1:0

finał (0:0)

16.02.2017, 19:00 • KAA Gent Stadium, Ghent • Play-off • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:04:20)
KAA Gent jest bliżej awansu do najlepszej szesnastki Ligi Europy dzięki zwycięstwu 1:0 z Tottenham Hotspur. Belgowie zobaczyli, że są w stanie wyeliminować przedstawiciela Premier League, ale jednocześnie go podrażnili. Rewanż będzie więc gorący. Dziś zmierzyły się dwie godne siebie drużyny i choć nie stworzyły wielkiego widowiska, pokazały, że są zorientowane na awans. KAA Gent zdobyło zwycięskiego gola akurat wtedy, gdy zaatakowali gracze z Londynu.

90+2

Chyba dziś żadna bramkowa akcja nie powiedzie się przyjezdnym. Zwłaszcza, że futbolówka jest pod nogam Kalinicia, który za moment wyekspediuje ją blisko Llorisa.

90

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

88

Kalinić rozpocznie grę od bramki po nieudanym zagraniu N'Koudou. Całe rozegranie Tottenham Hotspur trwało zdecydowanie za długo.

86

Deprymują gwizdami rywali kibice na KAA Gent Stadium. Każda para rąk i ust na pokład. Belgowie są o krok od zwycięstwa.

84

Właśnie piłka w kierunku Heung-Mina, który przez moment grał na desancie wspólnie z Kane'm. Nie zakończył swojej szarży celnym strzałem. Paradoksalnie Kalinić miał więcej obowiązków przed golem.

82

Zbiera się do ostatnich akcji w tym spotkaniu drużyna z Londynu. Podań domaga się od partnerów zmiennik Heung-Min.

80

Ostatnie roszady personalne w obu drużynach. Eriksen za Winksa u przyjezdnych, a w obozie KAA Gent Gershon za Asare.

78

Potwierdził Lloris, że jest skoncentrowany i złapał piłkę w rękawice po zbyt głębokim dośrodkowaniu KAA Gent.

76

76. Wybitna interwencja Llorisa!

76

Hugo Lloris! To może być najważniejsza interwencja całego dwumeczu. To się okaże. Na razie wielkie brawa dla Francuza, który przeczytał intencję Milicevicia i końcami palców wybił jego uderzenie z kilkunastu metrów!

74

Na podwójną zmianę zdecydował się szkoleniowiec KAA Gent. Owacyjnie pożegnany został Perbet, który zdobył gola. Powitani na murawie Kalu oraz Coulibaly.

73

Alli naraził się sędziemu i sprowokował go do pokazania żółtego kartonika.

72

Druga zmiana w drużynie z Londynu. Na boisku jest N'Koudou, a odpoczywa Moussa Sissoko.

71

Defensor ratował Tottenham Hotspur. Odważnie przyjął na głowę uderzenie Simona i sparował futbolówkę na korner, po którym nie było zagrożenia.

70

Mobilni, zaangażowani są pomocnicy KAA Gent po zmianie wyniku. Kalinić nie musiał interweniować od momentu gola Perbeta.

68

Musi zareagować na wydarzenia trener Tottenham Hutspur. Na boisko wbiegł Hueng-Min zamiast Dembele.

65

Co prawda Milicević jest na spalonym, ale plus dla KAA Gent za zorganizowanie się w środku pole i nie pozwalanie przyjezdnym na jakąkolwiek ripostę.

63

Zaczyna się kotłować blisko ławek rezerwowych. Najpewniej pierwszego zmiennika wprowadzi opiekun Tottenham Hotspur.

61

Zadowoleni są Belgowie z prowadzenia, które zdobyli w najmniej spodziewanym momencie. Przecież po przerwie zaatakował Tottenham Hostpur.

59

59. Jérémy Perbet (GNT) - 1:0

59

Gol dla Gent!
Strzelcem bramki JÉRÉMY PERBET.

W pierwszym tempie się nie powiodło, ale w drugim już tak! Perbet wyprowadził KAA Gent na prowadzenie, dobijając własne uderzenie. Składne rozegranie Belgów skończyło się strzałem Perbeta po podaniu Milicevicia!

56

Nie zirytował się Walker swoim kartonikiem i atakuje wysoko na połowie przeciwnika. Swoje dośrodkowanie skierował w kierunku Alliego.

54

Błyskawicznie przebrała się miarka i Walker został upomniany żółtym kartonikiem.

52

Sędzia zaprosił zawodników na krótką rozmowę. Jeżeli nie ostudzą emocji, agresji, będą kartoniki.

50

Interwencja na linii Mitrovicia uspokoiła Belgów. Krótko po przerwie huraganowo zaatakował Tottenham Hotspur.

49

49. Kane trafił w słupek!

49

Słupek po strzale Harry'ego Kane'a! Centymetrów zabrakło doświadczonemu napastnikowi po tym, jak rozpędzony Alli oddał mu piłkę w szesnastce KAA Gent.

47

Niebawem dowiemy się, co wymyślili trenerzy i przekazali swoim podopiecznym w szatni. Może Tottenham Hotspur przejmie inicjatywę. Na razie wymienia podania.

46

Wynik nie kłamie. Pierwsza połowa nie była ani specjalnie przełomowa, ani pasjonująca. Piłkarze pudłowali z dobrych pozycji, a kiedy trafiali w światło bramki, zbyt mało zaskakująco, by pokonać bramkarzy. Nie można powiedzieć o przewadze którejś ze stron. Spotkali się godni siebie rywale i po przerwie powinno być cieplej!

45

43

Dembele sprawdził czujność Mitrovicia strzałem zza pola karnego. Pomocnik Tottenham Hotspur trafił prosto w idealnie ustawionego bramkarza.

41

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego KAA Gent nie oddało strzału i Lloris może chwilkę odetchnąć.

40

Piłkę przejął jeszcze Saief i wszedł w drybling z Walkerem. Nie pierwszy dziś pojedynek dla defensora Tottenham Hotspur.

39

Ostatnie szarże w pierwszej połowie. Gracze rzucają na szalę, co jeszcze mogą przed odpoczynkiem w przerwie. Akcję KAA Gent zatrzymał Walker.

37

Próbowali zawodnicy z Londynu przebić się w pole karne KAA Gent. Byli tam oczywiście Alli, a także Dembele, ale byli również defensorzy w żółtych strojach.

35

Gdyby tak więcej soczystych, celnych uderzeń, kibice byliby żwawsi na trybunach KAA Gent Stadium.

33

Gigot zablokował Dembele w szesnastce KAA Gent. Chwilę wcześniej Kalinić rzucił własnym defensorem, byle tylko zgarnąć futbolówkę.

32

Alli oddał już tego wieczoru lepsze uderzenie. Tym razem piłka po próbie pomocnika Tottenham Hotspur ominęła wyraźnie bramkę Kalinicia!

29

Mitrović dla odmiany we własnym polu karnym, gdzie zneutralizował dośrodkowanie na krótki słupek.

28

Piłka na lewej stronie boiska i nieoczekiwanie zjawił się tam Mitrović. Cała akcja KAA Gent zakończyła się zdecydowanie zbyt wysokim uderzeniem z 20. metra.

26

Bardzo dobrze Alderweireld, który wytrzymał do końca na nogach obok tańczącego Simona, po czym zablokował uderzenie.

25

Spodobał się kibicom przechwyt Esitiego w centrum boiska. Środkowy pomocnik nie utrzymał się jednak długo w posiadaniu piłki.

24

Zdecydowanie za mocne, crossowe podanie do Daviesa i boczny obrońca Tottenham Hotspur musi wracać na własną połowę zamiast kontynuować atak.

22

Szybciej pokrążyła piłka na obrzeżach pola karnego Tottenham Hotspur. Obrona zarządzana przez Alderweirelda nie pozwoliła na strzał.

20

Wysoko zawieszona piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zbyt krótko wybita wróciła jeszcze do Gigota, którego uderzenie było nieczyste oraz niecelne! To była dobra pozycja! Zmarnowana!

18

Ruszył dynamicznie Saief tuż przy linii bocznej boiska, a obecność dwóch przeciwników, przekuł w mały sukces jakim jest korner.

17

Owszem, przesunęli formacje gospodarze, ale niewiele z tego wynikło, a na dodatek po stracie piłki, musieli ratować się przewinieniem w centrum boiska.

15

Minął kwadrans pojedynku. Przesunęli formacje piłkarze KAA Gent i wymieniają podania na połowie przedstawiciela Premier League.

13

13. Kane huknął z dystansu!

13

Drugie uderzenie z dystansu Tottenham Hotspur. Kane nadał piłce dużo energii, ale mało rotacji i nie ominął Kalinicia!

11

Wyczekiwany konkret nastąpił. Alli miał dużo miejsca przed polem karnym KAA Gent i zdecydował się na płaskie uderzenie. Futbolówka potoczyła się metr obok bramki Kalinicia!

10

Odważny początek meczu, ale bez konkretów. Próbował dodać pikanterii gracz Tottenham Hotspur, który delikatnie rzucił piłkę w twarz rywala.

9

Długo zastanawiali się Belgowie, jak spożytkować rzut wolny. Choć odległość była słuszna, musieli spróbować strzału. Prosto w mur!

8

Jeszcze jedno podanie w kierunku Kane'a i tuż przed własnym polem karnym musiał interweniować bramkarz Kalinić.

7

Rozpędził się na prawym skrzydle Kyle Walker, który chciał stworzyć przewagę na połowie przeciwnika. Wmieszali się w próbę rozegrania ataku z Kane'm gospodarze.

5

Moussa Sissoko próbował przebić się w pole karne KAA Gent. Nie aprobował takiego rozwiązania Esiti i sfaulował pomocnika Tottenham Hotspur.

4

Już inne emocja w Belgii. Trener gospodarzy nie może uwierzyć, że jego drużyna tak łatwo pozbyła się futbolówki.

2

Po raz pierwszy tego wieczoru ożywili się kibice. Szansę na oddanie strzału do bramki Llorisa miał Mitrović, który błyskawicznie po rozpoczęciu meczu, ruszył pod pole karne Tottenham Hutspur.

1

KAA Gent: Kalinić – Mitrović, Asare, Dejaegere, Gigot – Saief, Esiti, Foket – Simon, Perbet, Milicević.

Rezerwowi: Rinne – Coulibaly, Neto, Kalu, De Smet, Verstraete, Gershon.

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris – Walker, Alderweireld, Dier, Davies – Wanyama, Dembele – Sissoko, Alli, Winks – Kane.

Rezerwowi: Vorm – Son, N'Koudou, Trippier, Eriksen, Onomah, Wimmer.

Sędzia: Benoit Bastien (Francja).
Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu o wejście do najlepszej szesnastki Ligi Europy. Tottenham Hotspur powalczy na stadionie KAA Gent. Pierwszy gwizdek Benoita Bastiena o godzinie 19.
KAA Gent spisał się nadspodziewanie dobrze w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Choć był debiutantem w fazie grupowej, awansował dalej kosztem Valencia CF i Olympique Lyon. W dwumeczu o wejście do ćwierćfinału nie poradził sobie z VfL Wolfsburg.

Konferencja prasowa KAA Gent!

W obecnym sezonie KAA Gent rywalizuje od lipca w Lidze Europy. W eliminacjach poradził sobie z pogromczynią Cracovii – Skendiją Tetowo. W fazie grupowej dał się wyprzedzić jedynie bezbłędnemu Szachtarowi Donieck.
Tottenham Hotspur to spadochroniarz z Ligi Mistrzów, gdzie lepsi od zespołu z Londynu okazali się piłkarze AS Monaco oraz Bayeru Leverkusen. Po udanym, poprzednim sezonie apetyty w stolicy Anglii były większe. Przed Kogutami jeszcze szansa zaistnienia w Lidze Europy.
KAA Gent jeszcze nigdy nie mierzył się z Tottenham Hotspur, a jedyny dwumecz z przedstawicielem Premier League stoczył i przegrał w 1964 roku. Londyńczycy mają doświadczeń zdecydowanie więcej i jeszcze nigdy dotychczas nie zwyciężyli w Belgii. Raz zremisowali i dwukrotnie zostali pokonani.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 59. Perbet

Kartki:   54. Walker (TOT), 73. Alli (TOT)

Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 5:0. Spalone: 4:1. Foule: 18:14.

KAA Gent: L. Kalinić – S. Mitrović, Asare (C) (80. Gershon), Dejaegere, Gigot – Saief, Foket – Esiti – Simon (74. Kalu), Perbet (74. K. Coulibaly), Milićević.
Zmiany: Rinne – K. Coulibaly, Renato Neto, Kalu, De Smet, Verstraete, Gershon.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Dier, Davies – Wanyama, Dembélé (68. S. Heung-Min) – Moussa Sissoko (72. N'Koudou), Alli, Winks (80. Eriksen) – Kane.
Zmiany: Vorm – S. Heung-Min, N'Koudou, Trippier, Eriksen, Onomah, Wimmer.

Sędziowie: Benoit Bastien (Francja)

Drugi mecz: Tottenham - Gent 2:2