Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice

0:2

finał (0:1)

14.06.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • 30. kolejka • Jarek

Piast Gliwice zasłużenie zwyciężył w Białymstoku! Dzięki tej wygranej, a także porażce Legii z Górnikiem, zawodnicy Waldemara Fornalika zmniejszyli stratę do lidera z dziesięciu punktów do siedmiu. Dziękuję za uwagę! (19:59:37)

90+1

Dwie minuty dłużej potrwa spotkanie w Białymstoku.

90

Zablokowane uderzenie Czerwińskiego z kilkunastu metrów.

89

Jagiellonia broni się niemal całym zespołem na własnej połowie. Piast ma ochotę na strzelenie jeszcze jednego gola.

87

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Martin Košťál.

86

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Sebastian Milewski, na boisku pojawia się Tiago Alves.

85

85. Tom HATELEY - 0:2

85

Gol dla Piasta!
TOM HATELEY równie bezbłędny jak Parzyszek i gliwiczanie prowadzą już dwiema bramkami!

84

84. Tomasz Jodłowiec (PIA)

84

Spóźniona interwencja Tiru we własnym polu karnym! Jodłowiec sfaulowany i arbiter dyktuje kolejny rzut karny!

83

Białostoczanie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

82

W ostatnich minutach zdecydowanie lepiej spisują się przyjezdni. Jagiellonia nie gra już z taką energią, jak na początku drugiej połowy spotkania.

80

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

79

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jakov Puljic, na boisku pojawia się Tomáš Přikryl.

79

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Balleste Imaz, na boisku pojawia się Karol Struski.

78

Tiru świetnym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Vidy w polu karnym gospodarzy.

77

W znakomitej sytuacji znalazł się Parzyszek, ale uderzył zdecydowanie zbyt lekko, aby zaskoczyć Węglarza!

76

Obiecująco zapowiadała się akcja przyjezdnych, ale źle w kluczowym momencie odgrywał Hateley.

74

Dobra interwencja Węglarza po strzale jednego z rywali z rzutu wolnego.

73

Ostro potraktowany Vida przez Borysiuka. To drugie żółtko dla tego zawodnika, a więc Jaga nie dokończy meczu w komplecie!

72

Od autu na połowie rywali wznawiają grę gliwiczanie.

70

Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Wynik nie ulega zmianie.

69

Mocne uderzenie Imaza z kilkunastu metrów, ale bardzo wysoko ponad poprzeczką.

67

Tiru powalił na murawę Milewskiego na wysokości czterdziestego metra. Żółta kartka dla zawodnika Jagi.

66

Po nieudanym wykończeniu akcji przez gospodarzy grę od własnej bramki wznawia Plach.

64

Minimalnie niecelne uderzenie głową Puljicia!

63

Kolejne zagranie w pole karne Piasta, ale wybił piłkę Korun.

62

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Patryk Tuszyński, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

61

Ależ okazja Jagi! Po uderzeniu Imaza Piasta przed utratą bramki uratował słupek!

60

Godzina gry już za nami. W drugiej połowie nieco lepiej grają miejscowi, ale wynik pozostaje bez zmian.

58

Kolejny strzał Borysiuka z większej odległości, ale znów zabrakło precyzji.

56

Niezbyt udane uderzenie Bidy i spokojnie interweniował Plach.

55

Od dłuższego czasu zawodnicy Fornalika utrzymują się przy piłce na połowie rywali.

53

Kadlec umiejętnie przypilnowany przez Kirkeskova. Od bramki rozpoczną przyjezdni.

52

Strzał Borysiuka z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki gości.

51

Bardzo wysoki pressing stosują od rozpoczęcia drugiej połowy białostoczanie. Widać, że podopieczni Iwajło Petewa będą walczyć o jak najszybsze odrobienie strat.

49

Dośrodkowanie Makuszewskiego z rzutu rożnego, ale bez zagrożenia pod bramką Piasta.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Mocne wejście Jagi w drugą połowę. Strzał Puljicia, ale czujnie interweniował Plach.

46

Do przerwy mistrzowie Polski zasłużenie prowadzą w Białymstoku. Piast od początku był aktywniejszy i częściej utrzymywał się przy piłce. Niebawem wracamy na drugą połowę, zostańcie z nami!

45+1

45

Bezpośrednie uderzenie Hateleya, ale prosto w mur.

45

Nie poradził sobie z rozpędzonym Milewskim Borysiuk i faulował. Żółta kartka dla gracza Jagi.

44

Po nieudanym wykończeniu kolejnej akcji przez miejscowych Plach wznawia grę od bramki.

43

Dobra okazja gospodarzy! Romanczuk zagrał w pole karne do Puljicia, ale jego płaskie uderzenie było niecelne!

41

Strzał Czerwińskiego zablokowany i jeszcze jeden rzut rożny dla mistrzów Polski.

40

40. Piotr Parzyszek (PIA)

40

Mogło być 2:0! Zbyt lekkie podanie Arsenicia do Węglarza, do piłki dopadł Parzyszek, ale przegrał pojedynek z golkiperem Jagi!

40

Pięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Piast utrzymuje się na prowadzeniu po golu z karnego.

38

Romanczuk sfaulował Parzyszka na połowie Piasta, ale obyło się bez kartki.

37

Bardzo dobrze w destrukcji gliwiczanie, którzy łatwo przerwali kontratak wyprowadzany przez gospodarzy.

36

Runje wygrał walkę w powietrzu z Sokołowskim, jednak piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez Placha.

35

Mamy remis w żółtych kartkach. Za faul na lewej stronie boiska upomniany został Czerwiński.

32

Dość ryzykownie blisko własnej bramki zagrali gospodarze, ale uniknęli błędu.

31

Bardzo dobre uderzenie Milewskiego z woleja, ale ofiarnie zablokował to Runje! Tylko korner dla Piasta.

30

Pół godziny gry w Białymstoku za nami. Póki co niewiele ciekawego dzieje się na stadionie Jagiellonii.

26

Długo budują swój atak gospodarze. Widać, że podrażniła ich utracona bramka.

25

Kadlec nie zdołał sięgnąć piłki na siedemnastym metrze.

24

24. Piotr PARZYSZEK - 0:1

24

Bardzo pewnie wykonany rzut karny! PIOTR PARZYSZEK uderzył płasko, tuż przy słupku i wyprowadził Piasta na prowadzenie!

23

23. Żółta kartka

23

Żółtą kartkę otrzymuje Zoran Arsenić (Jagiellonia Białystok).

22

Konczkowski przewrócony w polu karnym Jagiellonii przez Arsenicia i arbiter dyktuje jedenastkę!

19

Dość niemrawo grali na początku białostoczanie, ale z minuty na minutę rozkręcają się.

18

Ogromne zamieszanie w polu karnym gliwiczan, ale ostatecznie przyjezdni zdołali wybić piłkę!

17

Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Piasta i miejscowi będą wykonywać rzut rożny.

15

Faulowany jeden z defensorów Jagi. Od rzutu wolnego gospodarze.

13

Z dystansu zdecydował się uderzyć Borysiuk, ale skutecznie interweniował Plach.

13

Czerwiński znakomicie odebrał piłkę Imazowi we własnym polu karnym.

12

Jak na razie lepiej prezentują się zawodnicy Waldemara Fornalika, ale nie przekłada się to na okazje podbramkowe.

10

Białostoczanie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

9

Akcja Piasta prawym skrzydłem przerwana w nieprzepisowy sposób. Rzut wolny dla mistrzów Polski.

7

Zza pola karnego uderzał Kadlec, ale skutecznie został zablokowany.

6

Ależ niewiele brakowało! Dobre dośrodkowanie Kirkeskova i minimalnie chybił Czerwiński! Jak się jednak okazuje, kapitan przyjezdnych był na ofsajdzie.

5

Parzyszek sfaulowany na lewym skrzydle. Paweł Raczkowski po krótkim namyśle podyktował rzut wolny dla gości.

4

Konczkowski w czysty sposób powstrzymany w polu karnym rywali.

4

Gliwiczanie od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

3

Zbyt mocne zagranie w pole karne Jagiellonii i spokojnie przechwycił piłkę Węglarz.

2

Przy piłce na własnej połowie mistrzowie Polski.

1

Pełne zestawienie:

Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Borysiuk, Romanczuk (C) – Makuszewski, Imaz, Bida – Puljic.
Rezerwowi: Gostomski – Szymanowicz, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski, Toporkiewicz, Košťál.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński, Kirkeskov – K. Vida, Hateley, Sokołowski, Milewski – Parzyszek, Tuszyński.
Rezerwowi: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Klupś, Huk, Rymaniak, Malarczyk, Alves, Steczyk.

Główny: Paweł Raczkowski
Asystenci: M. Obukowicz, T. Niemirowski
Techniczny: G. Kawałko
VAR: Z. Dobrynin
AVAR: T. Listkiewicz.
Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Piasta 3:1. Jak będzie tym razem? Przekonajcie się, śledząc naszą relację!

Obada sędziowska:

Przyjezdni mają już zapewnione drugie miejsce. Ich dystans do liderującej Legii jest jednak spory – Piast traci aż dziesięć punktów. W poprzedniej kolejce gliwiczanie bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Zabrze.
Gospodarze słabo weszli w nowy rok, ale szybko się przebudzili. W ostatnich pięciu spotkaniach Jaga wywalczyła aż 13 punktów. W środę białostoczanie pokonali w Łodzi ŁKS 3:0.
Czas na ostatnią kolejkę fazy zasadniczej PKO BP Ekstraklasy. Mimo, że znamy już podział na grupę mistrzowską i spadkową, to jest o co walczyć! W Białymstoku miejscowa Jagiellonia podejmie mistrza Polski – Piasta Gliwice.

0:2

finał (0:1)

Gole: 24. Parzyszek (kar.), 85. Hateley (kar.)

Kartki:   23. Arsenić (JAG), 45. Borysiuk (JAG), 67. Tiru (JAG) – 35. J. Czerwiński (PIA)   73. Borysiuk (JAG)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 1:1. Foule: 16:16.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Borysiuk, Romanczuk (C) – Makuszewski (87. Košťál), Imaz (79. Struski), Bida – Puljic (79. Přikryl).
Zmiany: Gostomski – Szymanowicz, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski, Toporkiewicz, Košťál.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – K. Vida, Hateley, Sokołowski, Milewski (86. Alves) – Parzyszek (80. Steczyk), Tuszyński (62. Jodłowiec).
Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Klupś, Huk, Rymaniak, Malarczyk, Alves, Steczyk.

AVAR: T. Listkiewicz