Swansea City A.F.C. – Manchester United

0:4

finał (0:1)

19.08.2017, 13:30 • Liberty Stadium, Swansea • Runda 2 • Adrian Trawicki

Zabrakło dzisiaj argumentów zespołowi Swansea. Manchester zmiażdżył swojego rywala. Zresztą sam wynik mówi za siebie. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i Manchester bezustannie dominował. 10 minut przed końcem nastąpiły trzy zabójcze ciosy dla gospodarzy. Tym samym Czerwone Diabły odnoszą drugie zwycięstwo w sezonie i to w takim samym rezultacie. Jest wielce prawdopodobne, że utrzymają pozycję lidera. Swansea za to pozostaje jeszcze bez zwycięstwa. (15:21:49)

90+3

90+2

Ayew decyduje się na strzał z 20 metrów. Piłka leciała cały czas po ziemi i spokojnie uderzenie wybronił De Gea.

90+1

Carroll zostaje lekko podcięty przez Herrerę w środkowej strefie boiska. Od rzutu wolnego zacznie sam poszkodowany.

90

Jeszcze trzy minuty potrwa ten mecz.

89

Nie poradził sobie w powietrzu Martial z Routledgem przy podaniu z głębi pola od Valenci.

88

Swansea teraz jest dłuższy moment w posiadaniu piłki, ale na nic się to zdaje, bo Ayew popełnił ofensywny faul na Fellainim.

87

Czerwone Diabły całkowicie zabiły mecz. Gospodarze już tylko myślą o końcowym gwizdku.

86

Skuteczność podań:
Swansea 76% , United 87%.

84

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Henrich Mchitarjan, na boisku pojawia się Ander Herrera.

83

83. Anthony Martial (MAN) - 0:4

83

Gol dla United!
Dobra kontra United. Gracze tej drużyny wyszli trzech na trzech. Pogba w odpowiednim momencie podał do Martiala, a ten po wejściu w pole karne uderzył w długi róg podwyższając wynik.

82

Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Tammy Abraham, na boisku pojawia się Oliver McBurnie.

81

81. Paul Pogba (MAN) - 0:3

81

Henrik Mchitarjan notuje drugą asystę. Kapitalnie zagrał on krzyżowo między defensorów Swansea do PAULA POGBY. Francuz mimo ostrego kąta zdołał podciąć futbolówkę nad Fabiańskim.

79

79. Romelu Lukaku (MAN) - 0:2

79

Martial przeprowadził akcję środkową strefę. Zwabił do siebie kilku obrońców. Z pomocą mu przyszedł Mchitarjan, który szybko po przejęciu piłki podał do wolnego w polu karnym ROMELU LUKAKU. Belg bez problemu pokonał polskiego bramkarza.

77

Faule:
Swansea-10, United-8.

76

Pogba napędził atak Manchesteru. Chciał go zakończyć dwójkowo z Lukaku, lecz nie porozumieli się do końca obaj gracze.

75

75. Rzut wolny Pogby

75

Pokazywał się Martial podczas kontry Lukaku. Podanie do niego przerwał dobrze ustawiony Routledge.

73

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Juan Manuel Mata, na boisku pojawia się Marouane Fellaini.
Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Marcus Rashford, na boisku pojawia się Anthony Martial.

72

Pogba przymierza się do rzutu wolnego. Uderza futbolówkę z prawej nogi i posyła ją nad bramką.

71

Przy strzale Blind był faulowany przez Fera. Wykonał on nieudany wślizg w nogi Holendra.

70

Dwa rzuty rożne z rzędu nie przyniosły gola dla gospodarzy choć przy drugim było bardzo blisko, gdyż z piłką minął się Ayew i Abraham.

69

Po indywidualnej akcji Narsingha będziemy mieli rzut rożny dla gospodarzy.

67

Mchitarjan widząc, że żaden z jego kolegów nie wystawiał się na wolną pozycję sam postanowił zakończyć akcję. Oddał jednak strzał wyraźnie niecelny.

65

Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Roque Mesa, na boisku pojawia się Luciano Narsingh.
Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Kyle Bartley, na boisku pojawia się Wayne Routledge.

64

Ayew idealnie dograł do Abrahama, który znalazł się w wyśmienitej sytuacji. Przed oddaniem strzału ubiegł go w ostatniej chwili Bailly. To była świetna okazja dla gospodarzy.

62

Mata z Mchitarjanem chcieli rozmontować obronę Swansea, ale ich zamiar przeczytał Fernandez.

60

Ayew uderza na bramkę. Piłkę wybija De Gea, dobijał jeszcze Abraham, ale bez efektu pozytywnego.

58

Wreszcie Swansea doszła do głosu. Wykonali kilka podań na połowie Manchesteru, a wszystko zakończyli strzałem Fera sprzed pola karnego. Holendrowi w tym przypadku znacznie zabrakło celności.

56

Mata uruchamia Rashforda długim podaniem. Ten znajduje sobie miejsce do strzału i strzela z 16 metra. Pewną interwencją popisuje się Fabiański.

54

Przewaga Manchesteru United nie podlega dyskusji. Przebywają już od dłuższego czasu na połowie rywala.

52

Kyle Naughton w pojedynku indywidualnym radzi sobie z zatrzymaniem Juana Maty.

50

Długie podanie w kierunku Lukaku. Ten poradził sobie z obecnością przy nim obrońców i zdołał oddać strzał, który minął w sporej odległości bramkę.

48

Olsson otwiera drugą połowę nieudanym dośrodkowaniem, które z łatwością wyłapuje De Gea.

46

Po świetnym początku spotkania, gdzie oby dwie drużyny zaliczyły poprzeczki spodziewaliśmy się dalszych emocji. Niestety z każdą minutą pierwszej połowy okazji było coraz to mniej. Grę kreował Manchester United, lecz podczas ataków pozycyjnych nie mógł znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Swansea. Dopiero stały fragment przyniósł rezultat i swojego pierwszego gola w barwach Czerwonych Diabłów zdobył Bailly. Gospodarze jeśli chcą zanotować pozytywny rezultat muszą znacznie poprawić swoją grę w drugiej połowie.

45+1

45

Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.

44

44. Eric Bailly (MAN) - 0:1

44

Odchodzącą piłkę z rzutu rożnego posyła Blind. Pogba oddaje strzał głową prosto w poprzeczkę. Piłka jeszcze odbija się od linii, ale nie wpada do bramki. Do dobitki dopada błyskawicznie ERIC BAILLY i wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

43

Pogba miękko sprzed pola karnego w kierunku Lukaku. W ostatniej chwili futbolówkę zdejmuje mu Fernandez.

42

Kłopoty Fabiańskiego przy wyjściu z bramki. Zderzył się on z Pogbą i z tego powodu nie złapał piłki. Chciał to wykorzystać Mata, ale jego strzał w tłoku zawodników przeleciał nad bramką.

41

Będzie pierwszy rzut rożny dla drużyny Jose Mourinho. Mata kopie z lewej nogi na krótki słupek, gdzie piłkę wybijają gracze gospodarzy.

40

Nie przyjął dobrze futbolówki Ayew przy górnym podaniu na dobieg. Od autu zacznie Bailly.

39

Mesa był wyraźnie spóźniony w swojej obronie i sfaulował wślizgiem Mchitarjana.

37

Mesa bardzo dobrze dośrodkowuje na głowę Bartleya, jednak ten nie złożył się poprawnie do strzału z główki.

36

36. Akcja Rashforda

36

Mchitarjan nie poradził sobie z Ayew i sfaulował go w okolicy 25 metra.

35

Ależ błąd Mawsona, który strącił piłkę prosto do Rashforda, który wyszedł następnie do sytuacji sam na sam. W bramce idealnie wyczekał Fabiański, który wybronił strzał gracza United skierowany w sam środek.

34

Wykonanie rzutu rożnego był odpowiednie i futbolówka trafiła na głowę Bartleya. Anglik był ustawiony w trudnym miejscu i jedynie futbolówkę strącił głową.

33

Przeciąga się wykonanie rzutu rożnego. Małe przepychanki Bartleya i Bailly'ego. Sędzia musiał uspokoić tych graczy.

32

Nie ma gwizdka podczas upadku Rashforda. Fernandez go zatrzymał przepisowo. Stworzyło to okazję do kontry dla gospodarzy po której zdobyli korner.

31

United cały czas w ataku, ale ciężko im podejść pod pole karne Swansea.

30

Podniesiona chorągiewka asystenta przy podaniu w kierunku Ayew.

29

Nieodpowiedzialne zachowanie Pogby, który bardzo niebezpiecznie zatrzymał Olssona wyraźnie go podcinając. Sędzia dał pomocnikowi United upomnienie słowne.

28

Rashford zbyt długo kiwał podczas dobrze wyglądającej kontry i przez to pozwolił graczom Swansea wrócić na własną połowę.

27

Rashford decyduje się na strzał ze sporej odległości. Swoim uderzeniem trafia prosto w Fabiańskiego.

26

Z bardzo trudnej sytuacji Naughton nie miał możliwości wykonania udanego dośrodkowania i piłka opuściła boisko po jego kopnięciu.

25

Celem ataku Paula Pogby w tym momencie nie była piłka, a nogi Carrolla. Za ten faul Francuz otrzymuje żółtą kartkę.

23

Bardzo dobrze obrońcy gospodarzy odcinają od podań ofensywnych graczy gości.

22

Olsson zaskoczył defensywę United wykonując przewrotkę tuż przy linii końcowej. Pewnie wyłapał ją golkiper Czerwonych Diabłów.

21

Zgodnie z przepisami Bartley zatrzymuje wślizgiem pędzącego z piłką Rashforda.

20

Bailly dobrze interweniuje w defensywie odcinając Carrolla od górnego podania po lewej stronie boiska.

19

Zablokowany strzał Lukaku z okolic 16 metra, a po chwili Pogba popełnia faul na połowie rywala.

18

Dobrze teraz poradziła sobie defensywa Swansea odcinając Blinda od dośrodkowania.

17

Fer nie poradził sobie z dryblingiem Maticia i sfaulował Serba na 30 metrze.

16

Pogba dziś aktywny w rozegraniu. Nie boi się brać ciężąru gry na siebie.

14

Problemy mają w ataku gracze gospodarzy. Nie mogą przedrzeć się przez linię obrony rywala.

13

Mata szukał Lukaku swoją centrą z lewej strony boiska. Belg minął się z piłką w powietrzu.

12

Przesadził z dośrodkowaniem Valencia, gdyż futbolówka trafiła do Fabiańskiego zamiast do Lukaku.

11

United powoli zyskuje coraz to większą przewagę optyczną co było do przewidzenia przed rozpoczęciem spotkania.

10

10. Poprzeczka Jonesa

10

Lukaku zostaje dobrze zatrzymany przez Fernandeza podczas próby przejścia środkiem.

9

Dobry początek meczu. Okazje z dwóch stron w przeciągu pierwszych dziesięciu minut.

8

Mata dośrodkowuje w pole karne w sam gąszcz zawodników. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Jones i trafił prosto w poprzeczkę.

7

Przewinienie Mawsona na Rashfordzie po prawej stronie boiska.

6

Marcus Rashford kończy atak pozycyjny Manchesteru nieudanym strzałem po ziemi.

5

Strzał Roque Mesy z dystansu był bardzo czytelny i David De Gea nie miał najmniejszych problemów z obroną jego.

4

Po chwili United przeprowadziło natychmiastową kontrę. Lukaku osamotniony w ataku zakończył ją niecelnym strzałem w obrębie pola karnego.

3

Doskonała akcja gospodarzy. Błąd popełnił Bailly, który nabił piłkę na Olssona. Szwed zaskoczył gości, bo zamiast dośrodkować posłał futbolówkę zewnętrzną częścią stopy a ona trafiła prosto w poprzeczkę.

2

Nie zmieścił się z piłką przy akcji lewą stroną Olsson. Od bramki zacznie De Gea.

1

Piłkarze już są na murawie. Niebawem zaczynamy!

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Naughton, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Fer, Bartley, T. Carroll – Mesa – J. Ayew, T. Abraham.
Rezerwowi: Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Fulton, L. Narsingh, Routledge, McBurnie.

Manchester United F.C.: de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Blind – N. Matić, P. Pogba – Mata, Mchitarjan, Rashford – Lukaku.
Rezerwowi: Romero – Lindelöf, Smalling, A. Herrera, Fellaini, Lingard, Martial..
Manchester United jest jednym z głównych faworytów do mistrzostwa. Gracze tej drużyny chcą mocno zacząć sezon, aby już na początku odskoczyć rywalom. Ciężkie zadanie czeka Swansea, aby im się przeciwstawić. Serdecznie zapraszamy na relację live.
W poprzednim sezonie na stadionie Swansea lepszy był United zwyciężając 3:1. Za to już na Old Trafford był remis 1:1. We wszystkich meczach pomiędzy tymi zespołami w Premier League Łabędzie byli górą trzykrotnie, siedem razy musieli uznać wyższość Manchesteru, a dwukrotnie padł remis.
Manchester United po raz kolejny dokonało spektakularnych transferów. Hitem okienka był transfer Romelu Lukaku z Evertonu za prawie 85 mln euro. Ponadto przybył Nemanja Matić z Chelsea, Victor Lindelof z Benfiki i Andreas Pereira z Granady. Poważną stratą dla zespołu może być odejście Wayne Rooneya do Evertonu. Odszedł również Adrian Januzaj do Sociedad, a Zlatan Ibrahimović nie przedłużył kontraktu.
Swansea w tym oknie transferowym straciło ważnego gracza jakim był Gylfi Sigurdsson (odszedł do Evertonu). Ponadto odeszli min. Bafétimbi Gomis (Galatasaray), Jordi Amat (Betis Sewilla), Jack Cork (Burnley). Dotychczas szeregi tego klubu zasilili min. Roque Mesa (Las Palmas) i Erwin Mulder (Heerenveen).
Okres przygotowawczy dla Manchesteru był bardzo intensywny głównie ze względu na pobyt w Stanach Zjednoczonych. Tam United rozegrało szereg spotkań ze znanymi rywalami min. Real Madryt (1:1), Manchester City (2:0) i FC Barcelona (0:1). Sezon podopieczni Mourinho rozpoczęli meczem o Superpuchar Europy z Realem Madryt w którym byli gorsi od Królewskich (1:2).
Czerwone Diabły w pierwszej kolejce rozbili West Ham United 4:0 i dzięki temu prowadzą w tabeli. Świetnie do gry wprowadził się nowy nabytek Romelu Lukaku, który strzelił dwa gole. Po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Anthony Martial i Paul Pogba.
Pierwsza kolejka wiele nie powiedziała o formie i dyspozycji oby dwóch klubów. Zespół ze Swansea zremisował na inaugurację z Southampton 0:0. W trakcie przygotowań do sezonu gospodarze sobotniego starcia zwyciężyli w trzech spotkaniach, zremisowali w dwóch, a tylko raz przegrali z zespołem Barnet. Warto podkreślić efektowne zwycięstwo z Sampdorią Genua 4:0.
Czas na drugą kolejkę Premier League. W pierwszym sobotnim meczu Swansea City podejmie Manchester United.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30.

0:4

finał (0:1)

Gole: 44. Bailly, 79. Lukaku, 81. P. Pogba, 83. Martial

Kartki:   71. Fer (SWN) – 25. P. Pogba (MAN)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
Strzały celne: 1:8. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:0. Foule: 12:11.

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Bartley (65. Routledge), F. Fernández (C), Mawson – Naughton, Fer, Mesa (65. L. Narsingh), M. Olsson – T. Carroll, J. Ayew – T. Abraham (82. McBurnie).
Zmiany: Nordfeldt – van der Hoorn, Rangel, Fulton, L. Narsingh, Routledge, McBurnie.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Blind – N. Matić, P. Pogba – Mata (73. Fellaini), Mchitarjan (84. A. Herrera), Rashford (73. Martial) – Lukaku.
Zmiany: Romero – Lindelöf, Smalling, A. Herrera, Fellaini, Lingard, Martial.

Sędziowie: Jonathan Moss