Fortuna 1 Liga

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz

1:3

finał (1:1)

30.11.2019, 16:00 • Stadion Miejski, Chojnice • 20. kolejka • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

PZBuk: 2.45 3.1 2.65

Chojniczanka Chojnice w drugiej połowie zaczęła popełniać błędy i przegrała u siebie z Olimpią Grudziądz 1:3. Na przerwanie passy bez wygranej trzeba zaczekać do przyszłego roku. Po przerwie Olimpia zagrała zdecydowanie lepiej w ataku, ale mogło to wynikać z bardziej ofensywnego ustawienia Chojniczanki, które w przypadku gospodarzy na niewiele się zdało. Olimpia znacznie przybliżyła się do gry w barażach, a "Chojnę" czeka bardzo nerwowa zima na ostatnim miejscu w tabeli. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (17:53:58)

90+3

90+3

Głową uderzał Obročnik, wprost w Sapelę.

90+3

Prawdopodobnie ostatni w tym meczu rzut rożny dla Chojniczanki.

90+1

Centra Podgórskiego na dalszy słupek. Żukowski nie porozumiał się z Kuzimskim i piłka spokojnie opuściła boisko.

90

Trzy minuty doliczone do spotkania.

90

Żaden z piłkarzy Chojniczanki nie trącił piłki zagranej przez Wolskiego.

89

Rzut wolny dla Chojniczanki na prawej stronie boiska.

89

Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Olimpię, ale Haydary był na spalonym.

88

Dośrodkowanie Medfaia z prawej flanki za głębokie. Od bramki Janukiewicz.

87

Podgórski zobaczył żółtą kartkę za faul w środku pola.

87

Znów Sapela, który tym razem obronił uderzenie Kuzimskiego.

86

Mocny strzał Conejo z daleka, jednak świetnie interweniował Sapela!

85

Rzut rożny dla Chojniczanki. Dośrodkowanie na Kuzimskiego i niecelny strzał głową.

84

Chojniczanka nawet nie jest w stanie wyjść z atakiem, Olimpia przy stracie piłki gra bardzo wysoko.

82

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Handzlik, na boisku pojawia się Medfai.

81

Podanie Haydary'ego do środka w kierunku Handzlika. Strzał pomocnika wyłapał Janukiewicz.

80

Chojniczanka rzuca się do ataków, a Olimpia wyprowadza bardzo szybkie i groźne ataki.

78

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Obročnik, na boisku pojawia się Conejo.

77

Gol dla Olimpii!
Goście mieli za dużo miejsca na skrzydle i bezlitośnie to wykorzystali! Haydary zagrał prostopadle do Handzlika. Ten ruszył w pole karne, zagraniem wzdłuż bramki posłał piłkę obok Janukiewicza, JOAO AUGUSTO skierował piłkę do pustej bramki!

76

Kuzimski nie zagrał w tempo do Surdykowskiego. Z atakiem wychodzi Olimpia.

75

Michalski zatrzymał Haydary'ego w polu karnym Janukiewicza.

74

Na szczęście dla gospodarzy rzut wolny nic nie zmienił. Za mocne podanie do Augusto.

73

Obročnik zagrał za plecy do Mudry. Chwilę później Olimpia rzut wolny na połowie rywala.

72

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Monterde, na boisku pojawia się Haydary.

71

Długa piłka od Wolskiego do Żukowskiego. Zawodnik Chojniczanki wpadł w pole karne, ale ponownie obrona Olimpii stanęła na wysokości zadania.

70

Kuzimski zagrał w kierunku bramki do Surdykowskiego, ale ten znów został uprzedzony.

68

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Papikyan, na boisku pojawia się Żukowski.

67

Papikyan wychodził z kontrą, jednak zagrał minimalnie za plecy do Surdykowskiego.

66

Podgórski ponownie blokuje dośrodkowanie rywali, rzut rożny dla gości.

65

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Maloku.

65

Kontra Olimpii i rzut rożny po akcji Monterde i interwencji Obročnika.

63

Ziętarski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

63

Przerzut Bogusławskego w kierunku Monterde wyraźni za mocny. Janukiewicz wznawia od autu bramkowego.

62

Mudra miał wiele miejsca na lewej stronie i zacentrował w okolice siódmego metra. Tam znalazł się Sacharuk, ale posłał piłkę za wysoko.

61

Uderzenie Michalskiego, który zamykał akcję na dalszym słupku. Strzał niecelny, od bramki Sapela.

60

Surdykowski skutecznie zatrzymany w polu karnym. Rzut rożny dla Chojniczanki.

60

Augusto czuje się dziś jak ryba w wodzie. Tym razem strzelec bramki huknął z przewrotki, ale nad bramką!

58

Drugi raz goście wychodzą na prowadzenie! Szybko atak prawą stroną boiska. JOAO AUGUSTO ponownie uprzedził rywali, napastnik trącił piłkę głową i skierował ją do bramki!

58

Chojniczanka wychodziła z kontrą, ale Surdykowski mógł się lepiej pokazać na pozycji.

57

Centrę gości z prawej strony w ostatniej chwili zablokował Michalski.

56

Augusto urwał się rywalom spod krycia i trącił futbolówkę po zagraniu z prawej strony. Strzał obok bramki Chojniczanki.

55

Paprzycki dwukrotnie interweniował głową przy centrach rywali. Najpierw po zagraniu Kamińskiego, a później Szywacza.

54

Walka o piłkę w środkowej strefie boiska.

52

Uderzenie Mudry z lewego skrzydła zablokowane przez rywali.

51

Wolski ruszył środkiem pola, jednak oddał za lekki strzał. Nie było szans na pokonanie Sapeli.

49

Podgórski centrował z rzutu wolnego, ale Michalski został uprzedzony przez Ziętarskiego.

48

Wolski chciał zagrać do Kuzimskiego w polu karnym Sapeli, ale trochę zabrakło dokładności. Piłka w rękach bramkarza Olimpii.

47

Dośrodkowanie Ziętarskiego z prawej strony głową wybił Michalski.

46

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Bartosiak, na boisku pojawia się Sacharuk.

46

Do przerwy Chojniczanka Chojnice remisuje z Olimpią Grudziądz 1:1. Wydaje się, że ten wynik najlepiej oddaje wydarzenia na boisku. Gospodarze minimalnie przeważali na początku spotkania, ale to goście wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Jacka Podgórskiego. Po tej bramce goście zabrali się za wyprowadzanie ataków i parę razy mieli dobre okazje na pokonanie Radosława Janukiewicza. Jednak pod koniec pierwszej połowy gospodarze ponownie częściej byli przy piłce i tym razem trafili do właściwej bramki. Centrę z rzutu rożnego na gola zamienił Mateusz Kuzimski. Spotkanie jest dość interesujące i raczej wyrównane. Czekamy na drugą połowę rywalizacji.

45

44

Ponownie w akcji ofensywnej Kuzimski. Strzał zza pola karnego poleciał obok lewego słupka.

42

Gol dla Chojniczanki!
Gospodarze przycisnęli i pod koniec pierwszej połowy doprowadzają do wyrównania! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek. Tam wyskoczył MATEUSZ KUZIMSKI, który strzałem głową daje Chojniczance remis!

41

Paprzycki oddał strzał z woleja. Po raz kolejny piłka trafiła w Sapelę.

41

Papikyan wywalczył rzut rożny dla Chojniczanki.

40

Centra Podgórskiego zatrzymała się na pierwszym obrońcy, ale piłka dość szczęśliwie trafiła do Wolskiego. Strzał pomocnika z woleja wyraźnie za wysoki.

39

Wrzutka na bliższy słupek, jednak Chojniczanka wybiła futbolówkę.

38

Rzut rożny dla Olimpii po akcji lewą stroną.

37

Ciechanowski ruszył samotnie na bramkę Janukiewicza, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału.

35

Kontra Olimpii, centrę Kamińskiego do Ziętarskiego w ostatniej chwili przejął... Monterde. Zabrakło komunikacji w szeregach gości.

34

Znów Surdykowski, teraz jego strzał odbił się od Bogusławskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

33

Dośrodkowanie Mudry z lewej flanki. Surdykowski został dobrze przyblokowany przez rywali.

32

Tym razem Podgórski zagrał zdecydowanie za głęboko. Sapela spokojnie złapał piłkę.

31

Augusto nieprzepisowo zatrzymał Obročnika.

29

Za niskie dośrodkowanie Podgórskiego do środka.

28

Mocno wstrzelona piłka przez Wolskiego, ale żaden z piłkarzy gospodarzy nie oddał strzału głową.

27

Surdykowski wywalczył rzut wolny. Frelek faulował napastnika Chojniczanki.

25

Niecelne zagranie Paprzyckiego na skrzydło. Olimpia coraz śmielej atakuje, a Chojniczanka ma problemy z dokładnością przy długich piłkach.

24

Za mocny przerzut z głębi pola w kierunku Podgórskiego.

22

Teraz bramkarz Chojniczanki znów miał co robić. Tym razem obronił mocne uderzenie z daleka.

20

Olimpia rzuciła się do ataku, prostopadłe zagranie w pole karne wyłapał Janukiewicz.

18

Chojniczanka chciała błyskawicznie odpowiedzieć, jednak strzał Paprzyckiego poleciał obok bramki Sapeli.

17

Chojniczanka minimalnie przeważała, ale to rywale wychodzą na prowadzenie i to przy zasłudze gospodarzy! Centra z lewego skrzydła w pole karne, JACEK PODGÓRSKI chciał wybić piłkę głową, ale zrobił to za lekko i pokonał Janukiewicza!

16

Centrę w pole karne Janukiewicza wybił Podgórski.

16

Faul Chojniczanki na swojej połowie. Nieco ucierpiał Bogusławski, ale szybko wrócił do gry.

14

Przejęcie piłki w wykonaniu Chojniczanki w środku pola. Jednak "Chojna" nie mogła wyjść z atakiem, Papikyan był faulowany przez Kamińskiego.

12

Mudra przechwycił futbolówkę po zagraniu rywali do Kamińskiego. Niestety dla gospodarze podanie Papikyana parę sekund później było niedokładne.

11

Akcja Podgórskiego i Paprzyckiego na skrzydle, zawodnicy Chojniczanki nie zdołali utrzymać piłki w boisku.

9

Pierwszy atak Olimpii w tym meczu. Strzał z daleka oddał Monterde, ale posłał futbolówkę daleko od bramki Janukiewicza.

8

Znów gra toczy się na połowie Olimpii. Papikyan faulowany na lewej stronie boiska.

6

Chojniczanka próbuj zmusić rywali do błędu, gospodarze grają wysokim pressingiem.

5

Bartosiak faulowany przez Augusto na połowie Chojniczanki.

4

Długie zagranie w kierunku Ziętarskiego, ale ten był na spalonym.

3

Olimpia skupia się na utrzymaniu i przy piłce i nie śpieszy się z atakiem.

2

Surdykowski powalczył o piłkę i zagrał do Kuzimskiego. Uderzenie z woleja prosto w Sapelę.

1

Faul na Obročniku w środku pola.

1

Zawodnicy właśnie wychodzą na murawę stadionu w Chojnicach.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Podgórski, Bartosiak, Michalski, Mudra – Obročnik, Paprzycki, Wolski – Kuzimski, Surdykowski, Papikyan.

Rezerwowi: Witan – Wołąkiewicz, Sylwestrzak, Conejo, Sacharuk, Wachowiak, Drozdowicz, Żukowski

Olimpia Grudziądz: Sapela – Ciechanowski, Duriška, Bogusławski, Szywacz – Kamiński, Frelek, Handzlik, Ziętarski, Monterde – Augusto.

Rezerwowi: Lewandowski – Haydary, Maloku, Očenaš, Janczukowicz, Silveira, Medfai, Nowicki, van Haaren

Sędziowie: Łukasz Kuźma Piotr Podbielski, Łukasz Sikora – Jakub Rutkowski.
W razie braku wygranej zima w Chojnicach będzie bardzo nerwowa i możemy spodziewać się dużej ilości ruchów. Olimpia w razie dobrych wyników może zagrać w barażach o awans. Jednak do końca sezonu zostało sporo meczów. Wiele niewiadomych wyjaśni się po nim spotkaniu. Starcie Chojniczanka Chojnice z Olimpią Grudziądz rozpocznie się o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.
Bilans meczów bezpośrednich przemawia na korzyść Chojniczanki, która wygrała 5 meczów, remis padł 3 razy i również w tej liczbie meczów zwyciężała Olimpia. Na początku tego sezonu Chojniczanka wygrała w Grudziądzu 5:3.
Olimpia Grudziądz:
Z kolei "Biało–zieloni" spisują się bardzo dobrze. Fakt, że gorzej prezentują się na wyjazdach niż u siebie. Jednak to nie przeszkadza w zajmowaniu 7. pozycji w tabeli. Dzięki temu Olimpii brakuje tylko punkt do znalezienia się w strefie barażowej o awans do ekstraklasy. Zawodnicy z Grudziądza ze zmiennym szczęściem grali z ekipami z dołu tabeli. Przegrali z Chojniczanką i Wigrami, za to pokonali Chrobrego Głogów i Odrę Opole.
Chojniczanka Chojnice:
Klub z Pomorza przy środowej wygranej Odry Opole z Miedzią Legnica znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do najbliższych rywali, co nieco pogarsza sytuację Chojniczanki w walce o utrzymanie. Miejscowi kibice czekają już 2 miesiące na wygraną swojego zespołu. Jeśli nie dojdzie do pokonania Olimpii, w Chojnicach mimo zimy, będzie bardzo gorąco.
W ramach 20. kolejki Fortuna 1 Ligi zamkniemy 2019 rok. Jedno z sobotnich starć odbędzie się w Chojnicach. Miejscowa Chojniczanka zagra z Olimpią Grudziądz.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.