1:0

finał (0:0)

22.10.2019, 18:55 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Grupa D • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:47:37)
Atletico Madryt jednak nie do końca zrywa z tradycją wygrywania meczów po 1:0. Stołeczna drużyna umocniła się na miejscu premiowanym awansem dzięki pokonaniu Bayeru Leverkusen. Podopieczni Diego Simeone nie zdominowali przeciwnika i mieli z nim problem. Ostatecznie postawili na swoim, a najważniejszym zawodnikiem późnego popołudnia był zmiennik Alvaro Morata.

90+3

90+2

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Sven Bender, na boisku pojawia się Aleksandar Dragović.

90+1

Mała szansa na wyrównanie w doliczonym czasie. Felipe interweniował w ostatnim momencie i nie pozwolił na uderzenie z dogodnej pozycji Kevinovi Vollandowi.

90

Doliczone trzy minuty.

87

Piłka w posiadaniu przyjezdnych, którzy szukają możliwości przedarcia się w pole karne głęboko wycofanego przeciwnika.

86

Korner dla zespołu z Leverkusen. Bezpańskie dośrodkowanie zneutralizowane przez piłkarzy ze stolicy Hiszpanii.

84

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kerem Demirbay, na boisku pojawia się Lucas Alario.

82

Nerwowo piłkarze z Leverkusen. Ich szkoleniowiec ma jeszcze możliwość przeprowadzenia dwóch zmian.

80

Bayer Leverkusen nie odstawał od przeciwnika, ale ponownie w tej edycji Champions League ma niekorzystny rezultat i mało czasu na reakcję.

78

78. Álvaro Morata (ATM) - 1:0

78

Gol dla Atlético!
Strzelcem bramki ÁLVARO MORATA.

Padła bramka w ostatnim kwadransie. Piłkarze Atletico Madryt oddychają z ulgą po skierowaniu piłki do siatki Lukasa Hradeckiego. Diego Simeone trafił ze zmianą, ponieważ jego zmiennik Alvaro Morata wyprzedził obrońców z Leverkusen i główkował z bliska do celu po dośrodkowaniu Renana Lodiego z lewego skrzydła.

77

Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie spotkania. Piłkarze nadal nie zaproponowali nam żadnego gola.

76

Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kai Havertz, na boisku pojawia się Paulinho.

75

Korner dla zawodników w ciemnych strojach. Dośrodkowanie z narożnika boiska zostało powstrzymane przez stojącego w bezpiecznym miejscu Saula Nigueza.

74

Bayer Leverkusen ponownie odważnie na połowie przeciwnika. Można śmiało stawiać, że ostatnia drużyna w tabeli zaryzykuje i przynajmniej raz rzuci się do przodu po zwycięskiego gola.

72

Trener Bayeru Leverkusen na razie nie zmienia zawodników w swoim poprawnie funkcjonującym zespole.

70

Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Koke, na boisku pojawia się Álvaro Morata.

68

Piłka w centrum boiska, gdzie Bayer Leverkusen, zgodnie z naszą wskazówką, postanowił wymienić kilkanaście podań.

66

Bayer Leverkusen musi odrobinę utemperować przeciwnika i wrócić do tego co było dobre w jego działaniach w pierwszej połowie i na początku drugiej.

64

Zupełnie inna gra w ostatnich minutach Atletico Madryt w porównaniu z tą zaprezentowaną przed przerwą. Robinsonada Lukasa Hradeckiego uratowała Bayer Leverusen po technicznym strzale zza pola karnego Herrery!

63

Spięcie w polu karnym przyjezdnych Svena Bendera z Diego Costą. Obrońca Bayeru Leverkusen przewrócił się o własne nogi i podciął byłego reprezentanta Hiszpanii. Tylko korner przyznany drużynie Diego Simeone.

62

Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Ángel Correa, na boisku pojawia się Thomas Lemar.

61

Po faulu na Kieranie Trippierze wrzutka w pole karne przyjezdnych, gdzie muszą coraz dynamiczniej uwijać się piłkarze z Niemiec. Będzie niebawem zmiana w Atletico.

58

Spotkanie chyba nabiera rumieńców. Po płaskim dośrodkowaniu interweniował nogami Lukas Hradecky, natomiast kolejna wrzutka nieomal została zakończona strzałem głową przez Diego Costę.

56

Nadiem Amiri dopadł do piłki kozłującej przed polem karnym stołecznego zespołu. Mocne uderzenie z półwoleja, ale nie udało mu się skierować futbolówki w lustro bramki Jana Oblaka.

55

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, a akcja niemieckiego zespołu została przerwana dopiero w polu bramkowym zespołu z Madrytu. Mario Hermoso interweniował tam z dużym trudem.

54

Koke napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Kaiu Havertzie w centralnej części boiska.

51

Bez diametralnego przewrotu na początku drugiej połowy, a tymczasem przygotowują się do wejścia na boisko zawodnicy rezerwowi obu drużyn.

48

Atletico Madryt musi przyspieszyć po mało imponującej w swoim wykonaniu pierwszej połowie. Zobaczymy, na ile pozwoli zbudowany swoją postawą Bayer Leverkusen.

48

Lukas Hradecky nie miał problemu z przechwyceniem sunącej po jego polu karnym futbolówki.

46

Trudne spotkanie dla Atletico. Energetyczna i uporządkowana gra Bayeru Leverkusen jest na razie problematyczna dla podopiecznych Diego Simeone. Pierwsza część, z niewielką liczbą sytuacji strzeleckich, zakończyła się bezbramkowym remisem.

45+2

45+2

Miękka wrzutka zatrzymana przed odpowiednio ustawionego w polu bramkowym Jana Oblaka. Pierwsza połowa zakończy się w tej sytuacji wynikiem zero do zera.

45

Doliczone dwie minuty.

44

Thomas Partey postanowił zdobyć bramkę rzutem na taśmę w pierwszej połowie. Strzał reprezentanta Ghany z dystansu wyraźnie obok bramki Lukasa Hradeckiego.

42

Kerem Demirbay posłał delikatną wrzutkę w pole karne za plecy defensorów. Kontrolował to wszystko Jan Oblak i nie pozwolił żadnemu z przyjezdnych oddać strzału.

40

Ostatnie minuty w pierwszej części meczu i jednocześnie szanse na otwarcie rezultatu.

38

Karim Bellarabi napomniany żółtą kartką za faul na rozpędzającym się Angelu Correi.

38

Kolejna szansa na pokonanie Jana Oblaka po wrzutce ze stałego fragmentu gry. Tym razem rzut wolny, ale nawet osierocona przez Jose Marię Gimeneza defensywa nie dała się zaskoczyć.

36

Dyskusje z arbitrem przed wykonaniem rzutu rożnego. Bayer Leverkusen postanowił zrobić ogromny tłok blisko bramki Jana Oblaka, ale dostarczone tam dośrodkowanie nie zostało zakończone uderzeniem.

32

Lukas Hradecky poczęstowany płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów. Na lewym skrzydle rozpędził się Renan Lodi, zwiódł defensora i ułożył sobie piłkę na prawej stopie.

32

Przerwa w grze spowodowana bolesnym ciosem w nos zawodnika Bayeru Leverkusen. Nie będzie konieczna druga wymuszona zmiana w pierwszej połowie meczu.

31

Piłka w posiadaniu Atletico. Udało się ją przetransportować w pole karne Bayeru Leverkusen, gdzie goście bronili ofiarnie. Został kwadrans do przerwy.

29

Stołeczna drużyna odbija się od twardo broniących Aptekarzy. Z kolei ci przeprowadzili kontratak z wykorzystaniem będącego na prawym skrzydle Karima Bellarabiego.

26

Kolejna akcja skasowana przez Bayer Leverkusen. Miał trochę problemów Lars Bender, ale sędzia uratował go gwizdkiem po przewinieniu zawodnika Atleti.

24

Podanie do Kevina Vollanda między dwóch zawodników z Madrytu. Napastnikowi z Leverkusen nie udało się tam wyłuskać futbolówki, a nawet wywalczyć rzutu rożnego.

23

Wyrównane spotkanie w Madrycie. Można nawet zaryzykować, że goście postawili większą liczbę kroków w polu karnym przeciwnika niż gospodarze.

21

Protesty zawodników ze stolicy Hiszpanii, którzy tym razem domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką. Arbiter ponownie nie sprostał oczekiwaniom kibiców na Estadio Wanda Metropolitano.

19

Karim Bellarabi nie ograł Renana Lodiego na prawym skrzydle. Świetne ustawienie skrajnego defensora z Madrytu.

18

Lukas Hradecky przesadził w polu karnym i swoim brawurowym i nerwowym wyjściem z bramki nieomal sprokurował jedenastkę dla Atletico.

15

Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi José Giménez, na boisku pojawia się Mario Hermoso.

13

Niewykluczone, że będzie spowodowana kontuzją zmiana Jose Marii Gimeneza.

12

Drużyna z Madrytu ma problem z przejęciem pełnej kontroli nad wydarzeniami na murawie.

11

Odważnie Bayer Leverkusen. Po podaniu z lewej strony strzał Nadiema Amiriego zablokowany przez defensora Atletico Madryt.

9

Piłka przed pole karne do Demirbaya, którego uderzenie zostało zablokowane. Kolejny zawodnik Bayeru Leverkusen miał szansę na opanowanie piłki, ale podjął decyzję, że rzut rożny to lepsze rozwiązanie. Po nim kolejny strzał Baumgartlingera wyraźnie obok bramki.

8

Jose Maria Gimenez interweniował po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Daleko do futbolówki mieli Volland oraz Havertz.

7

Powstrzymane w bezpiecznej odległości od bramki Hradeckiego rozegranie podopiecznych Diego Simeone.

5

5. Diego Costa upadł w polu karnym. Nie ma jedenastki.

5

Akcja rozrzucona przez Thomasa Parteya na lewe skrzydło była kontynuowana. Dośrodkowanie i uderzenie zza pola karnego wyraźnie obok bramki przedstawiciela Bundesligi. Diego Costa upadł w polu karnym, ale sędzie nie miał podstaw do podyktowania jedenastki.

4

Bayer operował piłką w meczu z Juventusem. Także w Madrycie nie chce się jej błyskawicznie pozbywać, a Atletico postanowiło zaatakować wysokim pressingiem.

3

Drużyna z Madrytu wywalczyła korner. Odchodząca piłka szybowała niebezpiecznie, ale została zatrzymana przez zawodników z Leverkusen.

2

Atletico w biało-czerwonych pasiakach i niebieskich spodenkach. Bayer Leverkusen w czarnych strojach.

1

Piłkarze zameldowali się na murawie Estadio Wanda Metropolitano.

Atlético Madryt: Oblak – Trippier, J. Giménez, Felipe, Lodi – Koke (C), Herrera, Partey, Saúl Ñíguez – Á. Correa, Diego Costa.

Rezerwowi: Adán – Arias, Morata, Lemar, M. Llorente, Vitolo, Hermoso.

Bayer 04 Leverkusen: Hrádecký – Weiser, Tah, Bender, Bender (C) – Bellarabi, Baumgartlinger, Demirbay, Amiri – Volland, Havertz.

Rezerwowi: R. Özcan – P. Retsos, Dragović, Paulinho, Alario, Diaby.

Sędzia: Artur Dias (Portugalia).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Madrycie. Atletico podejmie Bayer 04 Leverkusen w ramach 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Artur Dias rozpocznie spotkanie we wtorek o godzinie 18:55.
Atletico jest wiceliderem w grupie D, w której rywalizują także Bayer, Juventus FC oraz Lokomotiw. Drużyna prowadzona przez Diego Simeone ma cztery punkty za remis 2:2 ze Starą Damą oraz zwycięstwo 2:0 z mistrzem Rosji.
Klub z Madrytu jest niepokonany od 11 meczów u siebie w europejskich pucharach. Jego serię mógł przerwać Juventus, ale Atletico na to nie pozwoliło. Przedstawiciel Primera Division odrobił dwubramkową stratę do mistrza Włoch i zremisował. We wtorek liczy na komplet punktów w konfrontacji z Bayerem.
Bayer Leverkusen jeszcze nie zapunktował po powrocie do Ligi Mistrzów. Niemiecki klub poniósł porażki 1:2 z Lokomotiwem u siebie, a także 0:3 z Juventusem w Turynie. Szczególnie w stolicy Piemontu miał niewiele do zaoferowania.
Aptekarze spróbują wykorzystać dotychczas zdobyte doświadczenia w Madrycie. W stołecznym mieście zagrają po raz siódmy w historii i na razie nie mają krzepiącego bilansu. Trzy razy zremisowali i ponieśli taką samą liczbę porażek.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:55.