3:4

finał (1:1)

16.09.2019, 20:00 • Centrum Sportu i Rekreacji, Jelcz-Laskowice • 2. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:51:29)
Siedem goli w Jelczu-Laskowicach. To Rekord Bielsko-Biała wychodzi zwycięsko z tej potyczki. Mistrz Polski wygrał 4:3 dzięki skutecznej grze w drugiej połowie. Przy wszystkich golach przyjezdnych po przerwie miał udział Artur Popławski. Acana Orzeł Jelcz-Laskowice atakował do ostatnich sekund, ale nie zdołał wyrównać. Lepszy w jego wykonaniu był początek niż koniec spotkania.

40:00

39:18

Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
Strzelcem bramki KACPER KĘDRA.

Bramka w ostatniej minucie strzelona przez Kacpra Kędrę, który wymienił podania, wyrwał się spod opieki bielszczan i oddał uderzenie z bliska do bramki Bartłomieja Nawrata.

38:30

Ostatnie minuty tego spotkania. Bartłomiej Nawrat wypiąstkował piłkę po uderzeniu z dystansu. W Jelczu-Laskowicach golkiper Rekordu był bardzo trudny do pokonania.

36:30

Rekord Bielsko-Biała utrzymuje swoje prowadzenie i dużymi krokami zbliża się do drugiego zwycięstwa w sezonie.

34:37

Gol dla Rekordu!
Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Artur Popławski jest najważniejszym futsalistą w drugiej połowie spotkania. Wysoki pressing poskutkował stratą gospodarzy blisko własnej bramki, a akcja złożona tylko z dwóch elementów, czyli z podania i strzału zakończyła się czwartym golem Rekordu.

34:10

Pomarańczowi ponownie podjęli wariant gry z wycofanym bramkarzem. Przed przerwą udało im się grając z przewagą w polu wywalczyć przedłużony rzut karny, ale obecnie nie ma takiego zagrożenia dla Rekordu.

32:40

Przerwa na żądanie szkoleniowca.

31:30

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice ma większy problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Rekordziści dobrze zareagowali i podnieśli poprzeczkę gospodarzom.

30:10

Za nami półmetek drugiej połowy meczu, w której już padło więcej goli niż przed przerwą. Uwagi przekazane przez szkoleniowców okazują się słuszne.

28:14

Po niedawnej asyście jest bramka Artura Popławskiego. Celne i soczyste uderzenie z woleja. Maciej Foltyn nie zdążył zorganizować się do interwencji, a piłka już trzepotała w jego siatce. Rekord Bielsko-Biała na prowadzeniu po raz pierwszy tego wieczoru.

27:30

Piłka wrzucona w pole bramkowe gospodarzy. W ostatnich minutach wyraźnie rozdrażnieni przebiegiem spotkania bielszczanie są aktywniejsi w ofensywie.

26:30

Seria uderzeń na bramkę zeszłosezonowego beniaminka. Maciej Foltyn w porozumieniu z obrońcami w żółtych koszulkach wszystko blokowali.

25:07

Strzelcem bramki OŁEKSANDR BONDAR.

Bardzo dobre rozegranie rzutu rożnego. Piłka posunęła po boisku do Artura Popławskiego, a ten przedłużył ją do Ołeksandra Bondara. Futsalista Rekordu doprowadził do remisu potężnym uderzeniem.

23:30

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice stara się z większym powodzeniem niż w pierwszej połowie przypilnować swojego prowadzenia.

22:06

Samobójcze trafienie zalicza JANI KORPELA.

Wielki pech zawodnika Rekordu Bielsko-Biała, który interweniował wślizgiem we własnym polu bramkowym. Jani Korpela starał się przeciąć podanie, a skierował futsalówkę do własnej siatki. Acana Orzeł Jelcz-Laskowice odzyskał prowadzenie.

21:20

Futsaliści nabierają tempa po powrocie z szatni na boisko. Niebezpiecznie wyglądało zderzenie Jana Janovskiego z przeciwnikiem, ale obaj nie mieli do siebie pretensji.

21

Dość ekscytująca pierwsza połowa, choć tylko z dwoma golami. Długo na boisku rządzili gospodarze, objęli prowadzenie i mieli przedłużony rzut karny. Nie wykorzystali go, a doświadczony Rekord doprowadził do remisu 1:1.

20:00

19:30

Kacper Kędra ruszył z indywidualnym atakiem po źle rozegranym rzucie wolnym przez Rekord Bielsko-Biała.

19:00

Po wyrównaniu nabrali wiatru w żagle Rekordziści i to oni są w posiadaniu piłki przed przerwą. Sprowokowali właśnie gospodarzy do piątego faulu.

17:50

Po stałym fragmencie uderzenie Artura Popławskiego. Skierował on piłkę po ziemi w kierunku bramki gospodarzy i interweniował nogami Maciej Foltyn.

17:45

Pieczołowite przecieranie parkietu przed stałym fragmentem Rekordu.

17:00

Jeszcze szukają futsaliści możliwości poprawienia wyniku w ostatnich minutach pierwszej części, która należała do Acany Orła Jelcz-Laskowice, ale nie ma to potwierdzenia w rezultacie.

15:29

Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK.

Klasyczne potwierdzenie powiedzenia o niewykorzystanych sytuacjach podbramkowych, które lubią się mścić. Krótko po niewykorzystanym przedłużonym rzucie karnym akcja Rekordu Bielsko-Biała zakończona celnym strzałem Michała Kubika. Zwrot akcji w Jelczu-Laskowicach.

15:10

Nie ma gola z przedłużonego rzutu karnego.

15:05

Przedłużony rzut karny dla gospodarzy.

14:46

Paweł Budniak napomniany żółtą kartką. Na dodatek piąty faul Rekordu.

14:20

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice gra z wycofanym bramkarzem. Ma zamiar długo utrzymywać się w posiadaniu piłki i poszukać szans na powiększenie przewagi.

13:25

Kolejna celna próba. Tym razem Artur Popławski strzelił w bramkę strzeżoną przez Macieja Foltyna.

13:05

Pastars zakręcił przeciwnikami przed polem bramkowym Rekordu Bielsko-Biała i w ten sposób wypracował sobie miejsce do oddania strzału. Bartłomiej Nawrat nadal zapracowany, ale dość skuteczny.

11:50

Poirytowani bielszczanie popełnili w krótkim okresie trzy faule.

11:00

Cabrera zakończył kolejny niebezpieczny atak zespołu z Dolnego Śląska groźnym uderzeniem i niewiele zabrakło, żeby piłka znalazła się w bramce Rekordu.

10:18

Cabrera dostał ostatnie ostrzeżenie słowne od sędziego po brutalnym faulu na Michale Kubiku.

09:50

Przerwa na żądanie trenera gospodarzy.

09:00

Ofensywna i niebezpieczna dla przeciwnika gra Acany Orła Jelcz-Laskowice.

08:20

Mykoła Morozow miał ochotę na powiększenie przewagi gospodarzy. W ostatnim momencie powstrzymał go aktywny na przedpolu Bartłomiej Nawrat. Poprawka Maksyma Pautiaka i jeszcze raz bramkarz Rekordu.

06:51

Strzelcem bramki MAKSYM PAUTIAK.

Pierwsza bramka zdobyta przez Acanę Orła Jelcz-Laskowice w sezonie. Podanie do centralnie ustawionego Maksyma Pautiaka, a ten jednym zwodem wymanewrował jednocześnie Bartłomieja Nawrata i resztę obrońców. Pozostało oddać uderzenie do odsłoniętej siatki.

06:10

Marcin Firańczyk był obok lekkomyślnie grającego na własnej połowie przeciwnika i nieomal przechwycił piłkę blisko bramki Bartłomieja Nawrata.

05:00

Zaczyna zbierać się do ataku Rekord Bielsko-Biała. Alex Viana huknął w poprzeczkę! Jeszcze próba dobitki, ale również nieskuteczna. Rozczarowani mistrzowie Polski.

04:40

Początek z delikatnym wskazaniem na Acanę Orła Jelcz-Laskowice, ale nie udokumentowali tej małej przewagi prowadzeniem.

03:50

Nadal sprytnie wymieniają podania zawodnicy Acany Orła Jelcz-Laskowice. Znudzili się obserwowaniem Rekordziści i ruszyli do wyższego pressingu. Po przechwycie Alex Viana uderzył prosto w Macieja Foltyna.

02:30

Rozegranie zespołu z Jelcza-Laskowic. Przyjezdni przyglądają się jak futsalówka krąży między przeciwnikami.

01:50

Marcin Firańczyk zagroził Rekordowi Bielsko-Biała. Bartłomiej Nawrat popisał się efektowną interwencją i tak samo jak bramkarz gospodarzy jest już rozgrzany.

01:10

Maciej Foltyn zatrudniony po raz pierwszy w bramce. Pewna interwencja po uderzeniu, a następnie próba uruchomienia dalekim wyrzutem zawodników ofensywnych.

00:30

Gospodarze w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, natomiast Rekord Bielsko-Biała tradycyjnie na zielono.

1

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Charrier) – Pastars, Morozow, Firańczyk, Pautiak – Steinwandter, Solano, Marquina, Cabrera, Kędra, Szypczyński.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Iwanek, Burzej) – Popławski, Budniak, Bondar, Marek – Pietyra, Dudek, Gąsior, Alex Viana, Korpela, Kubik, Janovsky.

Sędziowie: Wiercioch, Koloczek – Struski, Kwaśny.
Futsaliści wyszli na boisko. Na początek meczu trzeba jeszcze odrobinę poczekać.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Jelczu-Laskowicach. Acana Orzeł podejmie najlepszy klub w kraju Rekord Bielsko-Biała. Początek o godzinie 20 w poniedziałek.
Rywalizacja drużyn w Futsal Ekstraklasie nabiera tempa. Przed nami przedostatnie spotkanie w 2. kolejce rozgrywek. Acana Orzeł powalczy na początku tygodnia o premierowe zwycięstwo w sezonie.
Drużyna z Jelcza-Laskowic zremisowała w poprzednim meczu bezbramkowo. Nie jest to typowy rezultat na futsalowych boiskach. Zdarza się sporadycznie. Acana Orzeł podzielił się punktami w hali GSF Gliwice.
W inaugurującym walkę w Futsal Ekstraklasie spotkaniu Rekordu Bielsko-Biała również nie było gradobicia goli. Mistrz Polski także gościł w Gliwicach, gdzie zwyciężył 1:0 z Piastem. Jedyną bramkę na wagę kompletu punktów zdobył reprezentant kraju Michał Kubik.
W poprzednim sezonie oba kluby finiszowały w grupie mistrzowskiej Futsal Ekstraklasy. Rekord Bielsko-Biała zdobył złote medale, a beniaminek zakończył historyczny, bo pierwszy sezon w elicie na czwartym miejscu. Acana Orzeł zdobył 19 punktów mniej niż Rekordziści.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

3:4

finał (1:1)

Gole: 7. Pautiak, 23. Korpela (sam.), 40. Kędra – 16. Kubik, 26. Bondar, 29. Popławski, 35. Popławski

Kartki:   15. Budniak (BIE)

Sędziowie: Wiercioch, Koloczek – Struski, Kwaśny