0:1
finał (0:1)
30.03.2019, 14:00 • Stadion Miejski, Suwałki • 26 • 26. kolejka • Adrian Piekarski (@piekarskiadrian)
Wigry Suwałki – Stal Mielec
0:1
finał (0:1)
Gole: 24. Nowak
Kartki: 35. Biedrzycki (SUW), 90+1. Karbowy (SUW) – 7. Tomasiewicz (SMI), 32. Perez (SMI), 67. Janoszka (SMI)
Spudłowany karny!:
Wigry Suwałki:
Węglarz (K) – Straus, Biedrzycki, Smuga, Huertas, Najemski, Bartczak, Polkowski, Karankiewcz, Sosnowski Kwaśniewski
Zmiany: Kąkolewski, Karbowy, Sabiłło, Mackiewicz, Adu, Piekarski, Bergier
Trener:
Stal Mielec:
Kiełpin – Dobrotka (K), Leandro, Prokić, Janoszka, Soljic, Nowak, Tomasiewicz, Spychała, Wroński, Amo Perez
Zmiany: Primel, Gąsior, Gojko, Urbańczyk, Dungel, Grodzicki
Trener:
Sędziowie: Krztoń (główny), Kurt, Mucha, Wiśniewski (techniczny)
Widownia:
Sytuacja Wigier po tej porażce mocno komplikuje się w perspektywie utrzymania w Fortunie 1 Lidze.
90+5
90+4
90+3
90+1
90
87
85
84
81
79
76
72
71
69
67
65
62
61
59
57
54
53
51
47
46
46
46
45
43
40
37
35
34
32
27
24
Bramka stadiony Świata! Uderzenie z 30. metrów wprost w okienko bramki Węglarza! BARTOSZ NOWAK zdobywcą gola!
22
20
18
16
11
9
7
3
1
Wigry Suwałki: Węglarz (K) – Straus, Biedrzycki, Smuga, Huertas, Najemski, Bartczak, Polkowski, Karankiewcz, Sosnowski Kwaśniewski
Rezerwowi: Kąkolewski, Karbowy, Sabiłło, Mackiewicz, Adu, Piekarski, Bergier
Stal Mielec: Kiełpin – Dobrotka (K), Leandro, Prokić, Janoszka, Soljic, Nowak, Tomasiewicz, Spychała, Wroński, Amo Perez
Rezerwowi: Primel, Gąsior, Gojko, Urbańczyk, Dungel, Grodzicki
Sędziowie: Krztoń (główny), Kurt, Mucha, Wiśniewski (techniczny).
Walka o utrzymanie w lidze rozgorzała na dobre. Dolna połówka tabeli jest bardzo spłaszczona. Miejsca 9. a 16. w tabeli dzieli zaledwie 5 punktów.
W obecnym sezonie trener Skowronek o takie same cele walczy ze Stalą Mielec. Na tą chwilę Stal Mielec traci do drugiego miejsca premiowanego awansem aż 5 punktów. Tym bardziej na wadze przybiera spotkanie w Suwałkach.
Porażka Stali z Wigrami i jednoczesne zwycięstwo ŁKS nad Podbeskidziem, mogłoby rozwiać marzenia ekipy Artura Skowronka o awansie.
Przesunięcie terminu ma związek z modernizacją jupiterów na stadionie w Suwałkach i niemożnością rozegrania spotkania wieczorem przy sztucznym oświetleniu.