Sunderland A.F.C. – Tottenham Hotspur

0:0

finał (0:0)

31.01.2017, 20:45 • Stadium of Light, Sunderland • Runda 23 • Wiktor Bukowski

Pierwsza połowa zwiastowała większe emocje po przerwie. Było jednak zupełnie inaczej i w drugich 45 minutach nie wydarzyło się kompletnie nic. Co prawda Tottenham zdominował Sunderland, ale nie stwarzał sobie mnóstwa okazji, jak moglibyśmy przypuszczać.
Londyńczycy tracą punkty z najsłabszą drużyną w Premier League! To Sunderland może się cieszyć z jednopunktowej zdobyczy! (22:45:54)

90+3

90+2

Wrzutka Eriksena z rzutu rożnego na bliższy słupek, prosto na głowę nabiegającego Diera! Ten uderzył w okolice spojenia, ale ostatecznie obok bramki! Arbiter kończy ten mecz!

90+1

Przyjezdni mają jeszcze jeden rzut rożny! Czy to będzie ostatnia okazja do rozstrzygnięcia tego spotkania? Eriksen już gotowy w narożniku boiska!

90

Dodatkowe 2 minuty nadziei na jakiegokolwiek gola!

89

Debiutant Honeyman jest świeży, ale i tak nie potrafił wygrać walki o piłkę na lewym skrzydle. Od wrzutu z autu rozpoczynają zawodnicy ze stolicy Anglii.

88

Oskrzydlający atak gospodarzy, ale próba przedarcia się przez obronę zostaje powstrzymana przez Wanyamę! Spursi znów przechodzą do ataku pozycyjnego.

87

Takim sposobem Tottenham na pewno nie wygra. Zupełnie nieudana wrzutka Eriksena, która wędruje prosto w ręce pewnie ustawionego Mannone. Żaden z napastników Tottenhamu nie popędził do tego zagrania.

86

Czy którąś z ekip będzie stać dzisiaj na chociażby jedno trafienie? Kibice zgromadzeni na Stadium of Light bardzo życzyliby sobie zwycięstwa nad trzecią drużyną w tabeli!

85

Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Moussa Dembélé, na boisku pojawia się Vincent Janssen.

83

Na boisku niedługo pojawi się Janssen i to będzie ostatnia roszada w ekipie gości. Tottenham ma już ogromną przewagę w posiadaniu piłki, tylko co z tego? Jest jeszcze kilka minut na jedynego gola.

82

A z kolei zawodnicy Tottenhamu nie sprawiają dzisiaj praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką Mannone. Ot, typowy mecz na bezbramkowy remis, a szkoda.

81

Gra Sunderlandu prezentuje się już tylko w defensywie. Gospodarze nawet nie próbują opuszczać własnej połowy i zabezpieczają grę z tyłu.

80

Decydujące 10 minut przed nami! Czy doczekamy się pierwszych trafień? Ewentualny gol w takim momencie prawdopodobnie wyjaśniłby sprawę wyniku w tym spotkaniu!

79

Piłkarzom Tottenhamu zaczyna się spieszyć! Remis z ostatnią drużyną w tabeli to zdecydowanie nie szczyt marzeń londyńczyków, którzy chcieli zgarnąć tutaj pełną pulę. Jest jeszcze o co walczyć.

77

Sissoko walczy o piłkę bark w bark z Manquillo, ale arbiter uznał jednak, że Francuz przekroczył przepisy i postanowił przerwać akcję londyńczyków. Mannone wznowi grę dalekim wykopem.

76

Wanyama zdecydowanie pospieszył się z decyzją o strzale. Mocno, ale wysoko nad bramką Mannone i kibice spokojnie wyłapali futbolówkę na trybunach.

75

Niebezpieczny wślizg w nogi Dembélé, który już nie pierwszy raz doznaje mikrourazu. Nie będzie jednak kolejnej kartki, a my możemy wrócić do spotkania! 15 minut do ostatniego gwizdka sędziego!

74

Pierwsza akcja wprowadzonego Sissoko, ale Francuz w momencie podania był na pozycji spalonej! Londyńczycy po prostu nie mają recepty na Sunderland w tym spotkaniu!

73

Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Son Heung-Min, na boisku pojawia się Moussa Sissoko.

72

Zmiana w drużynie Sunderland A.F.C.: z boiska schodzi Fabio Borini, na boisku pojawia się George Honeyman.

70

Piłka dość niespodziewanie spada pod nogi Dele Alliego! Potężny strzał w wykonaniu Anglika, ale nad bramką Włocha! Tylko rzut rożny dla londyńczyków i 20 minut do końca spotkania!

69

Zagrożenie pod bramką Mannone, ale gospodarze wychodzą zwycięsko i z tej opresji! Bardzo dobre podanie Kane'a na 5. metr, ale Koné w porę dołożył nogę i wybił futbolówkę!

68

Kolejne minuty upływają, a wszyscy kibice w dalszym ciągu czekają na otwarcie wyniku! Nie widzimy jednak zbyt wielu szans ku zmianie rezultatu. Może zmiennicy wprowadziliby nieco świeżej krwi?

66

Eriksen podchodzi do następnego stałego fragmentu gry, ale dośrodkowania Duńczyka nie są dziś najwyższej próby! Prosto w ręce spokojnego Mannone. Czy doczekamy się goli na Stadium of Light?

65

Manquillo taktycznie przerywa atak Wanyamy i decyzja arbitra nie mogła być inna. Natychmiastowa kartka i rzut wolny dla Tottenhamu.

64

64. Wyśmienita okazja Wanyamy!

64

Chyba najlepsza okazja Tottenhamu na otwarcie wyniku! Wręcz idealne dośrodkowanie Sona na głowę Wanyamy, a ten przestrzelił nad bramkę Mannone! To powinien być gol!

63

Bardzo mocne uderzenie Walkera i piłka leci ponad poprzeczką bramki Mannone! Arbiter wskazuje jednak, że strzał był po rykoszecie, a to oznacza kolejny rzut rożny dla londyńczyków!

62

Na szczęście Tottenhamu, Liverpool oraz Arsenal także tracą swoje punkty! Ta kolejka przyniesie jeszcze sporo emocji, tutaj wszystko może się wydarzyć!

61

Eriksen dośrodkowuje w stronę Kane'a, ale ten próbuje uderzenia szczupakiem! Anglik upada na murawę, ale arbiter nie pokaże rzutu karnego w tej sytuacji!

60

Godzina gry za nami! Czy Tottenham straci punkty na stadionie najsłabszej drużyny w Premier League? Na razie wiele na to wskazuje, londyńczycy mają ogromny problem ze stwarzaniem kolejnych ataków!

59

Ze stałych fragmentów gry także jest spory problem ze stworzeniem zagrożenia. Długie dośrodkowanie w stronę Boriniego ucieka poza plac gry. Vorm już bardzo dawno nie miał kontaktu z piłką.

58

Sunderland musi pomyśleć o zmianie swojej gry. W pierwszej połowie wszystko funkcjonowało bez zarzutu, ale po przerwie zupełnie nie widzimy gospodarzy w ofensywie.

56

Ataki londyńczyków są już coraz groźniejsze! Znów pokazał się wolny Eriksen, który mocno nabił futbolówkę w szesnastkę przeciwników! Ponownie bez efektów, bo obrońcy gospodarzy grają bez zarzutu!

55

Tak też się dzieje! Kąśliwe uderzenie Eriksena z rzutu wolnego mija mur zawodników i zmierza na bliższy słupek! Pewnie interweniuje golkiper Sunderlandu! Wciąż nie możemy doczekać się goli!

54

Zawodnicy Sunderlandu popełniają przewinienie w bardzo wrażliwym miejscu boiska! Londyńczycy za moment mogą bardzo zagrozić bramce Mannone ze stałego fragmentu gry!

53

Harry Kane otrzymał futbolówkę w obrębie szesnastki rywali, ale Anglik zdołał wywalczyć tylko kolejny korner! Mogło być znacznie groźniej!

53

Eriksen w końcu decyduje się na strzał z dystansu. Natychmiast dobiegł do niego jeden ze stoperów i przyblokował Duńczyka. Będzie kolejny rzut rożny dla Tottenhamu!

52

Dele Alli, Son i Eriksen wymieniają podania niedaleko pola karnego Sunderlandu. Wkrótce jednak obrońcy wkraczają do tej akcji i przerywają "sznurek" podań londyńczyków!

50

Zespół Sunderlandu potrzebuje każdego, nawet najmniejszego punktu. Remis z takim zespołem jak Tottenham byłby czymś wspaniałym. Czy to się uda? Na razie wszystko na to wskazuje.

49

Mannone z olbrzymim spokojem wyłapuje kolejne, zbyt mocne dośrodkowanie z głębi pola. Wydaje się, że Tottenham jest dzisiaj zupełnie nieszkodliwy.

48

A gospodarze grają swoje! Borini ponownie w pojedynkę popędził do kontrataku! Spróbował zupełnie nieprzygotowanego strzału z dystansu, ale to miało malutkie szanse na powodzenie.

47

Sunderland rozpoczyna tę drugą połowę od gry w defensywie. Spursi wymieniają większą ilość podań, ale wciąż nie przynosi to zamierzonego efektu!

46

Tottenham natychmiast przechodzi do ataku! Ładne podanie z lewego skrzydła w wykonaniu Daviesa, ale Kane nie sięgnął futbolówki! Defensorzy oddalają zagrożenie.

46

Zawodnicy Sunderlandu wznawiają grę po przerwie! Trenerzy obu zespołów nie zdecydowali się na żadne zmiany, a więc kontynuujemy grę w takich samych ustawieniach!

46

Piłkarze obu ekip powoli wracają na murawę. Za moment rozpocznie się decydująca połowa!
Całkiem ciekawa pierwsza połowa już za nami! Było kilka sytuacji, ale tych stuprocentowych mieliśmy jak na lekarstwo! Brakuje już tylko goli, które jeszcze bardziej otworzą tę rywalizację.
Trzeba przyznać, że nieco lepsze wrażenie sprawiają miejscowi, którzy zdecydowanie chcą sprawić tu niespodziankę! Zostańcie z nami!

45+3

45+2

Sunderland miał jeszcze jeden rzut wolny, ale nic z niego nie wynikło. Arbiter w końcu zaprasza piłkarzy do szatni!

45+2

To Sunderland ma większą ochotę na otwarcie wyniku! Już bardzo dawno nie gościliśmy pod bramką Mannone, a gospodarze walczą tu o zwycięstwo! Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się przed przerwą.

45+1

2 minuty dłużej potrwa pierwsza odsłona!

45

Defoe całkiem dobrze dograł w pole karne przeciwników! Nikt jednak nie przeciął tej piłki i ostatecznie interweniuje nienaciskany Vorm!

44

Zarówno Larsson, jak i Walker wstają już z murawy i możemy kontynuować zawody! Obie drużyny przez chwilę zagrają w jednoosobowym osłabieniu. Możemy kontynuować od rzutu wolnego dla gospodarzy!

42

Kolejne bardzo groźne zderzenie dwóch piłkarzy i medycy natychmiast meldują się na murawie. Niebezpieczne zderzenie głowami w powietrznej walce o piłkę.

41

Dobre podanie w stronę uciekającego Sona, ale dwóch obrońców Sunderlandu przypilnowało futbolówkę i ostatecznie ta wpada w ręce Mannone!

40

Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej części spotkania! Czy któraś z drużyn zdecyduje się jeszcze na większe ryzyko i spróbuje otworzyć wynik meczu przed zejściem do szatni?

39

Defoe zdołał oddać uderzenie upadając na murawę i Anglik wywalczył kolejny rzut rożny dla swojej drużyny! Tottenham w głębokiej defensywie i to od kilku dobrych minut!

39

A jednak to Sunderland wznawiał grę ze stałego fragmentu gry! Dośrodkowanie w pole karne przeciwników, ale gra zostaje oddalona! Gospodarze prezentują się coraz pewniej, może być spore zaskoczenie!

38

Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Danny Rose, na boisku pojawia się Ben Davies.

37

Danny Rose pokazuje, że bardzo ucierpiał w tym starciu i konieczna będzie pierwsza roszada! Obrońca Tottenhamu sam sygnalizuje zmianę!

36

Niestety gra znacznie się zaostrza! Arbiter coraz częściej używa gwizdka i te rzuty wolne znacznie zwalniają tempo gry na Stadium of Light. Od rzutu wolnego rozpoczną przyjezdni!

34

Tym razem na indywidualną rozmowę został zaproszony Wanyama. Obejdzie się bez kartki, ale jeszcze jedno wykroczenie i Kenijczyk obejrzy kartonik!

33

Mamy pierwsze, groźniejsze przewinienie. Rodwell brzydko wszedł w nogi Dembélé i jako pierwszy zostaje wpisany do notesu sędziego.

32

Sunderland prezentuje się coraz pewniej. Gospodarze coraz częściej konstruują ataki ofensywne i Tottenham nawet nieco się wycofał. Co z tego będzie w kolejnych minutach?

30

Pierwsze pół godziny rywalizacji już za nami! Trzeba przyznać, że jest to bardzo wyrównany mecz! Może Tottenham ma lekką przewagę optyczną, ale na razie nic z tego nie wynika!

29

O'Shea ładnie podpiął się pod akcję swojego zespołu, ale nie zdołał opanować futbolówki w szesnastce Tottenhamu. Defensorzy zgarniają tę akcję!

28

Dzisiaj wcale nie widać tej przepaści, która dzieli obie drużyny w ligowej tabeli. Przypomnijmy, że Tottenham jest trzeci, natomiast Sunderland zamyka stawkę! Dojdzie do sporej niespodzianki?

26

Dłuższe podanie do osamotnionego Sona, ale Koreańczyk nie przypilnował linii spalonego. Od bramki będzie wznawiał Mannone.

25

Spotkanie z każdą minutą coraz bardziej się rozkręca! Wciąż czekamy na otwarcie wyniku, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu!

24

Eriksen zagrywa futbolówkę na bliższy słupek, ale w idealnym miejscu stał jeden z obrońców! Tottenham kontynuuje atak i potężny strzał oddaje Wanyama – broni Mannone!

23

23. Kapitalna okazja Boriniego!

23

Mamy pierwszą interwencję Vorma! Borini oddaje mocne uderzenie po ziemi i defensywa Tottenhamu zupełnie przepuściła pomocnika rywali! To była okazja do otwarcia wyniku!

22

Walker przewraca się w polu karnym Sunderlandu, ale nie ma mowy o wskazaniu na wapno! Arbiter nakazuje dalszą grę! Od bramki rozpocznie golkiper gospodarzy.

21

Zanosiło się na bardzo groźny atak gospodarzy, ale Borini źle przyjął sobie futbolówkę po podaniu od Defoe i cała akcja Sunderlandu poważnie zwolniła! Wszystko na marne!

20

Gracze Tottenhamu od dłuższego czasu konstruują atak pozycyjny. Mannone jeszcze ani razu nie musiał poważnie interweniować.

19

Trzecia ekipa w tabeli jakby nie miała recepty na sforsowanie defensywy Sunderlandu. Są próby każdą możliwą stroną boiska, ale na razie nic nie przynosi większych efektów.

18

Rose robi bardzo dużo szumu na lewym skrzydle! Seria dobrych wrzutek w pole karne, ale za każdym razem skutecznie interweniują obrońcy przeciwników!

16

Sunderland miał całkiem dobry pomysł na rozegranie rzutu wolnego, ale podanie w stronę O'Shea było nieco spóźnione! Asystent sędziego podnosi chorągiewkę w powietrze – spalony!

15

Pierwszy kwadrans zawodów już za nami! Właściwie nie mieliśmy jeszcze ani jednej podbramkowej sytuacji i zdecydowanie czekamy na większe emocje! Może po którymś ze stałych fragmentów?

14

Tottenham wcale nie ma dużej przewagi. Sunderland gra bardzo konsekwentnie i zagęszcza obszar defensywy. Jak tylko pojawia się okazja, to miejscowi wybiegają do ataku!

13

Dele Alli nieco przesadził w ataku na O'Shea. Arbiter natychmiast przerywa zawody i długim wykopem grę rozpocznie Mannone.

13

Oskrzydlająca akcja Rose'a, a jego dośrodkowanie zmierza do Eriksena! Tam następuje jednak strata, było zbyt wielu piłkarzy na małym skrawku boiska. Sunderland na razie skutecznie się broni.

11

Coraz żwawsze są te zawody! Widzimy już bardzo dobrą grę z obu stron i w następnych minutach możemy spodziewać się pierwszych trafień!

10

Zakotłowało się w szesnastce Tottenhamu po rzucie rożnym, ale to goście wybiegają z kontratakiem! N'Dong kapitalnie i przede wszystkim czysto odbiera piłkę w środkowej strefie boiska!

9

Dość zaskakujący kontratak gospodarzy i świetną okazję miał Defoe! Był on zupełnie osamotniony, ale mógł zdziałać znacznie więcej! Ostatecznie uderzenie odbija się od nogi obrońcy i będzie korner dla miejscowych!

7

Sunderland jest w coraz głębszej defensywie! Gospodarze jeszcze się bronią, ale nie wiemy jak długo to potrwa! Tottenham jest ostatnio w wybornej dyspozycji.

6

Nieudana ta wrzutka z narożnika boiska w wykonaniu przyjezdnych. Kontynuują oni jednak swój atak i jeden z defensorów ponownie oddala zagrożenie poza plac gry! Kolejny korner!

5

W końcu to gospodarze przejmują futbolówkę i wycofują ją do Mannone. Ten wybija na środek boiska i z akcją rozpędza się Tottenham! Będzie pierwszy korner dla Hotspur!

4

Zawodnicy Tottenhamu spokojnie wymieniają serię podań na własnej połowie. Spokojne te pierwsze minuty i żadnej z drużyn jeszcze się nie spieszy.

3

Sunderland wybiega coraz wyższym pressingiem i wywiera spory nacisk na rywalach. Londyńczycy popełniają coraz więcej błędów, ale jeszcze nie było zagrożenia pod żadną z bramek.

2

Spursi bardzo szybko przechodzą do ofensywy! Eriksen przepuścił piłkę do Dele Alliego, ale ten musiał zwolnić cały atak i wycofać do partnerów. Ostatecznie goście wywalają futbolówkę poza linię boczną.

1

Rozpoczynają zawodnicy z Londynu, którzy grają w złotych strojach! Sunderland w tradycyjnych, biało-czerwonych pasiakach. Liczymy na mnóstwo emocji tego wieczoru!

1

Obie ekipy wychodzą na murawę w Sunderlandzie! Przed nami przywitanie zespołów oraz losowanie stron!

Sunderland A.F.C.: Mannone – Jones, L. Koné, O'Shea (C), Manquillo – Rodwell, Denayer, N'Dong – Seb. Larsson – Defoe, Borini.

Rezerwowi: Mika – Love, Lescott, Pienaar, Januzaj, Gooch, Honeyman.

Tottenham Hotspur F.C.: Vorm – Walker, Alderweireld, Dier, Rose – Dembélé, Wanyama – Eriksen, Alli, S. Heung-Min – Kane (C).

Rezerwowi: Pau López – Moussa Sissoko, V. Janssen, Wimmer, Davies, Winks, Carter-Vickers.

Sędziowie: Lee Mason.
Miejmy nadzieję, że gospodarze postawią ciężkie warunki londyńczykom! Zapowiada się ciekawa rywalizacja, a my zachęcamy Państwa do śledzenia relacji na żywo z tego spotkania na naszym portalu! Bądźcie z nami!
Ostatnia kolejka

Przed tygodniem obie drużyny pogubiły swoje zdobycze! Sunderland oddał wyjazdowe spotkanie West Brom (0:2), natomiast Spursi mierzyli się w hicie kolejki z Manchesterem City. Tam padł remis 2:2 i obie drużyny podzieliły się punktami!
Sunderland A.F.C.

Znacznie gorzej wiedzie się wtorkowym gospodarzom, którzy na ten moment zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie 15 punktów. Sunderland musi zacząć wygrywać, jeśli w ogóle marzy o pozostaniu w najlepszej klasie rozgrywkowej Anglii. Strata do Hull City i Crystal Palace nie jest jednak duża, bo zaledwie 1 punkt.
Tottenham Hotspur

Londyńczycy są ostatnio w wyśmienitej formie. Na ten moment zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli, a na swoim koncie mają 46 punktów. Do drugiego Arsenalu jest strata jednego "oczka" i taką samą przewagę mają Spursi nad czwartym Liverpoolem!
Czas rozegrać 23. kolejkę angielskiej Premier League! W jednym z wtorkowych meczów Sunderland podejmie na Stadionie Światła Tottenham Hotspur!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.