Puchar Włoch

AC Milan – Torino FC

4:2

koniec po dogrywce (1:1)

28.01.2020, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Ćwierćfinał • Jarek

Sportowo nie był to mecz na najwyższym poziomie, ale emocje przyniósł ogromne! Ostatecznie po dogrywce lepszy okazał się Milan, na który w półfinale Pucharu Włoch czeka już Juventus. Dziękuję za uwagę! (23:18:37)

120+1

120

O jedną minutę przedłużona została druga połowa dogrywki.

119

Rozsądnie utrzymują się przy piłce mediolańczycy. Nic złego nie powinno im się już tutaj wydarzyć.

117

Nie trafił czysto w piłkę Castillejo przy próbie uderzenia z woleja.

115

115.

115

Fenomenalne uderzenie Ibrahimovicia z rzutu wolnego z bardzo dużego dystansu! Z trudem interweniował Sirigu.

114

Faul Lukicia i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

112

Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Rincon, na boisku pojawia się Lyanco.

112

Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi De Silvestri, na boisku pojawia się Laxalt.

111

W nieprzepisowy sposób walczył o piłkę Ibra i Szwed upomniany żółtą kartką.

110

Dziesięć minut pozostało przyjezdnym na strzelenie choćby kontaktowego gola. Gospodarze z kolei ruszają z kolejnymi atakami.

108

108. Zlatan Ibrahimovič (ACM) - 4:2

108

Gol dla Milanu!
Chyba właśnie poznaliśmy rywala Juve w półfinale! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ z dziesiątego metra pewnie skierował piłkę do siatki!

106

106. Hakan Calhanoglu (ACM) - 3:2

106

Kessie uruchomił uciekającego lewą stroną HAKANA CALHANOGLU. Turecki piłkarz uderzył zza pola karnego na tyle mocno, że nie zdołał zatrzymać piłki Sirigu!

106

Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Rebić, na boisku pojawia się Kessie.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Pierwsza odsłona dogrywki za nami. W dalszym ciągu bez rozstrzygnięcia.

103

Znakomitą okazję miał Theo Hernandez, ale przegrał pojedynek z golkiperem rywali!

102

Zaostrzyła się gra w ostatnich minutach. Nerwy udzielają się piłkarzom obu drużyn. A także trenerom, bo upomniany został Stefano Pioli.

100

Fatalnie wykonany rzut rożny przez Bennacera. Piłka za darmo oddana rywalom.

98

Błyskawiczna kontra gości, ale znakomitą interwencją popisał się Donnarumma!

97

97.

97

Tym razem rzut wolny dla mediolańczyków. Zobaczymy co z tego wyniknie.

95

Znakomita okazja Milanu! Ładnie przepuścił piłkę Zlatan, ale Castillejo uderzył po ziemi i udanie interweniował Sirigu!

93

Conti sfaulował Verdiego nieopodal własnego pola karnego. Obyło się jednak bez drugiej żółtej kartki dla zawodnika Milanu.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Rzutem na taśmę wrócił do gry Milan! Gospodarze przycisnęli w końcówce, odrobili straty i doprowadzili do dogrywki. Wracamy za moment!

90+5

90+5.

90+5

Druga połowa skończona.

90+4

Potężne uderzenie Ibrahimovicia z kilkunastu metrów, ale broni Sirigu!

90+3

90+3.

90+3

Mogło być po meczu! Leao z najbliższej odległości uderzył ponad poprzeczką!

90+1

90+1. Hakan Calhanoglu (ACM) - 2:2

90+1

Dopięli swego gospodarze! Zagranie przed pole karne do HAKANA CALHANOGLU, który mocnym uderzeniem pokonał Sirigu!

90+1

Aż o pięć minut przedłużony został ten pojedynek!

90

Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Berenguer, na boisku pojawia się Milico.

89

Długo nie podnosi się z murawy Castillejo, ale grają dalej jego koledzy.

87

Coraz więcej sił rzucają do ataku miejscowi, ale w dalszym ciągu nie przekłada się to na wynik.

86

Strzał Calhanoglu zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę.

84

Miękka centra Rebicia w szesnastkę rywali, ale skutecznie oddalają zagrożenie defensorzy Torino.

82

Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Bremer, na boisku pojawia się Djidji.

82

Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Krunić, na boisku pojawia się Calhanoglu.

81

Zupełnie nieudane uderzenie Ibrahimovicia zza pola karnego.

79

Miejscowi wywalczyli rzut wolny w odległości około 30 metrów od bramki rywali.

77

Castillejo sygnalizował zagranie ręką jednego z rywali w polu karnym, ale arbiter nie dopatrzył się naruszenia przepisów.

76

Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Bonaventura, na boisku pojawia się Leao.

75

Z ostrego kąta uderzał Berenguer, ale bardzo niecelnie.

74

Faul Contiego wyceniony przez arbitra na żółtą kartkę.

73

Ręką pomagał sobie Ibra w polu karnym Torino. Od rzutu wolnego przyjezdni.

72

Nie zamierzają ograniczać się do defensywy przyjezdni. Turyńczycy utrzymują się przy piłce na połowie rywali.

71

71. Bremer (TUI) - 1:2

71

Gol dla Torino!
No i się ożywili! Idealna centra Ainy z lewego skrzydła i BREMER głową umieścił piłkę w bramce!

70

Daję znać, że nie śpię. Chociaż oglądając ten mecz naprawdę ciężko jest się nie zdrzemnąć...

68

Wrzut z autu dla Torino na wysokości pola karnego rywali.

66

Pierwszy kontakt Zlatana z piłką. Nieudane odegranie w środek pola karnego.

65

Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Piątek, na boisku pojawia się Ibrahimović.

64

Znakomita okazja gości! Obiecująca kontra Torino zakończona jednak zbyt lekkim uderzeniem i udaną interwencją Donnarummy!

63

Tymczasem wrzawa na San Siro, ponieważ rozgrzewkę zakończył Zlatan Ibrahimović. Zobaczymy, czy Szwed zastąpi Piątka.

62

Kopnął rywala próbując trafić w piłkę Piątek. Kolejny rzut wolny dla gości.

60

Ucierpiał Aina w starciu we własnym polu karnym i na moment jest zmuszony opuścić plac gry.

59

Rebić na pamięć w pole karne i nie zdołał doskoczyć do piłki Piątek.

58

Aina świetnie powstrzymał Castillejo we własnym polu karnym. Rzut rożny dla Milanu.

56

Na własnej połowie przy piłce zawodnicy z Turynu.

54

54.

54

Ogromne zamieszanie w polu karnym Milanu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale ostatecznie bez szwanku wychodzą z tego gospodarze!

53

Spóźniony wślizg Kjaera i arbiter temperuje go żółtą kartką.

51

Z dystansu uderzał Krunić, ale bardzo niecelnie.

51

Niedokładne dośrodkowanie Verdiego i od bramki wznowi grę golkiper Milanu.

49

Wymieniają się podaniami wzdłuż linii środkowej boiska mediolańczycy.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Niewiele działo się do przerwy. Obie ekipy strzeliły po golu i... właściwie nic poza tym. Liczymy, że po przerwie poziom gry będzie dużo lepszy. Zostańcie z nami!

45

44

Potężne uderzenie głowa Krunicia, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki gości.

42

Na trzydziestym metrze faulowany Rebić i arbiter dyktuje rzut wolny dla miejscowych.

41

41.

41

Nieuznany gol dla Milanu! Rebić wpakował piłkę do bramki po zamieszaniu w szesnastce Torino, ale chwilę wcześniej ręką zagrał Piątek!

40

Techniczne uderzenie Rebicia w ostatniej chwili zablokowane! Tylko korner dla gospodarzy.

39

Znów nieco wolniejszy fragment tego spotkania. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

37

Żółtą kartkę otrzymuje Izzo (Torino FC).

37

Żółtą kartkę otrzymuje Rebić (AC Milan).

36

Spore przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn w środku pola. Mogą posypać się kartki.

34

34. Bremer (TUI) - 1:1

34

Znakomicie wyprowadzona kontra przez przyjezdnych! Podanie za plecy obrońców do wbiegającego w pole karne BREMERA, który płaskim strzałem pokonał Donnarummę!

33

Znakomita okazja dla gospodarzy! Centra idealnie na głowę Rebicia, który jednak uderzył prosto w Sirigu!

33

Płaska centra Hernandeza do Castillejo, który został uprzedzony przez jednego z rywali.

31

Ważny pojedynek w środku pola wygrał Theo. Milan przy piłce.

30

Ostry faul Theo Hernandeza na połowie rywali i arbiter sięga po kartkę.

28

No nie jest to jak na razie porywające spotkanie... Miejmy nadzieję, że jak najszybciej ulegnie to zmianie.

26

Zablokowane zagranie w pole karne Torino i od rzutu rożnego wznowią grę gospodarze.

25

25.

25

Potężne uderzenie Castillejo, ale czujnie interweniował Sirigu.

23

Przewrócił się De Silvestri w polu karnym Milanu, ale arbiter uznał, że to gracz Torino faulował w tej sytuacji.

22

Ewidentny taktyczny faul Rincona, który powaleniem rywala na murawę przerwał kontrę miejscowych.

21

Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego Milanu.

19

W ostatnich minutach zdecydowanie dłużej przy piłce znajdują się przyjezdni, ale nic z tego nie wynika.

17

Dwa rzuty rożne dla gości, ale po żadnym z dośrodkowań nie udało im się oddać strzału na bramkę strzeżoną przez Donnarummę.

15

Dośrodkowanie w pole karne Milanu, ale pewnie wybijają piłkę defensorzy drużyny gospodarzy.

14

Na dłużej utrzymują się teraz przy piłce turyńczycy, ale bardzo głęboko na własnej połowie boiska.

12

12. Giacomo Bonaventura (ACM) - 1:0

12

Bardzo szybko objęli prowadzenie gospodarze! Dobre zagranie Rebicia na piąty metr, minął się z piłką Piątek, ale zamykał akcję GIACOMO BONAVENTURA i zrobił to bezbłęnie!

11

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Torino, ale nie zdołał sięgnąć piłki Piątek.

9

Nieporozumienie między Piątkiem i Rebiciem i mediolańczycy za darmo oddali piłkę rywalom.

8

Jak na razie niewiele są w stanie zaoferować przyjezdni. Torino ogranicza się do przeszkadzania w grze rywalom.

7

Płaskie zagranie w pole karne Torino, ale nie zdołał doskoczyć do futbolówki Krzysztof Piątek.

5

W dobrej pozycji znalazł się Rebić, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z defensorów.

3

Aina sfaulował jednego z rywali i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

1

Piątek w wyjściowym składzie!

AC Milan:
G. Donnarumma – Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Castillejo, Bennacer, Krunić, Bonaventura – Piątek, Rebić

Torino FC:
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincon, Lukić, Aina – Verdi, Berenguer – Belotti.
Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkadziesiąt minut wcześniej. Bądźcie z nami!
Najświeższa historia bezpośrednich spotkań stoi po stronie Torino, które wygrało dwa ostatnie pojedynki. Wcześniejsze cztery mecze kończyły się z kolei remisami. Czy Milan zdoła przełamać tę passę?
Torino w 1/8 finału mierzyło się z Genoą. Losy awansu rozstrzygnęły się dopiero w konkursie rzutów karnych, które lepiej wykonywali piłkarze z Turynu.
W pierwszym pucharowym meczu w tym roku AC Milan pokonał SPAL 3:0. Spory udział w tym triumfie miał Krzysztof Piątek, który strzelił gola i zanotował asystę. Miejmy nadzieję, że i w meczu z Torino Polak dostanie szansę na podreperowanie swojego dorobku strzeleckiego.
Ćwierćfinały Pucharu Włoch czas zacząć! W jedynym wtorkowym meczu Coppa Italia AC Milan zmierzy się z Torino FC. Na zwycięzce tego pojedynku czeka już w półfinale Juventus.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

4:2

Gole: 12. Bonaventura, 90+1. Calhanoglu, 106. Calhanoglu, 108. Ibrahimović – 34. Bremer, 71. Bremer

Kartki:   30. Hernandez (ACM), 37. Rebić (ACM), 53. Kjaer (ACM), 74. Conti (ACM), 111. Ibrahimović (ACM) – 22. Rincon (TUI), 37. Izzo (TUI)