Najlepsze momenty piłki: Igrzyska Olimpijskie Barcelona 1992

19.03.2020, 13:00 • Finał, Barcelona 1992 • Sebastian

Strzały na bramkę: 6:9.
Strzały niecelne: 2:11.
Rzuty rożne: 5:8.
Spalone: 1:4.
Smutek, żal, niedosyt. Polacy muszą zadowolić się i tak dobrym drugim miejscem w igrzyskach olimpijskich. To była wyniszczająca bitwa w Barcelonie. Piłkarze zmęczeni walką w upale od początkowych minut słaniali się na nogach i z trudem łapali oddech. Hiszpanie postawili na swoim na początku doliczonego czasu i na oczach swojego monarchy strzelili decydującego gola na 3:2. To gospodarze, ku radości kibiców, świętują po ostatnim gwizdku, a Polacy osunęli się na murawę. Wielki wysiłek poszedł na marne.

90+1

90+1

Gol dla Hiszpanii!
Strzelcem bramki KIKO.

Nieszczęście w doliczonym czasie. Piłka w bramce Polaków i już nie będzie minut, żeby na tego gola odpowiedzieć. Hiszpanie zaczynają świętować wyszarpnięte mistrzostwo olimpijskie. Uderzenie Pepa Guardioli z linii pola karnego zostało jeszcze zablokowane, ale piłka spadła jeszcze pod nogami Kiko, który z kilkunastu metrów skompletował dublet, kiedy Aleksander Kłak był już na łopatkach.

90

Rozpoczął się doliczony czas.

89

Aleksander Kłak przyzwyczaił w całym turnieju do podobnych interwencji. Pewny chwyt we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

88

Jerzy Brzęczek pojawił się tym razem na prawej stronie boiska, a tam udało się wywalczyć rzut rożny. Po dośrodkowaniu gwizdek sędziego z powodu faulu walczącego o pozycję Andrzeja Juskowiaka.

87

Również po gospodarzach widać zmęczenie. Nie było łatwo przycisnąć Polaków do muru tak mocno, żeby ci musieli wyciągać piłkę z własnej siatki. To kosztowało dużo energii.

86

Interwencja Tomasza Wałdocha, który zaryzykował, ale wślizgiem w odpowiednim momencie wygarnął piłkę spod nóg nacierającego na bramkę przeciwnika. Wszystko to wydarzyło się wewnątrz pola karnego.

85

Zostało pięć minut podstawowego czasu. Polska podejmuje jeszcze próby zaatakowania, ale nie może też zapominać o zabezpieczeniu tyłów.

84

Powrót na boisko Jerzego Brzęczka. Pomocnik Polaków zdołał już zerwać się do sprintu i sfaulować Juanmę Lopeza na jego połowie.

83

Jerzy Brzęczek zniesiony z boiska po raz drugi w tym spotkaniu. Bolesny uraz kapitana reprezentacji Polski i potrzebuje chwili na dojście do siebie.

82

Jeszcze strzał z dystansu Andrzeja Kobylańskiego. Piłka poleciała wysoko ponad poprzeczką w bramce zrelaksowanego w tej sytuacji Toniego.

81

Marek Koźmiński ruszył na lewym skrzydle pod pole karne przeciwnika. Wywalczony przez niego rzut rożny nie zakończył się strzałem. Dośrodkowanie sprzątnięte przez Hiszpanów.

79

Hiszpanie przeważają w statystykach strzałowych. Mieli szansę na odzyskanie prowadzenia, jednak zabrakło precyzji przy wykończeniu.

77

Gospodarze nie nacieszyli się długo prowadzeniem. W drugiej połowie sytuacja zmienia się dynamicznie.

76

Gol dla Polski!
Strzelcem bramki RYSZARD STANIEK.

Polska nie poddała się i po eleganckim ataku doprowadziła do remisu! Rośnie nadzieja na wygranie tego wyniszczającego pojedynku. Ryszard Staniek w idealnym momencie wystartował do podania z drugiej linii, opanował piłkę i natychmiast zdecydował się na strzał obok próbującego brawurowo ratować sytuację Toniego. Hiszpanie dogonieni.

75

Podniósł się z ławki Janusz Wójcik i próbuje jeszcze natchnąć swoich podopiecznych. Była szansa na strzelenie gola z rzutu wolnego, jednak Toni poskromił zbyt balonikowatą wrzutkę.