Bayern Monachium – Sevilla FC

0:0

finał (0:0)

11.04.2018, 20:45 • Allianz Arena, Monachium • Ćwierćfinał • Jarek

Nie doczekaliśmy się dziś goli w Monachium. Nie oznacza to jednak, że mecz był nudny, ponieważ emocji absolutnie nie brakowało. Szkoda, że te złe udzieliły się zawodnikom Sevilli, którzy ostatecznie kończyli mecz w dziesiątkę.

Przypomnijmy, że w czwórce najlepszych drużyn Europy są: AS Roma, Liverpool FC, Real Madryt oraz Bayern Monachium.

90+3

Za przepychanki i dyskusje żółtym kartonikiem upominany zostaje także Wagner.

90+3

90+3. Joaquín Correa (SEV)

90+3

Wyrzucony z boiska zostaje Correa! Bardzo brzydki faul zawodnika Sevilii, po którym doszło do przepychanek.

90+2

Kolejnego bardzo ostrego faulu dopuścili się przyjezdni! Ostra przepychanka pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn przy linii bocznej!

90+1

O trzy minuty przedłużony zostaje ten pojedynek!

90

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! W Monachium wciąż bez goli, co oczywiście jest lepszym rezultatem dla Bayernu.

89

Alcantara na skrzydło do Rodrigueza, który jednak znajdował się na ofsajdzie. Kolumbijczyk ma teraz wyraźne problemy mięśniowe.

88

Kimmich nie miał większych szans na opanowanie futbolówki przy linii końcowej. Ruszają z jedną z ostatnich akcji Hiszpanie.

87

Zbyt mocne zagranie w szesnastkę Bayernu i futbolówkę przechwytuje Ulreich. Coraz bliżej przypieczętowania awansu są Bawarczycy!

86

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Niklas Süle.

85

Robben wyraźnie atakowany w środku pola przez Nolito. Wydawało się, że arbiter znów sięgnie po kartkę, ale upiekło się w tej sytuacji zawodnikowi Sevilli.

83

Realizator pokazał przed momentem Lewandowskiego, który na ławce rezerwowych trzyma się za głowę. Mocno opuchnięta twarz Polaka po starciach z rywalami.

82

Kolejny brzydki faul zawodnika przyjezdnych. Banega trafił ręką w twarz rywala i arbiter słusznie upomniał go żółtym kartonikiem.

81

Ponownie bardzo dobrym wyjściem na przedpole popisuje się Soria. Naprawdę przyzwoity występ notuje dziś golkiper Sevilli.

81

Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Franco Vázquez, na boisku pojawia się Nolito.

79

Niezbyt udana centra Kimmicha z ostrego kąta, ale miejscowi będą mieli jeszcze rzut rożny.

77

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Robert Lewandowski, na boisku pojawia się Sandro Wagner.

76

Brzydko fauluje N'Zonzi na połowie monachijczyków. Oszczędził gracza Sevilli arbiter, ponieważ zagranie kwalifikowało się na kartkę.

75

Nie rezygnują z walki o korzystny rezultat przyjezdni. Sevilla wywalczyła rzut rożny.

74

Powalczył w defensywie Robben. Bawarczycy rozpoczną od autu na wysokości własnego pola karnego.

72

Gospodarze utrzymują się przy piłce na połowie gości. Walczą o zdobycie premierowej bramki miejscowi.

71

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Franck Ribéry, na boisku pojawia się Thiago Alcántara.

70

Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Pablo Sarabia, na boisku pojawia się Sandro Ramírez.

68

Rzut rożny wywalczyli monachijczycy.

67

Coraz mniej czasu na odrobienie strat mają przedstawiciele hiszpańskiej La Liga. Nieco ponad dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry, a wynik wciąż bezbramkowy!

66

Próba Robbena zza pola karnego, ale po raz kolejny zabrakło precyzji.

65

Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Wissam Ben Yedder, na boisku pojawia się Luis Muriel.

64

Bezlitośni są dla Lewandowskiego zawodnicy Sevilli. Nasz reprezentant po raz kolejny zwija się z bólu.

63

Ponownie rzucili się do ataku gospodarze. Technicznym uderzeniem popisał się Rodriguez, ale w dalszym ciągu bezbłędnie spisuje się w bramce Soria.

61

Banega zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale nawet nie musiał interweniować Ulreich. Za moment od bramki wznowi grę golkiper miejscowych.

60

60.

60

Tymczasem w Madrycie Juventus prowadzi z Realem 3:0! Niesamowite rzeczy dzieją się w ćwierćfinałach w tej edycji Ligi Mistrzów!

59

Ależ było blisko! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Correa! Ogromne szczęście gospodarzy!

59

Szarżujący na prawym skrzydle Sarabia faulowany przez Rafinhę. To może być dobra okazja dla przyjezdnych.

57

Na pozycji spalonej złapany James Rodriguez. Bayern cały czas w natarciu.

56

Wrzutka Kimmicha, ale pewnie wyłapuje piłkę Soria. Zdecydowanie więcej powinni z tej akcji wycisnąć gospodarze.

55

Banega w brzydki sposób odegrał się na Martinezie za jego faul, ale arbiter nie zdecydował się na sięgnięcie po kartkę.

54

Długo budowali swój atak monachijczycy. Akcja zakończyła się zagraniem na czternasty metr do Mullera, który jednak uderzył prosto w Sorię.

52

Correa w brzydki sposób zaatakował Ulreicha. Rzut wolny dla Bayernu i słowna reprymenda dla zawodnika Sevilli.

51

Ben Yedder znalazł się z futbolówką w polu karnym rywali, ale faulował tam defensora Bayernu.

50

50.

50

Zablokowana centra Kimmicha i Bawarczycy będą wznawiać grę od rzutu rożnego.

49

Bliski zdobycia gola Robert! Rafinha dośrodkowywał z lewej flanki, ale uderzający głowa Lewy trafił jedynie w boczną siatkę!

47

Zza pola karnego Martinez, ale bardzo niecelnie. Z piątego metra grę wznowi Soria.

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole. To oznacza, że Rafinha, który tuz przed przerwą mocno ucierpiał, gra dalej!

46

Do przerwy bez goli na Allianz Arenie! Gospodarze przeważali, ale i rywale byli w stanie stworzyć sobie okazje podbramkowe. W tym dwumeczu wszystko jest jeszcze możliwe i na pewno monachijczycy nie mogą jeszcze czuć się pewni awansu. Co przyniesie druga połowa? Przekonamy się niebawem, zostańcie z nami!

45+4

45+3

Jeszcze raz mocno potraktowany przez rywali Lewandowski. Żeby tylko nie skończyło się to jakimś urazem Polaka!

45+2

Dwie minuty doliczył arbiter, ale pierwsza część potrwa pewnie nieco dłużej. Sporo czasu zeszło na kontuzję, której doznał Rafinha.

45+2

Rafinha schodzi poza linię boczną. Najprawdopodobniej gracz ten na drugą połowę już nie wyjdzie.

45+1

Wyraźnie ucierpiał Rafinha w starciu z rywalem. Zawodnik Bayernu trzyma się za bark i prosi o pomoc medyczną.

45

Groźną akcję zbudowali przyjezdni, ale Sarabia w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z rywali!

44

Utrzymują się przy piłce Bawarczycy. Wszystko wskazuje na to, że pierwsza połowy zakończy się bezbramkowym remisem.

43

Zbyt wysoka centra Jamesa z rzutu wolnego z lewego skrzydła i futbolówka wylądowała w objęciach golkipera gości.

42

Zamknięci w okolicach własnego pola karnego są od jakiegoś czasu przyjezdni. Czy Sevilla przetrwa napór rywali?

41

Ależ było blisko! Bardzo dobra akcja Bayernu, która rozpoczęła się od zagrania Lewego na skrzydło. Stamtąd płaską centrą popisał się Muller, ale Ribery w ostatniej chwili uprzedzony został przez Mercado!

40

40.

40

Kolejna szansa gospodarzy, ale psuje kontrę Robben! Zapędził się w dryblingu Holender, a następnie uderzył wysoko ponad poprzeczką.

38

Zdecydowanie najlepsza okazja w tym spotkaniu! Ribery otrzymał podanie w pole karne rywali, ładnie zwiódł jednego z obrońców, po czym potężnie huknął na bramkę! Dobrze ustawiony był Soria, a piłka leciała prosto w niego i golkiper gości notuje udaną interwencję!

36

Niespełna dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Utrzymuje się korzystny rezultat dla Bayernu, ale to cały czas jest wynik, który daje nadzieję Sevilli.

35

Głośno protestują kibice Bayernu, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia na Riberym na lewym skrzydle.

34

Potężne uderzenie Hummelsa z okolic narożnika boiska, ale futbolówka szybuje minimalnie ponad poprzeczką!

32

Lewandowski dobrze pilnowany w polu karnym, przez co piłka zagrywana przez Rafinhę nie trafia do niego.

31

Boateng za mocno przerzucił futbolówki do Mullera, który nie miał zbyt dużych szans, aby ją opanować. Piłkę przechwytuje golkiper przyjezdnych.

30

Nie potrafią monachijczycy w tym momencie na dłużej odebrać futbolówki Hiszpanom.

29

Coraz śmielej zaczynają grać goście. W ostatnich kilku minutach to oni częściej znajdują się przy piłce i próbują kreować akcje.

28

Escudero, który zderzył się z Lewandowskim, powoli dochodzi do siebie. Miejmy nadzieję, że lewy obrońca Sevilli za moment wróci na boisko.

27

W jednym ze starć o górną piłkę ucierpiał przed chwilą Escudero. Kapitan Sevilli przez dłuższy okres czasu nie podnosi się z murawy.

25

Nie opanował futbolówki na 30. metrze Ribery i nie zdołał zagrać do wychodzącego za plecy obrońców Lewandowskiego.

24

Stracił piłkę w środkowej strefie boiska Robert Lewandowski. Prawym skrzydłem na bramkę rywali ruszają przyjezdni.

23

Niewiele do powiedzenie w ofensywie mają jak na razie przedstawiciele hiszpańskiej La Liga. Remis w Monachium to nie jest zły wynik patrząc ogólnie, ale w kontekście całego dwumeczu nic Sevilli nie daje.

21

Uderzenie Jamesa zza pola karnego, ale piłka trafia w jednego z rywali. Goście nie zdołali jednak wyprowadzić kontry, ponieważ bardzo dobrym przechwytem popisał się Javi Martinez.

20

Z ogromnym spokojem utrzymują się przy piłce gospodarze. Upływający czas w żaden sposób im nie przeszkadza. To Sevilla musi gonić wynik.

19

Ribery zagrywał z lewej flanki, ale został zablokowany. Korner dla mistrzów Niemiec.

18

Nieporozumienie w ofensywnych szeregach Bayernu, ale miejscowi bardzo szybko z powrotem wchodzą w posiadanie futbolówki.

16

Ogromne zamieszanie w polu karnym Bayernu! Ulreich przy interwencji wpadł w Correę, na szczęście nikomu nic się nie stało.

15

Kwadrans gry już za nami! Bayern prowadzi grę, ale ma kłopot ze stworzeniem sobie stuprocentowej okazji. Dobrze w defensywie gra Sevilla, choć należy dodać, że już dwóch zawodników gości zostało ukaranych żółtą kartką.

14

Z większej odległości uderzał Kimmich, ale i jemu zabrakło celności.

12

Zaskakujące uderzenie Sarabii, ale zabrakło precyzji. Bayern przy piłce.

11

N'Zonzi wpadł z impetem w Lewandowskiego. Sędzia ze Szkocji zakwalifikował to jako zagranie na żółtą kartkę.

10

Przewracany na połowie rywali był Lewy, jednak sędzia nie dopatrzył się naruszenia przepisów. Nie będzie miał Robert łatwej przeprawy w tym spotkaniu!

9

Przyjezdni próbowali wyjść z akcją na lewej flance, ale łatwo się pogubili. Od autu wznowią grę monachijczycy.

8

Ciekawa akcja Bayernu, ale gwizdkiem przerywa to arbiter, który dopatrzył się przewinienia Mullera.

7

Strzelał głową Lewandowski, ale broni to Soria! Nasz reprezentant niestety ucierpiał w walce o piłkę i mamy przerwę w grze.

6

Swoją klasyczną akcję przeprowadził Robben. Holender zakończyć to wszystko mocnym, płaskim uderzeniem, ale nie trafił w światło bramki.

5

5.

5

Correa dośrodkowywał w pole karne gospodarzy, ale niezbyt celnie i Ben Yedder nawet nie wyskoczył do futbolówki.

4

Bezpośrednio z wolnego uderzał James Rodriguez, ale piłka poszybowała niewiele ponad poprzeczką!

3

Mercado za swoje zagranie zostaje upominany żółtym kartonikiem.

2

Muller zagrywał na wolne pole do Lewandowskiego, który w brzydki sposób zostaje faulowany przez Mercado! Rzut wolny dla Bayernu z okolic dwudziestego metra.

1

Na Allianz Arenie rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

Protokół meczowy:

Bayern Monachium: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Javi Martínez, James Rodríguez – Robben, Müller (C), Ribéry – Lewandowski.

Rezerwowi: Starke – Wagner, Süle, Alcántara, Bernat, Tolisso, Rudy.

Sevilla FC: Soria – Navas, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – Banega, N'Zonzi – Correa, F. Vázquez, Sarabia – Ben Yedder.

Rezerwowi: S. Rico – Carriço, Pizarro, Muriel, Nolito, Sandro Ramírez, Arana.

Sędzia główny: William Collum
Asystenci: David McGeachie, Frank Connor
Sędzia techniczny: Dougie Potter.

Dobry wieczór! Już za niecałą godzinę rozpocznie się pojedynek w Monachium. Wczoraj awans do półfinału przypieczętował Liverpool, a także sensacyjnie wywalczyła promocję AS Roma, która wyeliminowała FC Barcelonę. Kto dołączy do tego grona? Przekonamy się jeszcze dziś!
Start spotkania:

Mecz tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 20:45. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy zestawienia obydwu drużyn. Bądźcie z nami!

Na Allianz Arenie sędziować będą Szkoci:

Pierwsza odsłona:

Dwumecz rozpoczął się od pojedynku w zeszły wtorek. W Sewilli w 32. minucie po golu Sarabii prowadzenie objęli gospodarze tamtego pojedynku. Sześć minut później samobójcze trafienie zanotował Navas i do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Bawarczycy. Decydującą bramkę, dającą Bayernowi zwycięstwo 2:1 zdobył w 68. minucie Alcantara.
Sevilla FC:

Hiszpanie z kolei bardzo słabo radzą sobie na krajowym podwórku. Sevilla zajmuje siódme miejsce ze stratą 18 punktów do lokaty premiowanej grą w Champions League. Jeśli przyjezdni nie zwyciężą tej edycji Ligi Mistrzów, nie będą w niej grali także za rok. Niewykluczone też, że drużyny z Sewilli zabraknie nawet w Lidze Europy!
Bayern Monachium:

Gospodarze przystąpią do tego spotkania jako świeżo upieczeni mistrzowie Niemiec. Jest to szósty z rzędu mistrzowski tytuł Bawarczyków, więc trofeum nie robi już takiego wrażenia, ale swoją wartość w dalszym ciągu ma. Celem nadrzędnym monachijczyków jest jednak wygranie Ligi Mistrzów.
Coraz bliżej finiszu:

Rozgrywki Champions League wchodzą w decydującą fazę. Po środowych spotkaniach poznamy najlepszą czwórkę tego sezonu w Europie. Patrząc na wyniki pierwszych spotkań trzeba stwierdzić, że właśnie rewanż pomiędzy Bayernem a Sevillą powinien przynieść najwięcej emocji i właśnie tu nie wszystko jest jeszcze rozstrzygnięte.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   90+3. Wagner (BAY) – 3. Mercado (SEV), 11. N'Zonzi (SEV), 82. Banega (SEV)   90+3. Correa (SEV)

Strzały celne: 6:0. Strzały niecelne: 10:8. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 5:1. Foule: 13:12.

Bayern Monachium: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha (86. Süle) – Javi Martínez, James Rodríguez – Robben, Müller (C), Ribéry (71. Alcántara) – Lewandowski (77. Wagner).
Zmiany: Starke – Wagner, Süle, Alcántara, Bernat, Tolisso, Rudy.

Sevilla FC: Soria – Navas, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – Banega, N'Zonzi – Correa, F. Vázquez (81. Nolito), Sarabia (70. Sandro Ramírez) – Ben Yedder (65. Muriel).
Zmiany: S. Rico – Carriço, Pizarro, Muriel, Nolito, Sandro Ramírez, Arana.

Sędzia techniczny: Dougie Potter

1. mecz: Sevilla - Bayern 1:2