Francuska Ligue 1 Uber Eats

AS Saint-Étienne – Olympique Lyon

2:0

finał (2:0)

05.02.2017, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Ètienne • Runda 23 • Mariusz Nyka

90+3

90+3. Brutalne wejście Tolisso było punktem zapalnym całej awantury.

90+3

Niestety złe emocje w końcówce dzisiejszych derbów. Rzucają się na siebie Lemoine oraz Tolisso używając pięści. Wszystko zaczęło się jednak od bandyckiego faulu piłkarza "Les Gones"! Sędzia bez namysłu wysyła obu panów do szatni. Trzy czerwone kartki w ciągu dwóch minut!

90+2

90+2. Bezmyślne zachowanie Ghezzala.

90+2

Od początku swojego występu nie panował nad emocjami Ghezzal. Przewrócenie rywala bez piłki i będą kończyć w dziesiątkę przyjezdni!

86

Arbiter traci cierpliwość i pokazuje Ghezzalowi żółtą kartkę. Trudno się dziwić, nieodpowiedzialne zachowanie zmiennika Olympiuqe.

74

Jeszcze jedno ostre starcie w środkowej strefie boiska. Tam zagrywa Gonalons i w jednym momencie atakują piłkę Pajot oraz Tolisso. Sędzia uznaje jednak, że winowajcą jest gracz "Zielonych" i to on zostaje ukarany kartką.

68

Ostre starcie na oczach arbitra pomiędzy Soderlundem a Gonalonsem. Winowajcą jest snajper gospodarzy i to on dostaje "żółtko".

61

Mocno spóźniony był w tej sytuacji Lacazette. Snajper Lyonu stanął na stopie rywala. Niebezpieczne zachowanie i słuszna kartka.

43

I mamy pierwszą kartkę w tym spotkaniu. Popełnia faul taktyczny Fekir i tym razem sędzia uznaje, że jest to najwyższy czas na sięgnięcie po "żółtko".

2:0

finał (2:0)

Gole: 9. Monnet-Paquet, 22. Hamouma

Kartki:   68. Søderlund (SET), 74. Pajot (SET) – 43. Fékir (LYO), 61. A. Lacazette (LYO), 86. Ghezzal (LYO)   90+2. Ghezzal (LYO)   90+3. Lemoine (SET) – 90+3. Tolisso (LYO)

Posiadanie piłki: 31 % : 69 %.
Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 0:1. Foule: 17:19.