02.06.2020, 16:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • 23. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 6:2.
Rzuty rożne: 9:4.
Spalone: 3:1.
Faule: 15:18.
Puszcza Niepołomice zdobyła premierowy komplet punktów w odmrożonej po 85 dniach przerwy Fortuna I lidze. O zwycięstwie gospodarzy w pełnym nerwowości spotkaniu zdecydowała bramka Jewhena Radionowa. Chojniczanka nie potrafiła odpowiedzieć na tego gola i jej szansa na utrzymanie się na zapleczu PKO Ekstraklasy jest coraz mniejsza.

90+5

90+3

Ostatnie szanse Chojniczanki na zapunktowanie, ale jej sytuacja jest krytyczna tak w tym spotkaniu, jak i w tabeli.

90+1

Kartonik tym razem dla krewkiego członka sztabu szkoleniowego Puszczy Niepołomice. Nerwy po obu stronach barykady. Sędzia ledwo nad tym panuje.

90

Doliczony czas.

90

Piłka kilkanaście metrów od bramki Puszczy Niepołomice. Uderzenie zablokowane, a na dodatek sędzia asystent zasygnalizował wcześniejszego spalonego.

87

Sztab szkoleniowy Chojniczanki nie trzyma nerwów na wodzy w ostatnich minutach spotkania. Denerwuje się przede wszystkim na sędziego, który nie dopuszcza do ostrej gry. Puszcza z kolei zyskuje na czasie.

86

Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Bartków, na boisku pojawia się Czarny.

83

Dwa napomnienia dla zawodników Chojniczanki po sporej awanturze w centrum boiska. Do notesu Damiana Sylwestrzaka trafili Aghwan Papikjan i Janusz Surdykowski.

82

Rośnie temperatura w polu karnym gospodarzy, mimo to futbolówka nie znajduje drogi do bramki. Chojniczanka wykorzystuje do ataku całą zgromadzoną energię.

81

Spieszy się przyjezdnym, a seria ich dośrodkowań została ostatecznie powstrzymana piąstkowaniem przez Karola Niemczyckiego.

79

Seweryn Michalski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Jewhenie Radionowie.

77

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Paprzycki, na boisku pojawia się Surdykowski.

75

Kwadrans do końca podstawowego czasu i Puszcza kontroluje sytuacje, będąc na połowie przeciwnika. Nie będzie łatwo odebrać prowadzenie uskrzydlonym golem gospodarzom.

73

Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika Chojniczanki. Została ona wykorzystana na uzupełnienie płynów przez pozostałych zawodników.

69

Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Eizenchart, na boisku pojawia się Żurek.

68

Gol dla Puszczy!
Strzelcem bramki JEWHEN RADIONOW.

Niewykorzystana sytuacja podbramkowa zemściła się na Chojniczance. Już kolejna akcja sunąca w pole karne zamyślonych przyjezdnych zakończyła się golem. Piłka zatańczyła blisko bramki Radosława Janukiewicza zanim dopadł do niej Jewhen Radionow. Doświadczony napastnik nie zastanawiał się i oddał uderzenie z bliska pod poprzeczkę. W obronie gości kompletny rozgardiasz!

1:0

finał (0:0)

Gole: 68. Radionow

Kartki:   24. Niemczycki (PSZ), 33. Stefanik (PSZ) – 24. Mikołajczak (CHO), 29. Wachowiak (CHO), 79. Michalski (CHO), 83. Papikjan (CHO), 83. Surdykowski (CHO)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 9:4. Spalone: 3:1. Foule: 15:18.

Puszcza Niepołomice: Niemczycki – Cikos, Stefanik, Stępień, Bartków (86. Czarny), Uwakwe (46. Stawarczyk), Żytek, Eizenchart (69. Żurek), Tomalski, Klec, Radionow.

Zmiany: Górski – Czarny, Bąk, Żurek, Orłowski, Nowak, Furtak, Stawarczyk, Sitek.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Mudra, Klabnik, Michalski, Wachowiak, Paprzycki (77. Surdykowski), Zejdler (65. Wolski), Papikjan, Mikołajczak, Jagiełło, Kuzimski.

Zmiany: Witan – Podgórski, Wiktorski, Bartosiak, Wolski, Sacharuk, Ziętarski, Trojanowski, Surdykowski.

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)