finał (1:2)

24.08.2019, 20:45 • Artemio Franchi, Florencja • Runda 1 • Mateusz Nyka

PZBuk: 4.2 3.45 1.86

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (22:46:38)

Za nami kapitalne starcie na Artemio Franchi we Florencji! O ile już w pierwszej połowie nie mogliśmy narzekać na brak emocji tyle w drugiej już absolutnie nie było nawet kiedy o tym pomyśleć. Zaraz po przerwie niemal rozwiązał się worek z bramkami i co najważniejsze strzelali je zarówno jedni jak i drudzy. W pewnym momencie wydawało się, że to się nigdy nie skończy. Ostatecznie korzystny dla siebie wynik do końca dowiozło Napoli, chociaż może ono mówić o szczęściu bowiem sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji na niekorzyść "Violi". Tej jednak z pewnością należą się bardzo duże brawa za dzisiejszy występ.

90+5

90+4

Wydaje się, że nic się już tutaj nie wydarzy bowiem Napoli szanuje futbolówkę w ostatnich minutach na połowie miejscowych.

90+3

Pezzella fauluje urywającego się mu Callejona. Zasłużona żółta kartka dla kapitana Fiorentiny, który skwitował to wymownym uśmiechem.

90+2

W międzyczasie arbiter doliczył cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90+2

Spore zamieszanie po tym jak sędzia nie odgwizdał rzutu karnego za pociągnięcie za rękę Ribery'ego! Zagotował się cały stadion!

90+1

Zieliński zatrzymuje nieprzepisowo rozpędzonego Chiesę. Sędzia pokazuje Polakowi "żółtko" za zatrzymanie kontry.

90

Pograł teraz Di Lorenzo z Elmasem. Przez moment było ciekawie, lecz w kluczowym momencie zabrakło dokładności.

89

Nieudana kombinacja Ribery'ego z Chiesą. Momentalnie wykorzystuje to Hysaj, który sprytnie wywalcza stały fragment gry dla swojej ekipy.

88

Pulgar centruje na bliższy słupek, ale futbolówka niespodziewanie spada pod nogi Pezzelli. Ten był tym zaskoczony i nieczysto w nią trafił.

87

Przejęła inicjatywę w tych ostatnich minutach "Viola". Jak na razie jednak nie ma ona zbytnio pomysłu jak się przedrzeć pod bramkę.

86

Dłużej leżał teraz na murawie Ruiz, który został kopnięty przez Boatenga. Hiszpan będzie mógł grać dalej w tym meczu.

85

Ribery chciał pograć z pierwszej piłki z Chiesą. Włoch nie do końca go zrozumiał i pierwszą udaną interwencję zaliczył Hysaj.

84

Ostatnia zmiana u neapolitańczyków. Za Mertensa pojawia się Hysaj.

83

Pierwsza akcja Ribery'ego na lewej flance. Miał on naprzeciwko sobie dwóch przeciwników i nie udało mu się wywalczyć rzutu rożnego.

82

Pulgar odebrał piłkę w środku pola i od razu chciał zagrać do wychodzącego Boatenga. Zbyt mocne zagranie Chilijczyka.

81

Zieliński sprytnie zastawił się przed atakującym go Boatengiem. Wyraźne przewinienie Ghańczyka z czym ten nie może się zgodzić.

3:4

finał (1:2)

Gole: 9. Pulgar (kar.), 53. Milenković, 65. Boateng – 39. D. Mertens, 42. L. Insigne (kar.), 56. Callejón, 67. L. Insigne

Kartki:   90+3. Pezzella (FIO) – 19. Allan (NEA), 20. Callejón (NEA), 26. Rui (NEA), 90+1. P. Zieliński (NEA)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 2:0. Foule: 21:16.