SSC Napoli – Liverpool F.C.

1:0

finał (0:0)

03.10.2018, 21:00 • San Paolo, Neapol • 2 • Grupa C • Jarek

Bardzo dobrze w drugiej połowie zaprezentowali się gospodarze! Napoli atakowało zdecydowanie częściej i groźniej. Miejscowi strzelili gola w 90. minucie i w pełni zasłużenie pokonali Liverpool. Włosi dzięki tej wygranej awansowali na pozycję lidera grupy C. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (22:58:58)

90+3

Rzut wolny dla Napoli w środkowej strefie boiska.

90+1

Trzy minuty dolicza arbiter!

90

90. Lorenzo Insigne (NEA) - 1:0

90

Gol dla Napoli!

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry obejmują prowadzenie miejscowi! Po świetnym zagraniu Callejona wślizgiem piłkę do pustej bramki wpakował LORENZO INSIGNE!

89

Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Sadio Mané, na boisku pojawia się Daniel Sturridge.

87

Robertson świetnie wyprzedził Callejona we własnym polu karnym, przerywającym tym samym groźną akcję gospodarzy.

86

Ospina znakomicie wyszedł poza pole karne i wślizgiem wybił piłkę przed nadbiegającym Salahem.

85

Do końca regulaminowego czasu gry pozostało jeszcze tylko pięć minut. Zobaczymy, czy któryś z zespołów będzie w stanie zadać decydujący cios.

84

Liniowy wyłapał, że Verdi zagrywał piłkę już zza linii końcowej. Od bramki rozpocznie Alisson.

82

82. Dries Mertens (NEA)

82

To powinien być gol dla gospodarzy! Po akcji Verdiego lewym skrzydłem i zagraniu na szósty metr Mertens kropnął w poprzeczkę!

81

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się Piotr Zieliński.

79

Rozgrzewał się jakiś czas temu Piotr Zieliński. Wydaje się, że jeśli będzie trzecia zmiana w ekipie gospodarzy, to wejdzie właśnie Polak.

78

Hamsik łatwo stracił piłkę przed własnym polem karnym i gospodarze muszą skupić się na grze defensywnej.

76

Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Roberto Firmino, na boisku pojawia się Fabinho.

75

Jak to nie wpadło?! Wysoka centra Koulibaly'ego. Z ostrego kąta świetnie uderzył Callejon, ale na linii bramkowej zatrzymał piłkę Joe Gomez!

73

Znakomitą interwencją popisał się Alisson, ale arbiter i tak podnosi chorągiewkę. Na pozycji spalonej znajdował się jeden z zawodników Napoli.

73

Ospina wyłuskał piłkę spod nóg rozpędzonego Salaha. Mogło być naprawdę groźnie pod bramką Napoli po prostopadłym zagraniu Mane!

72

Skiksował uderzając zza linii pola karnego Verdi. Z piątego metra wznowi grę Alisson.

70

Zbyt niskie dośrodkowanie w pole karne Napoli z rzutu wolnego, ale utrzymują się przy piłce liverpoolczycy.

68

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Arkadiusz Milik, na boisku pojawia się Dries Mertens.

68

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Fabián Ruiz, na boisku pojawia się Simone Verdi.

68

Salah dopadł do piłki na dwudziestym metrze. Uderzył potężnie, ale zabrakło centymetrów, aby umieścić piłkę w bramce tuż przy słupku!

67

Koulibaly przerywa akcję rywali we własnym polu karnym i od rzutu rożnego grać będą przyjezdni.

65

Rozpoczynają budowę ataku pozycyjnego podopieczni Jurgena Kloppa. Zobaczymy, z jakim efektem.

64

Zadrżeli teraz włoscy kibice! Błąd defensywy gospodarze, po którym z piłką w polu karnym znalazł się Salah, który jednak został w porę zatrzymany przez obrońców!

61

Gra w dalszym ciągu toczy się na połowie przyjezdnych. Ogromne kłopoty mają zawodnicy Liverpoolu. Napoli coraz wyraźniej dominuje.

59

Huknął zza linii pola karnego na bramkę rywali Milik, jednak piłka poszybowała obok słupka bramki Liverpoolu!

58

W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Rui, który jednak niepotrzebnie zdecydował się na 15. metrze na drybling i stracił piłkę!

56

Groźne zagranie na czwarty metr do Insigne, który jednak zostaje uprzedzony przez van Dijka! Korner dla Napoli.

55

Zbyt mocno z lewego skrzydła dośrodkowywał Rui, ale utrzymują się przy piłce gospodarze.

53

Podrażnieni grą Napoli przyjezdni także zdecydowali się zaatakować. Goście są dziś jednak zupełnie niegroźni w ofensywie.

51

Po centrze z lewej flanki głową na rzut rożny wybił Robertson. Jak tym razem wykonają korner miejscowi?

50

Huknął z dystansu Milik i z trudem broni Alisson! Do wybitej piłki przez golkipera LFC dopadł Joe Gomez i wybił ją na rzut rożny!

49

Początek drugiej odsłony wygląda niestety podobnie do tego, jak wyglądała gra przed przerwą.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Niewiele ciekawego działo się do przerwy w Neapolu. Zauważalna jest przewaga miejscowych, jednak wynik w dalszym ciągu pozostaje bezbramkowy. Miejmy nadzieję, że po przerwie doczekamy się goli. Wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+4

45+3

Z lewej strony dośrodkowywał Marco Rui i niewiele brakowało Milikowi, aby sięgnąć futbolówkę i głową skierować ją do siatki!

45+2

Milner ostro potraktował w środku pola Allana i arbiter pokazuje zawodnikowi Liverpoolu żółtą kartkę.

45+1

Bardzo dobre zagranie Hamsika do Callejona, który jednak znajdował się na pozycji spalonej.

45

Aż o cztery minuty przedłużona została pierwsza odsłona tego pojedynku.

44

Zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Arbiter z całą pewnością doliczy kilka minut ze względu na przerwę, jaka nastąpiła przy urazie Keity.

42

Zablokowane dośrodkowanie Robertsona i z kontratakiem ruszają reprezentanci włoskiej Serie A.

41

Rzut wolny wywalczyli gospodarze, ale po dośrodkowaniu defensywa Liverpoolu zastawiła skuteczną pułapkę ofsajdową.

40

Miejscowi wznawiają grę od wrzutu z autu niemal na wysokości pola karnego Liverpoolu.

38

Zupełnie nieudane uderzenie Alexandra-Arnolda. Piłka po jego strzale poszybowała daleko w trybuny.

38

Dość wysoko na połowie rywali ustawili się piłkarze prowadzeni przez Jurgena Kloppa. Przyjezdni liczą na błąd defensywy Napoli.

36

Ospina przy piąstkowaniu staranował Albiola, który potrzebuje chwili, aby dojść do siebie.

35

Płaska centra Alexandra-Arnolda na piąty metr pola karnego Napoli, ale przytomnie wybił piłkę Albiol.

33

33. Arkadiusz Milik (NEA)

33

Najlepsza okazja miejscowych! Milik otrzymał podanie w szesnastkę, wygrał pojedynek z van Dijkiem i mocno uderzył na bramkę Liverpoolu, ale wybronił to Alisson!

31

Sporo niedokładności obserwowaliśmy teraz w środkowym sektorze boiska. Ostatecznie na dłużej przechwycili futbolówkę miejscowi.

29

Nieprzepisowo pomagał sobie w walce o piłkę z defensorem rywali Mane. Arbiter dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

28

Na pozostałych boiskach także niewiele się dzieje. W pięciu rozgrywanych równolegle meczów Ligi Mistrzów zaledwie jeden gol!

26

Zupełnie nieudane uderzenie Wijnalduma z dwudziestego metra. Od bramki rozpocznie Napoli.

25

Koulibaly zbyt mocno wypuścił piłkę przed siebie i próbując ją odzyskać ostro sfaulować van Dijka. Zasłużona kartka.

24

W dalszym ciągu niewiele dzieje się na stadionie w Neapolu. Powoli zaczynają się niecierpliwić kibice zebrani na trybunach.

22

Allan ładnie przechwycił piłkę na własnej połowie, a następnie zwiódł dwóch rywali i odegrał do kolegi z drużyny.

21

Przy piłce podopieczni Jurgena Kloppa. Czekamy na jakieś ożywienie gry.

19

Wymuszona zmiana w drużynie gości. Zwiezionego z boiska meleksem Keitę zastępuje Henderson.

18

Keita zostanie zniesiony na noszach poza linię końcową. Zawodnik LFC doznał urazu bez kontaktu z rywalem. Oby to nie było nic poważnego!

17

Niepokojący obrazek z murawy San Paolo. Jakiegoś urazu doznał Keita i nie wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować grę.

16

Kolejny raz z dystansu uderzał Insigne! Tym razem napastnik Napoli podniósł piłkę i ta poszybowała ponad poprzeczką.

15

Radzą sobie przyjezdni z wyekspediowaniem futbolówki po kornerze dla rywali.

14

Wybija piłkę na rzut rożny van Dijk po akcji Milika.

13

Uspokoili grę zawodnicy Liverpoolu. Podopieczni Jurgena Kloppa wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska.

11

11. Lorenzo Insigne (NEA)

11

Bardzo dobra szansa miejscowych! Insigne otrzymał piłkę od Callejona i posłał mocne, płaskie uderzenie na bramkę rywali, ale futbolówka nieznacznie minęła słupek!

10

Nieco zakotłowało się teraz pod bramką Napoli, ale ostatecznie Ospina wyłapuje piłkę na szóstym metrze.

9

Zbyt mocne zagranie przyjezdnych w ofensywie i futbolówkę wybija Ospina.

7

Na wyraźnym spalonym złapany Insigne.

6

Naciskany był przed momentem Ospina i Firmono zdołał zablokować wybijaną przez niego piłkę. Jeszcze raz od wrzutu z autu wznawiają grę gospodarze.

4

Jak na razie spokojne tempo gry w Neapolu. Przed momentem byliśmy świadkami nieudanego przerzutu do Salaha. Od autu podopieczni Carlo Ancelottiego.

3

Piłka na połowie neapolitańczyków. Gospodarze mają futbolówkę, ale póki co brakuje im pomysłu na przeprowadzenie ofensywnej akcji.

1

Długie podanie w kierunku Firmino, który został jednak wyprzedzony przez Albiola.

1

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

Protokół meczowy:

SSC Napoli: Ospina – Nikola Maksimović, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C), Ruiz – Callejón, Milik, L. Insigne.
Rezerwowi: Karnézis – Verdi, D. Mertens, P. Zieliński, Hysaj, Rog, Diawara.

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson – Milner (C), Wijnaldum, Keïta – M. Salah, Firmino, Mané.
Rezerwowi: Mignolet – Fabinho, Lovren, Henderson, Sturridge, Moreno, Shaqiri.

Sędzia główny: Viktor Kassai
Asystenci: Gyorgy Ring, Vencel Toth
Sędzia techniczny: Peter Berettyan.
Początek spotkania równo o godzinie 21:00. Około trzydziestu minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Obie ekipy w miniony weekend rozgrywały trudne ligowe mecze. Napoli grało przeciwko Juventusowi i przegrało 1:3. The Reds z kolei zremisowali 1:1 z Chelsea.
Zdecydowanie lepiej w pierwszej kolejce spisali się goście. Podopieczni Jurgena Kloppa na własnym terenie podejmowali PSG. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Liverpool zwyciężył 3:2.
Gospodarze niezbyt udanie rozpoczęli bieżącą edycję Champions League. Włosi na inaugurację mierzyli się z Crveną Zvezda Belgrad. W stolicy Serbii padł sensacyjny bezbramkowy remis.
Serdecznie zapraszam Państwa na jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów 2. kolejki Ligi Mistrzów. Na San Paolo w Neapolu miejscowe Napoli podejmie Liverpool.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 90. L. Insigne

Kartki:   25. Koulibaly (NEA) – 45+2. Milner (LIV)

Strzały celne: 5:0. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 7:1. Foule: 12:9.

SSC Napoli: Ospina – Nikola Maksimović, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C) (81. P. Zieliński), Ruiz (68. Verdi) – Callejón, Milik (68. D. Mertens), L. Insigne.
Zmiany: Karnézis – Verdi, D. Mertens, P. Zieliński, Hysaj, Rog, Diawara.

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson – Milner (C), Wijnaldum, Keïta (19. Henderson) – M. Salah, Firmino (76. Fabinho), Mané (89. Sturridge).
Zmiany: Mignolet – Fabinho, Lovren, Henderson, Sturridge, Moreno, Shaqiri.

Sędzia techniczny: Peter Berettyan