1:0

finał (1:0)

02.06.2020, 20:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • 23. kolejka • Mateusz Nyka

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (21:55:45)

W przedostatnim wtorkowym meczu w ramach 23 kolejki Fortuna 1 Ligi po minimalne zwycięstwo na własnym stadionie sięga Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która zdołała utrzymać wynik sprzed przerwy. Pierwsza część na pewno była lepsza w wykonaniu "Słoni", jednak druga to wyraźna poprawa w wykonaniu Wigier. Pomimo tego zabrakło im kreatywności w kluczowych momentach swoich ataków i nie potrafili sprawdzić dyspozycji Loski. Wydaje się, że suwałczanie zasłużyli na remis, lecz wracają do domu bez niczego.

90+3

90+2

Suwałczanie w ostatnich akcjach skupiają się już tylko na wstrzeliwaniu futbolówki na tak zwany "chaos". Niewiele jednak z tego wynika i wydaje się, że nic już się tu nie wydarzy.

90+1

Główny rozjemca tego spotkania dolicza trzy dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdzięsiu.

90

Ostatnia roszada w tym meczu u gospodarzy. Za Gutkovskisa na ostatnie minuty pojawia się Jelić.

89

Suwałczanie mieli kolejny w tym meczu rzut rożny. Przerwał go sędzia bowiem dostrzegł przewinienie jednego z zawodników przyjezdnych.

88

Gierach dośrodkowuje z prawej flanki w szesnastkę na niezłej wysokości. Co z tego skoro żaden z kolegów nie potrafi wygrać główki.

87

Długie zagranie za linię obrony do Bartczaka. Ten nie upilnował swojej pozycji i wpadł w pułapkę ofsajdową. Kolejne sekundy lecą na konto Termaliki.

86

"Słonie" starają się kraść czas jak tylko mogą. Wymieniają oni dużą liczbę podań na własnej połowie lub w okolicach koła środkowego.

84

Adamec schodzi z lewego skrzydła do środka na pełnej szybkości i uderza po ziemi! Zrobił to w sam środek, więc pewnie wyłapał piłkę Loska.

83

Żebrakowski do końca powalczył będąc tyłem do bramki, jednak zrobił to zbyt agresywnie. Arbiter zdecydował się na użycie gwizdka.

82

Seria dośrodkowań w pole karne Termaliki nie przynosi zagrożenia. Nawet jeśli zawodnicy Wigier zgarną piłkę to nie potrafią oddać strzału.

80

Trzecie i ostatnie przemeblowanie u gości. Swój występ kończy Wełniak, a szansę dostaje Bartczak.

79

Na murawie leży teraz Wasielewski, który oberwał od Żebrakowskiego. Rezerwowy z Suwałk otrzymał żółtą kartkę.

78

Niebezpieczna strata Huertasa w kole środkowym kończy się rajdem Jovanovicia. Uderza on w środek bramki i nie zaskoczył Balawejdera.

77

Do końca meczu już niespełna piętnaście minut i Wigry mocno walczą o gola wyrównującego. Tym razem optyczną przewagę mają właśnie oni.

75

Wlazło na pełnej szybkości wbiega środkiem i będąc już pod polem karnym zostaje zatrzymany. Gdyby nie ofiarny wślizg Karankiewicza byłoby ciekawie.

74

Po jednej roszadzie przeprowadzili obaj trenerzy. Za Misaka i Sołdeckiego weszli Bezpalec i Adamec.

73

Do stałego fragmentu gry podszedł Aftyka, ale zdecydowanie za mocno huknął z prostego podbicia. Zacznie Loska.

72

Po chwili Wełniak dopiął swego i wywalczył stały fragment gry na dwudziestym piątym metrze. Będzie dobra okazja na bramkę.

71

Wełniak próbował pograć tyłem do bramki z Putiwcewem na plecach. Sprytniejszy w tym starciu okazał się defensor gospodarzy.

70

Grabowski pograł na lewym skrzydle z Gergelem i zrobiło się ciekawie, lecz wszystko przerywa skutecznie interweniujący Sołdecki.

69

Gojko nie zrozumiał się teraz z Wełniakiem, który chciał pograć z nim z klepki. Pomimo tego akcję nadal budują suwałczanie.

68

Pierwsze przemeblowanie także u przyjezdnych. Swój występ kończy Sauczek, a szansę dostaje Żebrakowski.

67

Niefortunna interwencja Wasielewskiego pod własną bramką i futbolówka spada pod nogi Wełniaka, który nie trafia w bramkę!

66

Ciekawe podanie z głębi pola do rozpędzonego Gutkovskisa! Ten uderzył z powietrza bez przyjęcia, lecz nieznacznie się pomylił!

65

Próba Sauczka z dwudziestu metrów odbija się od nóg przeciwników, a po chwili strzał Wełniaka pozostawia sporo do życzenia.

64

Do rzutu wolnego z ciekawej pozycji podszedł Grabowski. Przesadził on z siłą uderzenia i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

62

Gutkovskis z łatwością mija Karankiewicza, który powala go na murawę. Ogląda on za to żółtą kartkę i sędzia wlepia ją także Dobrotce. Wydaje się, że za protesty.

61

Wasielewski dokładnie wrzucił z prawej flanki i odnalazł wprowadzonego Orzechowskiego. Ten wyraźnie spudłował będąc w polu karnym.

60

Pierwsza zmiana w zespole z Niecieczy. W miejsce Mikovicia pojawia się Orzechowski.

59

Aftyka podcinką poszukał ofensywnie usposobionego Gieracha. Zbyt mocna ta próba i grę od bramki wznawiać będzie Loska.

58

Prosty błąd w rozegraniu popełnił teraz Loska, który nie potrafił celnie podać do blisko stojącego Putwicewa. Termalica nieco rozkojarzona.

57

Gutkovskis kolejny raz okazuje się sprytniejszy w zastawianiu się przed Karankiewiczem. Nie radzi sobie obrońca z tym napastnikiem.

55

Trzeba przyznać, że dobrze w drugą połowę weszli podopieczni Pawła Crettiego. Widać w nich wiarę i determinację w doprowadzeniu do remisu.

54

Dobrze bronią się przy kornera i wrzutkach niecieczanie. Skutecznie uniemożliwiają oni przeciwnikom dojście do czystej pozycji strzeleckiej.

53

Gierach wypuszcza prawym skrzydłem Gojko i temu udało się nabić Grabowskiego. Będzie rzut rożny dla suwałczan.

52

Aftyka bezpardonowo wszedł w nogi Wlazło i ten mocno to odczuł. Arbiter niemal od razu pokazał pomocnikowi Wigier "żółtko".

51

Aftyka odważnie ruszył przed siebie mając trochę miejsca i spróbował swoich sił z dystansu. Nie musiał interweniować Loska.

50

Wlazło zgarnia bezpańską futbolówkę na trzydziestym metrze i poszukał uderzenia po ziemi. Ta odbiła się od nóg Sołdeckiego.

49

Aftyka idealnie wrzucił ze stojącej piłki na głowę niepilnowanego Sauczka, ale ten znalazł się na pozycji spalonej, co odgwizdał sędzia.

48

Aftyka przedryblował w środku pola Jovanovicia i ten zmuszony był do sfaulowania go. Będzie stały fragment gry dla przyjezdnych.

47

Aftyka ładnie zabrał się z piłką na prawym skrzydle i dośrodkował. Niestety dla niego zrobił to bardzo niedokładnie.

46

Do przerwy na nieznacznym prowadzeniu są "Słonie", które lepiej weszły w to spotkanie. To oni mieli optyczną przewagę, jednak brakowało klarownych okazji na zdobycie bramki. W końcu udało się przechytrzyć rywali po jednej z wielu akcji lewym skrzydłem i otworzyć wynik tego meczu. Goście zbyt mocno nie odstają poziomem, a największe zagrożenie jakie potrafią stworzyć to po stałych fragmentach. Na razie 1:0, jednak wszystko się może jeszcze wydarzyć.

45

44

Matuszewski dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry w poszukiwaniu Karankiewicza. Zbyt ostro zaatakował on w powietrzu Putiwcewa i arbiter użył gwizdka.

43

Huertas jednym podaniem mija niemal dwie linie i odnajduje Aftykę, który zagrywa w pole karne! Mija się z piłką Wełniak i wybija ją Wasielewski.

42

Gergel pokazał się do podania, ale nie upilnował on swojej pozycji. Wpadł w minimalną pułapkę ofsajdową zastawioną przez suwałczan.

41

Przeciągnął nieco wrzutkę Misak i nie zdołał tego nawet zamknąć Wasielewski. Po chwili udany pressing miejscowych na gościach.

39

Gutkovskis zastawiając się przed Karankiewiczem został przez niego powalony na murawę. Sędzia słusznie odgwizdał przewinienie.

38

Gol dla Termaliki!

Kolejna akcja "Słoni" lewym skrzydłem w końcu przynosi skutek! Grabowski znalazł wolną przestrzeń pod linią końcową i zacentrował idealnie do wbiegającego PIOTRA WLAZŁO! Ten z bliska bez problemów pokonał bezradnego Balawejdera! 1:0!

36

Nieco wyższym pressingiem podeszli niecieczanie i w końcowej fazie przyniósł on skutek. Pogubił się w rozegraniu Karankiewicz.

34

Jeszcze jedno długie zagranie tym razem do Aftyki. Brak opanowania piłki i aut na własnej połowie zyskują gospodarze.

33

Gergel trochę na siłę dośrodkował w szesnastkę, gdzie był tylko Miković. Nie miał on większych szans na wygranie pojedynku.

32

Świetnie rozpędził się wzdłuż linii bocznej Misak, jednak nawet mimo zasłony w postaci Gutkovskisa akcja spaliła na panewce.

31

Suwałczanie mają wyraźnie problemy z długim budowaniem ataków pozycyjnych. Gdy przekroczą oni już połowę to pojawia się kłopot.

30

Wracający na własną połowę Miković brzydko podciął jednego z przeciwników. Słuszne upomnienie "żółtkiem" dla niego.

28

Wigry chciały wyprowadzić szybką kontrę po kornerze dla miejscowych, choć na posterunku był ostatni Jovanović.

27

Pokazał się w ataku Miković, który urwał się Sołdeckiemu i strzelił na bramkę. Przeciwnik nie odpuścił do końca, blokując tę próbę.

26

Klepka Wełniaka z Matuszewskim i podanie w szesnastkę do Sauczka. Ten nie zdołał przyjąć tego zagrania.

25

Znów nie popisał się w ofensywie Wasielewski. Tym razem niecelnie poszukał Gergela, który wyraźnie nie był z tego zadowolony.

23

Matuszewski zdołał znaleźć wolną przestrzeń przy narożniku, lecz jego wrzutka pozostawiła sporo do życzenia. Wznawiać będzie Loska.

22

Gergel przedziera się lewą stronę i płasko zagrywa do nadbiegającego Wlazło. Ten był spóźniony o ułamek sekundy, a to zadecydowało.

21

Nieudana wymiana Gergela z Misakiem na prawej flance, pomimo tego atak na połowie rywali nada budują gospodarze.

20

Niesportowe zachowanie Wełniaka, który utrudniał szybkie wznowienie gry przez Loskę. Zasłużona żółta kartka.

19

W ostatnich minutach lepiej zaczęli grać podopieczni Pawła Crettiego. W oczy rzuca się przede wszystkim duża liczba rzutów rożnych.

17

Matuszewski łamie akcję do środka na prawą nogę i szukał miejsca na strzał. Przeczytali to jednak przeciwnicy.

16

Nic groźnego nie miało miejsca pod bramką Loski i podobnie było po chwili w polu karnym Balawejdera, gdyż kiepsko wykonali rzut wolny gospodarze.

15

Sołdecki idealnie dostrzegł na prawym skrzydle Gojko, a ten momentalnie zacentrował po ziemi. Wolał nie ryzykować De Amo Perez i będzie korner.

14

Gergel obsługuje obiegającego go Wasielewskiego, jednak ten nie zagapił się i nie opanował piłki w odpowiednim momencie.

13

Wydaje się, że przyjezdni za bardzo spieszą się z budowaniem swoich ataków. Często pojawiają się długie podania nie przynoszące nic konkretnego.

11

Ciekawa próba poszukania wchodzącego za linię obrony Sauczka. Okazała się ona nieco za mocna i zacznie Loska.

10

Kolejna niezła wrzutka Grabowskiego z lewej flanki w poszukiwaniu Gutkovskisa. Ten jest na razie nieźle pilnowany przez duet obrońców.

9

Nieudane rozciągnięcie gry Gieracha z prawego skrzydła na lewe. Tym samym akcję znów będą budować miejscowi.

8

Wlazło zgarnia bezpańską futbolówkę na dwudziestym metrze i od razu przymierzył po ziemi. To nie mogło zaskoczyć bramkarza gości.

6

Kapitalna okazja dla Wigier! Po zgraniu piłki po kornerze spada ona idealnie na nogę Aftyki, jednak ten pudłuje z najbliższej odległości!

5

Świetne płaskie dośrodkowanie do nieobstawionego w szesnastce Aftyki! Jego strzał został zablokowany i pomimo domagania się jedenastki innego zdania jest sędzia.

4

Jak na razie początek zdecydowanie należy do Termaliki. Dużo podań na połowie przeciwników w poszukiwaniu wolnych przestrzeni.

3

Po szybkim rozegraniu kornera przez miejscowych akcję na dalszym słupku zamknął Gutkovskis! Z bliskiej odległości spokojnie złapał to Balawejder.

2

Bardzo ładna pierwsza akcja gospodarzy. Dośrodkowanie z lewego skrzydła posłał Grabowski, a uderzał po rykoszecie Gergel.

1

Oba zespoły pojawiły się już na murawie! Za kilka chwil zaczynamy!
Wyjściowe jedenastki obu drużyn prezentują się następująco:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza:
Loska – Wasielewski, De Amo Perez, Putiwcew, Grabowski – Jovanović, Wlazło (C), Misak, Gergel – Miković, Gutkovskis

Wigry Suwałki:
Balawejder – Gierach, Sołdecki, Aftyka, Dobrotka – Matuszewski, Huertas, Karankiewicz, Sauczek, Gojko – Wełniak
Na relację z zapowiadanego meczu zapraszamy Państwa we wtorkowy wieczór. Pierwszy gwizdek powinien zabrzmieć o godzinie 20:00, a my liczymy na dużo piłkarskich emocji i przede wszystkim bramek. Do usłyszenia na lajfach!
Co ciekawe w pierwszym spotkaniu w tym sezonie pomiędzy obiema ekipami górą okazali się suwałczanie. Na własnym obiekcie w ramach 6 kolejki sięgnęli oni po nieznaczne zwycięstwo 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w trzydziestej drugiej minucie Łukasz Sosnowski. Niecieczanie z pewnością będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska i poszukać rewanżu.
Ekipa z północno-wschodniej części Polski to aktualnie jedna z czerwonych latarni Fortuna 1 Ligi i musi ona mocno się postarać by nie pożegnać się z tym poziomem rozgrywkowym. Siedemnaste, czyli przedostatnie miejsce i zgromadzone tylko dziewiętnaście punktów nie może napawać optymizmem. Podopieczni Pawła Crettiego z dwudziestu dwóch występów na swoją korzyść rozstrzygnęli zaledwie pięć, a cztery z nich udało im się zremisować. Jak łatwo policzyć suwałczanie zaliczyli aż trzynaście klęsk, co jest najwyższą liczbą w całej stawce. Strata do bezpiecznego miejsca to aż sześć "oczek", jednak kto wie czy nagły odpoczynek nie wpłynie pozytywnie na Wigry.
Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego na ten moment plasują się na dziesiątej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów. Zgromadzili je oni dzięki ośmiu zwycięstwom i pięciu remisom, a większość miała miejsce grając na własnym boisku. Wbrew pozorom lokata niecieczan wcale nie jest bezpieczna bowiem nad szesnastą Odrą Opole mają oni tylko sześć "oczek" przewagi. Zaś do miejsca premiowanego grą w play-offach o awans brakuje pięciu. Do tej pory Termalica prezentowała się bardzo różnie z tygodnia na tydzień prezentując odmienną formę. Teraz jednak nie powinno to mieć znaczenia, gdyż za piłkarzami spora przerwa.
Do gry wróciła już LOTTO Ekstraklasa, więc teraz przyszła kolej na Fortuna 1 Ligę! Po blisko trzech miesiącach przerwy znów możemy emocjonować się rozgrywkami drugim poziomie rozgrywkowym. W tej relacji zapraszamy na pojedynek Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z Wigrami Suwałki!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.