1:2

finał (1:1)

29.02.2020, 18:00 • Arena Gliwice • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:52:10)
Euforia zduńskowolan w Gliwicach. Przyjezdni zwyciężyli po raz pierwszy w historii w tym mieście. 2:1 to końcowy wynik. Po przerwie o wszystkim zdecydowało uderzenie Daniela Krawczyka. Piast długo atakował z wycofanym bramkarzem, mimo to nie zdołał doprowadzić do remisu.

40:00

39:30

Sebastian Szadurski zablokowany w momencie oddawania uderzenia po wstrzeleniu Marka Bugańskiego. Oczekiwanie na ostatnią syrenę... jeszcze próbowali gliwiczanie, ale bezskutecznie.

39:05

Ostatnia minuta nadziei gospodarzy na odebranie punktów skoncentrowanym i zmobilizowanym przeciwnikom.

38:10

Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych.

37:55

Sebastian Szadurski kolejnym śmiałkiem chętnym do wyrównania. Po jego uderzeniu Dariusz Słowiński interweniował i na dodatek mógł liczyć na asekurację ze strony swoich kompanów.

37:10

Końcówka spotkania i wciąż skromne prowadzenie Gatty Active Zduńska Wola. Piast Gliwice powrócił do manewru z wycofaniem bramkarza.

36:50

Kolejna próba Michała Cygnarowskiego i Dariusz Słowiński ponownie daje do zrozumienia, że pokonanie go jest skomplikowanym zadaniem.

35:40

Czas ucieka nieubłaganie gospodarzom, którzy co prawda zyskali pewną optyczną przewagę, ale po przerwie ani razu nie znaleźli sposobu na trafienie do bramki zduńskowolan.

34:55

Michał Cygnarowski strzelił mocno, a na dodatek celnie, jedna Gatta Active Zduńska Wola została uratowana przez czujnego na posterunku między słupkami Dariusza Słowińskiego.

34:08

Czwarte przewinienie po stronie Piasta Gliwice.

33:55

Gliwiczanie na moment zrezygnowali z wykorzystywania lotnego bramkarza.

33:20

Dariusz Słowiński pozostał na posterunku i przed momentem interweniował w komitywie z Igorem Sobalczykiem. Uderzenie aktywnego Germana Romero Amaro zostało zablokowane.

32:20

Piast Gliwice z trudem przebija się przez ciasno ustawionych w defensywie przeciwników.

31:45

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Dariusza Słowińskiego. Igor Sobalczyk po wznowieniu rywalizacji oddał piłkę gospodarzom.

30:20

Trener gospodarzy namawia swoich podopiecznych do częstego oddawania strzałów. Piast Gliwice, mając przewagę zawodnika w polu, rozgrywa wysoko i zmusza do głębokiej obrony przeciwnika.

29:10

Przerwa na żądanie Orlando Duarte.

28:30

Sebastian Szadurski w roli lotnego bramkarza.

27:50

Akcja gospodarzy zakończona uderzeniem Dominika Soleckiego. Piłka uciekła doświadczonemu zawodnikowi ponad bramką strzeżoną przez Dariusza Słowińskiego.

26:45

Po stracie gola Piast Gliwice rozpoczął atakowanie z wycofanym bramkarzem.

26:13

Gol dla Gatty Active!
Strzelcem bramki DANIEL KRAWCZYK.

Gatta Active Zduńska Wola odwróciła wynik meczu w Gliwicach i teraz to ona jest na prowadzeniu. Michał Marciniak powalczył ofiarnie o piłkę na obrzeżach pola bramkowego, a kiedy trafiła ona pod nogi Daniela Krawczyka, pozostało czekać na egzekucję.

24:40

Nieco skoncentrowali się futsaliści na swoich boiskowych obowiązkach, ale spadło wysokie tempo ataków Piasta Gliwice narzucone po powrocie z szatni na parkiet.

23:10

Dominik Solecki napomniany żółtą kartką za faul.

23:10

Orlando Duarte napomniany żółtą kartką za wtargnięcie na boisko.

23:10

Kolejne spięcie między futsalistami. Trener Orlando Duarte interweniował i uspokajał krewkiego Dominika Soleckiego.

22:40

Awantura sprowokowana przez szkoleniowca Piasta Gliwice oraz rezerwowych gospodarzy. Sędzia gwizdnął przewinienie Dominika Soleckiego na Danielu Krawczyku.

21:50

Mateusz Mrowiec przed szansą na pokonanie po raz drugi tego popołudnia Dariusza Słowińskiego. Mocne otwarcie drugiej części przez Piasta Gliwice, który prowadzi małe bombardowanie.

21:30

Wstrzelenie wykonał German Romero Amaro, a do piłki wystartował Dominik Solecki i niewiele brakowało, żeby oddał uderzenie z bliska do bramki.

21

Piast remisuje po 20 minutach 1:1 z Gattą Active Zduńska Wola. Wyrównana konfrontacja. Początek z delikatnym wskazaniem na schowanych, ale konkretniejszych w ofensywie gospodarzy, ale szybko stracili prowadzenie i przyjezdni nie dali się już drugi raz rozkręcić Piastunkom.

20

18:20

Norbert Dregier strzelał z ostrego kąta. Jeszcze był blisko defensor i utrudnił do maksimum pokonanie Łukasza Groszaka. Tylko korner dla Gatty Active Zduńska Wola.

17:40

Michał Marciniak dostał podanie na wolne pole, ale zabrakło mu koncentracji i skiksował zamiast oddać uderzenie z ostrego kąta.

16:40

Coraz mniej czasu pozostaje futsalistom na wywalczenie zaliczki przed zejściem do szatni na przerwę.

15:20

W odpowiedzi Igor Sobalczyk, który po wymanewrowaniu przeciwnika zbiegł do środka i oddał niecelne uderzenie zza pola bramkowego.

14:55

Dominik Solecki nie trafił w bramkę po sprytnym rozegraniu autu przez Sebastiana Szadurskiego. Piłka poleciała daleko od bramki.

14:45

Po trzy przewinienia z obu stron, a do końca pierwszej części spotkania pozostało nieco ponad pięć minut.

14:25

Po przerwie na żądanie akcja Mateusza Mrowca podsumowana niedokładnym zagraniem. Futsalówka uciekła gospodarzom poza boisko.

14:10

Przerwa na żądanie szkoleniowca przyjezdnych.

13:35

Pięknie złożył się do strzału Norbert Dregier i mógł dorzucić gola do wcześniejszej asysty. Piłka po potężnym uderzeniu zatrzymała się na słupku w bramce Łukasza Groszaka.

13:35

Rozkręcili się futsaliści na parkiecie w Arenie Gliwice. Kocury przeprowadzały szybki atak, jednak wpadły na odpowiednio ustawionego Marka Bugańskiego.

13:15

Przyjezdni pobudzili swoich kibiców obecnych na trybunach. Gatta Active Zduńska Wola poluje na przechwyty wysoko na połowie przeciwnika.

12:12

Strzelcem bramki MICHAŁ SZYMCZAK.

Nie trzeba było długo czekać na wyrównanie. Michał Szymczak dopadł Piasta Gliwice. Po faulu Karola Czyszka sprytne rozegranie rzutu wolnego, a Michał Szymczak wpakował piłkę z pół metra do siatki po podaniu Norberta Dregiera.

12:10

Karol Czyszek napomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Marciniaku.

10:12

Gol dla Piasta!
Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC.

Pierwsze trafienie w tej konfrontacji. Sposób na pokonanie bramkarza Gatty Active Zduńska Wola znalazł Mateusz Mrowiec i to gospodarze jako pierwsi mają czego bronić.

08:10

Piast Gliwice podchodzi pod bramkę Gatty Active Zduńska Wola, a temperatura jest tam coraz wyższa i dochodzi do wrzenia.

06:05

2:1 w faulach.

04:50

Nabierają rumieńców ataki w tym pojedynku, jednak bramkarze nie zostali wciąż zmuszeni do kapitulacji.

03:30

Pierwsze przewinienie w tym meczu odgwizdane Piastowi Gliwice. Futsaliści dają sobie do zrozumienia, że o każdy centymetr boiska będzie zawzięta walka.

02:15

Przyspieszenie gospodarzy z wykorzystaniem prawego skrzydła. Piłka wycofana i kopnięta mocno ponad bramką Gatty Active Zduńska Wola.

01:30

Pierwsze ataki z obu stron i próby zatrudnienia bramkarza przeciwnika.

1

Zapraszamy na relację na żywo z Gliwic. Piast zmierzy się w 17. kolejce Futsal Ekstraklasy z Gattą Active Zduńska Wola. Początek pojedynku w sobotę o godzinie 18.
Oba kluby znajdują się w górnej połowie tabeli Futsal Ekstraklasy. Trzecia Gatta Active Zduńska Wola zgromadziła 29 punktów w 16 kolejkach, a to o pięć więcej niż posiada siódmy Piast Gliwice, którego odwiedzi w sobotnie popołudnie.
Gatta Active Zduńska Wola zdobyła dotychczas więcej – 14 punktów w meczach wyjazdowych niż Piast Gliwice we własnej hali – 11 punktów. Gospodarze nie zamierzają jednak pozwolić Kocurom na piąte w sezonie zwycięstwo w roli gości. Zobaczymy, jak silny opór postawi Piast.
W rundzie jesiennej w Zduńskiej Woli gospodarze zwyciężyli z Piastem Gliwice 4:2. Co prawda jako pierwsi stracili gola, ale po powrocie z szatni na boisko potrafili zdobyć trzy bramki w ciągu zaledwie pięciu minut. To przyspieszenie okazało się być decydujące.
W poprzedniej kolejce Futsal Ekstraklasy gliwiczanie odnieśli zwycięstwo 5:2 z regionalnym przeciwnikiem AZS UŚ Katowice. Z kolei Gatta Active Zduńska Wola pokonała 5:2 we własnej hali GI Malepszy Futsal Leszno. Ponadto zespół z województwa łódzkiego dostał się tydzień temu do ćwierćfinału Pucharu Polski.