Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna)

Jagiellonia Białystok – Rio Ave FC

1:0

finał (1:0)

26.07.2018, 19:20 • Stadion Miejski, Białystok • 2 runda kwalifikacyjna • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:11:37)
Posiadanie piłki: 43% : 57%.
Strzały na bramkę: 3:5.
Strzały niecelne: 4:4.
Rzuty rożne: 2:10.
Spalone: 0:4.
Faule: 17:8.
Dobry wynik Jagiellonii przed rewanżem w Portugalii. Nie rewelacyjny, nie świetny, ale na pewno pozytywny. Zaliczkę 1:0 zapewnił drużynie Ireneusza Mamrota jej nabytek Mateusz Machaj w 9. minucie po podaniu Przemysława Frankowskiego. Jagiellonia będąca na prowadzeniu koncentrowała się na jego pilnowaniu. Rio Ave zaczęło dyktować warunki na murawie i stwarzało sytuacje podbramkowe. Na wysokości zadania stanął Marian Kelemen, któremu można przyznać miano najważniejszego zawodnika spotkania. W rewanżu wicemistrz Polski będzie musiał zagrać jeszcze lepiej, ponieważ rozjuszeni przeciwnicy natychmiast ruszą do ataku.

90+3

90

Sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty.

88

Frankowskiemu również nie udało się na dłużej niż kilkanaście sekund oddalić gry od pola karnego Jagiellonii. Czas wolno płynie gospodarzom.

87

Patryk Klimala próbował utrzymać futbolówkę na połowie przeciwnika, ale samemu trudno było cokolwiek zdziałać. Portugalczycy zabrali piłkę byłemu napastnikowi Wigier Suwałki.

85

Szkoleniowcy wykorzystali komplet zmian. Ireneusz Mamrot zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych Pospisila, Grzyba i Klimali.

84

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Novikovas, na boisku pojawia się Klimala.

83

Trwa oblężenie pola karnego Jagiellonii przez większość zawodników Rio Ave. Mur wicemistrza Polski nie kruszeje, choć szkoda, że nie ma innego pomysłu na końcówkę spotkania.

81

Zmiana w drużynie Rio Ave FC: z boiska schodzi Galeno, na boisku pojawia się Rodrigues.

80

Szkoła przetrwania w Białymstoku. Jagiellonia ma przewagę gola i priorytetem jest utrzymać ją do ostatniego gwizdka.

79

Bardzo niebezpieczny atak Gabrielzinho w nogi Pospisila. Tylko żółta kartka dla brutalnego zawodnika.

78

Coraz więcej szczęścia ma Jagiellonia w tym pojedynku. Bruno Moreira stanął przed drugą szansą na wyrównanie. Tym razem zmiennik główkował nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena.

76

Zmiana w drużynie Rio Ave FC: z boiska schodzi Tarantini, na boisku pojawia się Schmidt.

76

Romanczuk napomniany przez sędziego żółtym kartonikiem za przewinienie taktyczne.

75

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Kwiecień, na boisku pojawia się Grzyb.

73

Marian Kelemen zapanował nad przestrzenią powietrzną nad własnym polem karnym. Pewna interwencja po dośrodkowaniu. Nie minęła minuta i bramkarz Jagiellonii musiał zatrzymać strzał Galeno! Nadal bez zarzutu!

1:0

finał (1:0)

Gole: 9. Machaj

Kartki:   30. Kwiecień (JAG), 76. Romanczuk (JAG) – 79. Gabrielzinho (AVE)

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 2:10. Spalone: 0:4. Foule: 17:8.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Romanczuk, Kwiecień (75. Grzyb) – Frankowski, Machaj (71. Pospisil), Novikovas (84. Klimala) – Sheridan.

Zmiany: Sandomierski – Klemenz, Wójcicki, Grzyb, Pospisil, Świderski, Klimala.

Rio Ave FC: Makaridze – Borevković, Nelson Monte, Buatu-Mananga – Gabrielzinho, Leandrinho, Tarantini (76. Schmidt), Reis – Diego Lopes (18. Moreira) – Gelson, Galeno (81. Miguel Rodrigues).

Zmiany: Leo Cesar – Miguel Rodrigues, Moreira, Schmidt, Jambor, Figueiredo, Furtado.

Sędziowie: Ricardo De Burgos (Hiszpania)

Drugi mecz: Rio Ave - Jagiellonia 4:4

Ufa – Domzale 16:00 0:0

Ventspils – Bordeaux 16:45 0:1