0:0

finał (0:0)

08.03.2017, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Runda 28 • Mariusz Nyka

To już wszystko z niebieskiej części Manchesteru. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com! Dobranoc. (23:04:43)

Zakończyło się pierwsze spotkanie w ramach 28 kolejki Premier League. W końcowym rozrachunku Manchester City bezbramkowo remisuje na własnym obiekcie ze Stoke, co praktycznie oznacza, że "Obywatele" wypadają z walki o mistrzowski tytuł. Gospodarze byli dzisiaj zdecydowanie za mało konkretni w poczynaniach ofensywnych, a poważne zagrożenie zaczęli stwarzać dopiero w końcowych minutach rywalizacji. To jak na świetnie dzisiaj zorganizowanych "The Potters" było zdecydowanie za mało.

90+4

90+3

Suną jedna wrzutka po drugiej w "szesnastkę" Stoke. Znów dośrodkowuje mocno aktywny po wejściu Silva. Mija się z piłką na czwartym metrze nabiegający Sane!

90+2

90+2. Miał na nodze piłkę meczową Iheanacho.

90+2

Jeszcze jedna wrzutka z prawego skrzydła. Tym razem piłka trafia do Iheanacho, a ten instynktownie przykłada nogę. Tylko boczna siatka i jęk zawodu na trybunach Etihad!

90+1

Kartka dla Sobhiego, który mocno przedłuża wznowienie gry. Sędzia po dwóch upomnieniach dla gości, wreszcie sięga do kieszeni.

90

Cztery minuty dorzuca arbiter.

89

Ruszyli z chóralnymi atakami gospodarze. Dalekie centry w pole karne Stoke. Piłka trafia na głowę Aguero, ale ten nie potrafi dziś oddać żadnego celnego strzału.

88

Kładzie się na murawie Cameron pokazując, że potrzebuje pomocy. Arbiter podchodzi do rozgrywającego Stoke i podnosi z boiska.

87

Jest korner dla "Obywateli". Głębokie dośrodkowanie w "szesnastkę", gdzie znów wszystko czyści idealnie ustawiony Shawcross.

86

Nie potrafią przedostać się na połowę przeciwnika gospodarze. Stoke bardzo mądrze nieustannie posyła dalekie piłki na głowę Waltersa.

85

Próbuje też ukraść nieco czasu Mark Hughes. Powoli schodzi z boiska Allen. Na murawie pojawia się Imbula.

84

Obligatoryjne "żółtko" dla Waltersa, który powalił rozpędzonego rywala na połowie Stoke.

83

Starają się teraz wybijać z rytmu piłkarze "The Potters". Podanie na prawą stronę, gdzie nie jest w stanie przedrzeć się przez Bardsleya Sane.

82

Stara się szukać nieszablonowych rozwiązań Iheanacho. Pomocnik Manchesteru posyła piłkę za plecy obrońców. W porę w całej sytuacji zorientował się jednak Pieters.

81

Ściga się teraz z Otamendim Allen. Ostatecznie wygrywa to starcie obrońca "Obywateli". To była bardzo ważna interwencja Argentyńczyka, gdyż margines błędu był praktycznie zerowy.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   55. Sané (MAC) – 24. Shawcross (STK), 26. Bardsley (STK), 84. Walters (STK), 90+1. Sobhi (STK)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 1:1. Foule: 8:11.