Juventus FC – Atletico Madryt

3:0

finał (1:0)

12.03.2019, 21:00 • Allianz Stadium, Turyn • 1/8 finału • Piotr

Juventus Turyn odwraca losy dwumeczu i awansuje do ćwierćfinału Champions League! Stara Dama mimo porażki 0:2 przed dwoma tygodniami, dzisiaj wygrywa 3:0 i eliminuje podopiecznych Simeone! Coś niesamowitego! Zasłużony awans Juventusu, który dziś był dwie klasy lepszy od rywali! Atletico było cieniem drużyny sprzed dwóch tygodni, dało się zepchnąć do głębokiej defensywy, a w kluczowych momentach nie było w stanie nawet zaatakować bramki Szczęsnego! Juventus świetnie odrobił lekcję, zagrał konsekwentnie, odważnie i skutecznie w ofensywie! Sukces miał wielu ojców, ale zdecydowaną gwiazdą wieczoru jest on – Cristiano Ronaldo, który skompletował hat-tricka i pozostawił Juve w grze o wielki, długo wyczekiwany triumf na europejskiej arenie! Dziękujemy za wspólne emocje! (22:55:32)

90+5

90+5

Ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Za chwilę ostatni gwizdek sędziego Kuipera, za chwilę szał radości w Turynie!

90+4

Ofiarny atak Atletico, ale piłkę przejął Emre Can i wycofał do Szczęsnego, który za moment ukradnie cenne dla rywali sekundy.

90+2

Zagrali na utrzymanie piłki gospodarze. Teraz mają korner.

90+2

Ronaldo faulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

90+1

5 minut doliczone przez sędziego. 5 minut nadziei dla Atletico, które póki co nawet nie spróbowało rzucić się na Juventus...

90

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Juventus nie pozwala rywalom nic zdziałać w ofensywie, to Stara Dama wciąż z inicjatywą!

88

Dybala świetnie utrzymał piłkę mimo pressingu trzech rywali. Dał się jeszcze sfaulować Argentyńczyk.

87

Czy, nie bójmy się użyć tego słowa, beznadziejne dziś Atletico będzie w stanie ruszyć z szaleńczym atakiem i zdobyć gola, który odwróci losy dwumeczu?

86

86. Cristiano Ronaldo (JUV) - 3:0

86

Gol dla Juventusu!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa CRISTIANO RONALDO.
Cristiano Ronaldo po raz trzeci! Pewnie wykonana jedenastka przez Portugalczyka! Kompletnie zmylony Oblak, precyzyjny strzał przy przeciwnym słupku, niż ten, do którego powędrował bramkarz Atletico! 3:0 i Juventus jedną nogą w ćwierćfinale Champions League!

86

Gimenez za dyskusję z arbitrem.

84

84. Federico Bernardeschi (JUV)

84

Rzut karny dla Juventusu! Kapitalnie na lewej flance napędził się Bernardeschi, ograł Correę, złamał do środka i przy składaniu się do strzału został popchnięty przez goniącego go Correę! To może być decydujący fragment meczu!

84

Juventus wyraźnie chce to skończyć przed dogrywką! Mają wszelkie argumenty gospodarze, by to zrobić, brakuje tylko kropki nad "i"! Atletico póki co potyka się o własne nogi.

82

82. Moise Kean (JUV)

82

Juventus mógł podwyższyć na 3:0! Świetne podanie Chielliniego do wyskakującego zza obrońców Keana, który jednak w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem chybi po dalszym słupku!

82

Ronaldo uprzedzony w polu karnym przez Gimeneza.

3:0

finał (1:0)

Gole: 27. Ronaldo, 49. Ronaldo, 86. Ronaldo (kar.)

Kartki:   73. Juanfran (ATM), 86. J. Giménez (ATM)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
Strzały celne: 4:0. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 5:0. Spalone: 0:2. Foule: 12:17.

Juventus FC: Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola (67. Dybala) – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi, Mandžukić (80. Kean), Ronaldo.
Zmiany: Perin – Cáceres, Dybala, Kean, Rugani, Bentancur, Nicolussi Caviglia.

Atletico Madryt: Oblak – Arias (77. Vitolo), Godin (C), J. Giménez, Juanfran – Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Lemar (56. Á. Correa) – Griezmann, Morata.
Zmiany: Adán – N. Kalinić, Á. Correa, Savić, Vitolo, Montero, Carro.

Sędziowie: B. Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Higler.

1. mecz: Atletico - Juventus 2:0