1:1

finał (1:0)

03.06.2018, 21:00 • Estadio de la Ceramica, Villarreal • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:57:10)
Hiszpania była faworytem bukmacherów przed rozpoczęciem spotkania, ale potwierdziło się, że Szwajcaria to niewygodny przeciwnik. Po przerwie drużyna z centralnej części kontynentu doprowadziła do remisu 1:1 dzięki uderzeniu Ricardo Rodrigueza. La Roja przeważali statystycznie, mieli 64 procent posiadania piłki i oddali więcej strzałów, jednak nie potrafili zwyciężyć. Kompromisowy wynik jest bardziej krzepiący dla Szwajcarów przez zbliżającymi się mistrzostwami świata.

90+1

Piłka otarła się o słupek po technicznym uderzeniu Nacho. Część Hiszpanów obecnych na trybunach widziała już oczami wyobraźni futbolówkę w siatce.

90

Doliczone przez sędziego trzy minuty.

89

Zuber dostał żółtą kartkę za przewinienie ratunkowe. To pierwsze upomnienie dla zawodnika ze Szwajcarii.

88

Marco Asensio nie przechytrzył przeciwnika blisko linii bocznej. Na dodatek po interwencji Szwajcara futbolówka odbiła się jeszcze od zawodnika Realu, więc Hiszpania nie wywalczyła dla siebie nawet wrzutu z autu.

86

Ponownie goście i Thiago Alcantara przestrzelił zza linii pola karnego. To jedna z ostatnich szans dla La Roja na rozstrzygnięcie tego spotkania.

84

Świetna szansa na zdobycie decydującego gola przed reprezentacją Hiszpanii. Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Lucas Vazquez nie wygrał pojedynku z Yannem Sommerem!

82

Mniej niż 10 minut do końca regulaminowego czasu tego meczu towarzyskiego. Hiszpania w natarciu, ale rozsądnie i konsekwentnie bronią przyjezdni.

81

Niebezpieczne podanie do własnego bramkarza. De Gea poradził sobie i wybił piłkę sprzed nosa nadbiegającego reprezentanta Hiszpanii.

80

Akcja Marco Asensio z Rodrigo przerwana w ostatnim momencie przez stłoczonych przed własnym polem karnym Helwetów.

78

Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Jordi Alba, na boisku pojawia się Nacho Monreal.

78

Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Rodriguez, na boisku pojawia się Moubandje.

77

Za moment ostatnie roszady personalne w obu obozach.

75

Piąstkowanie Yanna Sommera zdało egzamin. Dla przyjezdnych remis w Villarreal z jednym z faworytów zbliżającego się mundialu może być krzepiący.

74

Djourou we własnym polu karnym i wyekspediował stamtąd piłkę w bezpieczne miejsce po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Hiszpanie wygonieni do centrum boiska.

72

Po pięć zmian dokonali selekcjonerzy obu reprezentacji. Jeden ze zmienników Rodrigo nie zdążył do futbolówki po podaniu z głębi pola.

70

Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Odriozola, na boisku pojawia się Nacho.

69

Yann Sommer miał dokładnie przetransportować piłkę do walczącego z gospodarzami Drmicia. No właśnie, miał, ale popełnił błąd przy wprowadzaniu futbolówki.

67

Nieco zaskoczeni Hiszpanie straconym golem nie potrafią się szybko ponownie zorganizować do ataku. Tak jak wspomnieliśmy Szwajcaria cieszyła się z wyrównania po premierowym celnym strzale.

66

Alvaro Odriozola złapany w pułapkę ofsajdową. Tym razem nie będzie mógł powtórzyć swojego wyczynu sprzed przerwy i zdobyć gola. Trzeba wracać.

64

Akanji ustawił się we właściwym miejscu pola karnego i pomógł zneutralizować zagrożenie Yannowi Sommerowi.

63

Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Behrami, na boisku pojawia się Fernandes.

63

Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Lichtsteiner, na boisku pojawia się Lang.

62

62. Rodríguez (SUI) - 1:1

62

Gol dla Szwajcarii!
Strzelcem bramki RICARDO RODRIGUEZ.

Pierwsze celne uderzenie i od razu wyrównanie. Po nieco ponad godzinie rywalizacji Szwajcaria odrobiła stratę do Hiszpanii. Drogę do bramki Davida De Gei znalazł Ricardo Rodriguez, który dobił strzał Stephana Lichtsteinera. Gola wypracowali zawodnicy znani z włoskich boisk.

60

Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi David Silva, na boisku pojawia się Asensio.

60

Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Diego Costa, na boisku pojawia się Rodrigo.

59

Sporo tych uderzeń Hiszpanów. Już ponad dziesięć, ale nie wszystkie są dobre jakościowo. Po pudle Jordiego Alby nie musiał interweniować Yann Sommer.

57

Błyskawicznie po zameldowaniu się na murawie Saul Niguez dostał kartkę za poturbowanie przeciwnika.

55

Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Iniesta, na boisku pojawia się Saul Niguez.

54

Diego Costa marzył o akcji między szwajcarskimi obrońcami. Wypuścił sobie piłkę jednak odrobinę za daleko i ta padła łupem czujnego Yanna Sommera.

52

Kolejne uderzenie po akcji z udziałem Diego Costy i Andresa Iniesty. Próbował pokonać Yanna Sommera ten drugi, jednak chybił.

51

Koke znalazł odrobinę miejsca do oddania strzału zza pola karnego. Zablokowali go jednak Szwajcarzy, którzy w ostatnim momencie zagrodzili drogę do bramki.

50

Rodriguez nie przedarł się przez defensywę Hiszpanii. W niej prym wiedzie Pique. Właśnie obrońca Barcelony zatrzymał zawodnika Milanu.

49

Krótka przerwa w grze jest spowodowana urazem Andresa Iniesty. Nie zanosi się na zmianę spowodowaną kontuzją, ponieważ weteran podnosi się z boiska.

47

Po przerwie reprezentacja Hiszpanii ponownie na połowie przeciwnika i atakuje. Diego Costa nie jest demonem szybkości, ale spróbował swoich sił w pojedynku biegowym.

46

Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Schaer, na boisku pojawia się Djourou.

46

Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Seferović, na boisku pojawia się Drmić.

46

Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Dzemaili, na boisku pojawia się Embolo.

46

Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Aspas, na boisku pojawia się Vazquez.

46

Po 45 minutach reprezentacja Hiszpanii jest o gola bliżej zwycięstwa w meczu towarzyskim. Drogę do bramki Szwajcarii znalazł obrońca Odriozola. Poza tym ekipa z Półwyspu Iberyjskiego jest aktywniejsza, dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki i nie pozwala na dużo przeciwnikowi.

45

43

Mocniej zapachniało drugim golem Hiszpanii. Yann Sommer poradził sobie jednak ze strzałem Iniesty.

43

Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania. Skromne, ale zasłużone prowadzenie zespołu z Półwyspu Iberyjskiego. Nie zanosi się, żeby było ono zagrożone przed przerwą.

41

Poprawiał po napastniku Andres Iniesta, ale również niecelnie. Nie musi interweniować Yann Sommer.

40

Diego Costa zaznaczył swoją obecność na boisku mocnym, ale niecelnym strzałem. Napastnik reprezentacji Hiszpanii i jego kibice oczekiwali zdecydowanie więcej precyzji.

37

Nie popisał się Koke na połowie przeciwnika, co sprowokowało reprezentację Szwajcarii do kontrataku. Musieli wracać byli mistrzowie świata.

35

Faul na Andresie Iniescie. Rumun z gwizdkiem nie zastanawiał się długo zanim przerwał grę.

33

Stephan Lichtsteiner dośrodkował niebezpiecznie, jednak żaden z ofensywnych zawodników reprezentacji Szwajcarii nie zakończył podania strzałem.

32

Pique starał się uruchomić crossowym podaniem ustawionego na lewym skrzydle Jordiego Albę, jednak rutynowanemu zawodnikowi zabrakło dokładności.

31

Tymczasem reprezentacja Hiszpanii zamierza iść za ciosem.

30

Szwajcaria popełniła błąd i zapłaciła za niego karę. Przyjezdni muszą gonić przeciwnika, ale jednocześnie nie mogą się mocno odsłonić.

29

29. Odriozola (ESP) - 1:0

29

Gol dla Hiszpanii!
Strzelcem bramki ALVARO ODRIOZOLA.

Faworyt na prowadzeniu. Mniej niż dwa kwadranse pracował na zdobycie gola i dokonał tego nominalny obrońca. Alvaro Odriozola huknął z woleja i ukarał przyjezdnych za niefrasobliwe zachowanie w obronie.

27

Świetny powrót zakończony przechwytem przez Jordiego Albę. O aktywności Hiszpana na całej długości boiska już zresztą wspominaliśmy.

26

Pogubił się Andres Iniesta. Nawet takim zawodnikom zdarzają się momenty zawahania, których przeciwnik nie wybacza.

25

Helweci znudzili się koronkowym rozegraniem reprezentacji Hiszpanii i pomieszali jej szyki.

23

Po dotychczas najlepszej sytuacji podbramkowej reprezentacja Hiszpanii nie przyspiesza, a tak samo jak kilka minut temu pieczołowicie pracuje nad rozmontowaniem defensywy Szwajcarii.

21

21. David Silva tuż obok słupka!

21

Niebezpieczne uderzenie! David Silva wypracował sobie dobrą pozycję i chciał z niej skorzystać. Próba doświadczonego pomocnika nieznacznie obok bramki pilnowanej przez Sommera.

20

Czujny w pobliżu własnego pola karnego Odriozola nie pozwolił dokończyć wymarzonego ataku Ricardo Rodriguezowi. Zawodnik Milanu musi kombinować od nowa.

18

Iniesta ma dużo wigoru nie tylko do przeprowadzania ataków, ale również do pokrzykiwania na kompanów i namawiania ich do odważnej gry.

17

Często atakują z wykorzystaniem lewego skrzydła reprezentanci Hiszpanii. Pracuje tam wytrwali zarówno w defensywie, jak i w ofensywie Jordi Alba.

16

Jedna z tych właśnie akcji zaczepnych reprezentacji Szwajcarii. Wywalczyła korner, po którym zneutralizowali zagrożenie zawodnicy z południa Europy.

14

Mija kwadrans spotkania i w ataku reprezentacja Hiszpanii. Tylko momentami odgryzają się przyjezdni, a przede wszystkim najbardziej wysunięty z nich Seferović.

13

Pojedynek Azpilicuety z Seferoviciem. Trochę niepocieszony obrońca reprezentacji Hiszpanii, ponieważ sędzia Istvan Kovacs gwizdnął przewinienie.

11

Jordi Alba miał trochę miejsca na skrzydle i próbował z niego skorzystać. Rozpędzonego defensora reprezentacji Hiszpanii zatrzymali w ostatnim momencie Helweci.

10

Przegrali piłkę gospodarze i w swoim stylu spokojnie budują atak pozycyjny.

9

Piłka w posiadaniu Hiszpanii po spalonym Seferovicia. Rozgrywali ją przede wszystkim Iniesta oraz David Silva, ale mieli mało miejsca i nie wpadli na żadne kreatywne rozwiązanie.

8

Haris Seferović na spalonym. Zdecydowana reakcja i sygnalizacja sędziego asystenta i napastnikowi reprezentacji Szwajcarii pozostało ustawić się w obronie.

6

Nie było zagrożenia po rzucie wolnym sprokurowanym przez Koke. Wybronili się Hiszpanie.

5

Ripostuje drużyna z centralnej części kontynentu. Szwajcaria wywalczyła rzut wolny blisko linii pola karnego Hiszpanii. Musi uważać David De Gea.

4

W centrum wydarzeń Andres Iniesta, który stara się przyspieszać akcję gospodarzy i tworzyć przewagę na połowie przeciwnika.

3

Ledwo rozpoczęło się spotkanie w Villarreal i już reprezentacja Hiszpanii oddała celne uderzenie. Yann Sommer zmierzył się z próbą Thiago Alcantary. Dobra interwencja doświadczonego bramkarza.

2

Rozpoczęli grę od środka reprezentanci Hiszpanii. Kibice liczą na to, że drużyna z Półwyspu Iberyjskiego stworzy interesujące widowisko.

1

Hymny narodowe w Villarreal. Kurs na zwycięstwo Hiszpanów jest niższy niż na wygraną Szwajcarów, ale także tego drugiego zespołu nie wolno lekceważyć.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu dwóch uczestników nadchodzących mistrzostw świata. Hiszpania zmierzy się w Villarreal z reprezentacją Szwajcarii. Początek pojedynku w niedzielę o godzinie 21.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

1:1

finał (1:0)

Gole: 29. Odriozola – 62. Rodriguez

Kartki:   57. Saul Niguez (ESP) – 89. Zuber (SUI)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 3:3. Foule: 13:11.

Hiszpania: De Gea – Odriozola (70. Nacho), Pique, Azpilicueta, Alba (78. Monreal) – Koke, Alcantara – Aspas (46. Vazquez), Silva (60. Asensio), Iniesta (55. Saul) – Costa (60. Rodrigo).

Zmiany: Kepa, Reina – Vazquez, Nacho, Saul, Alvarez, Rodrigo, Vallejo, Hernandez, Monreal, Asensio.

Szwajcaria: Sommer – Lichtsteiner (63. Lang), Schaer (46. Djourou), Akanji, Rodriguez (78. Moubandje) – Behrami (63. Fernandes), Zakaria – Shaqiri, Dzemaili (46. Embolo), Zuber – Seferović (46. Drmić).

Zmiany: Buerki, Hitz – Djourou, Drmić, Elvedi, Embolo, Fernandes, Frei, Freuler, Gavranović, Lang, Moubandje, Oberlin, Xhaka.

Sędziowie: Istvan Kovacs (Rumunia)