Menu

Piłka nożna

PKO Ekstraklasa

Górnik Zabrze – Arka Gdynia

1:1

koniec (0:0)

13.08.2017, 15:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • 5. kolejka • Mateusz

To nie było jakieś porywające widowisko. Mieliśmy ciekawe fragmenty, ale przeważały mało interesujące okresy gry. Generalnie można uznać, że ten rezultat jest w miarę sprawiedliwy. Żadna z drużyn nie umiała wypracować sobie zdecydowanej przewagi. Śmiało można stwierdzić, że po tych ekipach spodziewaliśmy się znacznie ciekawszej rywalizacji. Pozostaje niedosyt i to spory. (17:33:27)

90+10

Koniec meczu.

90+9

Szalenie mocno zakotłowało się w polu karnym Arki, ale ostatecznie przyjezdni zdołali zablokować dostęp do własnej bramki!

90+8

Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Mamy jeszcze jakieś ataki, lecz nic z nich nie wynika. Wydaje się, że zespoły są pogodzone z podziałem punktów. Nie zanosi się na jakieś zrywy.

90+6

Żółtą kartkę otrzymuje Igor Angulo (Górnik Zabrze). Niesportowe zachowanie reprezentanta gospodarzy, przeszkodził w wykonaniu stałego fragmentu gry.

90+5

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Dawid Sołdecki, na boisku pojawia się Antoni Łukasiewicz.

90+5

Jednak Siemaszko nie pojawi się na murawie. Potrzebna jest zmiana za Sołdeckiego, który uskarża się na problemy zdrowotne.

90+4

Zbigniew Boniek poinformował, że Tadeusz Socha odzyskał przytomność. To bardzo ważna informacja.

90+3

90+3. Ależ było groźnie!

90+3

Angulo miał kapitalną szansę na odnotowanie trafienia, ale nie zdołał pokonać bramkarza! Później była jeszcze okazja na dobitkę, lecz nic z tego nie wynikło. Co za parada Steinborsa!

90+2

Będziemy mieli ostatnią zmianę po stronie Arki. Za kilka chwil na murawie zamelduje się Siemaszko, który zastąpi Jurado. Być może zanotuje jakieś kapitalne wejście i poprowadzi gości do triumfu.

90+1

Tutaj jeszcze wszystko jest możliwe. Jeszcze wiele zdarzyć się może. Mieliśmy jedną wymianę ciosów, być może doczekamy się kolejnej. Aktualnie w natarciu znajdują się zawodnicy z Gdyni.

90

Spotkanie zostało przedłużone o dziewięć minut.

89

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Maciej Ambrosiewicz, na boisku pojawia się Szymon Matuszek.

87

Dość dobre informacje. Koj opuścił szatnię i jest w okolicach ławki rezerwowych. Ma na głowie opatrunek, więc pewnie doszło "tylko" do jakiegoś rozcięcia. Gorzej sytuacja wygląda ze Sochą, który stracił przytomność i pojechał do szpitala...

86

Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Sołdecki (Arka Gdynia).

85

85. Rafał WOLSZTYŃSKI - 1:1

85

Gol dla Górnika Zabrze!
Strzelcem bramki RAFAŁ WOLSZTYŃSKI. Ależ błyskawiczna riposta gospodarzy! Kądzior doskonale odegrał futbolówkę do Wolsztyńskiego, który ze stoickim spokojem dopełnił formalności.

84

84. Ruben JURADO - 0:1

84

Gol dla Arki!
Strzelcem bramki RUBEN JURADO. W końcu mamy gola! Przepięknie zachował się teraz Jurado. Doskonale przyjął futbolówkę, zastawił się, obrócił, a następnie oddał precyzyjne uderzenie!

83

Kolejny rzut wolny, tym razem dla gdynian. Piłkę w pole karne centrował Szwoch, ale żaden z jego partnerów nie zdołał jej zagarnąć. Wobec tego inicjatywa ponownie trafiła na konto Górników.

82

Jurado miał dobrą szansę na odnotowanie trafienia, ale posłał futbolówkę obok bramki! Co za historia. Powinien był zrobić to znacznie lepiej. Zabrakło odpowiedniej rotacji, bo siła była optymalna.

80

Nadal brakuje nam celnych strzałów i groźnych natarć. Przed momentem zabrzanie egzekwowali rzut rożny, lecz nic z tego nie wynikło. Na posterunku był Steinbors, który pewnie wyłapał futbolówkę.

79

Za kilka chwil będziemy mieli kolejne roszady. Kotłuje się przy linii bocznej. Wiele wskazuje na to, że dojdzie do zmiany po stronie przyjezdnych. Do wejścia na murawę gotowy jest już Filip Jazvić.

78

Dzisiejsze spotkanie ogląda 22 708 widzów.

77

W dalszym ciągu nie jest to jakiś bardzo interesujący spektakl. Brakuje nam konkretów i ciekawych natarć. Nadal obserwujemy sporo niedokładności i prostych strat. Cóż tu więcej dodawać...

75

Za około dwadzieścia minut wszystko będzie jasne. Do zakończenia regulaminowego czasu gry pozostał kwadrans, ale musimy liczyć się z tym, że sędzia Gil sporo nam tutaj dorzuci.

74

Korner nie przyniósł przyjezdnym żadnych korzyści. Inicjatywa wróciła w posiadanie gospodarzy, którzy starają się wyprowadzić kolejne natarcie.

73

W dalszym ciągu czekamy na premierowego gola. Może za moment doczekamy się chociaż celnego uderzenia, bo rzut rożny będą egzekwować zawodnicy Arki Gdynia.

72

Posiadanie piłki: 46-54%.

71

Kurzawa nie spisywał się dziś zbyt dobrze. Był praktycznie kompletnie niewidoczny. Aż dziwne, że trener Górnika tak długo zwlekał ze zmianą. Wydaje się, że Brosz mógł dokonać tej roszady znacznie szybciej.

70

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Rafał Kurzawa, na boisku pojawia się Łukasz Wolsztyński.

69

Znów zrobiło się głośno na trybunach w Zabrzu. Kibice nie szczędzą gardeł i głośno wspierają swoich ulubieńców. Tymczasem otrzymaliśmy informację, że niebawem murawę opuści Kurzawa.

68

Kun miał świetną okazję do odnotowania trafienia, ale nie zdołał tego wykorzystać. Fatalne chybienie tego zawodnika. To była wymarzona szansa! Ogromny jęk zawodu w sektorze gości.

66

Faule: 9-14.

65

Kolejny atak zabrzan, lecz nic z tego nie wynikło. Do zakończenia spotkania pozostało około pół godziny, może ciut więcej. Należy bowiem pamiętać, że mieliśmy dość długą przerwę związaną z kontuzją Koja i Sochy.

64

Strzały: 8-8.
Strzały celne: 3-1.

63

Rywalizacja została wznowiona. Miejmy nadzieję, że Socha i Koj szybko wrócą do pełni zdrowia. To zderzenie wyglądało naprawdę poważnie. Późniejsze obrazki też nie napawały optymizmem.

62

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: boisko opuszcza Michał Koj, na boisku pojawia się Ołeksandr Szeweluchin.

62

Koj też na noszach. Zawodnik Górnika trafia do szatni.

62

Niedobrze, bardzo niedobrze. Mamy na murawie drugi ambulans. Koj również wymaga specjalistycznej opieki. Porobiło się w Zabrzu...

61

Zmiana w drużynie Arka Gdynia: boisko opuszcza Tadeusz Socha, na boisku pojawia się Damian Zbozień.

60

Czekamy na wznowienie rywalizacji. Socha został włożony do karetki. Niestety, stracił przytomność i na razie jej nie odzyskał.

58

Na murawę wyjechała też karetka. Z boiska nie podnosi się również Koj, który uczestniczył w starciu ze Sochą.

57

Tadeusz Socha ucierpiał najbardziej. Wciąż leży na boisku. Nie wyglądało to dobrze. Momentalnie zastosowano pozycję boczną ustaloną. Są nosze... Socha nieprzyjemnie zderzył się z przeciwnikiem.

56

Gra została przerwana. Na murawie leży dwóch zawodników, po jednym z każdej ekipy.

54

Niezłe uderzenie Szwocha, ale obok bramki. Robi się ciekawie. Wszystko zmierza w dobrą stronę. Oby tak dalej! Liczymy na interesujące widowisko i emocje do samego końca.

53

Kolejne natarcie Arki Gdynia. Tym razem goście z Trójmiasta zdołali wywalczyć wznowienie od rzutu wolnego. Może być ciekawie. Około 27 metrów do bramki strzeżonej przez Loskę!

52

Przed chwilą nieźle przymierzył Kun, ale Loska był na posterunku. Golkiper miejscowych bez większego problemu oddalił niebezpieczeństwo. Solidna postawa tego bramkarza. Nic dodać, nic ująć.

50

W pierwszej połowie mieliśmy dużo prostych strat. Niestety, teraz wygląda to podobnie. Zawodnicy obu ekip często gubią futbolówkę. Miejmy nadzieję, że wkrótce poziom stanie się wyższy.

49

Kurzawa nieźle dośrodkował w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego uderzenia. Górnicy też próbują być aktywni, ale niewiele to daje.

48

Z narożnika boiska centrował Szwoch, ale gra została przerwana. Sędzia Paweł Gil uznał, że jeden z gdynian przekroczył wyznaczone przepisy. Inicjatywa wróciła w posiadanie gospodarzy.

47

Arka dobrze weszła w tę drugą połowę. Może nie tyle dobrze, co na pewno mocno i ambitnie. Gdynianie mają już za sobą dwa rzuty rożne. Od początku narzucają wysokie tempo, choć niewiele im to daje.

46

Wracamy do rywalizacji! Najważniejsza informacja po przerwie jest taka, że w składach obu ekip nie doszło do żadnych roszad.

46

Druga połowa rozpoczęta.
Premierowa odsłona dzisiejszego meczu w Zabrzu już za nami. Zaczęło się bardzo ciekawie, ale z minuty na minutę poziom sportowy spadał. Tempo też nie było porywające. Brakowało emocji i celnych uderzeń, stąd też bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie znacznie bardziej interesująca. Tymczasem pora na przerwę i kilka chwil wytchnienia. Zostańcie z nami.

45

Pierwsza połowa skończona.

43

Kolejny mało owocny atak zabrzan. Kądzior co prawda oddał strzał, lecz piłka zmierzyła praktycznie prosto w objęcia Steinborsa. Nie zrobiło to większego wrażenia na bramkarzu Arki.

41

Tutaj już chyba nic się nie zmieni i do przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis. Zabrzanie nacierają, lecz niewiele im to daje. Przed momentem zdołali wywalczyć korner. Kotłuje się w polu karnym Arki.

40

40. Żółta kartka dla Warcholaka.

40

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany został Warcholak. Rzut wolny dla zabrzan, którzy ponownie będą próbowali zaskoczyć defensorów zespołu z Trójmiasta.

38

To nie jest ładne spotkanie. Dużo rwanych ataków. Nie brakuje chaosu i niedokładnych podań. Piłka często zmienia właściciela i opuszcza boisko. Cóż... Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie lepsza.

37

Strzały: 5-5.
Strzały celne: 1-0.

36

36. Żółta kartka dla Sochy.

36

Tymczasem żółtą kartkę obejrzał Socha. Najpierw niezbyt ładnie potraktował Koja, a później dyskutował z arbitrem. Być może padły jakieś nieparlamentarne słowa i skończyło się karą.

35

Za dziesięć minut sędzia Gil zaprosi zawodników obu ekip na kilka chwil wytchnienia. Raczej nie doczekamy się przed przerwą pierwszego gola.

34

Niesamowita atmosfera panuje na trybunach stadionu w Zabrzu. Mecze z taką otoczką ogląda się z ogromną przyjemnością. Brakuje nam tylko adekwatnego poziomu sportowego...

33

Korner nie przyniósł gospodarzom żadnych korzyści. Później zabrzanie raz jeszcze zaatakowali, lecz ich akcja została przerwana, bo na pozycji spalonej przebywał Igor Angulo.

32

32. Strzał Kądziora.

32

Dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się teraz Kądzior! Steinbors nie był w stanie wyłapać futbolówki, więc sparował ją na rzut rożny. Za moment korner dla Górnika i znów może zrobić się gorąco.

31

Podania: 100-103
Celność podań: 71-70%

30

Za około kwadrans premierowa odsłona dzisiejszego starcia w Zabrzu zostanie zakończona. W dalszym ciągu czekamy na otwarcie wyniku. Niewykluczone, że do przerwy trafień nie będzie.

29

Nie jest to jakieś porywające widowisko. Zaczęło się bardzo ciekawie, ale obecnie nie doświadczamy zbyt wielu wrażeń. Gra toczy się głównie na wysokości środka pola. Panowie, czas przyspieszyć!

28

Kurzawa ładnie popędził w pole karne. Wydawało się, że odda groźny strzał, ale nic z tego. Piłka posłana wysoko ponad bramką. Inicjatywa ponownie trafia w posiadanie gości z Gdyni.

26

Ożył stadion, ależ zrobiło się teraz głośno na trybunach! Przez 25 minut kibice byli dość cicho. W ten sposób uczcili zmarłego kibica zaprzyjaźnionego Hajduka Split.

25

A jednak nic nie wynikło ze starań piłkarzy Górnika. Cóż tu wiele się rozwodzić, siadło nam tempo tego pojedynku. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Gra toczy się głównie w środku pola.

24

Warcholak poradził sobie z Kędziorem, ale później nie opanował futbolówki, w związku z czym ta znów trafiła w posiadanie zabrzan. Zapewne "Trójkolorowi" postarają się ruszyć z kolejną akcją.

23

Zabrzanie próbują uspokoić swe poczynania. Obecnie "Trójkolorowi" wymieniają się podaniami na własnej części boiska. Nie można mówić o jakimkolwiek pośpiechu.

22

Posiadanie piłki: 59-41%.

21

Zaostrzyły nam się boiskowe zmagania. Gra jest często przerywana. Nie lubimy takich obrazków. Miejmy nadzieję, że sędzia Paweł Gil szybko ostudzi zapędy piłkarzy obydwu zespołów.

20

Kolejny atak zabrzan, z którego nic nie wynikło. Dość dobrze prezentuje się na razie defensywa gdyńskiej Arki. Przyjezdni doskonale organizują się w obrębie własnego pola karnego.

19

Zakotłowało się w polu karnym Arki! Było bardzo, bardzo ostro. Gdynianie po tym całym zamieszaniu domagali się jedenastki, ale Paweł Gil pozostał niewzruszony. Chyba wszystko odbyło się zgodnie z duchem fair play.

18

Nieprzepisowa interwencja Dancha. Za moment gospodarze będą egzekwować rzut wolny. Wiele wskazuje na to, że na dośrodkowanie w szesnastkę rywali zdecyduje się Kurzawa.

17

Trochę brakuje nam gry po ziemi i kreatywności. Za dużo prostych rozwiązań. Wkrada się też sporo błędów. Tyczy się to poczynań obu ekip. Zawodnicy muszą wyciągać wnioski.

15

Od pierwszego gwizdka Pawła Gila minęło już piętnaście minut. Na tablicy wyników w dalszym ciągu nie mamy zmian. Zabrzanie chcą zaskoczyć przeciwników, choć zbytnio nie mają pomysłu.

13

Teraz to Górnik przejął inicjatywę. Miejscowi częściej znajdują się w posiadaniu futbolówki i próbują zagrozić gościom z Trójmiasta. Na razie te wysiłki na niewiele się zdają.

12

Wydawało się, że arbiter pokaże Warcholakowi żółtą kartkę, jednak finalnie skończyło się jedynie na słownej reprymendzie. Gramy dalej, piłka w posiadaniu gospodarzy.

11

Gdynianie znów przyspieszyli i próbowali wbiec w pole karne zabrzan, lecz tym razem podopieczni Brosza nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Kilka chwil później brzydko przewinił Warcholak.

10

Dziesięć minut gry za nami. Póki co na tablicy wyników mamy bezbramkowy remis, choć interesujących natarć nie brakowało. Oby tak dalej!

8

Przyspieszenie. Kolejna ciekawie zapowiadająca się akcja, tym razem gospodarzy. Ostatecznie jednak nic z tego nie wynikło, bo dobrą pracę wykonała defensywa przyjezdnych.

7

Na brak emocji narzekać nie możemy. Od początku jesteśmy świadkami bardzo ciekawej rywalizacji. Przeważają przyjezdni, choć miejscowi również potrafią przeprowadzić groźny atak.

6

Agresywnie rozpoczęli ten mecz zawodnicy Arki Gdynia. Przed momentem podopieczni Ojrzyńskiego przeprowadzili kolejny atak. Tym razem jednak dośrodkowanie Grzegorza Piesia było kompletnie nieudane.

5

5. Niewykorzystana szansa Piesia.

5

Wyśmienita kontra gdynian! Jurado doskonale dośrodkował do Piesio, ten miał szansę na wprowadzenie piłki do siatki, ale ostatecznie posłał ją tuż obok słupka!

5

Do tego już się przyzwyczailiśmy, ale trzeba wspomnieć. Na trybunach w Zabrzu ponownie panuje kapitalna atmosfera. Widać, że kibice "Trójkolorowych" są bardzo spragnieni emocji na najwyższym pułapie.

4

Szwoch popisał się dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Sołdecki uderzył głową, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Akcja niezła, ale zabrakło precyzyjnego strzału. Inicjatywa w posiadaniu miejscowych.

2

Zabrzanie błyskawicznie ruszyli do ataku. Wolniewicz zdecydował się na oddanie pierwszego strzału, jednak nie była to dobra decyzja. Futbolówka poszybowała daleko obok bramki. Jęk zawodu na trybunach.

1

Troszeczkę opóźnił nam się start meczu, ale już gramy! Gospodarze prezentować się dziś będą w białych strojach, natomiast goście przywdziali żółto-niebieskie komplety. Liczymy na sporo emocji!

1

Mecz się właśnie rozpoczął.
Aktualnie odśpiewywany jest hymn Polski.

Kibice gotowi.

Znamy już składy obu ekip:

Górnik Zabrze: Loska – Koj, Suarez, Wieteska, Wolniewicz – Kurzawa, Żurkowski, Ambrosiewicz, Kądzior – Angulo, Wolsztyński.

Rezerwowi: Pawłowski – Szeweluchin, Olszewski, Ledecký, Matuszek, Wolsztyński, Pawłowski.

Arka Gdynia: Steinbors – Warcholak, Danch, Marcjanik, Socha – Marciniak, Sołdecki – Piesio, Szwoch, Kun – Jurado.

Rezerwowi: Pilarz – Łukasiewicz, Siemaszko, Nalepa, Jazvić, Sambea Kakoko, Zbozień.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin).
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkani Górnik Zabrze – Arka Gdynia. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 15:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
Arka Gdynia również nie może narzekać na pierwsze spotkania w nowym sezonie. Drużyna z Trójmiasta po czterech meczach zamyka grupę mistrzowską, co jest całkiem dobrym wynikiem. Dotychczas "Arkowcy" wywalczyli jedno zwycięstwo i aż trzy remisy. Póki co gdynianie nie przegrywali. Jeżeli chodzi natomiast o Puchar Polski, to w 1/16 finału w arcyciekawym i zaciętym pojedynku pokonali Śląsk Wrocław 4:2.
Górnik Zabrze zanotował całkiem dobre wejście w sezon. Jeśli dziś pokona Arkę Gdynia, to awansuje na fotel wicelidera ligowej tabeli. Jest więc o co się bić. Do tej pory "Trójkolorowi" zainkasowali na swoim koncie dwa zwycięstwa, remis i porażkę. W zeszłej kolejce zabrzanie podzielili się punktami z Lechią Gdańsk. Pojedynek ten Górnicy rozgrywali na wyjeździe. Kilka dni później zabrzanie rozprawili się w Pucharze Polski ze Sokołem Ostróda.

Tak aktualnie prezentuje się ligowa tabela.

Trwa piąta kolejka LOTTO Ekstraklasy. W trakcie tej relacji gościć będziemy w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik zmierzy się z Arką Gdynia. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:30. Miejmy nadzieję, że spotkanie dostarczy nam wielu pozytywnych wrażeń.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia

1:1

koniec (0:0)

Wróć do online

Bramki: 85. Wolsztyński – 84. Jurado

Kartki:   90+6. Angulo (GOR) – 36. Socha (ARK), 40. Warcholak (ARK), 86. Sołdecki (ARK)

Górnik Zabrze: Loska – Koj (62. Szeweluchin), Suarez, Wieteska, Wolniewicz – Kurzawa (70. Wolsztyński), Żurkowski, Ambrosiewicz (89. Matuszek), Kądzior – Angulo, Wolsztyński.
Rezerwowi: Pawłowski – Szeweluchin, Olszewski, Ledecký, Matuszek, Wolsztyński, Pawłowski.

Arka Gdynia: Steinbors – Warcholak, Danch, Marcjanik, Socha (61. Zbozień) – Marciniak, Sołdecki (90+5. Łukasiewicz) – Piesio, Szwoch, Kun – Jurado.
Rezerwowi: Pilarz – Łukasiewicz, Siemaszko, Nalepa, Jazvić, Sambea Kakoko, Zbozień.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 22 708