PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin – Lech Poznań

0:1

finał (0:0)

20.04.2018, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • Grupa Mistrzowska • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

Dziękujemy za śledzenie relacji! Wracamy już jutro z kolejną dawką LOTTO Ekstraklasy! Bądźcie z nami. (22:28:26)

Bardzo cenne zwycięstwo zyskuje Lech Poznań, zdobyte trzy na trudnym terenie na pewno pomogą w drodze do mistrza Polski ekipie Nenada Bjelicy. Szczerz mówiąc "Kolejorz" był ekipą ciut słabszą od Zagłębia, bowiem to właśnie "Miedziowi" prowadzili grę przez większość spotkania. Cóż, liczą się gole, a to właśnie Lech strzelić o jednego więcej. Druga sprawa to decyzję sędziego Stefańskiego, który były czasem wręcz fatalne. Gumny w pierwszej połowie powinien już wylecieć z boiska po drugim faulu, naprawdę brzydkim faulu. Tak się jednak nie stało i poznaniacy wracają do stolicy Wielkopolski z kompletem "oczek".

90+5

90+5

Jeszcze jeden aut dla gości.

90+4

Lech ma piłkę na połowie Zagłębie, chyba już jej nie odda i nie da wyjść gospodarzom z jakąkolwiek akcją.

90+3

Pawłowski za lekko i jeszcze niecelnie, Lech musi się wystrzegać strat w takim miejscu boiska. Od bramki Putnocky.

90+2

Łapią skurczę Trałkę, który leży na murawie, kradnie czas umiejętnie pomocnik Lecha.

90+2

Cztery minuty dorzucił sędzia Stefański, Zagłębie ciągle napiera na bramkę Lecha w ostatnich minutach.

90+1

Putnocky z żółtą kartką za opóźnianie gry.

90+1

Pewny chwyt Putnockyego po dośrodkowaniu Pawłowskiego.

90

Pawłowski faulowany przez Gumnego, blisko pola karnego Lecha, ciekawa okazja dla Zagłębia.

89

Dużo do powiedzenia mają sobie teraz Mares z Trałką, bez sensu takie sceny, ale no cóż. Kiedy spotyka się tak duża gromada facetów to wiadomo, że balet nie będzie pokazywany.

88

Mares wrócił do defensywy, lecz faulował dość brzydko Gajosa, żółta kartka.

87

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kamil Jóźwiak, na boisku pojawia się Darko Jevtić.

85

Jagiełło decyduję się na strzał z dystansu, wysoko nad bramką ta próba Filipa.

84

Pawłowski przegrał pojedynek o piłkę z Majewskim, od rzutu wolnego Lech Poznań.

83

Dzisiejsze spotkanie ogląda 12721 widzów.

82

Osiem minut zostało Zagłębiu, aby coś odmienić w tym meczu, dość statycznie to wszystko wygląda, ale może w tym jest jakiś pomysł na zabójczy cios.

81

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Patryk Tuszyński.

81

Po jednej zmiany zostawili sobie obaj szkoleniowcy, Zagłębie właśnie rotuje po raz ostatni.

80

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Christian Gytkjaer, na boisku pojawia się Ołeksij Chobłenko.

79

Ładnie teraz nacisnęli na swojego rywala gospodarze, lecz zabrakło celności w wykończeniu.

78

Ustawili się dość głęboko piłkarze Lecha, ale ciągle wychodzą do lekkiego pressingu, Pawłowski uderza głową, lecz obok bramki.

77

Znów dośrodkowanie na pole karne Zagłębia, Majewski dobrze uderzył futbolówkę, ale tym razem żaden z jego kolegów nie zakończył tej centry celnym strzałem.

76

Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Mario Situm, na boisku pojawia się Rafał Janicki.

75

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jakub Tosik, na boisku pojawia się Bartłomiej Pawłowski.

74

Starzyński dogrywa na pole karne, futbolówka odbija się od nóg Kostewycza i trafia prosto w ręce Putnockyego.

73

Zagłębie prowadzi piłkę na swojej połowie, myślę, że trener Lewandowski musi wprowadzić coś nowego do swojego zespołu.

72

Na spalonym złapany Kostewycz, Ukrainiec zrobił decydujący krok w przód w nieodpowiednim momencie.

70

Dośrodkowanie Czerwińskiego na głowę Starzyńskiego, ten jednak chybia i od bramki ponownie rozpocznie Putnocky.

69

Mares przełożył na lewą nogę, dograł na pole karne, lecz ciagle obrońcy oddalają byle dalej.

68

Zagłębie ciągle bije głową w mur, Lech świetnie się broni i nie pozostawia zbyt wiele miejsca rywalom.

67

Jóźwiak wdarł się w pole karne Zagłębia, lecz w ostatniej chwili został wyjaśniony przez Guldana.

66

Potrzebna chwila przerwy, Situm leży na murawie.

65

Niepotrzebnie zaostrzyła się gra, Starzyński faulował Situma od tyłu, żółta kartka.

64

Mares dośrodkował na pole karne, minął on Jóźwiaka i dograł na wbiegającego Tosika, ten jednak uderzył obok bramki głową.

63

Żyra na pole karne, tam szybko wszystko zgarnia Vujadinović, który jest dziś ostoją pola karnego Lecha Poznań.

62

Nic wielkiego nie wyszło z dośrodkowania Majewskiego, wychodzą z akcja gospodarze.

61

Pietrzak również z żółtą kartką na koncie.

60

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Bartosz Slisz, na boisku pojawia się Paweł Żyra.

60

Majewski wpisany do notesika sędziego, żółtko za faul na Jagielle.

59

59. Okazja Czerwińskiego.

59

Świetna okazja Zagłębia! Dośrodkowanie Pietrzaka na pole karne, tam zamykał wszystko Czerwiński, ale katastrofalnie to wyszło.

58

Będzie pierwsza zmiana w ekipie Zagłębia, Żyra już powolutku zmierza do linii bocznej.

57

Wychodzi z bramki Putnocky, Tosik wyskoczył do główki, ale ten strzał ewidentnie się nie udał.

56

Teraz od autu na wysokości pola karnego "Miedziowi", po chwili Czerwiński wywalczył korner.

55

Teraz powinno być trochę lepiej gościom, nie ma już tego zbędnego balastu w głowie, jeśli chodzi o napięcie w bramkach. Zagłębie musi gonić wynik i jest pod presją.

54

Od autu Lech rozpocznie na połowie Zagłębie Lubin.

53

53. Christian GYTKJAER - 0:1

53

Gol dla Lecha!

Lech wychodzi na prowadzenie, świetna akcja "Kolejorza"! Gumny otrzymał piłkę na prawej flance i posłał dobre dośrodkowanie na pole karne, tam Situm przedłużył kolanem futbolówkę do CHRISTIANA GYTKJAERA, któremu pozostało już dokończenia dzieła!

53

Mocno na nogach do końca stał Czerwiński w starciu z Jóźwiakiem. Wygrał to starcie obrońca Zagłębie i oddalił zagrożenie.

52

W odpowiedzi teraz gospodarze, Czerwiński najpierw zwiódł jednego rywala, a po chwili odegrał bardzo dobrze do Jagiełły, który pokusił się o strzał, ten jednak daleki od ideału.

51

Majewski przewinił a Matuszczyku, od rzutu wolnego rozpoczną podopieczni trenera Lewandowskiego na swojej połowie.

50

Spokojnie, bardzo cierpliwie swój atak budują gospodarze, Czerwiński po chwili uruchamia Slisza, lecz tego bierze na plecy Dilaver.

49

49. Okazja Gajosa.

49

Majewski kapitalnie zagrywa w środek pola karnego, gdzie nabiega Gajos, a ten przenosi futbolówkę wysoko nad bramką Hładuna, najlepsza okazja w tym meczu!

48

Jeden z zawodników w niebieskiej koszulce przewinił w ofensywie, od rzutu wolnego rozpocznie Zagłębie.

47

Dośrodkowanie Kostewycza wybija głową jeden z obrońców Zagłębia, od rzutu rożnego Lech.

46

Zaczynamy drugą połowę, Zagłębie jako pierwsze kopnęło piłkę, od razu odegranie w kierunku Maresa, ale bardzo dobrze Putnocky chwyta futbolówkę.

46

Kończymy pierwszą połowę w Lubinie. Cóż, spotkanie na wysokim poziomie piłkarskim, lecz bez bramek. Wyrównane starcie, czekamy na drugą połowę i oby ta jakość przełożyła się na bramki. Bądźcie z nami, wracamy niebawem!

45+1

45+1

Dorzucił minutę sędzia Stefański.

45

Strzał Maresa, był jeszcze rykoszet po nodze Gajosa i spokojnie Putnocky.

44

Situm zablokowany przez Pietrzaka, szybko wznowili z autu goście, Kostewycz spróbował swoich sił z dystansu, lecz wprost w ręce Hładuna.

43

Majewski poszukał rogu, gdzie stał Hładun, źle wykonany rzut wolny przez Radosława, od bramki golkiper Zagłębia.

43

23. metry do bramki, przy piłce Majewski i Kostewycz.

42

Matuszczyk również z żółtą kartką.

42

Gajos popchnięty dość mocno przez Starzyńskiego, a po chwili Situm faulowany przez Matuszczyka.

41

Świetny przerzut z lewej na prawą flankę, tam nabiegał Czerwiński, lecz nie dał rady poprawnie opanować piłki, od autu Lech Poznań.

40

Zagłębie ma piłkę na własnej połowie, ciągle konstruują ataki podopieczni Mariusza Lewandowskiego, ciągle spokojnie i poukładanie, ale Lech jest również dobrze ustawiony.

39

Gumny oszczędzony przez arbitra, kolejny brzydki faul młodego defensora, powinien wylecieć z boiska.

38

Jóźwiak błyskawicznie przyjął futbolówkę na klatkę, oddaje szybko strzał, lecz został został zablokowany przez Kopacza, było jeszcze ponowienie akcji, ale od bramki rozpocznie Hładun.

37

Mocno przeciągnięte dośrodkowanie Matuszczyka, jednak za całą akcję należą się brawa, bowiem Lech został całkowicie zniszczony przez podwojenie pozycji.

36

Podań dużo więcej ze strony Zagłębia Lubin, tak też to wygląda z perspektywy większości pierwszej połowy, Lech ma inną taktykę na to starcie.

35

Faul Łukasza Trałki na Jakubie Maresu, powinna być żółta kartką, jednak oszczędził pomocnika Lecha sędzia Stefański.

34

Trałka zablokował dośrodkowanie Pietrzaka, mieli jeszcze aut gospodarze, ale wszystko kończy się na piłce za linią końcową, od bramki Putnocky.

33

Dużo żółtych kartek pokazanych przez sędziego Stefańskiego, który zawiesił dziś bardzo nisko poprzeczkę, jeśli chodzi o pokazywanie "kartoników".

32

Poskrobany po kostkach Jagiełło, przewinił Gumny i ogląda żółty kartonik.

31

Guldan wyjaśnił teraz głową dośrodkowanie Jóźwiaka. Po chwili na pozycji spalonej Jakub Mares.

30

Daleki, celny wykop Hładuna do Starzyńskiego, ten jednak szybko traci futbolówkę i mało zabrakło, a Lech wykorzystałby ten błąd Filipa.

28

Slisz popychał w walce o piłkę Dilavera, od bramki rozpocznie golkiper Lecha Poznań.

27

Więcej z gry mają gospodarze, Lech ma dziwne nastawienie do tego meczu, wydaje się, że bardziej czają się na kontrę podopieczni Bjelicy.

26

W kontrze odpowiadają gospodarze, Mares znalazł się na pozycji skrzydłowego, skąd posłał fantastyczne dośrodkowanie na pole karne Lecha, tam świetnie piąstkował Putnocky.

25

Majewski posłał bardzo długie i wysokie dośrodkowanie, które bez żadnych problemów łapie Hładun.

24

Tosik faulował w centralnej części boiska, za co ogląda żółtą kartkę.

23

Mares powalczył o piłkę, ale od autu rozpoczną goście z Poznania.

22

Lech coraz śmielej atakuje, ciągle jednak bez jakiegoś konkretu. Po chwili fauluje jeden z piłkarzy Lecha.

21

Majewski do samego końca poszedł za piłką od Situma, zbyt mocne jednak było to odegranie i od bramki rozpocznie Hładun.

20

Fajnie chciał się zabrać z piłką Jóźwiak, ale w porę wrócił Czerwiński i wygarnął futbolówkę w ostatniej chwili.

19

Spokojny moment meczu, jedna i druga drużyna stara się dłużej utrzymać przy futbolówce.

18

Pięknie Guldan zablokował strzał Gytkjaera, wcześniej napastnik Lecha kapitalnie się obrócił w kierunku bramki po podaniu Situma.

17

Bardzo wysoko nad bramką Filip Starzyński, źle ułożył stopę pomocnik Zagłębia. Od bramki Putnocky.

16

Tak jest, brzydko potraktował stoper Lecha swojego rywala z boiska, a był nim Jagiełło.

15

Rzut wolny dla Zagłębie, Vujadinović skończy chyba z żółtą kartką.

14

Ładne, celne dośrodkowanie Filipa, nabiegł Kopacz, lecz jego strzał głową daleki od ideału, z piątego metra rozpocznie Lech.

14

Błąd Putnocky'ego, o rzutu rożnego już za moment rozpocznie Starzyński.

13

Za głęboko dośrodkował Gumny, ponownie spokojnie od bramki rozpocznie Hładun.

12

Gumny głową wybija na aut, środek pola, lekko na połowie Lecha znajduje się teraz ekipa Zagłębia.

11

Jóźwiak poszukał świetnym podaniem Situma, zabrakło dokładności, lecz sam pomysł był fantastyczny, od bramki Hładun.

10

Ciągle Zagłębie ma więcej z gry, lepiej przy piłce utrzymują się piłkarze Mariusza Lewandowskiego. Na razie mecz dla koneserów.

9

Hładun pewnie interweniuje na przedpolu Guldan świetnie przestawił ciałem Gytkjaera i dał spokojnie złapać futbolówkę swojemu bramkarzowi.

8

Kostewycz faulowany przez Slisza, wszystko po chwili zablokowane i od autu rozpocznie Zagłębie.

7

Dilaver w walce z Pietrzakiem, wygrał tę walkę obrońca Lecha i od bramki rozpocznie Putnocky.

7

Bardzo dobrze Majewski wrócił do obrony i wygarnął piłkę przy podaniu Starzyńskiego w kierunku Jagiełły.

5

Dośrodkowanie w pole karne Lecha, szybko jednak wszystko spaliło na panewce, bowiem piłka już w pierwszej fazie została zablokowana przez Kostewycza.

4

Gytkjaer faulował w brzydki sposób Tosika, zbyt mocno pracował łokieć napastnika Lecha, żółta kartka.

3

Dośrodkowanie Starzyńskiego, spokojnie daje sobie radę, któryś z obrońców poznaniaków, po chwili strzał jeszcze Pietrzaka wysoko nad bramką.

3

Czerwiński w dość brzydki sposób faulowany przez Vujadinovicia. Rzut wolny już za moment dla miejscowego zespołu. Prawa flanka boiska, połowa Lecha Poznań.

2

Od razu Lech stara się postawić Zagłębiu swoje zasady i prowadzi piłkę na własnej połowie.

1

Startujemy! Rozpoczyna lider LOTTO Ekstraklasy, a więc Lech Poznań, który zagra dziś na niebiesko-biało, natomiast Zagłębie standardowo, pomarańczowe trykoty.

1

Serdecznie zapraszamy do tej relacji już w najbliższy piątek od godziny 20:30, kiedy to zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego, my co najmniej dwa kwadranse wcześniej udostępnimy składy obydwu ekip jak i ciekawostki dotyczące meczu. Bądźcie z nami!

W kolejnej kolejce obie drużyny czekają mocni rywale. Zagłębie wyjedzie do Płocka na spotkanie z Wisłą Płock, natomiast Lech przyjmie u siebie rewelację jesieni – Górnik Zabrze.

Zagłębie Lubin – Podopieczni Mariusza Lewandowskiego przeplatają zwycięstwo z remisem, w pięciu ostatnich kolejkach dwukrotnie lubinianie sięgali po pełną liczbę punktów, a trzykrotnie dzielili się zdobyczą z rywalem. W ostatniej serii gier po golu Filipa Starzyńskiego Zagłębie wygrało z Legią Warszawa i umocniło się na 7. lokacie.

Lech Poznań – Tak jak już wcześniej wspomniałem, ekipa z Poznania jest na bardzo dobrej drodze do zgarnięcia Mistrzostwa Polski, podopieczni Nenada Bjelicy wiodą prym w tabeli LOTTO Ekstraklasy i tak naprawdę są uzależnieni tylko i wyłącznie od siebie. W poprzedniej kolejce jedna szansa przepadła, bowiem Lech przegrał przed własną publicznością z Koroną Kielce 0:1, a rywale tacy jak Legia, czy też Jagiellonią również potknęli się na swoim oponencie. Czy w tym starciu Lech pokaże swoją moc i rozprawi się z "Miedziowymi"?
Wracamy na boiska LOTTO Ekstraklasy! Sezon 2017/18 wkracza już w naprawdę decydujące chwile i teraz każdy punkt jest na wagę złota. W tej relacji serdecznie zapraszamy do Lubina, gdzie miejscowe Zagłębie Lubin podejmie Lech Poznań. Ekipa "Kolejorza" lideruje w ligowej tabeli, natomiast jeśli chodzi o "Miedziowych" to podopieczni Mariusza Lewandowskiego kupują siódmą lokatę z czterdziestoma sześcioma punktami na swoim koncie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.