1:2

finał (1:1)

29.02.2020, 18:00 • Arena Gliwice • 17. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:52:10)
Euforia zduńskowolan w Gliwicach. Przyjezdni zwyciężyli po raz pierwszy w historii w tym mieście. 2:1 to końcowy wynik. Po przerwie o wszystkim zdecydowało uderzenie Daniela Krawczyka. Piast długo atakował z wycofanym bramkarzem, mimo to nie zdołał doprowadzić do remisu.

40:00

39:30

Sebastian Szadurski zablokowany w momencie oddawania uderzenia po wstrzeleniu Marka Bugańskiego. Oczekiwanie na ostatnią syrenę... jeszcze próbowali gliwiczanie, ale bezskutecznie.

39:05

Ostatnia minuta nadziei gospodarzy na odebranie punktów skoncentrowanym i zmobilizowanym przeciwnikom.

38:10

Przerwa na żądanie trenera przyjezdnych.

37:55

Sebastian Szadurski kolejnym śmiałkiem chętnym do wyrównania. Po jego uderzeniu Dariusz Słowiński interweniował i na dodatek mógł liczyć na asekurację ze strony swoich kompanów.

37:10

Końcówka spotkania i wciąż skromne prowadzenie Gatty Active Zduńska Wola. Piast Gliwice powrócił do manewru z wycofaniem bramkarza.

36:50

Kolejna próba Michała Cygnarowskiego i Dariusz Słowiński ponownie daje do zrozumienia, że pokonanie go jest skomplikowanym zadaniem.

35:40

Czas ucieka nieubłaganie gospodarzom, którzy co prawda zyskali pewną optyczną przewagę, ale po przerwie ani razu nie znaleźli sposobu na trafienie do bramki zduńskowolan.

34:55

Michał Cygnarowski strzelił mocno, a na dodatek celnie, jedna Gatta Active Zduńska Wola została uratowana przez czujnego na posterunku między słupkami Dariusza Słowińskiego.

34:08

Czwarte przewinienie po stronie Piasta Gliwice.

33:55

Gliwiczanie na moment zrezygnowali z wykorzystywania lotnego bramkarza.

33:20

Dariusz Słowiński pozostał na posterunku i przed momentem interweniował w komitywie z Igorem Sobalczykiem. Uderzenie aktywnego Germana Romero Amaro zostało zablokowane.

32:20

Piast Gliwice z trudem przebija się przez ciasno ustawionych w defensywie przeciwników.

31:45

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Dariusza Słowińskiego. Igor Sobalczyk po wznowieniu rywalizacji oddał piłkę gospodarzom.

30:20

Trener gospodarzy namawia swoich podopiecznych do częstego oddawania strzałów. Piast Gliwice, mając przewagę zawodnika w polu, rozgrywa wysoko i zmusza do głębokiej obrony przeciwnika.