1:1

finał (1:0)

03.06.2018, 21:00 • Estadio de la Ceramica, Villarreal • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:57:10)
Hiszpania była faworytem bukmacherów przed rozpoczęciem spotkania, ale potwierdziło się, że Szwajcaria to niewygodny przeciwnik. Po przerwie drużyna z centralnej części kontynentu doprowadziła do remisu 1:1 dzięki uderzeniu Ricardo Rodrigueza. La Roja przeważali statystycznie, mieli 64 procent posiadania piłki i oddali więcej strzałów, jednak nie potrafili zwyciężyć. Kompromisowy wynik jest bardziej krzepiący dla Szwajcarów przez zbliżającymi się mistrzostwami świata.

90+1

Piłka otarła się o słupek po technicznym uderzeniu Nacho. Część Hiszpanów obecnych na trybunach widziała już oczami wyobraźni futbolówkę w siatce.

90

Doliczone przez sędziego trzy minuty.

89

Zuber dostał żółtą kartkę za przewinienie ratunkowe. To pierwsze upomnienie dla zawodnika ze Szwajcarii.

88

Marco Asensio nie przechytrzył przeciwnika blisko linii bocznej. Na dodatek po interwencji Szwajcara futbolówka odbiła się jeszcze od zawodnika Realu, więc Hiszpania nie wywalczyła dla siebie nawet wrzutu z autu.

86

Ponownie goście i Thiago Alcantara przestrzelił zza linii pola karnego. To jedna z ostatnich szans dla La Roja na rozstrzygnięcie tego spotkania.

84

Świetna szansa na zdobycie decydującego gola przed reprezentacją Hiszpanii. Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Lucas Vazquez nie wygrał pojedynku z Yannem Sommerem!

82

Mniej niż 10 minut do końca regulaminowego czasu tego meczu towarzyskiego. Hiszpania w natarciu, ale rozsądnie i konsekwentnie bronią przyjezdni.

81

Niebezpieczne podanie do własnego bramkarza. De Gea poradził sobie i wybił piłkę sprzed nosa nadbiegającego reprezentanta Hiszpanii.

80

Akcja Marco Asensio z Rodrigo przerwana w ostatnim momencie przez stłoczonych przed własnym polem karnym Helwetów.

78

Zmiana w drużynie Hiszpania: z boiska schodzi Jordi Alba, na boisku pojawia się Nacho Monreal.

78

Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Rodriguez, na boisku pojawia się Moubandje.

77

Za moment ostatnie roszady personalne w obu obozach.

75

Piąstkowanie Yanna Sommera zdało egzamin. Dla przyjezdnych remis w Villarreal z jednym z faworytów zbliżającego się mundialu może być krzepiący.

1:1

finał (1:0)

Gole: 29. Odriozola – 62. Rodriguez

Kartki:   57. Saul Niguez (ESP) – 89. Zuber (SUI)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 3:3. Foule: 13:11.

Hiszpania: De Gea – Odriozola (70. Nacho), Pique, Azpilicueta, Alba (78. Monreal) – Koke, Alcantara – Aspas (46. Vazquez), Silva (60. Asensio), Iniesta (55. Saul) – Costa (60. Rodrigo).

Zmiany: Kepa, Reina – Vazquez, Nacho, Saul, Alvarez, Rodrigo, Vallejo, Hernandez, Monreal, Asensio.

Szwajcaria: Sommer – Lichtsteiner (63. Lang), Schaer (46. Djourou), Akanji, Rodriguez (78. Moubandje) – Behrami (63. Fernandes), Zakaria – Shaqiri, Dzemaili (46. Embolo), Zuber – Seferović (46. Drmić).

Zmiany: Buerki, Hitz – Djourou, Drmić, Elvedi, Embolo, Fernandes, Frei, Freuler, Gavranović, Lang, Moubandje, Oberlin, Xhaka.

Sędziowie: Istvan Kovacs (Rumunia)