicie budowanym atakiem. Bezskutecznie.

14

Dłuższe rozegranie podopiecznych Macieja Bartoszka na własnej połowie boiska. Nie zdobyli przestrzeni, a Lech Poznań nie kwapił się z założeniem pressingu.

12

Długa piłka zagrana w kierunku pola karnego Kolejorza. Na swoich pozycjach ustawieni oraz czujni byli Lubomir Satka oraz Thomas Rogne.

11

Marek Kozioł interweniował odważnie na skraju własnego pola karnego i powstrzymał tam nacierającego zawodnika z Poznania. Świetna reakcja bramkarza Korony Kielce.

9

9. Kamil Jóźiak nie trafił w bramkę Korony Kielce!

9

Pierwsza realna szansa Lecha Poznań na objęcie prowadzenia. Piłka krążyła między podopiecznymi Dariusza Żurawia aż trafiła w pole karne do Kamila Jóźwiaka. Jego uderzenie zostało przyblokowane i okazało się niecelne.

8

Do ataku zabierają się podopieczni Dariusza Żurawia i Korona Kielce przez moment zastosowała najprostszy wariant jak najdalszego ekspediowania piłki z własnego pola karnego.

7

Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

5

Mocne uderzenie z rzutu wolnego oddane przez Petteriego Forsella i na linii bramkowej musiał popracować Mickey van der Hart. Poradził on sobie podręcznikowo.

3

Korona Kielce gra w żółtych koszulkach, a także czerwonych spodenkach i getrach. Z kolei Lech Poznań w ciemnych strojach z białymi oraz niebieskimi akcentami.

2

Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1

Piłkarze gotowi do rozpoczęcia rywalizacji na stadionie w Kielcach. Pozostało oczekiwać na pierwszy gwizdek Tomasza Musiała.

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, A. Kovacević (C), Tzimopoulos, Szymusik – Gnjatić, Żubrowski – Lioi, Forsell, Pućko – Kiełb.

Rezerwowi: Kukić – Cecarić, Gardawski, Djuranović, Theobalds, Lisowski, Szelągowski, Kaczmarski, Papadopulos.

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Rogne (C), Puchacz – Kamiński, Moder, Tiba, Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański – Crnomarković, Muhar, Žamaletdinov, Letniowski, Skóraś, Kostewycz.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
W niedzielę o godzinie 18 multiliga w PKO Ekstraklasie. Wszystkie mecze 30. kolejki zostaną rozpoczęte o tej samej porze. Zapraszamy na relację na żywo z konfrontacji Korony Kielce z Lechem Poznań.
Korona zaczęła punktować po zatrudnieniu trenera Macieja Bartoszka, mimo to jej sytuacja w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie nie poprawia się. Strata złocisto-krwistych do będącej na najniższym bezpiecznym miejscu w tabeli Wisły Kraków to cztery "oczka".
W poprzednim meczu Korona zremisowała 1:1 z KGHM Zagłębiem Lubin. W pierwszej połowie dobrze radziła sobie z przeciwnikiem i wyszła na prowadzenie po uderzeniu Marcina Cebuli. Po przerwie Miedziowi wyrównali za sprawą rzutu karnego i strzału Damjana Bohara.
Lech Poznań nie miał litości dla swojego poprzedniego przeciwnika. Od początku sprowadził Pogoń Szczecin do roli tła, a mecz zakończył się bezkompromisowym rezultatem 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Moder, Christian Gytkjaer, Dani Ramirez oraz Jakub Kamiński.
Kolejorz jest na czwartym miejscu w tabeli i zamierza przynajmniej na nim pozostać, żeby rozegrać więcej spotkań w Poznaniu w grupie mistrzowskiej. Drużyna Dariusza Żurawia może jeszcze nawiązać w tym sezonie walkę z wyprzedzającymi ją Piastem Gliwice oraz Śląskiem Wrocław.

0:3

finał (0:0)

Gole: 48. Gytkjaer, 65. Gytkjaer (kar.), 68. Gytkjaer

Kartki:   21. Gnjatić (KRN), 26. A. Kovacević (KRN), 27. Pućko (KRN), 62. Spychała (KRN) – 45+1. Jóźwiak (LPO)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 3:0. Foule: 19:11.

Korona Kielce: Kozioł – Spychała (71. Papadopulos), A. Kovacević (C), Tzimopoulos, Szymusik – Gnjatić, Żubrowski (88. Kaczmarski) – Lioi (66. Gardawski), Forsell, Pućko – Kiełb.
Zmiany: Kukić – Cecarić, Gardawski, Djuranović, Theobalds, Lisowski, Szelągowski, Kaczmarski, Papadopulos.

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Rogne (C) (77. Crnomarković), Puchacz – Kamiński (69. Skóraś), Moder, Tiba (78. Letniowski), Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer.
Zmiany: Szymański – Crnomarković, Muhar, Žamaletdinov, Letniowski, Skóraś, Kostewycz.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)