2:1

finał (2:0)

17.10.2017, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Grupa F • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:42:04)
To już koniec tego niezwykle emocjonującego spotkania. Manchester City wypracował sobie dwubramkową zaliczkę już w pierwszym kwadransie meczu i później umiejętnie wybronił pozytywny wynik. Gole dla Obywateli zdobywali Sterling oraz Gabriel Jesus. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Mertens, a po przerwie do drugiej jedenastki podszedł Diawara. Zawodnik ten zaliczył tarfienie kontaktowe, ale tylko na tyle było dzisiaj stać podopiecznych Sarriego. Trzy punkty zostają na Etihad Stadium!

90+5

90+5

Allan bardzo ładnym podaniem za linię obrony szukał Mertensa, ale Belg został w porę uprzedzony przez wychodzącego z bramki Edersona.

90+4

Co ciekawe podopieczni Guardioli w samej końcówce wyraźnie grają na czas i utrzymują się przy piłce w samym narożniku boiska.

90+3

Bernardo Silva i Sane bardzo długo wymieniali podania przy linii bocznej boiska i ostatecznie ten drugi był faulowany przez Maggio.

90+2

Obywatele starają się w końcówce przez jak najdłuższy czas utrzymywać w posiadaniu piłki. Rozgrywają futbolówkę w pobliżu środka boiska.

90+1

Sędzia Lahoz zdecydował się doliczyć do tego spotkania aż pięć minut. Mieliśmy faktycznie sporo przerw w grze.

90

Prosty błąd popełnił w tej sytuacji Maggio. Dał się on uprzedzić na sprzydle Gündoğanowi, a później jeszcze faulował przeciwnika.

89

To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Niebawem dowiemy się ile minut doliczy sędzia do tego spotkania. Po długim rajdzie Gündoğana i mocnym uderzeniu z dwunastego metra broni z trudami Reina!

88

Wprowadzenie na boisko Danilo ma z pewnością wspomóc w walce z rywalami na prawej stronie defensywy Walkera.

87

Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Gabriel Jesus, na boisku pojawia się Danilo.

86

Albiol i Koulibaly faulowali Gabriela Jesusa. Sędzia jednak w tej sytuacji mógł i powinien zastosować korzyść.

85

Świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła posłał Callejón, jednak w odpowiednim momencie piłkę na korner wybił Otamendi.

84

Kevin De Bruyne miał szansę na trzecią w tym meczu asystę, ale jego podania nie wykorzystał Sane. Przegrał on pojedynek z wychodzącym Reiną.

83

Ładnie przygotowali teraz piłkę do uderzenia gracze Napoli Ousanowi, ale ten zdecydowanie strzelił zbyt lekko.

83

Maggio zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny, choć był bardzo agresywnie atakowany przez Delpha.

82

Piękny przechwyt piłki w wykonaniu Zielińskiego. Później Polak uruchomił Callejóna, jednak Hiszpan wywalczył jedynie aut.

2:1

finał (2:0)

Gole: 9. Sterling, 13. Jesus – 73. Diawara (kar.)

Kartki:   37. Walker (MAC), 43. De Bruyne (MAC), 72. Fernandinho (MAC) – 74. Albiol (NEA), 79. Ch. Maggio (NEA)

Spudłowany karny!: 38. D. Mertens (NEA), bramkarz Ederson obronił

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 4:1. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 3:1. Foule: 14:8.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) (76. Gündoğan) – Sterling (69. B. Silva), Jesus (87. Danilo), Sané.
Zmiany: Bravo – Danilo, Gündoğan, Agüero, Mangala, B. Silva, Y. Touré.

SSC Napoli: Reina – Hysaj (70. Ch. Maggio), Albiol, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) (78. Ounas) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (56. Allan).
Zmiany: Sepe – Allan, Ch. Maggio, Nikola Maksimović, Rog, Ounas, Jorginho.

Główny: Antonio Mateu Lahoz
Asystenci: Pau Cebrian Devis, Roberto del Palomar
Bramkowi: Carlos Del Cerro, Alejandro Hernandez
Techniczny: Teodoro Sobrino (Wszyscy Hiszpania)