Betclic 2. Liga

Stal Stalowa Wola – Skra Częstochowa

1:4

finał (0:1)

30.03.2019, 15:00 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • 26 • 26. kolejka • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Za nami spotkanie na IzoArenie w Boguchwale, gdzie przyjezdni rozbijają Stal Stalowa Wola 4:1. Od samego początku podopieczni Pawła Ścierbury kontrolowali spotkanie. Gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania w 53. minucie, aczkolwiek z remisu cieszyli się zaledwie trzy minuty, gdyż bramkę z rzutu wolnego strzelił Nocoń. Pięć minut później na tablicy świetlnej mieliśmy już rezultat 1:3, kiedy kiks kapitana Stali wykorzystał Siwek. Na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania wynik spotkania ustalił trafiając drugi raz do bramki w dniu dzisiejszym Sebastian Siwek. (16:56:31)

90+2

90+1

Korner dla Stali.

90

Uderzenie Siwka z granicy pola karnego i pierwsza interwencja golkipera Stali, w której można przyklasnąć golkiperowi gospodarzy.

89

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Marek.

87

To powinna być piąta bramka dla Skry! Zabawił się napastnik gości z defensorami Stali i zmierzająca futbolówkę w kierunku bramki wślizgiem ratuje najprawdopodobniej Jarosz!

85

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Napora, na boisku pojawia się Skowron.

84

Ależ akcja rozegrana przez przyjezdnych. Wystawienie piłki na dwunasty metr do Olejnika, który minimalnie chybił!

82

Kitliński walczy w szesnastce i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Sędzia główny uważa inaczej i od bramki grę wznowi Mikołaj Biegański.

80

Pierwsze uderzenie Kiecy na bramkę, ale tylko odnotowane do statystyk.

79

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Kieca.

78

Złe, a wręcz fatalne przerzucenie piłki do Sobotki i grę spod własnej bramki wznowią gracze Skry.

76

75

Kwadrans do końca spotkania raczej nieunikniona jest porażka zielono-czarnych, którzy starają się odrobić straty.

73

Trąbka do Sobotki ten odgrywa mu z pierwszej piłki, a pomocnik Stali wrzuca wprost w dłonie Biegańskiego.

72

Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Kitliński.

70

Gol dla Skry!
Strzelcem bramki SEBASTIAN SIWEK.

Zagranie na lewą flankę, a tam zawodnik Skry zagrywa futbolówkę na bliższy słupek. Defensora Stali uprzedza Sebastian Siwek, który czubkiem buta umieszcza piłkę w bramce!

68

Futbolówka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spada na dalszy słupek, gdzie próbował się zrehabilitować Sobotka, aczkolwiek jego strzał ląduje wysoko nad poprzeczką.

67

Dobrze zagrana piłka na bliższy słupek przez Trąbkę i Obuchowski w ostatniej chwili wybija na rzut rożny.

66

Sprytnie rozegrany stały fragment gry przez przyjezdnych, którzy zaskoczyli podopiecznych Czesława Palika, ale podanie wzdłuż piątego metra mija wszystkich wbiegających graczy.

65

Kolejny rzut wolny dla Skry i mamy rzut wolny dla gości z około trzydziestego metra.

64

Złe wybicie Łukasza Konefała, który w dniu dzisiejszym gra bardzo źle. Stały fragment gry dla Skry z prawej strony boiska z około dwudziestego metra.

62

Fatalny kiks Łukasza Konefała i powinno być 4:1 dla Skry, ale ratuje się golkiper Stali wybiciem na rzut rożny!

61

Błąd Sobotki, który potyka się o futbolówkę. Wrzutka spada na dalszy słupek, gdzie ustawiony SEBASTIAN SIWEK uderza skąd przyszła futbolówka i mamy chyba po meczu!

58

Kolejna próba Piotra Noconia z około siedemnastego metra i tym razem zdecydowanie bardziej niecelna.

56

Tak jakbym przewidział całą tę sytuację. Bezpośredni strzał PIOTRA NOCONIA z rzutu wolnego wpada w okienko bramki strzeżonej przez Łukasza Konefała! Krótko cieszyli się z doprowadzenia do remisu gracze Stali!

55

Łukasz Pietras fauluje przed własnym polem karnym. Stały fragment gry dla Skry i szansa na zdobycie gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

53

Gol dla Stali St. Wola!
Strzelcem bramki GRZEGORZ JANISZEWSKI.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i cała sytuację zamknął Grzegorz Janiszewski. Zdecydowanie inaczej wyszli na drugą połowę podopieczni Czesława Palika i dwie rotacje w składzie przyniosły efekt!

53

Przycisnęli nieco podopieczni Czesława Palika, którzy atakują na bramkę Biegańskiego znaczną liczbą graczy. Przynosi to kolejny korner dla miejscowych.

51

Sobotka wrzuca z lewego skrzydła, jednakże nikt z graczy gospodarzy nie zamknął całej sytuacji.

50

Aut na wysokości pola karnego częstochowian dla zielono-czarnych.

49

Faul w ataku gracza gości, a przewracany pod własną bramką był Pietras.

48

Faulowany w środkowej strefie boiska przez Janiszewskiego zawodnik Skry.

47

Dośrodkowanie w pole karne Skry i głową wprost w ręce golkipera uderza Sebastian Łętocha.

46

Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Trubeha, na boisku pojawia się Łętocha.
Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Stelmach, na boisku pojawia się Pietras.

46

Za nami pierwsza połowa spotkania, w której zasłużenie na prowadzeniu znajdują się goście po trafieniu Konrada Nowaka. Stal nie potrafi zagrozić bramce Biegańskiego, natomiast przyjezdni świetnie podwajają krycie i wyprowadzają kąśliwe kontry. Po przerwie miejmy nadzieje, że Czesław Palik pobudzi w szatni swoich zawodników, bo nie wygląda, to póki co najlepiej.

45+3

45+3

Wrzutka w kierunku Skry i pewnie chwyta futbolówkę Biegański.

45+2

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Siwek.

45

Pierwsza połowa potrwa co najmniej dwie minuty dłużej.

44

Pojawił się ponownie Konrad Nowak na boisku, a ten ponownie kładzie się na murawie i nie będzie mógł kontynuować gry, więc trener gości będzie musiał dokonać w przerwie pierwszej wymuszonej zmiany.

42

Wracamy do gry, a goście przez moment grają w dziesiątkę, gdyż poza boiskiem znajduje się Konrad Nowak.

40

Na murawie leży gracz Skry, więc według zasady fair-play gracz Stali wybił futbolówkę na aut by mogły wkroczyć służby medyczne.

38

Błąd, za błędem, goni błąd tak wyglądają zawodnicy gospodarzy w dniu dzisiejszym. W szatni powinni wybić mocną włoską kawę by się pobudzić, bo wyglądają jakby nie dojechali na dzisiejszy mecz.

36

Uderzenie Szymona Jopka niecelne, więc dobrze byłoby gdyby zawodnicy Stali wybrali się w najbliższym tygodniu na strzelnicę sprawdzić swoją celność, bo póki co z tym mizernie.

35

Uderzenie Roberta Dadoka w boczną siatkę.

34

Podanie przed pole karne do Mrozińskiego, ale skutecznie bronią się częstochowianie w jedenastu czym skutecznie wybijają rywali z konstruowania ataku pozycyjnego.

33

Nocoń uderza, aczkolwiek daleko od zamierzonego celu.

32

Bez pomysłu grają zawodnicy Stal, czego nie można powiedzieć już o zawodnikach Skry, których należy po raz kolejny pochwalić za świetne rozpracowanie swoje dzisiejszego rywala.

30

Uderzenie Roberta Dadoka ponad trzydziestu metrów, lecz futbolówka mija dobre kilka metrów bramkę Biegańskiego.

28

Standardowa akcja Stali w dzisiejszym meczu. Po przejęciu piłki futbolówka leci w szesnastkę Skry, gdzie zawsze ustawiony jest Andrzej Trubeha.

26

Dobra centra Sobotki wprost na głowę Andrzeja Trubehy, który musnął głową piłkę, lecz Biegański na posterunku i pewnie chwyta!

25

Bezradni są podopieczni Czesława Palika. Mamy teraz rzut wolny dla Stali po zagraniu ręką jednego z graczy w biało-czerwonych trykotach.

24

Korner dla Skry, Piłkę po wrzutce wybija Andrzej Trubeha oddalając jedynie zagrożenie.

23

Strata piłki przez gracza Stali na 40. metrze i od razu na uderzenie zdecydował się Konrad Nowak, który wysoko przestrzela.

22

Uderzenie Noconia przelatuje wysoko nad poprzeczką Konefała.

20

Robert Dadok odzyskuje piłkę na trzydziestym metrze i uruchamia podaniem na lewej flance Sobotkę, który wrzuca na piąty metr, gdzie ustawiony Andrzej Trubeha szukał miejsca do strzału, ale otoczony przyjezdnymi nie zdołał tego dokonać.

18

Niepewnie piąstkuje Biegański po wrzutce w pole karne i nieustannie przy piłce gracze w zielono-czarnych trykotach. Centra Sobotki zbyt mocna i od piątego metra grę wznowi młody golkiper Skry.

17

Uderzenie z dwudziestego metra Michała Trąbki, który wykorzystał sporo wolnego miejsca, jednak Biegański skutecznie paruje na róg!

15

Kwadrans gry za nami, a miejscowi nie potrafią się przejść na połowę rywali.

13

Wrzutka w kierunku Trubehy, aczkolwiek zbyt wysoko przeleciała nad jego głową i pewnie piłkę łapie Biegański.

11

Upływają kolejne minuty. Zawodnicy z Częstochowy jak wspomniałem bardzo dobrze podwajają krycie nie pozwalając rywalom na wiele.

10

Mimo straty gola Stal nadal nie otrząsnęła się i przyjezdni próbują dobić rywala.

8

Strzelcem bramki DAMIAN NOWAK.

Strata piłki na 30. metrze przez gracza Stali i prostopadłym podaniem obsłużony został Damian Nowak, który znalazł się sam na sam z Konefałem i przeniósł nad golkiperem gospodarzy futbolówkę!

7

Wrzutka w szesnastkę Stali i z szybkim kontratakiem wychodzą miejscowi. Kończy się faulem gracza spod Jasnej Góry, jednakże póki co tylko słowne upomnienie.

6

Pierwszy korner dla Skry w tym meczu.

5

Podwajają krycie zawodnicy gości w momencie, gdy jakiś piłkarz ze Stalowej Woli znajdzie się przy futbolówce.

4

Dośrodkowanie z okolic 25. metra z nieco z prawej strony boiska i głową uderza Andrzej Trubeha z okolic piątego metra, aczkolwiek wprost w dłonie golkipera Skry!

3

Robert Dadok rozpędzony prawą flanką, który wpierw posyła podanie po ziemi, a chwile później wrzuca górną piłką, ale futbolówka mija wszystkich zawodników.

2

Sporo niecelnych podań i przy piłce obecnie na własnej połowie podopieczni Czesława Palika.

1

Od środka rozpoczęli zawodnicy Stali Stalowa Wola, którzy grają w zielono-czarnych trykotach, natomiast goście w biało-czerwonych strojach.

1

Stal Stalowa Wola: Konefał – Trąbka, Trubeha, Dadok, Mroziński, Stelamach, Sobotka (C), Jopek, Jarosz, Dziubiński, Janiszewski

Rezerwowi: Kalinowski, Pietras, Kitliński, Mistrzyk, Grasza, Śpiewak, Łętocha

Skra Częstochowa: Biegański – Zalewski, Nocoń, Nowak, Gerega, Nowak, Napora, Niedbała, Obuchowski, Olejnik (C), Holik, Poprawa

Rezerwowi: Krzczuk, Mastalerz, Kaczmarczyk, Skowron, Marek, Kieca, Siwek

Sędziowie: Paweł Kukla.
Na spotkanie zapraszam od godziny 14:45, kiedy to podam oficjalne jedenastki jakie zagrają naprzeciwko siebie.
Faworytem spotkania są gospodarze i dokładnie tak samo uważają bukmacherzy, którzy wystawili kurs 2.05. Na zwycięstwo Skry kurs optuje w okolicach 3.35 i dokładnie takim samym kursem przewidywany jest remis. Stal pewnie czuje się na boisku w Boguchwale i zapewne będzie żądna rewanżu za porażkę z rundy jesiennej.
W rundzie jesiennej po bardzo ciekawym meczu Skra pokonała “Stalówkę” 3:2, aczkolwiek do 70 minuty przegrywali 1:2, a zwycięska bramka padła w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.
Skra Częstochowa znajduje się trzy pozycje niżej od swojego najbliższego rywala. W poprzednim tygodniu zremisowali na własnym obiekcie z Rozwojem Katowice 1:1. Obecny bilans częstochowian na wyjazdach wygląda bardzo niekorzystnie. Na dwanaście rozegranych spotkań na obcym terenie zdołali wygrać zaledwie dwa i dokładnie tyle samo zremisować.
Stal Stalowa Wola podejdzie do tego spotkania z dorobkiem 37. punktów co na ten moment daje im ósmą pozycję w tabeli. Do miejsca premiowanego awansem tracą sześć oczek. W poprzednim tygodniu rozgrywali swoje spotkanie w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem, z którym przegrali po golu z rzutu karnego w końcówce spotkania 1:0. Na IzoArenie w Boguchwale przegrali ostatni raz 22 sierpnia z Pogonią Siedlce 0:2, więc można powiedzieć, że zielono-czarnym sprzyja klimat podrzeszowskiej miejscowości.
Przed nami 26. kolejka spotkań na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Na IzoArenie do Boguchwały, gdzie swoje mecze roli gospodarza rozgrywa Stal Stalowa Wola przyjedzie Skra Częstochowa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:4

finał (0:1)

Gole: 53. Janiszewski – 8. Nowak, 56. Nocoń, 61. Siwek, 70. Siwek

Stal Stalowa Wola: Konefał – Trąbka, Trubeha(46. Łętocha), Dadok(72. Kitliński), Mroziński, Stelmach(46. Pietras), Sobotka (C), Jopek, Jarosz, Dziubiński, Janiszewski

Zmiany: Kalinowski, Pietras, Kitliński, Mistrzyk, Grasza, Śpiewak, Łętocha

Skra Częstochowa: Biegański – Zalewski, Nocoń(89. Marek), Nowak, Gerega, Nowak(45+2. Siwek), Napora, Niedbała(79. Kieca), Obuchowski, Olejnik (C), Holik, Poprawa

Zmiany: Krzczuk, Mastalerz, Kaczmarczyk, Skowron, Marek, Kieca, Siwek

Sędziowie: Paweł Kukla