1:3

finał (1:0)

21.04.2018, 17:00 • Stadion OSiR, Dzierżoniów • Sandra

90+3

BKS po drugiej, bardzo dobrej połowie, zasłużenie wygrywa dziś z Lechią. Gospodarzom zabrakło dziś werwy, siły i sportowej złości, by postawić wyższe warunki przyjezdnym z Bielska-Białej. Pierwsza połowa mogła rozczarować, bo pomimo prowadzenia Lechii, nie mogliśmy oglądać wielu okazji do zdobycia bramki. Przerwa podziałała naprawdę pozytywnie na graczy BKSu, którzy od początku drugiej połowy ruszyli, by odrabiać straty. Na tyle skutecznie, że wyjeżdżają z Dzierżoniowa z kompletem punktów!
Gospodarzy czeka ciężka przeprawa w szatni, by przedyskutować swoje słabości i wyciągnąć wnioski przed kolejnym ligowym pojedynkiem! (18:51:25)

90+2

Krótko rozegrany kolejny korner dla Lechii, piłka dośrodkowana w okolice piątki, gdzie strzał głową oddaje odwrócony od bramki Korkuś. Niecelnie.

90+1

Pietkiewicz z rzutu rożnego w pole karne, ale dobre wyjście z bramki Bruchajzera, który bez problemów łapie piłkę w powietrzu.

90

Lechocki oddaje strzał na bramkę, bramkarz z największym trudem wyciąga się w kierunku słupka i paruje piłkę za boisko. Rzut rożny dla Lechii.

90

Mija regulaminowy czas gry. BKS nadal przy piłce, Lechia już chyba sama nie wierzy w zmianę losów dzisiejszego meczu.

87

BKS z prawego skrzydła dośrodkowuje w kierunku bramki Spaleniaka, ale Paszkowski jest dobrze ustawiony i głową podaje piłkę do swojego bramkarza.

86

Zmiana w drużynie BKS Stal Bielsko-Biała: z boiska schodzi CZAICKI, na boisku pojawia się MĄCZKA.

85

BKS odbiera szybko straconą piłkę i już kontynuuje swoją akcję. Widoczna przewaga gości w drugiej połowie.

84

Zbyt mocne podanie Karety na skrzydło, piłka wychodzi na aut dla Lechii.

82

Pietkiewicz miękko w pole karne w kierunku Barskiego, ten jednak dobrze kryty przez rywala, nie sięga głową piłki. Od bramki Bruchajzer.

81

Po rzucie rożnym nie ma większego zagrożenia, Lechia wychodzi ze swoją akcją i po faulu BKSu, ma rzut wolny na 30. metrze.

80

Brzezicki ratuje swój zespół wślizgiem przed groźną sytuacją bramkową BKSu!
Rzut rożny dla gości.

79

Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi BEZAK, na boisku pojawia się GRABSKI.

79

Żółtą kartkę otrzymuje NIEDOJAD (Lechia Dzierżoniów).

Napastnik Lechii faulowany przez piłkarza BKSu zbyt agresywnie zareagował na przewinienie i za to obejrzał żółty kartonik.

76

Wprowadzony na boisko Juźwik dośrodkowuje na 16. metr i głową przedłuża w kierunku bramki to dośrodkowanie Niedojad, ale bez zagrożenia dla bramki Bruchajzera.

75

Podwójna zmiana w szeregach gospodarzy, trener próbuje wprowadzić więcej świeżości na boisku!

74

Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi BOROWY, na boisku pojawia się LECHOCKI.

74

Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi SŁONECKI, na boisku pojawia się JUŹWIK.

73

Musioł wykorzystuje zamieszanie podbramkowe i osamotniony przed szesnastką decyduje się na strzał. Uderzenie dobry metr nad poprzeczką.

71

Słupek po dośrodkowaniu BKSu, po próbie wybicia piłki przez Borowego!

69

Ależ druga połowa w wykonaniu bielszczan! Trzy bramki w zaledwie 23 minuty!
Lechia jednak nie naciska, nie przejmuje inicjatywy, ciężko więc o inny obrót spraw na boisku.

68

Gol dla BKS-u Bielsko-Biała!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa CZAICKI..

67

Ręka Pawła Słoneckiego w polu karnym! Rzut karny dla BKSu!

66

Zmiana w drużynie BKS Stal Bielsko-Biała: z boiska schodzi SZCZUREK, na boisku pojawia się FERFECKI.

65

Żółtą kartkę otrzymuje BOROWY (Lechia Dzierżoniów).

62

Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi BURYŁO, na boisku pojawia się SMUTEK.

Zmiana wymuszona urazem kapitana Lechii.

61

Postraszyli Lechici, ale to raczej indywidualna akcja niż przemyślane rozegranie piłki.

60

Szczurek leży na murawie, ale akcja jest kontynuowana, na strzał z dystansu decyduje się Borowy! Silny i minimalnie niecelny.

58

Aut dla BKSu na połowie Lechii.
Gospodarze mimo straty jednej bramki, pozwalają naprawdę na wiele gościom.

55

Kapitalna obrona Spaleniaka! Bardzo dobrze bity stały fragment, zawodnik BKSu dokłada nogę i oddaje strzał na bramkę blisko słupka, ale w tempo rzuca się na piłkę bramkarz Lechii wybijając ją na rzut rożny.

54

Tonia faulowany przez Brzezckiego w bocznym sektorze boiska, rzut wolny dla BKSu.

53

Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi TOMASZEWSKI, na boisku pojawia się BRZEZICKI.

52

Samobójcze trafienie zalicza KORKUŚ.

BKS nie zadowala się remisem! Atakuje nadal! Jedno z mocnych dośrodkowań niefortunnie trafia w obrońcę Lechii i piłka ku zaskoczeniu wszystkich wpada do bramki.

50

Żółtą kartkę otrzymuje PIETKIEWICZ (Lechia Dzierżoniów).

49

Strzelcem bramki CZAICKI.

Strata Tomaszewskiego w środku pola perfekcyjnie wykorzystana przez gospodarzy! powracający zawodnicy Lechiinei dają rady Marcinowi Czaickiemu, który dostaje piłkę w uliczkę pomiędzy obrońców i mając przed soba już tylko Spaleniaka, mocnym strzałem pokonuje go!

48

Mocno od razu rusza BKS. Mało skutecznie w okolicach szesnastki, ale swoją dynamiczną postawą w ofensywie goście dają sygnał, że nie odpuszczą w dzisiejszym meczu!

47

Jedna zmiana w szeregach gości, gospodarze w ustawieniu wyjściowym rozpoczynają drugą połowę.

46

Zmiana w drużynie BKS Stal Bielsko-Biała: z boiska schodzi TONIA, na boisku pojawia się PIELICHOWSKI.

46

Zawodnicy BKSu już wyszli na murawę.
Pierwsze 45 minut za nami. Kibice zgromadzeni w ten słoneczny dzień w Dzierżoniowie na stadionie nie mogą być na razie usatysfakcjonowani poziomem widowiska. Sporo błędów po obu stronach, brak wielu stuprocentowych sytuacji bramkowych, gra tocząca się do 20.metra – można było spodziewać się więcej od zespołów z takim bilansem w tabeli.
Jednak póki co to Lechia szczęśliwie zdobyła bramkę na początku spotkania, ale jeszcze zbyt wcześnie, by bronić wyniku i cieszyć się z kompletu punktów! Goście na pewno tak łatwo nie odpuszczą i będą w drugiej połowie walczyć o wyrównanie i – kto wie – może o zwycięstwo.
Zapraszamy już niebawem!

45+2

45+1

Żółtą kartkę otrzymuje TONIA (BKS Stal Bielsko-Biała).

Za faul na Damianie Niedojadzie.

45

Rzut rożny dla BKS.

45

Sędzia dolicza co najmniej minutę ro regulaminowego czasu gry.

43

Żółtą kartkę otrzymuje SZCZUREK (BKS Stal Bielsko-Biała).

Za faul (na własnej połowie) na Patryku Paszkowskim.

39

Po dośrodkowaniu Niedojada, nieco zbyt głębokim, kontrolujący lot piłki Bruchajzer, łapie ją w powietrzu, jednak spada na bark i potrzebna jest interwencja fizjoterapeuty.

37

Nareszcie jedna z drużyn podeszła bliżej bramki! Lechia bliska zdobycia bramki! będący w przewadze w polu karnym gospodarze tylko czekali na piłkę ze skrzydła po ziemi, by dobić ją do bramki, jednak uderzenie Niedojada w ostatniej chwili na rzut rożny wybija Pieczur, ratując swoich kolegów z opresji!

34

Żółtą kartkę otrzymuje TOMASZEWSKI (Lechia Dzierżoniów).

Za zagranie łokciem w pojedynku główkowym.

32

Szydziak próbuje utrzymać się przy piłce przy końcowej linii boiska, ale naciskany przez dwóch obrońców, nie ma szans.

30

Ponownie Pietkiewicz wykonuje rzut rożny, najwyżej wyskakuje Słonecki, oddaje strzał, ale wchodzi "pod piłkę" i jego uderzenie przelatuje nad poprzeczką. Od bramki Bruchajzer.

29

Słonecki obija nogi obrońców w narożniku boiska, wywalczył rzut rożny dla Lechii.

26

Wymieniają podania goście, by nabrać pewności w grze, z bocznego sektora pada dośrodkowanie w pole karne, jednak Spaleniak dobrze wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę. Ta wraca do gry, zostaje na moment przytrzymana, BKS odbudowuje ustawienie i ponownie dośrodkowuje. Tym razem jednak pozycja spalona napastnika gości.

24

Pietkiewicz dośrodkowuje ze stałego fragmentu, piłkarz BKSu przedłuża piłkę głową, a w rogu szesnastki czeka już Słonecki! Jego dośrodkowanie zostaje jednak zablokowane przez obrońcę.

23

Ależ kontra Lechii!
Borowy przejmuje piłkę, biegnie z nią na połowę BKSu, wypatruje Buryło na prawym skrzydle, ten urywa się obrońcom i biegnie w kierunku bramki! Gdy jednak próbuje oddać strzał, w ostatniej chwili wślizgiem wybija futbolówkę obrońca, rzut rożny dla gospodarzy.

22

Gospodarze oddali na moment inicjatywę gościom, BKS nabiera tempa w ofensywie.

21

Po rzucie rożnym bardzo silny strzał oddaje Kamil Bezak, jednak tuż obok lewego słupka bramki Spaleniaka!

19

Groźnie pod bramką tym razem Spaleniaka!
Po rzucie rożnym dla BKSu, do pozycji strzeleckiej dochodzi Kareta, jednak kryty przez Barskiego jedynie obija jego nogi! Rzut rożny dla BKSu.

17

Uaktywnił się na skrzydle kapitan Lechii, który po kontuzji wrócił dziś do gry, dośrodkowuje w stronę Szydziaka, ale nie udaje się zawodnikowi Lechii opanować piłki. Akcja bez większego zagrożenia dla bramki Bruchajzera.

15

BKS nie ma pomysłu na rezegranie swojej akcji. Niczyją piłkę na 18. metrze wybija wślizgiem Słonecki, doskakuje do niej Musioł i strzela na bramkę, ale niecelnie.

12

Próba dośrodkowania gości z lewego skrzydła, jednak zbyt mocno i Paszkowski kontroluje piłkę, wyprowadzając po chwili akcję swojego zespołu.

10

Goście mają bardzo dużo pretensji do głównego arbitra, że uznał zdobytą przez Borowego bramkę! Pierwszy bardzo agresywnie zareagował bramkarz BKSu, za co zobaczył zółtą kartkę.
Za moment sędzia uspokaja trenera BKSu.

9

Żółtą kartkę otrzymuje BRUCHAJZER (BKS Stal Bielsko-Biała).

9

Gol dla Lechii!
Strzelcem bramki BOROWY.

Pietkiewicz miękko w pole karne, tam wydawałoby się wiekszych problemów ze złapaniem piłki nie powinien mieć bramkarz gości, jednak łapie piłkę na raty! Z okazji skorzystał Grzegorz Borowy, który w walce z Bruchajzerem wyszedł górą i wyprowadził swój zespół na prowadzenie, dobijając piłkę z najbliższej odległości do bramki!

9

Pietkiewicz podchodzi do piłki.

8

Faulowany Damian Niedojad na 30. metrze. Lechia ma rzut wolny.

7

W narożniku połowy Lechii próbują stworzyć akcję Oczko i Bezak, ale Słonecki łatwo odbiera im piłkę.

5

BKS na razie nerwowo, nie może utrzymać się przy piłce. Lechici widać mocno zdeterminowani po ubiegłotygodniowej porażce z Głubczycami!

3

Bardzo dobry strzał zza 'szesnastki' Damiana Niedojada! przeciwnicy nie spodziewali się uderzenia, podobnie jak bramkarz gości, więc przy nieco większej precyzji już na początku meczu Lechia mogłaby cieszyć się z prowadzenia!

2

W poprzedniej rundzie BKS Stal Bielsko-Biała wygrała na swoim obiekcie 2-1. Lechia Dzierżoniów strzelała co ciekawe 2 razy, jednak jeden ze strzałów, był uderzeniem samobójczym.

1

Rozpoczęli goście.

1

Lechia już gotowa wyczekuje na pozycjach rozpoczęcia meczu, goście jeszcze mają 'namowę' na swojej połowie.
Dzisiejszy mecz poprowadzi trójka sędziowska z opolskiego ZPNu.
Zapowiada się zatem bardzo ciekawy pojedynek, w obliczu bardzo spłaszczonej tabeli!
Dzisiejsi rywale mają po 33 punkty na swoim koncie! Lechia ma jeszcze jeden zaległy mecz z Unią Turza Śląska.
Lechia zagra dziś w strojach niebieskich, goście z Bielska-Białej w biało-czarnych.
Zawodnicy wychodzą już na murawę!

Lechia Dzierżoniów: SPALENIAK Dominik – BOROWY Grzegorz, PASZKOWSKI Patryk, BURYŁO Marcin, SZYDZIAK Damian, NIEDOJAD Damian, PIETKIEWICZ Piotr, BARSKI Filip, KORKUŚ Damian, SŁONECKI Paweł, TOMASZEWSKI Maciej
Rezerwowi: SŁONECKI Krzysztof, IZYDORSKI Kacper, LECHOCKI Kamil, BRZEZICKI Szymon, MUSZYŃSKI Paweł, JUŹWIK Paweł, SMUTEK Jakub

BKS Stal Bielsko-Biała: BRUCHAJZER Kamil – KARETA Konrad, RADOMSKI Łukasz, BEZAK Kamil, MUSIOŁ Tomasz, CZAICKI Marcin, OCZKO Damian, SOBALA Mariusz, SZCZUREK Marcin, PIECZUR Robert, TONIA Maciej
Rezerwowi: SZCZEPAŃCZYK Paweł, MĄCZKA Marcin, PIELICHOWSKI Seweryn, FERFECKI Cezary, GRABSKI Daniel

Sędziowie: OWSIANY Bartosz, KOSARZECKI Maciej, GLENSK Krzysztof.
Witamy na kolejnej relacji z Dzierżoniowa!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.