Juventus FC – Atletico Madryt

3:0

finał (1:0)

12.03.2019, 21:00 • Allianz Stadium, Turyn • 1/8 finału • Piotr

Juventus Turyn odwraca losy dwumeczu i awansuje do ćwierćfinału Champions League! Stara Dama mimo porażki 0:2 przed dwoma tygodniami, dzisiaj wygrywa 3:0 i eliminuje podopiecznych Simeone! Coś niesamowitego! Zasłużony awans Juventusu, który dziś był dwie klasy lepszy od rywali! Atletico było cieniem drużyny sprzed dwóch tygodni, dało się zepchnąć do głębokiej defensywy, a w kluczowych momentach nie było w stanie nawet zaatakować bramki Szczęsnego! Juventus świetnie odrobił lekcję, zagrał konsekwentnie, odważnie i skutecznie w ofensywie! Sukces miał wielu ojców, ale zdecydowaną gwiazdą wieczoru jest on – Cristiano Ronaldo, który skompletował hat-tricka i pozostawił Juve w grze o wielki, długo wyczekiwany triumf na europejskiej arenie! Dziękujemy za wspólne emocje! (22:55:32)

90+5

90+5

Ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Za chwilę ostatni gwizdek sędziego Kuipera, za chwilę szał radości w Turynie!

90+4

Ofiarny atak Atletico, ale piłkę przejął Emre Can i wycofał do Szczęsnego, który za moment ukradnie cenne dla rywali sekundy.

90+2

Zagrali na utrzymanie piłki gospodarze. Teraz mają korner.

90+2

Ronaldo faulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

90+1

5 minut doliczone przez sędziego. 5 minut nadziei dla Atletico, które póki co nawet nie spróbowało rzucić się na Juventus...

90

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Juventus nie pozwala rywalom nic zdziałać w ofensywie, to Stara Dama wciąż z inicjatywą!

88

Dybala świetnie utrzymał piłkę mimo pressingu trzech rywali. Dał się jeszcze sfaulować Argentyńczyk.

87

Czy, nie bójmy się użyć tego słowa, beznadziejne dziś Atletico będzie w stanie ruszyć z szaleńczym atakiem i zdobyć gola, który odwróci losy dwumeczu?

86

86. Cristiano Ronaldo (JUV) - 3:0

86

Gol dla Juventusu!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa CRISTIANO RONALDO.
Cristiano Ronaldo po raz trzeci! Pewnie wykonana jedenastka przez Portugalczyka! Kompletnie zmylony Oblak, precyzyjny strzał przy przeciwnym słupku, niż ten, do którego powędrował bramkarz Atletico! 3:0 i Juventus jedną nogą w ćwierćfinale Champions League!

86

Gimenez za dyskusję z arbitrem.

84

84. Federico Bernardeschi (JUV)

84

Rzut karny dla Juventusu! Kapitalnie na lewej flance napędził się Bernardeschi, ograł Correę, złamał do środka i przy składaniu się do strzału został popchnięty przez goniącego go Correę! To może być decydujący fragment meczu!

84

Juventus wyraźnie chce to skończyć przed dogrywką! Mają wszelkie argumenty gospodarze, by to zrobić, brakuje tylko kropki nad "i"! Atletico póki co potyka się o własne nogi.

82

82. Moise Kean (JUV)

82

Juventus mógł podwyższyć na 3:0! Świetne podanie Chielliniego do wyskakującego zza obrońców Keana, który jednak w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem chybi po dalszym słupku!

82

Ronaldo uprzedzony w polu karnym przez Gimeneza.

80

Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Mario Mandžukić, na boisku pojawia się Moise Kean.

80

Dobra interwencja Szczęsnego po dośrodkowaniu Griezmanna.

79

Nieśmiało, bo nieśmiało, ale wygląda na to, że przyjezdni zaczynają się rozkręcać.

79

Ładnie ze skrzydła na bliższy słupek dogrywał Vitolo, ale tam nie przedarł się Griezmann.

77

Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Santiago Arias, na boisku pojawia się Vitolo.

76

Szarża Dybali na skraju pola karnego, ale blokuje go Juanfran. Juventus nadal niezwykle groźny w ofensywie. Czekamy na przebudzenie Atletico.

75

Zdaje się, że za chwilę kolejna ofensywna zmiana w szeregach Starej Damy. Mocno "grzeje" się Kean.

75

Atletico próbowało ruszyć z kontrą, lecz przerwał to faulem Pjanić. Upiekło się graczowi Juve.

74

Kąśliwe dośrodkowanie w pole bramkowe gości, gdzie akcję nieskutecznie domykał Mandzukić.

73

Juanfran fauluje rozpędzającego się Ronaldo. Żółta kartka dla defensora Atletico.

72

Brzydki faul Koke w środku pola. Upiekło się graczowi gości, bowiem sędzia Kuipers śmiało mógł sięgnąć do kieszonki.

71

71. Cristiano Ronaldo (JUV)

71

Mimo natłoku Ronaldo zdecydował się na indywidualną szarżę, ale po minięciu dwóch rywali pogubił się Portugalczyk.

68

Atletico bezradne w ofensywie. Gubi piłkę Morata, a Griezmann schowany między obrońcami Starej Damy.

67

Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Leonardo Spinazzola, na boisku pojawia się Paulo Dybala.

67

Juventus konsekwentnie szuka szans w dośrodkowaniach przed bramkę Oblaka. Przed momentem dwie takie próby, ale nieudane.

66

Ronaldo postraszył Oblaka. Ten drugi zanotował dobrą interwencję.

66

Rzadko to dziś się zdarza, ale mamy niemały przestój w grze. Od dłuższej chwili piłka w środkowej strefie.

62

Correa mimo niewielkiej przestrzeni zdołał oddać strzał z okolic 20. metra. Zabrakło jednak precyzji i Szczęsny odprowadził piłkę wzrokiem.

60

Godzina gry za nami. Dwumecz po dwóch golach Ronaldo rozpoczął się od nowa. Ciekawe, czy wszystko wyjaśni się w regulaminowych 90 minutach.

58

Correa przez moment znalazł się na czystej pozycji, ale sędzia Kuipers dopatrzył się zagrania ręką przez Argentyńczyka. Jak pokazały powtórki, miał całkowitą rację.

58

Ronaldo trafia tylko w mur. Rusza z kontrą Atletico.

57

Gimenez fauluje na 20. metrze Ronaldo. Zdaje się, że za chwilę Portugalczyk sam spróbuje wymierzyć sprawiedliwość z rzutu wolnego.

56

Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Thomas Lemar, na boisku pojawia się Ángel Correa.

55

Nie zmienia nam się obraz gry. Atletico zepchnięte do defensywy.

54

Teraz Cancelo w poszukiwaniu głowy Bernardeschiego, ale ten nie zdołał uderzyć na bramkę Oblaka.

54

Kolejny atak Starej Damy. Mandzukić przedłużał wzdłuż pola bramkowego do Matuidiego, ale Francuz uprzedzony w ostatniej chwili.

52

Atletico musi teraz odmienić swój styl gry. Już nie może ograniczać się do defensywy, bowiem może to grozić utratą trzeciego gola.

49

49. Cristiano Ronaldo (JUV) - 2:0

49

Strzelcem bramki CRISTIANO RONALDO.

Na prawej flance z chirurgiczną precyzją dośrodkował Cancelo, a w polu karnym jak z katapulty, w swoim stylu wystrzelił Ronaldo! W pierwszej chwili wydawało się, że jego strzał głową fenomenalnie obronił Oblak, ale system goal-line technology zasygnalizował arbitrowi, że piłka minęła linię bramkową i ten wskazał na środek boiska! 2:0 dla Juve, straty z pierwszego meczu odrobione! Zaczynamy wszystko od nowa!

46

Niewiele brakowało, by Mandzukić oddał strzał głową z bardzo dobrej pozycji. Ostateczne Chorwatowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę.

46

Juventus prowadzi do przerwy z Atletico Madryt 1:0. Stara Dama odrobiła połowę strat z Wanda Metropolitano, a to pozwala sądzić, że w drugiej połowie meczu czekają nas jeszcze większe emocje! Pierwsze 45 minut pod znakiem dominacji Juventusu, goście ograniczali się do defensywy i próbowali odpowiadać kontratakami. Póki co przełożyło się to na jednego gola, którego autorem został Cristiano Ronaldo. W końcówce pierwszej połowy Atletico mogło odwrócić obraz gry i zaliczyć kluczowe trafienie, ale Morata chybił w świetnej sytuacji. Zapraszamy za kwadrans!

45+2

45+2

45+2. Álvaro Morata (ATM)

45+2

Ależ teraz mogli zafiniszować podopieczni Simeone! Idealne dośrodkowanie Koke między środkowymi obrońcami Juve, ale w dogodnej sytuacji głową chybi Morata!

45+1

Dwie minuty doliczone przez sędziego.

45

Tym razem dobrze w defensywie Atletico. Próba ruszenia z szybką kontrą, ale wyjaśnił Matuidi.

45

45. Giorgio Chiellini (JUV)

45

Mocno bita centra Pjanica i po strzale głową Chiellinego, instynktownie broni Oblak! Ratuje teraz swoją drużynę przed stratą gola!

44

Uderzenie Bernardeschiego odbiło się od nogi Lemara i będzie korner dla Juventusu.

43

Dośrodkowanie przed bramkę Oblaka, gdzie jak z katapulty wystrzelił Ronaldo, ale zabrakło teraz precyzji Portugalczykowi! A dorzucał nie kto inny, jak Bernardeschi.

42

Od kilku minut to Atletico przejęło inicjatywę. Zaczyna pachnieć niebezpieczeństwem pod bramką Szczęsnego.

39

Ładnie teraz w ataku pozycyjnym pograli goście, lecz ostatecznie niedokładnie poszukali w polu karnym Griezmanna.

36

Przez moment wydawało się, że na czystą pozycję wyjdzie Saul, ale arbiter dopatrzył się faulu na Cancelo.

35

10 minut do końca regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. Juventus nadal dominuje na boisku, Atletico nieskutecznie próbuje kontrować.

34

34. Federico Bernardeschi (JUV)

34

Efektowne uderzenie przewrotką Bernardeschiego, lecz futbolówka powędrowała ponad poprzeczką.

32

32. Federico Bernardeschi (JUV)

32

Bezpośrednie uderzenie Bernardeschiego i piłkę lecącą nad bramkę wzrokiem odprowadził Oblak.

31

Bernardeschi faulowany przez Rodriego w okolicach 20. metra. Będzie niezła szansa z rzutu wolnego dla Juve.

29

Niezła wrzutka Griezmanna z rzutu wolnego, ale na przedpolu profesorską interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

27

27. Cristiano Ronaldo (JUV) - 1:0

27

Opłacił się pressing Juventusu. Momentalnie po przejęciu piłki, precyzyjnie dośrodkował Bernardeschi, a Ronaldo wygrał pojedynek główkowy i z bliskiej odległości nie dał najmniejszych szans Oblakowi! Stara Dama otwiera wynik i za chwilę ruszy z nadziejami na drugiego gola!

26

Zamieszanie w okolicach 16. metra, ale nie udaje się oddać strzału graczom Juventusu.

26

Świetny rajd Spinazzoli i skuteczna interwencja asekurującego partnera Rodriego. Tylko korner dla Starej Damy.

24

24. Antoine Griezmann (ATM)

24

Ostro bite dośrodkowanie Griezmanna, toru lotu piłki nie zdołał przeciąć Morata i dobrze interweniował Szczęsny. Po chwili w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego – Morata na spalonym.

23

Ronaldo uwolnił się spod presji Koke, ale po chwili Portugalczyk dośrodkował za głęboko i bez trudu na przedpolu wyjaśnił sytuację Oblak.

22

Pierwsze uderzenie na bramkę strzeżoną przez Szczęsnego. Próba Koke z 20. metra powędrowała jednak nad poprzeczką.

20

Indywidualny rajd Ronaldo powstrzymany przez Griezmanna. Coraz głębiej bronią się podopieczni Simeone.

17

Ładne zbiegnięcie Bernardeschiego do środka pola, ale jego wrzutkę... klatką piersiową efektownie zgasił Oblak.

17

Od kilku chwil Juventus nastawił się na dośrodkowania przed bramkę Oblaka, ale nie udaje się oddać żadnego strzału głową.

15

Spinazzola szukał dośrodkowaniem Ronaldo, ale ten w tempo uprzedzony przez Gimeneza.

13

Strata Juventusu na własnej połowie i na indywidualną akcję zdecydował się Lemar, ale szybko został podwojony i stracił piłkę.

12

Dobra interwencja Juanfrana na skraju pola karnego. Powstrzymany Cancelo.

10

Za głęboka wrzutka Bernardeschiego. Oblak wyłapał futbolówkę na przedpolu.

10

10 minut gry za nami. Póki co, to Juventus kreuje grę, a podopieczni Simeone ograniczają się do defensywy i kontrataków.

8

Ostra reprymenda dla Emre Cana, który najpierw sfaulował Moratę, a później wdał się w dyskusję z arbitrem. Kuipers nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać.

7

Morata przewinił w walce o górną piłkę. Szybka odpowiedź Juventusu, ale długi przerzut Bonucciego bardzo niedokładny.

6

Jest decyzja po wideoweryfikacji – nie ma bramki! Bjoern Kuiper dopatrzył się faulu Ronaldo na bramkarzu Atletico.

4

4. Giorgio Chiellini (JUV)

4

Chiellini po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym pakuje piłkę do siatki z 5. metra! Nie wiadomo, czy bramka zostanie uznana, bowiem arbiter spotkania ma wątpliwości, czy Cristiano Ronaldo nie faulował w zamieszaniu Oblaka.

4

Rzut rożny dla Juventusu.

3

Świetnie w pole karne wpadł Spinazzola, wycofał na 16. metr do Matuidiego, ale strzał Francuza został zablokowany. Pierwsze ostrzeżenie dla bramki Oblaka.

3

Wysoko od początku spotkania ustawiona Stara Dama.

2

Przewinienie Juventusu na połowie Atletico. Długie zagranie w kierunku Moraty, ale poradzili sobie miejscowi.

1

Od środka rozpoczęli gospodarze! Czekamy na wielkie widowisko!

1

Piłkarze obu ekip już na murawie! Przed nami hymn Ligi Mistrzów!

Juventus Turyn: Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi, Mandžukić, Ronaldo.
Rezerwowi: Perin – Cáceres, Dybala, Kean, Rugani, Bentancur, Nicolussi Caviglia.

Atlético Madryt: Oblak – Arias, Godin (C), J. Giménez, Juanfran – Saúl Ñíguez, Rodri, Koke, Lemar – Griezmann, Morata.
Rezerwowi: Adán – N. Kalinić, Á. Correa, Savić, Vitolo, Montero, Carro..
Obie ekipy do meczu przystąpią w dobrych nastrojach – zarówno Juve, jak i Atletico wygrały swoje poprzednie, ligowe spotkania.
Atletico zdobywając bramkę w Turynie może szybko zamknąć mecz, ale podopieczni Simeone nie lekceważą rywali, mimo świetnej sytuacji po pierwszym spotkaniu. To jest Liga Mistrzów, to jest piłka na najwyższym europejskim poziomie i już nie takie "zaliczki" bywały roztrwaniane. My przede wszystkim liczymy, że wygra piękno futbolu!
Juventus stoi zatem przed trudnym, ale nie niemożliwym, co pokazały już tegoroczne rewanże, zadaniem. Stara Dama zrobi wszystko by awansować do ćwierćfinału Champions League, bowiem zakusy są zdecydowanie większe. Przedsezonowy transfer Cristiano Ronaldo miał być dopełnieniem tego, czego brakowało w poprzednich sezonach, by sięgnąć w końcu po triumf w europejskich rozgrywkach. Sytuacja znacznie się skomplikowała, ale przed nami jeszcze 90 minut, a kto wie, czy nie więcej rywalizacji na Allianz Stadium.
Podopieczni Diego Simeone przyjeżdżają do Turynu ze sporą, dwubramkową zaliczką z pierwszego spotkania. Przed dwoma tygodniami Atletico wygrało przed własną publicznością 2:0, a na listę strzelców wpisali się kolejno Gimenez oraz Godin.
Czas na rewanżowe starcie 1/8 finału Ligi Mistrzów, pomiędzy Juventusem Turyn, a Atletico Madryt! Pierwszy gwizdek rozbrzmi punktualnie o 21!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

3:0

finał (1:0)

Gole: 27. Ronaldo, 49. Ronaldo, 86. Ronaldo (kar.)

Kartki:   73. Juanfran (ATM), 86. J. Giménez (ATM)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
Strzały celne: 4:0. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 5:0. Spalone: 0:2. Foule: 12:17.

Juventus FC: Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola (67. Dybala) – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi, Mandžukić (80. Kean), Ronaldo.
Zmiany: Perin – Cáceres, Dybala, Kean, Rugani, Bentancur, Nicolussi Caviglia.

Atletico Madryt: Oblak – Arias (77. Vitolo), Godin (C), J. Giménez, Juanfran – Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Lemar (56. Á. Correa) – Griezmann, Morata.
Zmiany: Adán – N. Kalinić, Á. Correa, Savić, Vitolo, Montero, Carro.

Sędziowie: B. Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Higler.

1. mecz: Atletico - Juventus 2:0