2:1

finał (2:0)

17.10.2017, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Grupa F • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:42:04)
To już koniec tego niezwykle emocjonującego spotkania. Manchester City wypracował sobie dwubramkową zaliczkę już w pierwszym kwadransie meczu i później umiejętnie wybronił pozytywny wynik. Gole dla Obywateli zdobywali Sterling oraz Gabriel Jesus. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Mertens, a po przerwie do drugiej jedenastki podszedł Diawara. Zawodnik ten zaliczył tarfienie kontaktowe, ale tylko na tyle było dzisiaj stać podopiecznych Sarriego. Trzy punkty zostają na Etihad Stadium!

90+5

90+5

Allan bardzo ładnym podaniem za linię obrony szukał Mertensa, ale Belg został w porę uprzedzony przez wychodzącego z bramki Edersona.

90+4

Co ciekawe podopieczni Guardioli w samej końcówce wyraźnie grają na czas i utrzymują się przy piłce w samym narożniku boiska.

90+3

Bernardo Silva i Sane bardzo długo wymieniali podania przy linii bocznej boiska i ostatecznie ten drugi był faulowany przez Maggio.

90+2

Obywatele starają się w końcówce przez jak najdłuższy czas utrzymywać w posiadaniu piłki. Rozgrywają futbolówkę w pobliżu środka boiska.

90+1

Sędzia Lahoz zdecydował się doliczyć do tego spotkania aż pięć minut. Mieliśmy faktycznie sporo przerw w grze.

90

Prosty błąd popełnił w tej sytuacji Maggio. Dał się on uprzedzić na sprzydle Gündoğanowi, a później jeszcze faulował przeciwnika.

89

To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Niebawem dowiemy się ile minut doliczy sędzia do tego spotkania. Po długim rajdzie Gündoğana i mocnym uderzeniu z dwunastego metra broni z trudami Reina!

88

Wprowadzenie na boisko Danilo ma z pewnością wspomóc w walce z rywalami na prawej stronie defensywy Walkera.

87

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Gabriel Jesus, na boisku pojawia się Danilo.

86

Albiol i Koulibaly faulowali Gabriela Jesusa. Sędzia jednak w tej sytuacji mógł i powinien zastosować korzyść.

85

Świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła posłał Callejón, jednak w odpowiednim momencie piłkę na korner wybił Otamendi.

84

Kevin De Bruyne miał szansę na trzecią w tym meczu asystę, ale jego podania nie wykorzystał Sane. Przegrał on pojedynek z wychodzącym Reiną.

83

Ładnie przygotowali teraz piłkę do uderzenia gracze Napoli Ousanowi, ale ten zdecydowanie strzelił zbyt lekko.

83

Maggio zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny, choć był bardzo agresywnie atakowany przez Delpha.

82

Piękny przechwyt piłki w wykonaniu Zielińskiego. Później Polak uruchomił Callejóna, jednak Hiszpan wywalczył jedynie aut.

81

Bardzo dużo wniósł do gry Napoli po przerwie Allan, W krótkim odstępie czasu popisał się on dwoma przechwytami.

80

Mertens otrzymał świetne podanie na wolne pole od Callejóna! Ostatecznie jednak nie zdołał on celnie uderzyć zza pola karnego i od bramki wznowi Ederson.

79

Maggio otrzymuje napomnienie po tym, jak faulował dryblującego na skrzydle Leroy'a Sane.

78

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się Adam Ounas.

78

Trzeba również podkreślić, że w drugiej części spotkania zdecydowanie lepiej gra nasz reprezentant. Zieliński stara się dobrze rozgrywać piłkę w ofensywie.

76

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi David Silva, na boisku pojawia się İlkay Gündoğan.

75

75. Gabriel Jesus był w tej sytuacji na ofsajdzie:

75

Bardzo ładną kontrę wyprowadzili miejscowi piłkarze, ale wyraźnie na ofsajdzie znalazł się w tej sytuacji Gabriel Jesus.

75

Do końca spotkania pozostał już tylko kwadrans. Gracze Maurizio Sarriego starają się jeszcze poszukać swoich szans na wyrównujące trafienie.

74

Raul Albiol został jeszcze ukarany żółtą kartką.

74

Zdecydowanie w tym momencie SSC Napoli wróciło do gry. Manchester City w drugiej połowie zdecydowanie spuścił z tonu.

73

73. Dries Mertens (NEA) - 2:1

73

Gol dla Napoli!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa AMADOU DIAWARA.

Dries Mertens nie podszedł drugi raz w tym meczu do rzutu karnego! Tym razem piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Amadou Diawara i pewnym strzałem w róg bramki pokonał Edersona!

72

72. Żółta kartka dla Fernandinho

72

Kapitalnie do ofensywnej akcji włączył się Ghoulam i był faulowany przez Fernandinho w polu karnym! Będzie jedenastka dla gości!

71

W końcu miejscowi piłkarze zdołali wyprowadzić atak pozycyjny. Utrzymują się teraz przez dłuższy czas w posiadaniu piłki na połowie rywali.

70

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Elseid Hysaj, na boisku pojawia się Christian Maggio.

69

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Raheem Sterling, na boisku pojawia się Bernardo Silva.

69

David Silva już ma założony opatrunek na głowie. Podobnie ma się sytuacja z Hysajem. Niebawem obaj będą w stanie kontynuować grę.

68

Dłuższą przerwę w grze wykorzystują obaj szkoleniowcy i przekazują jeszcze informacje swoim podopiecznym. Za moment na boisku zamelduje się Bernardo Silva.

66

David Silva leży od dłuższego czasu na murawie. Zdeżył się on głową z przeciwnikiem i wymaga szybkiej pomocy medycznej.

65

65.

65

Przy wyższej grze przyjezdnego zespołu mają gospodarze problem z wyprowadzeniem piłki! Kapitalną okazję na wyrównanie mieli goście, ale interwencja Stonesa ratuje Obywateli! Piłka otarła się jeszcze od ręki Anglika, ale arbiter nie podyktował jedenastki!

63

Tym razem Kyle Walker sporo ryzykował. Wszedł on dość agresywnie ciałem w Piotra Zielińskiego i sędzia miał prawo wskazać na wapno.

63

W trakcie intensywnej rozgrzewki jest Sergio Aguero. Niebawem możemy spodziewać się wejścia Argentyńczyka na murawę.

62

Upływają kolejne minuty drugiej części spotkania. Gracze Sarriego ambitnie walczą o zdobycie bramki kontaktowej, ale nadal przegrywają stosunkiem dwóch bramek.

61

Trzeba przyznać, że zdecydowanie częściej gracze Napoli grają dzisiaj lewą stroną boiska. Mało do ofensywnych akcji podłącza się Hysaj.

60

Za nami już godzina tego spotkania. W dalszym ciągu utrzymuje się prowadzenie The Citizens, ale wyrównało się nieco posiadanie piłki (54%-46%).

59

Po przerwie również Maurizio Sarri zdecydował się na odważniejsze posunięcie i stosuje wysoki pressing już w momencie, gdy od bramki grę wznawia Ederson.

58

Gabriel Jesus również wrócił na własną połowę i stara się wspomóc partnerów w grze defensywnej. Po przerwie zdecydowanie więcej do powiedzenia mają Włosi.

57

Warto podkreślić, że zmiana włoskiego zawodnika była spowodowana najprawdopodobniej urazem.

56

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Lorenzo Insigne, na boisku pojawia się Allan.

55

Insigne nieco dodał od siebie w tej sytuacji, ale sędzia ostatecznie odgwizdał przewinienie na Włochu. Faulował wracający do defensywy Fernandinho.

54

Bardzo dobry kontratak gospodarzy, a zainicjował go Fernandinho. Po pięknym rajdzie i dograniu Brazylijczyka piłka dotarła ostatecznie do Sane. Finalnie uderzenie młodego Niemca po rykoszecie wyszło na korner.

53

W drugiej połowie goście starają się grać na większym ryzyku. Teraz wyraźnie na żółtą kartkę zasłużył Ederson, który wybiegł z piłką na aut, a później pobiegł z nią w pole gry.

52

Wyższym pressingiem nacisnęli teraz gospodarze i Raul Albiol bez namysłu wybił futbolówkę do przodu. Ostatecznie piłka wyszła na aut.

51

Niezbyt pewnie po kolejnej centrze lewego defensora Napoli interweniował Stones, ale szybko jego partnerzy naprawili błąd obrońcy.

50

W końcu świetnym podaniem na skrzydle obsłużony został przez Albiola rozpędzony Ghoulam. Ostatecznie jednak defensorzy Obywateli poradzili sobie z płaskim dośrodkowaniem.

49

Piotr Zieliński miał niezły pomysł i chciał uruchomić Mertensa na skrzydle, ale jego podanie zatrzymał dobrze ustawiony Otamendi.

48

Wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy w przerwie żadnych zmian. Obaj szkoleniowcy nadal ufają swoim wyjściowym jedenastkom.

47

Wracamy już do gry po przerwie. Gospodarze bardzo szybko wyprowadzili ofensywną akcję na prawym skrzydle, ale dobrze zachowali się defensorzy Napoli.

46

Sędzia nie zdecydował się doliczyć do pierwszej połowy nawet jednej minuty. Gospodarze kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń i prowadzą 2:0 z SSC Napoli. Gole dla miejscowego teamu zdobywali Sterling oraz Gabriel Jesus. Podopieczni Guardioli mieli jeszcze sporo szans podbramkowych, ale szczęście wybitnie dopisywało graczom Sarriego. W końcówce pierwszej części gry okazję na gola kontaktowego miał Dries Mertens, ale nie wykorzystał on rzutu karnego. Piotr Zieliński nie zaliczy tej połowy do udanych. Miał on sporo niedokładnych zagrać i nie wypracował ani jednej szansy podbramkowej swoim partnerom w ataku.

45

45

To już ostatnia minuta pierwszej połowy spotkania. Goście starają się jeszcze szybkimi podaniami przedostać pod szesnastkę Obywateli.

43

David Silva zderzył się głową z Jose Callejónem. Mamy chwilową przerwę w grze, a za moment od rzutu wolnego wznowi SSC Napoli. Jeszcze później Kevin De Bruyne otrzymał żółtą kartkę.

42

Na ofsajdzie w tej sytuacji znalazł się jeden z zawodników przyjezdnej drużyny. Za moment grę od rzutu wolnego pośredniego wznowią The Citizens.

41

Tym razem lewym defensor gości miał sporo miejsca na skrzydle, ale nie zdecydował się na szarżę pod pole karne gospodarzy.

40

Do końca pierwszej połowy pozostało już tylko pięć minut. SSC Napoli zmarnowało kapitalną okazję na zdobycie bramki kontaktowej.

39

Kolejny raz okazję strzelecką miał Dries Mertens. Tym razem nie starał się on mijać rywala, a uderzał w pełnym biegu zza pola karnego. Dobrze broni jednak Ederson.

38

38. Dries Mertens marnuje rzut karny:

38

Dries Mertens (SSC Napoli) nie wykorzystał rzutu karnego. Kapitalną obroną wykazał się Ederson, który wyczuł intencje strzelca, a później piłkę przed linią bramkową wybijał jeszcze gracz gospodarzy!

37

37. Żółta kartka dla Kyle Walkera

37

Będziemy mieli rzut karny dla gości! Walker faulował w polu karnym wyskakującego do górnej piłki Raula Albiola!

36

Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Fatalny błąd w defensywie popełnili gospodarze, ale pogubił się w szesnastce The Citizens Mertens.

35

Fernandinho opanował piłkę na 26. metrze i bez zastanowienia uderzył na bramkę. Wyraźnie pomylił się jednak brazylijski rozgrywający.

34

SSC Napoli za moment wznowi grę od autu. Statystyki uderzeń zdecydowanie przewawiają na korzyść miejscowego teamu. Goście nie oddali dzisiaj nawet niecelnego strzału.

33

Kompletnie nie potrafią zrealizować założeń taktycznych gracze włoskiej drużyny. Na dodatek bardzo przeciętnie gra dzisiaj Piotr Zieliński.

32

Spokojnie na sytucja boiskowe reaguje Guardiola. Z kolei Sarri cały czas zapisuje sobie notatki i w przerwie przekaże swoje uwagi podopiecznym.

31

Za nami już pół godziny tego spotkania. Niezwykle szybko The Citizens wypracowali sobie dwubramkową przewagę i nadal mają swoje szanse na podwyższenie wyniku.

29

Umiejętnie teraz w defensywie zachował się Koulibaly. Zdołał on wybić jeszcze piłkę spod nóg rywala przy linii końcowej boiska.

28

28. Koulibaly zatrzymuje strzał Jesusa:

28

Ogromne szczęście dopisało teraz włoskiej drużynie! Po zamieszaniu w polu karnym uderzał z kilku metrów Gabriel Jesus, a piłkę na linii bramkowej zatrzymał Koulibaly!

27

Faulowany był gracz Manchesteru City na 28. metrze. Później z rzutu wolnego Leroy Sane uderzył prosto w mur.

26

Przy tak dobrze dysponowanej angielskiej drużynie możemy się dzisiaj spodziewać pogromu SSC Napoli. Przedstawiciele Premier League ciągle szukają kolejnych trafień.

25

25. De Bruyne trafia w poprzeczkę:

25

Ależ uderzenie młodego Belga! Kevin De Bruyne huknął pięknie z 22. metra i piłka odbiła się od poprzeczki, a później wyszła w pole gry! Bylibyśmy świadkami kapitalnej bramki!

24

Reina starał się krótkimi podaniami wyprowadzić akcję swojego zespołu, ale wysoki pressing The Citizens skutkował szybką stratą gości.

23

Wyższe podejście pressingiem Napoli kompletnie nie przyniosło pozytywnych efektów. Po niezłej centrze ze skrzydła nie zamknął akcji odpowiednim uderzeniem Silva.

22

Nieco odważniej stara się teraz grać włoski team. Nie zmienia to jednak faktu, że Anglicy całkowicie kontrolują boiskowe wydarzenia.

21

Ghoulam spróbował łądnym podaniem z lewego skrzydła znaleźć w szesnastce wbiegającego Mertensa, ale znowu górą był Stones.

20

Hamsik stara się uspokoić nieco grę swojego zespołu w środku boiska. Faulowany był teraz Insigne przez wracającego Fernandinho.

19

Fatalne zagranie Zielińskiego w ofensywie. W efekcie jego straty gospodarze mieli okazję do wyprowadzenia kontry, którą finalnie zatrzymał Albiol.

19

Piękne podanie na prawym skrzydle posłał do Sterlinga świetnie dzisiaj dysponowany De Bruyne. Młody Anglik nie zdołał jednak poradzić sobie z rywalem.

18

Mertens miał okazję, aby wykorzystać na skrzydle błąd rywala, jednak w odpowiednim momencie odebrał mu futbolówkę Stones.

17

Kompletnie nie mają pomysłu na wyprowadzenie ofensywnej akcji przyjezdni piłkarze. Nadal w natarciu gracze Guardioli.

16

Ghoulam odpowiednio odprowadził piłkę do linii końcowej boiska. Za moment grę od własnej bramki wznowi Reina.

15

Za nami już kwadrans tego spotkania. Gospodarze rozpoczęli mecz z ogromną werwą i prowadzą już 2:0 z włoskim teamem.

13

13. Gabriel Jesus (MAC) - 2:0

13

Gol dla City!
Strzelcem bramki GABRIEL JESUS.

Ależ w gazie jest Manchester City! Kevin De Bruyne otrzymał piłkę na prawym skrzydle i bez zastanwoienia posłał podanie w pole karne do wbiegającego Gabriela Jesusa! Ten bez najmniejszego trudu wpakował z bliska futbolówkę do siatki!

12

Goście spróbowali podejść wyżej z pressingiem, jednak ostatecznie piłka trafiła do rąk dobrze ustawionego w bramce Edersona.

10

The Citizens wymieniają podania w ofensywie. Gracze Maurizio Sarriego nie potrafią od samego początku meczu wyjść z własnej połowy boiska.

9

9. Raheem Sterling (MAC) - 1:0

9

Strzelcem bramki RAHEEM STERLING.

Gospodarze niezwykle szybko w tym meczu obejmują prowadzenie! Raheem Sterling świetnie znalazł się w polu karnym i dobił strzał z bliskiej odległości do bramki! Bliski wybronienia był jeszcze Koulibaly, ale piłka odbiła się tylko od jego ręki i trafiła do siatki!

7

Miejscowi piłkarze starają się rozegrać piłkę w kole środkowym boiska. Niedokładnie posyła później futbolówkę do przodu Delph.

6

Nieźle w tej sytuacji poradzili sobie gospodarze z wyprowadzeniem piłki, jednak później Ghoulam zatrzymał pędzącego prawą flanką Sterlinga.

5

Zdecydowanie dłużej na początku meczu przy piłce utrzymują się gracze The Citizens, ale niewiele z tego wynika. Ładnie poradził sobie z Sane na skrzydle Albiol.

4

Gospodarze starają się wymieniać krótkie podania na własnej połowie boiska, ale muszą sobie jeszcze radzić z pressingiem gości.

3

Warto podkreślić, że dzisiaj w pierwszej jedenastce SSC Napoli oglądamy Piotra Zielińskiego. Nasz rodak odpowiada dzisiaj za reżyserowanie gry.

2

Rozpoczynamy już to emocjonująco zapowiadające się spotkanie na Etihad Stadium. Z pierwszą ofensywną akcją wychodzą gospodarze.

1

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – Fernandinho, David Silva (C), De Bruyne – Sane, Gabriel Jesus, Sterling.
Rezerwowi: Bravo – Danilo, Gündoğan, Agüero, Mangala, Bernardo Silva, Toure.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Koulibaly, Albiol, Ghoulam – Diawara, Hamšík (c), Zieliński – Callejón, Mertens, Insigne.
Rezerwowi: Sepe – Allan, Jorginho, Maggio, Maksimović, Rog, Ounas.

Główny: Antonio Mateu Lahoz
Asystenci: Pau Cebrian Devis, Roberto del Palomar
Bramkowi: Carlos Del Cerro, Alejandro Hernandez
Techniczny: Teodoro Sobrino (Wszyscy Hiszpania).
Na tą niezwykle ciekawie zapowiadającą się rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższy wtorek o godzinie 20:45 do naszej relacji!
SSC Napoli:

Podopieczni Maurizio Sarriego kapitalnie rozpoczęli tegoroczne zmagania ligowe i wygrali pierwsze osiem spotkań we włoskiej Serie A. Do tego należy dodać świetny bilans bramkowy (+21). W ostatniej kolejce ligowej Napoli pokonało po zaciętym boju AS Romę 1:0. Jedyne trafienie w tamtym meczu zanotował Lorenzo Insigne. W fazie grupowej Ligi Mistrzów z kolei SSC Napoli radzi sobie dość dobrze. Ma na koncie trzy punkty po wygranej 3:1 z Feyenoordem, ale wcześniej przegrał 1:2 z Szachtarem Donieck. We wtorkowym spotkaniu nie wystąpi kontuzjowany Arkadiusz Milik.
Manchester City:

Zespół ten w obecnym sezonie spisuje się wybornie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Obecnie ma dwa punkty przewagi nad Manchesterem United. Różnica bramek Obywateli również robi świetne wrażenie (+25). W ostatnim starciu ligowym The Citizens rozgromili aż 7:2 Stoke City. Z kolei w fazie grupowej Champions League podopieczni Guardioli plasują się na pierwszym miejscu i mają na koncie sześć punktów. Najpierw pokonali wysoko Feyenoord 4:0, a później również pewnie 2:0 Szachtar Donieck. Hiszpański szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Mendy'ego.
Już w najbliższy wtorek będziemy świadkami niezwykle zaciętego spotkania, w którym Manchester City zmierzy się na Etihad Stadium z SSC Napoli. Oba teamy są faworytami do zajęcia dwóch pierwszych miejsc w Grupie F. Gospodarze tego meczu są już jednak w lepszej sytuacji, gdyż mają o trzy oczka więcej w tabeli. Drużyny te w swoich ligach idą jak burza i są również tam kandydatami do trofeum mistrzowskiego. W dodatku szkoleniowiec The Citizens oraz trener włoskiego teamu preferują ofensywny styl gry, który z pewnością zadowoli we wtorkowy wieczór każdego fana piłki nożnej!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

2:1

finał (2:0)

Gole: 9. Sterling, 13. Jesus – 73. Diawara (kar.)

Kartki:   37. Walker (MAC), 43. De Bruyne (MAC), 72. Fernandinho (MAC) – 74. Albiol (NEA), 79. Ch. Maggio (NEA)

Spudłowany karny!: 38. D. Mertens (NEA), bramkarz Ederson obronił

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 4:1. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:1. Foule: 14:8.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) (76. Gündoğan) – Sterling (69. B. Silva), Jesus (87. Danilo), Sané.
Zmiany: Bravo – Danilo, Gündoğan, Agüero, Mangala, B. Silva, Y. Touré.

SSC Napoli: Reina – Hysaj (70. Ch. Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) (78. Ounas) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (56. Allan).
Zmiany: Sepe – Allan, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, Rog, Ounas, Jorginho.

Techniczny: Teodoro Sobrino (Wszyscy Hiszpania)