Fortuna Puchar Polski

Cracovia – Raków Częstochowa

0:0

koniec po rz. karnych (4:1) (0:0)

05.12.2019, 20:45 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • 1/8 finału • Tomek

120 minut gry nie przyniosło gola. O wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich lepsza okazała się Cracovia! Dobrej nocy! (23:30:52)

4. serie 4:1

Gooool! Dimun pokonuje Gliwę i Cracovia w ćwierćfinale!

3. serie 3:1

Gramy dalej. Trafił Domański.

3. serie 3:0

Strzał pod samą poprzeczkę Dytkatieva i piłka w siatce!

2. serie 2:0

Hrosso wyrasta na bohatera! Golkiper gospodarzy zatrzymuje Jacha!

Mocny strzał przy słupku. Jablonsky trafia do siatki!

1. serie 1:0

Hrosso zatrzymuje Schwarza!

Trafia Janusz Gol! Wyczuł róg Gliwa.

Rozpoczynają się rzuty karne.

120 minut nie przyniosło bramek. Przed nami zatem rzuty karne!

120

Druga połowa dogrywki skończona.

119

Częstochowianie chcą chyba utrzymać remis. Teraz zagrali ewidentnie na zaoszczędzenie kilkunastu sekund.

117

Lepiej w dogrywce spisuje się Cracovia, ale brakuje konkretów po stronie krakowian.

115

Centra Dimuna w pole karne rywala. Piłka w kierunku Piszczka, ale napastnik Cracovii nie zdołał udanie opanować futbolówki w trudnej sytuacji.

114

Kiepskie zagranie w wykonaniu Rakoczego. Piłka opuszcza boisko i wznowi grę Gliwa.

112

Centra Diego w pole karne rywali. Prosto w ręce golkipera Rakowa.

111

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Cracovii. Strącił futbolówkę głową Jach. Ostatecznie piłka w rękach Hrosso!

109

Rzut wolny dla Rakowa. Bezpośrednie uderzenie na bramkę, ale piłka po drodze odbija się od ustawionego przez rywali muru.

108

Nieprzyjemne uderzenie Siplaka zza pola karnego. Udana interwencja Michała Gliwy.

107

Kiepskie zachowanie w ofensywie Piszczka, który musiał później ratować się faulem.

106

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Rubio, na boisku pojawia się Gol.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105

Pierwsza dogrywka skończona.

103

Dośrodkowanie Domańskiego prosto w ręce dobrze ustawionego Hrosso.

103

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Szczepański, na boisku pojawia się Kolev.

102

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Kolev.

101

Powoli będzie się kończyć pierwsza połowa dogrywki. Nadal nie oglądaliśmy bramek.

99

Próba z dystansu Rubio. Fatalny strzał. Piłka wysoko poszybowała nad poprzeczką.

98

Główkował Rubio, ale nie trafił w bramkę Rakowa. Zaczyna z piątego metra Gliwa.

96

Jablonsky zdecydował się na strzał z dystansu. Pewnie poradził sobie Michał Gliwa.

93

Świetna interwencja Hrosso! Piątkowski dostał podanie na dwunasty metr i zdecydował się od razu na strzał. Golkiper odbija futbolówkę!

92

Kiepska próba Musiolika, który uderza zdecydowanie obok słupka.

91

Drugą połowę spotkania zaczynają zawodnicy Michała Probierza.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Podstawowy czas nie przyniósł rozstrzygnięć! Pora na dogrywkę!

90+6

Druga połowa skończona.

90+5

Kiepskie dwa dośrodkowanie Schwarza. Potem rusza z akcją Cracovia. Faulowany na prawym skrzydle Rakoczy. Ostatnia szansa!

90+4

Uderzenie Musiolika zza pola karnego jest blokowane. Korner dla Rakowa!

90+3

Pozostało około dwie minuty do zakończenia podstawowego czasu gry. Później ewentualna dogrywka!

90+1

Dośrodkowanie Diego z prawej flanki. W teoretycznie łatwej sytuacji Michał Gliwa odbija futbolówkę za linię końcową.

90

Pięć minut doliczonych do podstawowego czasu gry!

88

Dośrodkowanie z prawej flanki Rubio. Na raty udanie interweniuje Michał Gliwa.

87

Próba z dystansu Kościelnego. Zdecydowanie nieudana. Zaczyna z piątego metra Hrosso.

85

Ciekawostka. Mateusza Wdowiaka nie było w składach, które były udostępnione dla dziennikarzy.

84

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Skóraś, na boisku pojawia się Piątkowski.

82

Dobrą okazję miał Szczepański, który był praktycznie w sytuacji sam na sam z Hrosso! Lepszy w tej sytuacji golkiper Cracovii!

81

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Vestenicky, na boisku pojawia się Wdowiak.

79

Rozpędził się z piłka Vestenicky, ale fatalnie rozegrał tę akcję. Zdecydował się na strzał, ale został zablokowany. Mógł podawać w tej sytuacji pomocnik Cracovii.

78

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Azemović, na boisku pojawia się Kościelny.

78

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Bartl, na boisku pojawia się Domański.

76

Dośrodkowanie z prawej flanki Diego. Futbolówka ląduje w rękach Michała Gliwy.

75

Zagranie w kierunku Musiolika, który nie zdołał jednak sięgnąć piłki. Cracovia w posiadaniu futbolówki.

74

Dimun interweniujący w defensywie faulowany. Zaczyna od rzutu wolnego Cracovia. Szykuje się roszada w Rakowie Częstochowa.

73

Vestenicky zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka zdecydowanie mija bramkę Gliwy.

72

Nieudane dośrodkowanie z prawej flanki przyjezdnych. Grę z piątego metra zaczyna Hrosso.

71

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Strózik, na boisku pojawia się Rubio.

71

Było blisko! Zza pola karnego tuż obok słupka uderzał Strózik! Pachnie golem!

70

Przycisnęła w ostatnich minutach Cracovia. Gospodarze chcą chyba rozstrzygnąć losu awansu jeszcze w podstawowym czasie gry!

68

Było blisko! Z ostrego kąta uderzał Vestenicky! Udanie interweniuje Michał Gliwa, który nogą odbija futbolówkę na rzut rożny!

66

Niebezpiecznie w polu karnym Rakowa! Jedna próba zablokowana, a po następnej piłka wylądowała w rękach Michała Gliwy.

65

Upadł w polu karnym rywali Strózik! Wydaje się, że mógł być lekko popychany, ale arbiter nakazuje grać dalej! Tymczasem mamy korner dla Cracovii.

63

Cały czas trwa przerwa w grze, ponieważ na murawie leżał zawodnik Cracovii.

61

Żółtą kartką ukarany został Michał Probierz, który kierował uwagi w kierunku sędziego.

60

Kolejna żółta kartka w dzisiejszym meczu. Za przewinienie w środkowej strefie boiska na Bartlu ukarany został Dytkatiev.

57

Mogło być 0:1! Uderzenie jednego z graczy Rakowa, ale później piłka spadła pod nogi Bartla. Po jego strzale futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką.

56

Dośrodkowanie Malinowskiego z lewego skrzydła. Piłka ląduje w rękach Hrosso.

56

Dośrodkowanie z kornera Siplaka. Z trudem przenosi futbolówkę nad poprzeczką golkiper! Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

55

Po interwencji zawodnika Rakowa od rzutu rożnego zaczynają gospodarze.

54

Kolejna żółta kartka. Tym razem dla zawodnika Rakowa, a konkretnie Petraska.

52

Żółtą kartkę ogląda zawodnik, który pojawił się niedawno na murawie, czyli Michał Rakoczy.

48

Sporna sytuacja, ale ostatecznie arbiter nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z zawodników Rakowa. Pomagał sędziemu VAR.

46

Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Cecarić, na boisku pojawia się Rakoczy.

46

Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją zawodnicy Cracovii.

46

Pierwsza połowa spotkania za nami. Trochę lepsi w pierwszej odsłonie byli chyba zawodnicy Rakowa. Najbliżej zdobycia gola był Bartl, po którego strzale piłka trafiła w słupek.

45

43

Dobre zagranie w lukę Szczepańskiego. Centruje Azemović, ale gracze Cracovii wybijają piłkę.

41

Ostatnie minuty należą do Rakowa. Pachnie golem dla podopiecznych Marka Papszuna.

40

Próba Diego z dalekiego dystansu. Pewnie chciałby o niej zapomnieć były zawodnik Slavii Sofia.

38

Słupek ratuje Cracovię! Świetnie zrobił sobie miejsce do uderzenia Bartl i oddał strzał tuż zza pola karnego. Bezradny był Hrosso, ale piłka trafiła w słupek! Sporo szczęście mieli gospodarze.

37

Piłka po uderzeniu Schwarza odbiła się od muru i opuściła plac gry. Korner dla Rakowa.

36

Rzut wolny dla Rakowa tuż za polem karnym Cracovii. Faulowany był Musiolik. To będzie dobra sytuacja dla podopiecznych Marka Papszuna.

34

Niezła próba Szczepańskiego tuż zza pola karnego! Nie dał się zaskoczyć Hrosso i odbił piłkę za linię końcową boiska.

33

Nudniejszy fragment meczu. Chaos w środkowej strefie boiska.

31

Do odbitej piłki na linii pola karnego doszedł Dimun. Posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

29

Nie można powiedzieć, że oglądamy nudny mecz, jednak brakuje jakości po obu stronach.

27

Po dośrodkowaniu Malinowskiego piłka trafiła pod nogi Szczepańskiego. Nieczysto trafił w futbolówkę zawodnik Rakowa i oddał bardzo nieudany strzał.

25

Niezła wrzutka z prawej flanki Azemovicia. Radzi sobie Dytkatiev, który wybija głową futbolówkę za pole karne Cracovii.

23

Zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę Musiolik na skrzydle. Zaczyna z piątego metra Hrosso.

21

Ależ to było ładne! Dośrodkowanie z prawej flanki na głowę Piszczka! Świetnie złożył się napastnik gospodarzy, ale stanął na wysokości zadania Gliwa i złapał piłkę.

20

Próba zza pola karnego Dimuna. Piłka w rękach Michała Gliwy.

18

Próba z dystansu Siplaka. Fatalna. Ten strzał nie wymaga więcej komentarza.

16

Świetna akcja na lewej flance Malinowskiego! Doświadczony zawodnik wystawił piłkę na dwunasty metr Babience, który po rykoszecie uderzył obok słupka! Korner dla Rakowa.

15

Dośrodkowanie z lewej flanki w kierunku Musiolika. Niewiele zabrakło, aby napastnik Rakowa sięgnął futbolówkę! Trzeba pochwalić gości za tę próbę.

14

Toporny mecz do tej pory w Krakowie. Trzeba jednak przyznać, że tego mogliśmy się jednak spodziewać.

13

Centra Dimuna z rzutu rożnego. Łatwo zażegnali niebezpieczeństwo częstochowianie.

12

Dośrodkowanie krakowian z prawej flanki zablokowane. Korner dla gospodarzy.

10

Na połowie Rakowa faulowany był Siplak przez Skórasia. Szykuje się długie dośrodkowanie w pole karne przeciwnika.

9

Jeszcze jeden rzut wolny dla gości. Kolejne dośrodkowanie Schwarza, ale ponownie górą krakowianie.

7

Dośrodkowanie Schwarza w pole karne rywali, ale radzą sobie krakowianie, którzy wybijają piłkę za linię boczną boiska.

6

Ścinał z prawego skrzydła do środka Skóraś. Faulowany był przez Siplaka. Okazja dla Rakowa z rzutu wolnego.

5

Przeważa w pierwszych minutach Cracovia. Czy zapowiada to mecz, w którym będą dominować gospodarze? Następne minuty dadzą odpowiedź!

4

Zaraz zza pola karnego uderzał jeden z graczy gospodarzy. Piłka nie trafiła jednak w światło bramki. Zaczyna z piątego metra Gliwa.

3

Nieprzepisowo zatrzymany na lewym skrzydle Siplak. Zaczyna od rzutu wolnego Cracovia. Prawdopodobnie będziemy oglądać dośrodkowanie w pole karne rywali.

2

Gospodarze utrzymują się w posiadaniu futbolówki podczas pierwszych minut gry.

1

Mecz zaczął się z opóźnieniem, ponieważ arbitrzy mieli jakieś problemy.

1

Pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie zaczynają częstochowianie.

1

Cracovia: Hrosso – Diego, Dytkatiev, Jablonsky, Siplak – Strózik, Lusiusz, Dimun, Cecarić, Vestenicky – Piszczek.
Rezerwowi: Pesković – Rapa, Helik, Gol, Rakoczy, Pelle, Rubio, Lopes.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Azemović, Musiolik, Malinowski, Schwarz, Babenko, Skóraś, Bartl, Szczepański, Jach.
Rezerwowi: Pietrzkiewicz – Piątkowski, Domański, Luković, Kościelny, Kolev, Apolinarski, Szymonowicz.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)..
Zapowiada się przed nami bardzo ciekawy pojedynek. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na relację live z tego starcia od godziny 20:45. Do usłyszenia!
W trakcie poprzednich dwóch dni rozegrano pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Polski. Obyło się bez większych niespodzianek. Awansowali do ćwierćfinału zdecydowani faworyci: Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice. W najlepszej ósemce znajdzie się również Lechia Gdańsk. Największą niespodzianką jest do tej pory zwycięstwo GKS-u Tychy z ŁKS-em Łódź. Pozostałych trzech ćwierćfinalistów wyłonią czwartkowe mecze.
W tabeli PKO Ekstraklasy oczywiście wyżej plasują się krakowianie. Cracovia zajmuje czwarte miejsce z trzydziestoma oczkami na swoim koncie. Raków notuje niezłe wyniki i zanosi się na to, że spokojnie utrzyma się w lidze. Na ten moment częstochowianie mają osiem punktów przewagi nad strefą spadkową i plasują się na jedenastym miejscu w stawce.
Obie ekipy już raz mierzyły się ze sobą w obecnym sezonie. Lepsza w meczu rozegranym w Bełchatowie okazała się Cracovia, która triumfowała 3:01. Gole dla krakowian zdobyli Rafael Lopes, Cornel Rapa oraz Emir Azemović (samobójcza). Honorowe trafienie dla Rakowa zanotował Felico Brown Forbes.
Przed nami ostatnie spotkania 1/8 finału Pucharu Polski. W Krakowie będziemy świadkami pojedynku dwóch ekip z Ekstraklasy. Cracovia podejmie Raków Częstochowa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

0:0

Kartki:   52. Rakoczy (CRA), 60. Dytkatiev (CRA) – 54. Petrasek (RAK)

4:1   Dimun (CRA)

Cracovia: Hrosso – Diego, Dytkatiev, Jablonsky, Siplak – Strózik (71. Rubio, 106. Gol), Lusiusz, Dimun, Cecarić (46. Rakoczy), Vestenicky (81. Wdowiak) – Piszczek.
Zmiany: Pesković – Rapa, Helik, Gol, Rakoczy, Pelle, Rubio, Lopes, Wdowiak.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Azemović (78. Kościelny), Musiolik, Malinowski, Schwarz, Babenko, Skóraś (85. Piątkowski), Bartl (78. Domański), Szczepański (103. Kolev), Jach.
Zmiany: Pietrzkiewicz – Piątkowski, Domański, Luković, Kościelny, Kolev, Apolinarski, Szymonowicz.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork).