Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice

0:2

finał (0:1)

14.06.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • 30. kolejka • Jarek

Piast Gliwice zasłużenie zwyciężył w Białymstoku! Dzięki tej wygranej, a także porażce Legii z Górnikiem, zawodnicy Waldemara Fornalika zmniejszyli stratę do lidera z dziesięciu punktów do siedmiu. Dziękuję za uwagę! (19:59:37)

90+1

Dwie minuty dłużej potrwa spotkanie w Białymstoku.

90

Zablokowane uderzenie Czerwińskiego z kilkunastu metrów.

89

Jagiellonia broni się niemal całym zespołem na własnej połowie. Piast ma ochotę na strzelenie jeszcze jednego gola.

87

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Martin Košťál.

86

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Sebastian Milewski, na boisku pojawia się Tiago Alves.

85

85. Tom HATELEY - 0:2

85

Gol dla Piasta!
TOM HATELEY równie bezbłędny jak Parzyszek i gliwiczanie prowadzą już dwiema bramkami!

84

84. Tomasz Jodłowiec (PIA)

84

Spóźniona interwencja Tiru we własnym polu karnym! Jodłowiec sfaulowany i arbiter dyktuje kolejny rzut karny!

83

Białostoczanie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

82

W ostatnich minutach zdecydowanie lepiej spisują się przyjezdni. Jagiellonia nie gra już z taką energią, jak na początku drugiej połowy spotkania.

80

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

79

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jakov Puljic, na boisku pojawia się Tomáš Přikryl.

79

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Balleste Imaz, na boisku pojawia się Karol Struski.

0:2

finał (0:1)

Gole: 24. Parzyszek (kar.), 85. Hateley (kar.)

Kartki:   23. Arsenić (JAG), 45. Borysiuk (JAG), 67. Tiru (JAG) – 35. J. Czerwiński (PIA)   73. Borysiuk (JAG)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 1:1. Foule: 16:16.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Borysiuk, Romanczuk (C) – Makuszewski (87. Košťál), Imaz (79. Struski), Bida – Puljic (79. Přikryl).
Zmiany: Gostomski – Szymanowicz, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski, Toporkiewicz, Košťál.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – K. Vida, Hateley, Sokołowski, Milewski (86. Alves) – Parzyszek (80. Steczyk), Tuszyński (62. Jodłowiec).
Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Klupś, Huk, Rymaniak, Malarczyk, Alves, Steczyk.

Główny: Paweł Raczkowski
Asystenci: M. Obukowicz, T. Niemirowski
Techniczny: G. Kawałko
VAR: Z. Dobrynin