10:7

finał (7:5)

10.12.2017, 17:00 • Hala widowiskowo-sportowa, Kiełpino • 11. kolejka • Paweł

Dziękuję za wspólne spędzenie tego popołudnia! Do usłyszenia! (18:43:47)

Aż 17 goli obejrzeliśmy w dzisiejszym spotkaniu! Najbardziej intensywny był początek, podczas którego obie drużyny wymieniały się ciosami. Pod koniec pierwszej połowy przewagę wypracowali sobie jednak kartuzianie. W drugiej części meczu miejscowi obronili prowadzenie i to oni kończą dzisiejszy dzień z 3 punktami.

39:44

Bartnicki minimalnie pudłuje.

39:09

Zielonogórzanie gubią się pod pressingiem gospodarzy. Kolejny raz byli blisko straty przy pustej bramce.

37:33

Gol dla FC Kartuzy!
Ależ błąd grających z lotnym bramkarzem zielonogórzan. FILIP USTOWSKI przejął piłkę na połowie rywala i strzelił na pustą bramkę.

37:13

Dominik Skrzyński dostał piłką w twarz. Zawodnik z Winnego Grodu odpocznie na ławce rezerwowych.

36:27

Gol dla Persy MOSiR AZS UZ!
KACPER KONOPACKI czuwał w polu karnym. W decydującym momencie otrzymał dośrodkowanie od grającego ze znacznikiem Michała Greszczyka i pewnie umieścił piłkę w bramce.

35:41

Biereśniewicz dość ostro potraktował teraz Papinę.

35:05

Strzelcem bramki MATEUSZ BIEREŚNIEWICZ, który z ostrego kąta zdołał pokonać Kajetana Pytkę!

34:05

Przerwa dla trenera FC Kartuzy, Jakuba Hoffmanna.

34:05

Sporo niedokładności w grze Akademików.

33:30

BARTŁOMIEJ WĘSIORA przejął piłkę pod własną bramką i posłał ją do pustej siatki zielonogórzan.

33:00

Kajetan Pytka oddał strzał na pustą bramkę AZS-u, ale zdążył do niej wrócić Maciej Dudek.

32:45

Konopacki obija nogi Węsiory.

31:21

Ależ sytuacja! Maciej Dudek interweniował kilka metrów na prawo od swojej bramki. Piłka jednak trafiła potem do któregoś z kartuzian, który od razu huknął na pustą bramkę. Pomiędzy słupkami był jednak zdaje się Kacper Konopacki, który przyjął ten strzał na ciało!

30:05

Kilka nieskutecznych kontrataków z obu stron.

29:18

Pudzianowski niecelnie podaje do Kruszyńskiego.

28:55

Kontra Akademików zakończyła się niecelnym podaniem.

28:07

Niepilnowany Michał Papina mógł teraz zagrozić bramce Persy, ale żaden z dwóch jego strzałów nie trafił do siatki.

27:19

Faulowany Papina.

26:54

Michał Papina uderza wysoko ponad bramkę.

26:09

Dominik Skrzyński przestrzelił z rzutu wolnego.

25:54

Kartuzianie kilka razy próbowali uderzyć na bramkę Dudka i dopiero za trzecim razem nie zostali zablokowani! Strzelcem bramki BŁAŻEJ WRÓBEL.

25:41

Niecelnie Michał Greszczyk.

25:00

Dominik Skrzyński wyłuskał piłkę rywalowi, będącemu na środku boiska, ale nie zdołał wyprowadzić groźnej sytuacji.

24:22

Faule: 1 – 1.

24:10

Michał Bartnicki obija bramkę kartuzian!

23:57

Odważne i skuteczne wyjście Kajetana Pytki!

23:49

Jakub Kąkol próbował zaskoczyć Dudka strzałem z dystansu, ale minimalnie chybił.

23:20

Adam Kordyl oddał strzał z prawego skrzydła, ale Kacper Konopacki wślizgiem posłał piłkę ponad poprzeczkę własnej bramki!

22:45

Konopacki zatrzymany przez Kajetana Pytkę.

22:12

Kacper Konopacki strzela tuż obok słupka.

22:04

Mieliśmy teraz po faulu z obu stron, ale arbitrzy nie odgwizdali żadnego z nich...

21:31

Michał Papina trafił w boczną siatkę.

20:30

Pierwsze przewinienie w tej części spotkania. Rzut wolny egzekwować będą goście.

20:14

Michał Greszczyk już oddał kąśliwy strzał, ale świetnie sparował piłkę Kajetan Pytka, który zmienił w bramce Piotra Kąkola.

20:01

Zaczęli kartuzianie.

20:01

Futsaliści wracają na parkiet!

Grad bramek w pierwszej połowie! Oba zespoły spełniły oczekiwania i popisały się wieloma skutecznymi atakami. Do przerwy mamy 7:5, ale wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, przez co możemy liczyć na dużą dawkę emocji również w drugiej części spotkania! Wracamy za kwadrans!

20:00

19:35

Strzelcem bramki MICHAŁ BARTNICKI, który pięknym strzałem z woleja pokonał Piotra Kąkola!

18:38

Przestrzelił Michał Bartnicki.

18:12

Łatwy przechwyt Bartłomieja Węsiory, jednak żaden z kolegów nie odebrał jego podania.

17:32

Strata piłki w zespole zielonogórzan. Maciej Dudek interwencją ratuje sytuację.

16:36

Ładna akcja w wykonaniu kartuzian, którzy przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło, gdzie już czekał niepilnowany BARTŁOMIEJ WĘSIORA!

16:17

Błażej Wróbel, oddając strzał z bliska, posyła piłkę ponad poprzeczkę!

15:47

Błażej Wróbel stracił piłkę na własnej połowie i nieprzepisowo próbował ją odzyskać. To już piąty faul miejscowych!

15:31

Kacper Ryś nie zrozumiał się z kolegą i posłał piłkę w aut.

15:00

Michał Papina wykończył dwójkową akcję prowadzoną z Michałem Klamanem, jednak Maciej Dudek cudem wybronił ten strzał z bliska!

14:39

Tym razem Bielicki, w podobnej sytuacji, posyła piłkę ponad bramkę Dudka.

14:27

Kamil Kruszyński oddał lekki strzał z dystansu.

13:33

Kolejna podobna bramka! SYLWESTER BIELICKI, po dośrodkowaniu z kornera, posłał piłkę po ziemi. Futsalówka odbiła się od nóg zielonogórzan i poszybowała pod poprzeczkę obok zaskoczonego Dudka!

13:28

Zielonogórzanie przerywają atak rywali.

13:08

Zawodnik z Zielonej Góry jest sprowadzany z parkietu. Widać, że ma jakieś problemy z kolanem. To chyba koniec meczu dla niego.

13:08

Ucierpiał Karol Haraś, który teraz zwija się z bólu.

12:50

Jeden z zielonogórzan trafia teraz zaledwie w słupek!

12:35

O czas poprosił trener AZS-u, Maciej Górecki.
Faule: 3 – 1.

12:35

Strzelcem bramki MICHAŁ PAPINA, który strzałem z bliska wykończył dwójkową akcję!

12:11

Strzelcem bramki SYLWESTER BIELICKI, który oddał kąśliwy strzał z prawego skrzydła tuż pod poprzeczkę!

11:48

Jakieś sprzeczki pomiędzy zawodnikami obu zespołów, ale arbiter uspokoił sytuację.

11:18

Ależ strzelanie! Kolejna bramka, znów po stałym fragmencie! Tym razem DOMINIK SKRZYŃSKI huknął z rzutu wolnego!

11:16

Michał Greszczyk faulowany na połowie zespołu z Kartuz.

11:07

Piotr Kąkol odważnie wyszedł z bramki i przerwał atak flanką zielonogórzan!

10:54

Czujna interwencja Kąkola.

10:19

Strzelcem bramki ADAM KORDYL, który krótkie podanie od Bartłomieja Węsiory zamienił na trzeciego już dzisiaj gola!

09:01

Znów zabójczy kontratak! KACPER KONOPACKI wyłuskał piłkę w okolicach środka boiska i popędził na osamotnionego Piotra Kąkola. Zielonogórzanin pokonał golkipera z Kartuz strzałem po ziemi!

08:48

Sylwester Bielicki był bliski oddania strzału z bliska, ale nie sięgnął do piłki!

08:41

Kacper Konopacki w ostatniej chwili przeciął podanie rywali!

08:29

Dobry drybling Kamila Kruszyńskiego zakończony niecelnym podaniem do kolegi z drużyny.

08:01

Sylwester Bielicki zablokowany został przy próbie strzału przez Kacpra Konopackiego, który rozpaczliwie wybił piłkę na aut.

07:35

Dudek broni strzał Bielickiego z dystansu.

07:09

Faulował teraz Dominik Skrzyński.

06:25

Szybkie wyrównanie przez zielonogórzan! Tym razem MICHAŁ GRESZCZYK był adresatem podania z rzutu rożnego i umieścił piłkę pomiędzy słupkami.

06:24

Leżał teraz na parkiecie Bartłomiej Węsiora. Po chwili jednak podniósł się o własnych siłach i, kulejąc, zszedł z boiska.

05:50

Z nie do końca jasnych przyczyn żółtą kartkę otrzymał bramkarz Persy, Maciej Dudek.

05:16

Zabójcza kontra kartuzian! ADAM KORDYL otrzymał wymarzone dośrodkowanie z lewej flanki i nie zmarnował takiej okazji!

04:45

Niezwykle groźna kontra miejscowych, jednak zatrzymała ją znakomita interwencja Michała Bartnickiego, który przeciął dośrodkowanie rywali.

03:47

Kolejna bramka po stałym fragmencie! Gospodarze wznawiali grę z autu na połowie rywala. Będący w polu karnym ADAM KORDYL dostał dobre podanie i "na raty" pokonał Dudka.

03:44

Kolejna czujna obrona bramkarza AZS-u!

03:29

Bartłomiej Węsiora oddał groźny strzał, ale świetną interwencją popisał się Maciej Dudek.

02:38

Strzelcem bramki KACPER KONOPACKI, który niespodziewanie wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu i strzałem z dystansu pokonał Piotra Kąkola.

02:21

Kacper Konopacki obija nogi jednego z kartuzian.

02:12

Niecelnie po tym stałym fragmencie akcję zakończył Kitowski.

02:07

Korner dla miejscowych.

01:16

Kontra zielonogórzan, ale naciskany Konopacki nie zdołał umieścić piłki w siatce.

00:01

Rozpoczęli zielonogórzanie.

00:01

Składy zespołów:

FC Kartuzy: P. Kąkol (Pytka) – Papina, Klaman, Kitowski, Ustowski – Wróbel, Węsiora, Richert, Bielicki, J. Kąkol, Menard, Kordyl.

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Dudek (Chyła) – Greszczyk, Konopacki, Pudzianowski, Kruszyński – Ryś, Biereśniewicz, Hoc, Haraś, Bartnicki, Skrzyński.

Sędziowie: Paweł Tokarewicz, Jakub Rutkowski – Arkadiusz Borawski.
Niech za doskonałą reklamę tego spotkania posłuży fakt, że zmierzą się ze sobą dwa najbardziej bramkostrzelne zespoły w I lidze. Futsal Club Kartuzy zdobył jak dotąd 53 gole, natomiast Persa – aż 65. Która drużyna tym razem okaże się skuteczniejsza i zakończy rok 2017 zwycięstwem? Naprawdę ciężko przewidywać, zatem zapraszam do śledzenia naszej relacji. Startujemy przed godziną 17:00!
Zupełnie inna historia miała miejsce przed tygodniem w Zielonej Górze. AZS po fatalnej pierwszej połowie i słabym początku drugiej przegrywał z Futsalem Oborniki 0:3. Futsaliści z Winnego Grodu byli w arcytrudnej sytuacji, ale zdołali się przełamać i szybko z nawiązką odrobili straty. Ostatecznie w tym meczu padł wynik 9:5 na korzyść zielonogórzan.
W ubiegłym tygodniu zespół z Kartuz poległ w Białymstoku z Heliosem 6:4. Kartuzianie dobrze rozpoczęli zawody, bowiem na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie jednak ich gra posypała się, a na domiar złego czerwoną kartkę otrzymał Filip Kreft, przez co nie zobaczymy go w dzisiejszym starciu z Akademikami.
Obydwa zespoły zanotowały świetny początek sezonu i cały czas utrzymują się w czołówce tabeli. Aktualnie wyżej znajduje się drużyna z Zielonej Góry, która z dorobkiem 20 punktów plasuje się na 3. pozycji. Kartuzianie z kolei zajmują 5. lokatę, mając 18 "oczek" na swoim koncie.
Trwa ostatnia przed świąteczną przerwą kolejka I ligi futsalu! Na Kaszubach dojdzie do ciekawego starcia pomiędzy FC Kartuzy a Persą MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

10:7

finał (7:5)

Gole: 4. Kordyl, 6. Kordyl, 11. Kordyl, 13. Bielicki, 13. Papina, 14. Bielicki, 17. Węsiora, 26. Wróbel, 34. Węsiora, 38. Ustowski – 3. Konopacki, 7. Greszczyk, 10. Konopacki, 12. Skrzyński, 20. Bartnicki, 36. Biereśniewicz, 37. Konopacki

Kartki:   16. Wróbel (KAR) – 6. Dudek (UZG)

Sędziowie: Paweł Tokarewicz, Jakub Rutkowski – Arkadiusz Borawski