0:0

finał (0:0)

08.03.2017, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Runda 28 • Mariusz Nyka

To już wszystko z niebieskiej części Manchesteru. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfy.com! Dobranoc. (23:04:43)

Zakończyło się pierwsze spotkanie w ramach 28 kolejki Premier League. W końcowym rozrachunku Manchester City bezbramkowo remisuje na własnym obiekcie ze Stoke, co praktycznie oznacza, że "Obywatele" wypadają z walki o mistrzowski tytuł. Gospodarze byli dzisiaj zdecydowanie za mało konkretni w poczynaniach ofensywnych, a poważne zagrożenie zaczęli stwarzać dopiero w końcowych minutach rywalizacji. To jak na świetnie dzisiaj zorganizowanych "The Potters" było zdecydowanie za mało.

90+4

90+3

Suną jedna wrzutka po drugiej w "szesnastkę" Stoke. Znów dośrodkowuje mocno aktywny po wejściu Silva. Mija się z piłką na czwartym metrze nabiegający Sane!

90+2

90+2. Miał na nodze piłkę meczową Iheanacho.

90+2

Jeszcze jedna wrzutka z prawego skrzydła. Tym razem piłka trafia do Iheanacho, a ten instynktownie przykłada nogę. Tylko boczna siatka i jęk zawodu na trybunach Etihad!

90+1

Kartka dla Sobhiego, który mocno przedłuża wznowienie gry. Sędzia po dwóch upomnieniach dla gości, wreszcie sięga do kieszeni.

90

Cztery minuty dorzuca arbiter.

89

Ruszyli z chóralnymi atakami gospodarze. Dalekie centry w pole karne Stoke. Piłka trafia na głowę Aguero, ale ten nie potrafi dziś oddać żadnego celnego strzału.

88

Kładzie się na murawie Cameron pokazując, że potrzebuje pomocy. Arbiter podchodzi do rozgrywającego Stoke i podnosi z boiska.

87

Jest korner dla "Obywateli". Głębokie dośrodkowanie w "szesnastkę", gdzie znów wszystko czyści idealnie ustawiony Shawcross.

86

Nie potrafią przedostać się na połowę przeciwnika gospodarze. Stoke bardzo mądrze nieustannie posyła dalekie piłki na głowę Waltersa.

85

Próbuje też ukraść nieco czasu Mark Hughes. Powoli schodzi z boiska Allen. Na murawie pojawia się Imbula.

84

Obligatoryjne "żółtko" dla Waltersa, który powalił rozpędzonego rywala na połowie Stoke.

83

Starają się teraz wybijać z rytmu piłkarze "The Potters". Podanie na prawą stronę, gdzie nie jest w stanie przedrzeć się przez Bardsleya Sane.

82

Stara się szukać nieszablonowych rozwiązań Iheanacho. Pomocnik Manchesteru posyła piłkę za plecy obrońców. W porę w całej sytuacji zorientował się jednak Pieters.

81

Ściga się teraz z Otamendim Allen. Ostatecznie wygrywa to starcie obrońca "Obywateli". To była bardzo ważna interwencja Argentyńczyka, gdyż margines błędu był praktycznie zerowy.

80

Od razu odważnie zdecydował się na uderzenie z dalekiego dystansu Whelan. Irlandczyk posyła potężny pocisk w kierunku bramki Caballero! Piłka ląduje w trybunach.

79

Druga dziś zmiana w obozie z Britannia Stadium. "Zluzowany" zostaje Berahino. Ponad dziesięć minut dostanie z kolei Whelan.

78

Konsekwentnie wymieniają piłkę na połowie rywala goście. Kilka zagrań w trójkącie Allen-Cameron-Shawcross. Manchester ma problemy z odebraniem futbolówki.

77

77. O włos myli się Otamendi.

77

Rzut rożny dla "The Citizens". Agresywna piłka posłana przez Silve. Dochodzi do strzału Otamendi! Futbolówka po uderzeniu Argentyńczyka dosłownie musnęła poprzeczkę.

76

Robi różnicę po wejściu na boisko Silva. Hiszpan dostaje piłkę na skraju "szesnastki". Decyzja o łamaniu do środka i uderzeniu! Znów zabrakło niewiele.

75

Szuka rozwiązań hiszpański boss gospodarzy. Plac gry opuszcza Toure. Swoją szansę dostanie natomiast Iheanacho.

74

Mają korner gracze Guardioli. Mocne dośrodkowanie na pole karne, gdzie skacze Fernandinho. Wyższy od niego jest interweniujący Shawcross.

73

Tymczasem Stoke wciąż nie rezygnuje z ataków na bramkę Caballero. Podanie na prawe skrzydło, gdzie Bardsley centruje na piąty metr. Pewnie wyłapuje golkiper miejscowych.

72

72. Bliski otwarcia wyniku Silva.

72

Ależ teraz bliscy trafienia do siatki rywala miejscowi! Szybka klepka i otwiera się droga do bramki Silvie. Hiszpan decyduje się na strzał na piętnastym metrze! Piłka o centymetry mija prawy słupek.

70

Nie może wstrzelić się dzisiaj Aguero. Tym razem Argentyńczyk był minimalnie spóźniony z wbiegnięciem na pole karne, przez co zabrakło ułamka sekundy, by wykończyć centrę z prawej strony.

69

I mamy zapowiadaną korektę. Kontuzjowanego Dioufa zastępuje Afellay.

68

Gra wznowiona, goście chwilowo grają w dziesięciu. Tymczasem Manchester błyskawicznie przetransportowuje piłkę na prawą stronę. Podanie na szesnasty metr, gdzie uderza Toure! Nad poprzeczką.

67

Wciąż nie podnosi się z placu gry 29-latek. Lekarze pomagają mu pozbierać się i zejść do linii bocznej. Za chwilę na boisk pojawi się Affelay.

66

Tymczasem sędzia przerywa grę, gdyż potrzebuje przerwy Diouf. Ma jakieś problemy mięśniowe Senegalczyk. Chyna potrzebna będzie zmiana.

65

Clichy dostaje piłkę na lewej stronie. Przed sobą ma jednak dwóch rywali, dlatego decyduje się na szybkie jej wycofanie. Znów cofają się piłkarze Guardioli.

64

Próbują podnieść swoich graczy fani "The Citizens". Głośne "Come on City" na trybunach Etihad Stadium. Zobaczymy, czy obudzą się miejscowi.

63

Zabrakło teraz szybkości Dioufowi na prawej stronie. Senegalczyk za późno ruszył do zagrywanej do niego piłki. Ta wychodzi na aut – szkoda, bo to mogła być niezła sytuacja.

62

Odważnie rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika "The Potters". Goście wiedzą, że taka gra zmniejsza ryzyko błędu i niebezpieczeństwa pod własną bramką.

61

Rewelacyjne zagranie na prawą stronę do Sobhiego. Egipcjanin początkowo poradził sobie z Sagną, lecz doświadczenie Francuza w końcowej fazie akcji wzięło górę.

60

Nie spieszą się ze wznowieniem gry piłkarze Hughesa. Wymiana piłki pomiędzy Cameronem a Shawcrossem. Stoke czeka na ruch rywali.

59

Ależ teraz spudłował Sane! Niemiec dostał piłkę na dziewiątym metrze z prawego skrzydła i nieobstawiony oddaje strzał! Wysoko nad poprzeczką.

58

Jak na razie niewiele wychodzi piłkarzom Guardioli. Tym razem nieporozumienie na dwudziestym metrze pomiędzy Toure a De Bruyne. Wymowne spojrzenie Belga.

57

Pierwsza korekta w dzisiejszym spotkaniu. Boisko opuści Navas, natomiast jego obowiązki przejmie owacyjnie witany Silva.

56

Przewracany był teraz Aguero, jednak Argentyńczyk nie przerwał akcji. Podanie na prawą stronę, gdzie Navas znów nie radzi sobie z Pietersem.

55

Jeszcze jest upomnienie dla Sane za próbę wymuszenia stałego fragmentu. Arbiter bezlitosny dla prowokatorów.

54

Świetna klepka w środkowej strefie boiska pomiędzy De Bruyne a Sane. Na końcu upada na siedemnastym metrze Niemiec – o rzucie wolnym nie może być jednak mowy.

53

Podanie na lewą stronę do Waltersa. Ten stara się zejść do środka pola. Jego drybling z łatwością zatrzymuje Kolarov. Kontra graczy City.

52

Fatalnie wykonany stały fragment przez ekipę przyjezdnych. Piłka posłana zdecydowanie za nisko spada na pierwszego ustawionego piłkarza w niebieskim stroju.

51

Dalekie podanie do Berahino. Ten notuje nienaganne przyjęcie i wpada w pole karne. Próba oddania strzału na bramkę Caballero. Blok i będzie rzut rożny.

50

Bije brawo swoim podopiecznym Mark Hughes. Tymczasem zawodnicy "Obywateli" desperacko próbują odebrać piłkę graczom z Britannia Stadium.

49

Ruszyli do ataku przyjezdni. Teraz to "The Potters" utrzymują się przy futbolówce na połowie przeciwnika. Manchester zepchnięty do defensywy.

48

Podanie przez środek pola do wychodzącego na wolne pole Waltersa. Nie daje się zaskoczyć dwójka stoperów Stoke. Akcja przerwana w kluczowym jej momencie.

47

Próbują agresywniej ruszyć do przodu na początku drugiej odsłony miejscowi. Znów wysoko wychodzi jednak Stoke i piłka krąży tylko na połowie Manchesteru.

46

Za nami pierwsza część spotkania na Etihad Stadium. Jak na razie niestety bramek nie widzieliśmy. Emocji również nie było zbyt wiele, gdyż goście zgodnie z przewidywaniami nastawili się głównie na grę defensywną. Z kolei Manchester próbuje wykreować sytuacje do zagrożenia bramce Granta, jednak jak na razie ciężko powiedzieć, by golkiper Stoke miał wiele do roboty. Z zamyśloną głową do szatni schodził Guardiola, który na pewno ma swoim piłkarzom wiele do powiedzenia.

45+2

45+1

Starają się dotrwać do gwizdka sędziego zawodnicy Hughesa. Piłka krąży na połowie Stoke. Do pressingu nie spieszą się także "Obywatele".

45

Minuta doliczona do pierwszej części rywalizacji.

44

Dużo chaosu w poczynaniach gospodarzy. Całość próbuje uspokoić Toure, który posyła daleką piłkę do De Bruyne. Belga uprzedza wychodzący Grant.

43

Czyściutki odbiór zanotował Clichy. Francuz natychmiast stara się uruchomić szybki atak swojego zespołu. Dalekie podanie do.. no właśnie do kogo?

42

Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie posyła teraz Sane. Futbolówka opada dopiero na granicy pola karnego. Tam nie ma żadnego z graczy Manchesteru.

41

Na siłę uderzał teraz Fernandinho. Nie była to najlepsza próba pomocnika gospodarzy, ale mamy rykoszet. Piłka wychodzi poza boisk – będzie korner.

40

Wymieniają piłkę na połowie przeciwnika gracze prowadzeni przez Guardiolę. Krótka wymiana na dwudziestym metrze, ale co dalej?

39

Ależ niewiele zabrakło teraz Aguero, by zakończyć akcję strzałem głową! Sporo miejsca miał na prawej flance Sagna. Mamy wrzutkę na szósty metr, gdzie nabiega Aguero. Zabrakło paru centymetrów.

38

Dużym spokojem wykazał się teraz Grant. Bardzo mocna wrzutka z lewej strony w wykonaniu Navasa. Tymczasem golkiper przyjezdnych pewnie łapie ją w obie ręce.

37

Dalekie zagranie z rzutu wolnego na pole karne "Obywateli". Radzą sobie obrońcy, ale jeszcze mamy uderzenie z woleja Dioufa! Panu Bogu w okno.

36

W ostatnich 10 minutach częściej w posiadaniu piłki byli goście – to ciekawa statystyka.

Manchester City F.C. 46% – 54% Stoke City F.C.

35

Wychodzą z szybszym atakiem podopieczni Guardioli. Rozpędzony w środku jest De Bruyne. Prostopadłe zagranie do wychodzącego Sane. Spóźnił się jednak Belg – jest offside.

34

Rozegranie na własnej połowie w wykonaniu gospodarzy. Mądrze przesuwają się formacje ekipy "Garncarzy". Jak na razie ciężko znaleźć tam jakieś ubytki.

33

Faulowany był teraz Otamendi. Przesadził z agresją w ataku Sobhi. Poniosło Egipcjanina, który ostentacyjnie pokazuje swoje niezadowolenie.

32

Umyślnie zagrywa piłkę ręką Toure. Bardzo nieładne zachowanie Iworyjczyka. Dziwne, że sędzia nie ma zamiaru sięgnąć po kartkę.

31

Starają się teraz długim prostopadłym podaniem utrudnić życie rywalom gospodarze. Zagranie przez dwie formacje do Aguero. W porę interweniuje Indi.

30

Pewnie czyści wszystkie piłki, które wędrują w pole karne gości Shawcross. Czy aby na pewno gra na wrzutki jest dobra na zaskoczenie Stoke?

29

O własnych siłach wstaje Diouf. Wygląda więc na to, że będzie on w stanie kontynuować dzisiejszy występ. Tymczasem gra została wznowiona.

28

Ma problemy ze zdrowiem Diouf. Senegalczyk potrzebuje pomocy medycznej. Lekarze "Garncarzy" już przy 29-letnim graczu.

27

Popełnia przewinienie Sane. Sfrustrowany Niemiec gonił odbierającego mu piłkę Dioufa i poturbował rywala. To powinna być kartka.

26

Kartkę dostaje również Bardsley. Brzydka "wycinka" na lewej stronie. Szybko łapią napomnienia defensorzy Stoke.

25

Niespodziewanie decyduje się na bezpośrednie zagrożenie bramce przeciwnika Sane! Futbolówka szybko mija mur i leci w kierunku lewego słupka. Przytomnie interweniuje Grant.

24

Pierwsza kartka w dzisiejszym spotkaniu ląduje na koncie Shawcrossa. Kapitan przyjezdnych zdecydowanie przesadził z agresją przy ataku na Aguero.

23

Wchodzi w "szesnastkę" przeciwnika Sane. Goni go ile sił w nogach Indi. Niemiec upada na murawę domagając się rzutu karnego. Sędzia spojrzał z politowaniem i nakazał kontynuować grę.

21

Bardzo niemrawo próbują wyjść z atakami goście. Brakuje przede wszystkim zaangażowania większej liczby graczy. Sam Berahino niewiele zdziała.

20

Znów wykorzystana prawa strona. Navas atakuje z pomocą Sagny. Francuz wchodzi na obieg, gdzie już czeka na niego interweniujący Indi.

19

Próbują prawą stroną zaskoczyć defensywę przeciwnika gracze Hughesa. Tym razem za rozmontowanie rywali wziął się Navas. Hiszpan zatrzymał się jednak już na pierwszym obrońcy.

18

Podanie na skrzydło do Sane. Niemiec natychmiast oddaje piłkę Aguero. Jest decyzja Argentyńczyka o uderzeniu! Wyraźnie obok słupka.

17

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na pole karne miejscowych. Tam udaje się dojść do strzału Indiemu! Do ideału zabrakło jednak całkiem sporo.

16

Przewinienie w środku pola popełnia Cameron. Domaga się kartki dla swojego przeciwnika De Bruyne. Sędzia jest jednak innego zdania.

15

Bardzo ładna akcja po stronie gości. Dość niespodziewanie udaje się Sobhiemu przejść aż dwóch rywali. 19-letni Egipcjanin wpada w pole karne i próbuje wysunąć piłkę do strzału! Nie udaje się znaleźć żadnego z partnerów.

14

Fauluje w kole środkowym Sobhi. Ambitnie próbował odebrać futbolówkę skrzydłowy Manchesteru, lecz ostatecznie skończyło się tylko na faulu.

13

Przegrywa przebitkę na prawej stronie Sagna. Mocno niepocieszony jest Francuz, ale sędzia jest pewny swojej decyzji. Będzie aut dla Stoke.

12

Głośny doping z sektorów kibiców gospodarzy. Ci jak na razie nie pokazali niczego nadzwyczajnego. Za nami jednak dopiero dwanaście minut rywalizacji.

11

Stoke przechodzi do kontrataku. Błyskawicznie wyprowadzona futbolówka przez Camerona. Później jednak zabrakło koncepcji na kontynuację akcji.

10

Zagranie na prawą stronę. Tam Navas w swoim charakterystyczny rajdzie do końcowej linii. Centra pozostawia jednak wiele do życzenia.

9

Poprawka z lewej flanki. Mocną piłkę posyła Sane. Ta przelatuje całą szerokość pola karnego. Całą sytuację na dalszym słupku kontroluje Pieters.

8

Głębokie dośrodkowanie na czwarty metr. Skutecznie piąstkuje Grant, lecz nadal w posiadaniu piłki będą gracze Guardioli.

7

Niepotrzebnie w łatwej do opanowania sytuacji wybija na rzut rożny Shawcross. Za chwilę będzie pierwsza w tym spotkaniu wrzutka z narożnika boiska.

6

Zakładają pressing piłkarze w niebieskich strojach. Szybko udaje się przejąć piłkę. Gospodarzom ciężko jednak skonstruować jakąś składną akcję na połowie rywala.

5

Świetna szansa przed Stoke! Niezłe rozegranie wyrzutu z autu. Wrzutka w "szesnastkę", gdzie do uderzenia dochodzi Diouf! Dobrze na linii broni Caballero.

4

Długo utrzymują się przy piłce "Obywatele". Próba sforsowania defensywny rywala środkiem pola. Skutecznie na wyprzedzenie Shawcross.

3

Starają się nie dać zepchnąć piłkarze prowadzeni przez Hughesa. Krótka wymiana futbolówki w środkowej strefie boiska. Ostatecznie przejmuje Toure.

2

Zagranie na lewą stronę do Sane. Ten rozpędzony mija Dioufa. Na sztuczki młodego skrzydłowego City nie daje się jednak nabrać Bardsley.

1

Tak prezentują się pierwsze "jedenastki" obu drużyn.

Manchester City F.C.:
Caballero – Sagna, Otamendi, Kolarov, Clichy – Fernandinho – Navas, Y. Touré, De Bruyne, Sané – Agüero (C)

Stoke City F.C.:
Grant – Bardsley, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Diouf, Cameron, Allen, Sobhi – Berahino, Walters
Pierwszy gwizdek na Etihad Stadium zabrzmi punktualnie o godzinie 21. Gorąco liczymy na Państwa obecność na lajfy.com. Do usłyszenia!
Bukmacherskie typy

Zdecydowanym faworytem środowej rywalizacji będzie drużyna Manchesteru. Kurs na triumf podopiecznych Guardioli wynosi bowiem zaledwie 1:1,22. W przypadku podziału punktów za każdą postawioną na takie rozstrzygnięcie złotówkę można zdobyć 7 zł. Szanse na sensacyjną wygraną zawodników ze Stoke typuje się w stosunku 1:15.
Pierwsze starcie dla "The Citizens"

Oba zespoły po raz pierwszy w tym sezonie spotkały się ze sobą już w drugiej kolejce rozgrywek. Mecz miał miejsce na Britannia Stadium i na pewno nie jest dobrze wspominany przez fanów "The Potters". Pierwsza połowa należała bowiem do jednego człowieka – Kuna Aguero, który w odstępie dziewięciu minut strzelił dwa gole. Po przerwie z rzutu karnego odpowiedział Krkić, jednak końcówka należała do gości. Bezradnego Givena dwukrotnie pokonał Nolito, ustalając wynik rywalizacji na 4:1 dla "Obywateli".
Stoke City F.C.

Nieco gorzej radzą sobie zawodnicy z hrabstwa Staffordshire, którzy dobre występy przeplatają meczami do jak najszybszego zapomnienia. Ogółem "The Potters" zajmują jednak solidną dziewiątą pozycję w zestawieniu angielskiej ekstraklasy, czyli miejsce, do którego w ostatnich latach zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ciężko mówić, by Stoke na końcówkę sezonu przyświecały jakieś duże cele. Podopieczni Marka Hughesa bardzo szybko odpadli z krajowych pucharów, a ich przewaga w lidze nad strefą spadkową jest naprawdę pokaźna. Wydaje się więc, że środowi goście będą po prostu chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony i popsuć szyki faworytowi z Etihad Stadium. By tak się jednak stało "Garncarze" muszą poprawić skuteczność. Pod względem strzelonych goli są oni bowiem jedną z najgorszych ekip w lidze.
Manchester City F.C.

Zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę w ostatnim czasie złapał mocny wiatr w żagle. Po bardzo słabym początku roku, teraz "The Citizens" pokonują każdego, kto stanie na ich drodze. Na ten moment piłkarze z Etihad Stadium znajdują się na trzeciej lokacie w tabeli Premier League. Ich dorobek punktowy to 55 oczek i jeden mecz rozegrany mniej od reszty stawki. To sprawia, że gdyby Manchester z powodzeniem odrobił zaległość, zbliżyłby się do liderującej Chelsea na odległość ośmiu punktów. Dlatego w niebieskiej części Manchesteru wciąż tli się mała nadzieja na włączenie się do walki o tytuł. Środowi gospodarze nie mają już jednak ani centymetra marginesu błędu. Miejscowi liczą więc tylko i wyłącznie na komplet punktów, choć warto nadmienić, że pod względem gry na własnym stadionie "Błękitni" są dopiero ósmą drużyną w całej lidze.
Dość nietypowo, bo w środę rozpocznie się 28 kolejka w angielskiej ekstraklasie. Wszystko spowodowane jest grą Manchesteru City w ćwierćfinale Pucharu Anglii oraz Lidze Mistrzów. Dla "Obywateli" jest więc to jedyny wolny termin, by na własnym stadionie podjąć ekipę Stoke.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   55. Sané (MAC) – 24. Shawcross (STK), 26. Bardsley (STK), 84. Walters (STK), 90+1. Sobhi (STK)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 1:1. Foule: 8:11.