2:0

finał (0:0)

07.05.2017, 17:00 • Emirates Stadium, Londyn • Runda 36 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (18:58:52)
Za nami już to emocjonujące spotkanie. Arsenal ostatecznie wygrywa u siebie z Manchesterem United 2:0 i ma jeszcze szanse na TOP4. Czerwone Diabły skomplikowały sobie sytuacje w ligowej tabeli. Jose Mourinho cały czas jest jednak w grze o Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie. Wygrali oni pierwszy mecz w Europa League z Celtą Vigo i mają szansę na przepustkę do Ligi Mistrzów. Arsene Wenger cały czas będzie z pewnością walczył o czołówkę ligowej tabeli i zachowania szans na najważniejsze rozgrywki w Europie.

90+3

90+2

McTominay oddaje uderzenie z linii pola karnego, ale bez większego trudu broni to uderzenie Petr Cech.

90+1

Sędzia ostatecznie dolicza do tej rywalizacji trzy minuty. Nie mają już zbyt wiele czasu na bramkę kontaktową Czerwone Diabły.

90

Za moment dowiemy się ile minut zdecyduje się doliczyć Andre Marriner do tego spotkania. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.

89

Angielski napastnik Manchesteru United spróbował uderzenia z dziesiątego metra, ale bez trudu broni czeski golkiper.

88

Kompletnie nie wyszedł ten mecz Waynowi Rooney'owi. Oddał on kilka uderzeń, ale nie udało mu się pokonać Petra Cecha.

86

Özil starał się zastawiać piłkę jeszcze na własnej połowie i finalnie jeden z rywali popełnił przewinienie. The Gunners wznowią grę od rzutu wolnego.

85

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Juan Manuel Mata, na boisku pojawia się Scott McTominay.

84

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Oxlade-Chamberlain, na boisku pojawia się Héctor Bellerín.

84

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Danny Welbeck, na boisku pojawia się Olivier Giroud.

83

Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Nic nie wychodzi w tym meczu podopiecznych Jose Mourinho i nie potrafią strzelić bramki kontaktowej.

81

Kolejny już raz Wayne Rooney starał się zaskoczyć Cecha strzałem z dystansu. Chybił jednak dość wyraźnie.

80

Do wejścia na boisko przygotowany jest już McTominay. Będzie to kolejny młody zawodnik na boisku po stronie Manchesteru United.

79

Wszystko wskazuje na to, że mecz zakończy się zwycięstwem Kanonierów. Trzy punkty pozwolą im dzisiaj doskoczyć w tabeli do Czerwonych Diabłów.

77

W drugiej odsłonie kompletnie nie mają pomysłu na konstruowanie ofensywnej akcji przyjezdni piłkarze.

76

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Granit Xhaka, na boisku pojawia się Francis Coquelin.

75

Kwadrans spotkania pozostaje do końca spotkania. Na boisku leży jeden z zawodników Kanonierów.

74

Wayne Rooney miał sporo miejsca za polem karnym rywali. Zdecydował się na uderzenie, a piłka przeleciała tuż nad okienkiem bramki.

73

Mają teraz przyjezdni piłkarze wyraźny problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy boiska.

71

Bardzo ładne dogranie zawodnika The Gunners na piąty metr, ale rozpędzony Welbeck nie zdołał oddać uderzenia z bliska.

70

Dwadzieścia minut pozostaje do zakończenia tej rywalizacji. Kanonierzy starają się teraz jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki.

69

Martial decydował się na indywidualny rajd, ale wzięty w kleszcze przez graczy rywali nie miał najmniejszych szans na oddanie strzału.

67

Juan Mata ma kolejną okazję do centry z prawego skrzydła, ale Kanonierzy są dzisiaj bardzo skuteczni w defensywie. Chwilę później żółtą kartkę otrzymał Koscielny.

66

Arsenal bardzo ładnie wyprowadził kontrę, jednak później nie zdołał wypracować sobie sytuacji strzeleckiej.

65

Niezłe uderzenie z rzutu wolnego Rooney'a, jednak ostatecznie Petr Cech odpowiednio paruje piłkę na rzut rożny!

64

Oxlade-Chamberlain faulował Lingarda tuż przed polm karnym. Za moment Czerwone Diabły wznowią grę od rzutu wolnego.

63

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Ander Herrera, na boisku pojawia się Marcus Rashford.

63

Gibbs starał się podejść pressingiem, ale finalnie wszystko zakończyło się jego przewinienie w środku boiska.

62

Manchester United wychodzą w końcu z ofensywną akcją. Ostatecznie jednak niecelnie zagrywał do przodu Herrera.

61

Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Henrich Mchitarjan, na boisku pojawia się Jesse Lingard.

59

Lingard jest już gotowy do wejścia na boisko. Powinien wzmocnić drugą linię Czerwonych Diabłów.

58

Jose Mourinho będzie musiał szybko przeprowadzić zmiany, aby zmotywować swoich graczy do walki o choćby punkt.

57

57. Danny Welbeck (ARS) - 2:0

57

Gol dla Arsenalu!
Strzelcem bramki DANNY WELBECK.

Kanonierzy powiększają swoje prowadzenie! Po dośrodkowaniu Oxlade-Chamberlaina ze skrzydła idealnie znalazł się przed bramką Danny Webeck i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę głową do siatki!

55

Carrick spróbował wyprowadzić piłkę na lewej stronie boiska, ale szybko dopadło do niego dwóch rywali i wybili futbolówkę na aut.

54

54. Granit Xhaka (ARS) - 1:0

54

Strzelcem bramki GRANIT XHAKA.

Ależ bramka byłego gracza Źrebaków w tym meczu! Huknął on potężnie z dalszej odległości i futbolówka poszła po rykoszecie, a później wpadła za kołnierz Davida De Gei! Kanonierzy wychodzą na prowadzenie i włączają się do walki o TOP4!

52

The Red Devils dobrze rozgrywają swoją akcję na połowie rywali. Kanonierzy muszą obecnie skupić się na grze w defensywie.

51

Tuanzebe zaliczył dobry powrót na własną połowę boiska i przejął futbolówkę przed własnym polem karnym.

50

David De Gea zdecydował się na dalekie wybicie piłki i jego partnerzy zdołali przejąć futbolówkę na połowie rywali.

49

Manchester United stara się skonstruować akcję w ataku pozycyjnym i na czterdziestym metrze faulowany był Mkhitaryan.

48

Arsenal wyprowadza pierwszy po przerwie atak pozycyjny. Nie potrafią jednak przedrzeć się pod szesnastkę The Red Devils.

47

Wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy żadnych zmian w przerwie spotkania. Obaj szkoleniowcy wysłali jednak sporą liczbę graczy do rozgrzewki.

46

To już koniec tej połowy spotkania. W meczu utrzymuje się cały czas bezbramkowy remis, ale po dwóch stronach mieliśmy sporo okazji bramkowych. Ze strony Arsenalu swoje groźne strzały oddawali Sanchez i Oxlade-Chemberlain. Po drugiej stronie boiska sił próbowali Martial oraz Wayne Rooney. Obaj bramkarze stawali jednak na wysokości zadania i są póki co głównymi bohaterami tego widowiska. Liczymy na większe emocje w drugiej odsłonie rywalizacji!

45+1

45

Marriner doliczył finalnie jedną minutę do pierwszej odsłony tego pojedynku. Wszystko wskazuje na to, że połowa zakończy się bezbramkowym remisem.

44

Manchester United spróbował wyprowadzić akcję na prawej stronie boiska, ale piłka finalnie uciekła Martialowi za linię boczną.

43

Trzeba przyznać, że gra toczona jest w dobrym tempie, jednak trochę brakuje nam sytuacji pod obiema bramkami.

42

Sędzia uznał w tej sytuacji, że Herrera faulował rywala w środkowej strefie boiska. Za moment dowiemy się ile minut doliczy sędzia do tej połowy.

40

Carrick spróbował rozprowadzić akcję swojego teamu pod bramką rywali, ale Holding przejął podanie i wyprowadził piłkę do przodu.

39

Zbyt mocne podanie na wolne podanie posłał na wolne pole gracz gospodarzy i w efekcie od rzutu bramkowego wznowi De Gea.

37

Herrera walczył o górną piłkę z jednym rywalem. Monreal ostatecznie fauluje swojego rodaka i od rzutu wolnego wznowią goście.

36

The Gunners starają się wyprowadzić akcję w ataku pozycyjnym. Później na ofsajdzie znalazł się Danny Welbeck.

34

Jose Mourinho cały czas motywuje swoich zawodników przy linii bocznej boiska. Czerwone Diabły muszą się skupić na uważnej grze w defensywie.

33

Świetnie Holding podawał w pole karne do rozpędzonego Welbecka. Napastnik Kanonierów nie zdołał jednak celnie uderzyć na wślizgu.

32

32.

32

Ależ błąd popełnili w tym momencie Kanonierzy! Holding podawał we własne pole karne z bocznego sektora boiska, a tam już czaił się Rooney! Uderzył on jednak w sam środek bramki!

31

Podopieczni Wengera od dłuższego czasu utrzymują się w posiadaniu piłki przed polem karnym rywali. Dobry strzał oddał Oxlade-Chamberain, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się De Gea!

30

30. Zablokowany strzał Sancheza:

30

Już pół godziny meczu za nami. Nadal utrzymuje się bezbramkowy remis, ale Kanonierzy mieli wyborną okazję na objęcie prowadzenia! Po zagraniu z linii końcowej boiska zablokowany przed bramką został Sanchez!

28

Nieźle rozpędził się na lewym skrzydle Aaron Ramsey, ale jego centra finalnie wylądowała na siatce bramkowej De Gei.

27

Dobrze w tej sytuacji zachował się Phil Jones i zablokował uderzenie rywala. Za moment Kanonierzy wznowią grę od rzutu rożnego.

26

Juan Mata dobrze kombinował i spróbował dośrodkować futbolówkę z prawego skrzydła, ale Cech uprzedził rywala w szesnastce.

25

Po celnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wayne Rooney starał się uderzać głową, ale ostatecznie wyraźnie chybił celu.

24

Najpierw Kanonierzy nieudanie wyprowadzali swoją szybką akcję ofensywną, a później Koscielny wybija piłkę na rzut rożny po szarży Martiala.

23

Obaj szkoleniowcy nerwowo oglądają poczynania swoich podopiecznych zza linii bocznej boiska. Już w przerwie będą mogli przekazać informacje taktyczne.

22

Kolejny raz w tym spotkaniu Anthony Martial wyszedł na wolne pole, ale ostatecznie wpadł w pułapkę ofsajdową.

20

Od autu za moment grę wznowią gracze Czerwonych Diabłów. Wcześniej do ofensywnej akcji akcji podłączył się Tuanzebe.

19

Od dłuższego czasu Manchester United cofnięty jest na własnej połowie boiska i czeka na okazję do wyjścia z kontrą.

18

Martial zagrywa piłkę ręką podczas wyprowadzania akcji. Później dość szybko w pułapkę ofsajdową wpadł Mesut Özil.

17

Świetnie z kontrą wychodzili Kanonierzy. Po zablokowanym dośrodkowaniu przez Juana Matę będzie korner dla zespołu gospodarzy.

15

Londyńczycy konstruują akcję w ataku pozycyjnym. Koscielny szuka swoich partnerów pod polem karnym Czerwonych Diabłów.

14

Martial spróbował wyprowadzić kontratak z własnej połowy boiska. Nie zdołał go przepisowo zatrzymać Laurent Koscielny.

13

Kanonierzy starają się przedostać pod bramkę rywali. Ich środkowa linia jednak nie zdołała przedostać się pod szesnastkę podopiecznych Jose Mourinho.

11

Mkhitaryan ładnie pokazał się na wolnym polu, jednak finalnie okazało się, że był on na wyraźnym spalonym.

10

Nieźle zapowiada się atak kombinacyjny Czerwonych Diabłów. Nie udało im się jednak zbliżyć do pola karnego rywali.

9

9. Kapitalna okazja Sancheza:

9

Ależ sytuację miał Aaron Ramsey! Otrzymał dobre podanie w pole karne i uderzył w dalszy róg bramki, jednak De Gea wykazał się kapitalną robinsonadą!

8

Herrera pociągnął z akcją na linię końcową boiska. Finalnie zdołał wywalczyć rzut rożny, ale nic z niego nie wniknęło.

7

The Gunners wymieniają kolejne podania na połowie rywali, jednak ostatecznie futbolówkę przejmują Czerwone Diabły.

6

Anthony Martial otrzymał podanie na wolne pole od Rooney'a i później uderzał w krótki róg bramki! Ostatecznie jednak Cech wykazał się świetną paradą!

5

5. Świetna okazja Martiala:

5

5. Pierwsza interwencja De Gei:

5

Rooney fatalnie centruje z rzutu wolnego. Po późniejszej kontrze Sanchez niecelnie zgrywał futbolówkę na piąty metr.

4

Ormianin był faulowany na lewej stronie boiska przez wracającego Oxlade-Chamberaina. Od rzutu wolnego grę wznowią Czerwone Diabły.

3

Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Piłkę finalnie przejmuje David De Gea i decyduje się na dalekie wybicie futbolówki.

2

Rozpoczynamy już spotkanie na Emirates Stadium w Londynie. Startują od środka boiska popularni Kanonierzy.

1

Arsenal F.C.: Cech – Holding, Koscielny, Monreal – Oxlade-Chamberain, Ramsey, Xhaka, Gibbs – Özil, Sanchez – Welbeck.
Rezerwowi: Ospina, Gabriel, Bellerin, Coquein, Iwobi, Walcott, Giroud.

Manchester United F.C.: De Gea – Tuanzebe, Jones, Smalling, Darmian – Carrick, Herrera, Mata, Mkhitaryan – Marial, Rooney (C).
Rezerwowi: Romero, Bailly, Bind, Lingard, McTominay, Pogba, Rashford.

Główny: Andre Marriner
Asystenci: Simon Beck, Scott Ledger
Techniczny: Craig Pawson.
Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na to spotkanie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 do naszej relacji!
Manchester United:

Zespół ten pod wodzą Jose Mourinho spisuje się bardzo przyzwoicie, choć nie liczy się w walce o mistrzowski tytuł. Obecnie gracze portugalskiego szkoleniowca zajmują piąte miejsce w tabeli i do wyższej lokaty tracą zaledwie jedno oczko. Bilans bramkowy tej ekipy jest wyraźnie dodatni (+26). Na dodatek trzeba podkreślić, że Czerwone Diabły wygrały również swój pierwszy półfinałowy mecz w ramach Europa League 1:0 z Celtą Vigo. W lidze natomiast zanotowali ostatnio bardzo niekorzystny rezultat ze Swansea (1:1).
Arsenal:

Londyński team z pewnością nie zaliczy obecnego sezonu do udanych. Gracze Wengera odpadli szybko z rozgrywek Champions League po dwumeczu z Bayernem Monachium, a w lidze nie wiedzie się im lepiej. Aktualnie Kanonierzy plasują się na szóstym miejscu w Premier League i do czwartych The Citizens tracą sześć oczek. Mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej od Obywateli. Bilans bramkowy The Gunners jest bardzo korzystny (+22). W ostatniej ligowej kolejce drużyna ta uległa 0:2 Tottenhamowi.
Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku w ramach 35. kolejki angielskiej Premier League. Arsenal Londyn na własnym obiekcie podejmować będzie Manchester United. Mecz ten ma ogromne znaczenie dla końcowego układu ligowej tabeli. Londyńczycy jeśli chcą jeszcze marzyć o grze w przyszłorocznej edycji Champions League to muszą zgarnąć w niedzielny wieczór komplet punktów. Podopieczni Jose Mourinho zajmują z kolei piąte miejsce w tabeli i muszą liczyć na potknięcia Liverpoolu czy Manchesteru City. Zapowiada się więc fascynujące piłkarskie widowisko!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

2:0

finał (0:0)

Gole: 54. Xhaka, 57. Welbeck

Kartki:   67. Koscielny (ARS)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 1:4. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 2:4. Foule: 14:10.

Arsenal F.C.: Cech – Holding, Koscielny, Monreal – Oxlade-Chamberlain (84. Bellerín), Xhaka (76. Coquelin), Ramsey, Gibbs – Özil, Alexis Sanchez – Welbeck (84. Giroud).
Zmiany: Ospina – Bellerín, Gabriel Paulista, Iwobi, Coquelin, Giroud, Walcott.

Manchester United: de Gea – Tuanzebe, P. Jones, Smalling, Darmian – Carrick, A. Herrera (63. Rashford) – Mchitarjan (61. Lingard), Mata (85. McTominay), Martial – Rooney.
Zmiany: Romero – Blind, Bailly, Lingard, P. Pogba, McTominay, Rashford.

Techniczny: Craig Pawson