1:1

finał (1:0)

30.04.2017, 16:00 • Stadion MOSiR, Łódź • Runda 25 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:56:45)
ŁKS Łódź zremisował 1:1 na własnym stadionie. Prowadził, przeważał w drugiej połowie, ale dał się zaskoczyć zmiennikowi Smytowi, który w 66. minucie ustalił wynik. ŁKS musiał zmagać się z przeciwnikiem, ale również z problemami kadrowymi. Zagrać nie mógł Radionow, a w trakcie spotkania boisko opuścili jeszcze z powodu kontuzji Bryła oraz Rozwandowicz. Sił i szczęścia wystarczyło do zdobycia punktu. Remis oznacza, że Sokół pozostaje niepokonany w rundzie wiosennej. Postawił kandydatowi do awansu trudne warunki. Spotkanie z ostrą walką, wieloma spięciami i nerwami.

90+5

90+4

Dośrodkowanie Kopki prosto w rękawice bramkarza Kotkowskiego. To już mogła być ostatnia szansa podopiecznych Marcina Pyrdoła na zdobycie zwycięskiego gola.

90+2

W doliczonym czasie jeszcze jedna interwencja masażystów. Nie mają już zmian trenerzy, więc obecni na boisku piłkarze muszą walczyć pomimo bólu.

90

Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

88

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Hirsz, na boisku pojawia się Dmowski.

88

Nerwowe, chaotyczne próby zdobycia gola. Wysoko zawieszona piłki wybita przez obrońców Sokoła Ostróda za linię boczną.

86

Kocot faulował po stracie piłki na własnej połowie. Musiał się ratować, a karą jest żółta kartka.

85

Niewiele wynikło z rzutu wolnego dla ŁKS Łódź. Pośpiech nie jest dobrym doradcą gospodarzy, a Sokół Ostróda czeka na swoją szansę na kontratak.

84

Rozmus nadział się na interwencję defensora Sokoła Ostróda. Będzie jeszcze szansa dla ŁKS Łódź na gola z rzutu wolnego.

82

Kibice przypominają gospodarzom, by podawali piłkę do przodu, a nie do pierwszej linii. W przodzie czai się przecież Szymański.

80

10 minut zostało łodzianom na zdobycie zwycięskiego gola, a może niespodziewaną, decydującą akcję przeprowadzi drużyna z Ostródy?

78

Tymczasem właśnie zmiennik Guzik wbiegł na przebój między obrońców Sokoła Ostróda i po jego technicznym strzale futbolówka otarła się o słupek bramki gości. Pechowo młody pomocnik!

77

Trener ŁKS Łódź nie ma już zmiany w zanadrzu. Dwie jego roszady były wymuszone kontuzjami. Szkoleniowiec Sokoła może wprowadzić jeszcze jednego rezerwowego.

76

Znany z występów w Kotwicy Kołobrzeg Danilczyk musi uważać, ponieważ za swoje przewinienie dostał żółtą kartkę.

75

Upomniany kartonikiem za spóźniony wślizg w nogi przeciwnika Kopka.

74

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Rozwandowicz, na boisku pojawia się Ślęzak.

72

Oszołomieni łodzianie starają się wrócić do tego, co było dobre w ich grze. Rozwandowicz szybko podniósł się z boiska pomimo niebezpiecznego upadku.

71

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Gamrot, na boisku pojawia się Sarafiński.

69

Sokół Ostróda nie sprawiał wrażenia, że po przerwie jest w stanie doprowadzić do remisu, a jednak! Teraz przyjezdni szanują każdą minutę.

66

Gol dla Sokoła!
Strzelcem bramki KAMIL SMYT

Wejście smoka zmiennika. Krótko po pojawieniu się na boisku uciekł Smyt obrońcom ŁKS Łódź i strzelił niespodziewanego gola po dalekim wrzucie z autu Buczkowskiego!

66

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Szczepański, na boisku pojawia się Nowiński.

66

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Suchocki, na boisku pojawia się Smyt.

65

Golański po dośrodkowaniu i tylko pół metra zabrakło zmiennikowi, by trafić do bramki Sokoła Ostróda. Wciąż tylko 1:0 mimo szans na podwojenie prowadzenia!

64

Strzał Szymańskiego z ostrego kąta. Zdecydował się na uderzenie z trudnej pozycji, a nie na podanie do osamotnionego Golańskiego.

63

ŁKS Łódź pilnuje swojego prowadzenia i to gospodarzom sprzyja obecnie rwane tempo i agresywna, zażarta walka w centrum boiska.

61

Sędzia upomniał Golańskiego żółtym kartonikiem za atak na bramkarza Kotkowskiego.

60

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Guzik.

58

Drobna kontuzja Pawła Pyciaka, nie ma co prawda gwizdka sędziego, ale futbolówka pozostała w posiadaniu ŁKS Łódź.

57

Dośrodkowanie w pole karne ŁKS Łódź i dopiero Kołba zatrzymał futbolówkę po uderzeniu z ostrego kąta. Dotychczas bezbłędnie kapitan gospodarzy.

55

Zderzenie dwóch zawodników Sokoła Ostróda i nie pierwszy raz w tym spotkaniu na boisku pojawił się masażysta.

54

Zanosiło się, że Sokół Ostróda przejmie inicjatywę po przerwie, ale agresywna i konsekwentna gra ŁKS Łódź podcina skrzydła rycerzom wiosny.

52

Nowak wbiegł dynamicznie w pole karne, a po jego miękkiej wrzutce obrońcy Sokoła Ostróda wybili piłkę prosto pod nogi Golańskiego. Kolejna próba zmiennika i zapachniało drugim golem ŁKS Łódź!

51

Próba przelobowania bramkarza Sokoła Ostróda. Chyba kontrolował to wszystko Kotkowski, ale i tak kibice podnieśli się z miejsc.

50

Mocno pobudzeni piłkarze Sokoła Ostróda, którzy nie mają zamiaru zakończyć w mieście włókniarzy swojej serii meczów bez porażki.

48

Po błędzie Gamrota przyjezdni postraszyli uderzeniem z dystansu. Futbolówka poszybowała nad bramką zespołu z Łodzi.

46

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Jankowski, na boisku pojawia się Pączko.

46

ŁKS Łódź dzięki bramce po stałym fragmencie prowadzi z Sokołem Ostróda 1:0. Gospodarze mieli długo problem ze sforsowaniem bloku obronnego przeciwnika, ale w końcu znaleźli drogę do bramki i po przerwie będą musieli zaatakować przyjezdni.

45+2

45

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

43

Idą za ciosem gospodarze. Tym razem po wrzutce Kocota strzał głową i Kotkowski miał dużo szczęścia, że nie stracił kolejnego gola.

42

Gol dla ŁKS-u!
Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW KOCOT.

ŁKS Łódź na prowadzeniu po stałym fragmencie! W pole karne gości wbiegł Rozwandowicz. Był najbliżej piłki i tylko on wie, czy ją trącił. Najważniejsze dla gospodarzy, że po dośrodkowaniu Kocota piłka zatrzepotała w siatce. Radość w Łodzi, ponieważ gospodarze prowadzą w twardym boju z Sokołem.

40

Boisko opuścił kontuzjowany Pluta, dlatego Sokół Ostróda musi załatać dziurę w obronie. Dużo urazów to konsekwencja ostrej gry.

39

Decyzje arbitra powodują nerwowość na trybunach, a przede wszystkim na ławkach rezerwowych. Szczególnie nerwowi są łodzianie.

37

Zdaniem sędziego rajd Szymańskiego zakończył się poza boiskiem. Dlatego piłka przyznana bramkarzowi Kotkowskiemu, a na twarzy napastnika ŁKS Łódź maluje się rozczarowanie.

35

Wrzut z autu do Rozwandowicza. Podbiegli do defensora ŁKS Łódź przyjezdni wysokim pressingiem i dzięki temu gospodarze popełnili błąd. Futbolówka dla Sokoła Ostróda.

33

Nie jest groźny uraz Słowickiego, ale ze względu na interwencję masażysty Sokoła Ostróda, pomocnik musiał opuścić boisko.

31

Odważnie Mykytyn, który zapędził się przed pole karne ŁKS Łódź i próbował pokonać Kołbę lobem. Nie trafił za kołnierz bramkarza, ponieważ strzelił za wysoko.

30

Podanie do Szymańskiego przecięte przez jednego z przyjezdnych. Po chwili przewinienie na Szczepańskim.

28

Nic wynikło z rzutu wolnego dla zespołu z Ostródy i tylko sprowokował ŁKS Łódź do kontrataku. Akcja zakończona strzałem Golańskiego z dystansu i po raz drugi musiał interweniować Kotkowski!

27

Faul na obrzeżach pola karnego ŁKS Łódź i będzie szansa na dobre dośrodkowanie ze stałego fragmentu w pole karne.

25

25 minut spotkania bez bramek. Lepsze wrażenie w środku pola sprawia Sokół Ostróda, ale również ŁKS Łódź miał swoją szansę na objęcie prowadzenia. Dotychczas bramkarze bezbłędni.

24

Faul Rozwandowicza, choć obaj piłkarze byli agresywni. Niezadowoleni są kibice z decyzji Michała Borkowskiego.

22

Również Kołba musiał się wykazać w tym fragmencie spotkania po uderzeniu Łukasza Suchockiego z półdystansu. Sokół ma po tej sytuacji jedynie korner.

21

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska ponownie interweniował Kotkowski. Pewny chwyt bramkarza Sokoła Ostróda.

20

Krótko po wejściu na boisko Golański oddał uderzenie lewą nogą. Poradził sobie, choć nie bez problemu, bramkarz Kotkowski. Jeszcze korner dla ŁKS Łódź!

18

Bryła musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Podobny jest powód absencji Jewhena Radionowa, więc ŁKS Łódź bez dwóch ważnych zawodników.

17

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Bryła, na boisku pojawia się Golański.

15

Nie przebierają w środkach zawodnicy z Ostródy. Ucierpiał Kopka, ale w przeciwieństwie do Bryły, nie potrzebuje pomocy medyków.

14

Odważniejszy wypad Sokoła Ostróda i Szczepański zagroził gospodarzom strzałem głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

13

Jeszcze jedna kontuzja w drużynie z Łodzi. Poza boiskiem ponownie Bryła i zajmują się nim służby medyczne.

11

Szymański autorem potężnego uderzenia po rajdzie w pole karne. Miał obok siebie dwóch obrońców, którzy utrudnili napastnikowi ŁKS Łódź zdobycie gola. Pudło!

10

Rozmus włączył się do ataku gospodarzy na lewej stronie boiska. Nie dość, że stracił piłkę, to jeszcze sfaulował przeciwnika. Sokół Ostróda wznowi grę od rzutu wolnego.

9

Nieporozumienie z udziałem Szymańskiego i Sokół Ostróda może uspokoić grę na własnej połowie. Przyjezdni w ataku pozycyjnym.

7

Bryła dał sygnał sędziemu Michałowi Borkowskiemu, że jest gotowy do powrotu na boisko. ŁKS Łódź ponownie w komplecie.

6

Kołba wyrzucił piłkę poza boisko, ponieważ jego partner Bryła nie podnosi się z piłka. Krótka przerwa w grze spowodowana urazem pomocnika ŁKS Łódź.

4

Dwa prostopadłe podania. Drugie posłał Rozmus, który mógł równie dobrze zdecydować się na uderzenie sprzed pola karnego zamiast na siłę szukać Szymańskiego.

3

Pierwszy atak ŁKS Łódź. Próbował przedrzeć się w pole karne przyjezdnych z wykorzystaniem skrzydła.

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Kocot, Gamrot – Kopka, Bryła, Nowak – Szymański.

Rezerwowi: Piotrowski – Ślęzak, M. Kowal, Pyrdoł, Sarafiński, Golański, Guzik.

Sokół Ostróda: Kotkowski – Korzeniowski, Pluta, Mykytyn, Buczkowski – Danilczyk – Szczepański, Słowicki, Jankowski – Suchocki, Hirsz.

Rezerwowi: Mikołajczyk – Dmowski, Nowiński, Smyt, Maternik, Śledź, Pączko.

Sędzia: Michał Borkowski.

1

Zapraszamy na relację na żywo z dobrze zapowiadającego się meczu w Łodzi. ŁKS podejmie Sokoła Ostróda. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 16.
ŁKS Łódź będzie w niedzielę ripostować Finishparkietowi Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, który dzień wcześniej zwyciężył 1:0 z Huraganem Morąg. Drużyna z Łodzi traci do tego przeciwnika punkt. Jeżeli zapunktuje na własnym stadionie, będzie liderem po 25. kolejce.
Tydzień temu ŁKS Łódź wygrał właśnie mecz na szczycie z Finishparkietem Drwęcą 2:0. W ten sposób wrócił na czoło wyścigu na szczebel centralny. Drużyna Marcina Pyrdoła jest niepokonana na wyjeździe od początku sezonu.
Trochę gorzej wiedzie się łodzianom na własnym stadionie, gdzie zagrają w niedzielę. Przeciwnik powinien zmusić podopiecznych Marcina Pyrdoła do dużego wysiłku. W rundzie wiosennej wygrał sześć z siedmiu spotkań.
Sokół Ostróda przesunął się w rundzie wiosennej na 5. miejsce w tabeli. Do łodzian traci 13 punktów, więc raczej na pewno nie podejmie już z nimi wyścigu, ale może zaszkodzić w bezpośrednim pojedynku. Na własnym stadionie Sokół przegrał z ŁKS 0:1 wskutek gola w doliczonym czasie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.