2:3

finał (0:1)

02.02.2018, 20:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Runda 21 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:31:19)
Warto było delektować się widowiskiem w Kolonii. Borussia idzie w górę tabeli dzięki zwycięstwu 3:2 z autsajderem Bundesligi. Jak to powiedzieli sprawozdawcy po ostatnim gwizdku – istnieje w Dortmundzie życie bez Aubameyanga. Na powitanie z nowym klubem Batshuayi strzelił dwa gole, przy trzecim asystował, a jakby tego było mało, to jeszcze raz wpakował piłkę do siatki ze spalonego. Cios za cios szły drużyny w dynamicznym i interesującym spotkaniu. Ostatnie słowo w 84. minucie należało do uczestnika Ligi Europy, a konkretnie do Schuerrle. Borussia przerwała pasmo bez porażki przeciwnika. Koeln walczyło, ale w piątek szansa gospodarzy na utrzymanie przestała się powiększać.

90+4

Hector napomniany żółtym kartonikiem w ostatniej doliczonej minucie za przewinienie na Kagawie.

90+2

Ponad 30 uderzeń w tym spotkaniu. Gospodarze liczą na jeszcze jedno, skuteczne Koeln, jednak czasu na wyrównanie pozostało niewiele.

90

Doliczone minimum 4 minuty do regulaminowego czasu.

88

Asystę przy decydującym na razie trafieniu Schuerrle zanotował Batshuayi. Jeżeli Borussia utrzyma prowadzenie do końca, to będzie wielki debiut nowego napastnika w Bundeslidze.

87

Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi André Schürrle, na boisku pojawia się Manuel Akanji.

87

Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Marco Höger, na boisku pojawia się Claudio Pizarro.

86

Sokratis był w odpowiednim miejscu oraz czasie i zablokował uderzenie Hoegera. Kilka sekund wcześniej Koeln domagało się rzutu karnego po starciu z udziałem Piszczka. Sędzia nie widział tam przewinienia. Jeszcze dobitka i Buerki sparował futbolówkę na korner!

84

84. André Schürrle (DOR) - 2:3

84

Gol dla Borussii!
Strzelcem bramki ANDRÉ SCHÜRRLE.

Trzech, a momentami nawet czterech zawodników Borussii wybiegło przeciwko dwóm gospodarzom. Wszyscy zastanawiali się, gdzie poda piłkę Schuerrle, tymczasem Niemiec nie zrobił problemu z obecności defensora i uderzył na 3:2 w narożnik bramki Horna!

83

Pogubił się na prawej flance boiska Soerensen. Nie po raz pierwszy w tym spotkaniu, więc nie można być specjalnie zdziwionym.

82

Schuerrle biegł dwa razy szybciej niż przeciwnik, więc nie miał problemu z wypracowaniem sobie pozycji do strzału. Próbę Niemca odbił wzorowo Horn.

80

10 minut do końca regulaminowego czasu. Borussia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, jednak nie potrafiła go utrzymać i tak samo jak jej przeciwnik musi nadal atakować.

79

Ozcan na wiwat. Na więcej liczyli miejscowi kibice po rajdzie i groźnym dośrodkowaniu Cordoby z prawego skrzydła.

2:3

finał (0:1)

Gole: 60. Zoller, 69. Meré – 35. Batshuayi, 62. Batshuayi, 84. Schürrle

Kartki:   41. Jojic (KLN), 90+4. Hector (KLN) – 34. Dahoud (DOR)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:3. Foule: 13:16.

1. FC Koln: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector (C) – Clemens (46. Zoller), Höger (87. Pizarro), S. Özcan, Jojic – Terodde, Guirassy (64. J. Córdoba).
Zmiany: Kessler – Maroh, Zoller, J. Córdoba, Pizarro, Koziello, Lehmann.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathópoulos (C), Toprak, Toljan – Dahoud (64. Guerreiro), Weigl, Kagawa – Pulisic (72. Sancho), Batshuayi, Schürrle (87. Akanji).
Zmiany: Weidenfeller – Sancho, Guerreiro, Şahin, Isak, Akanji, G. Castro.

Sędziowie: Benjamin Brand