Puchar Włoch

Inter Mediolan – S.S. Lazio

1:2

finał (0:1)

31.01.2017, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Ćwierćfinał • Mateusz

Spotkanie zakończyło się triumfem S.S. Lazio (2:1). To właśnie biało-błękitni meldują się w półfinale Pucharu Włoch! Gole na koncie ekipy z Rzymu zapisywali Anderson oraz Biglia (rzut karny). Honorowe trafienie dla gospodarzy wywalczyć zdołał Brozovic. Za nami całkiem emocjonująca konfrontacja. Miejscowi zaprezentowali niezły futbol, ale nie zdołali odrobić strat. Rywale doskonale odpierali ich ataki, co zaprocentowało w postaci zwycięstwa! (22:45:27)

90+4

90+4

Zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych, ale nic z tego nie wynikło. Ostatecznie akcja została przerwana przez gwizdek arbitra. Marchetti był faulowany przez swojego vis a vis – Handanovicia.

90+2

Tutaj już chyba nic się nie zmieni. S.S. Lazio dobrze odpiera ataki Interu, choć trzeba przyznać, że wywołują one naprawdę spore wrażenie. Nabrali wiatru w żagle gospodarze.

90+1

I jeszcze jedno żółtko. Sędzia prezentuje dziś dość aptekarskie podejście, przynajmniej w niektórych sytuacjach. Przed momentem ukarany został Medel.

90

Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty!

89

Pośpiech jest złym doradcą. Atak Interu spalił na panewce. Goście przechwycili piłkę i próbują nią jak najdłużej operować. To jest w pełni zrozumiałe, czas mija na ich korzyść.

86

Teraz to gospodarze są w natarciu. S.S. Lazio musi się bronić. Goście nie mogą popełnić nawet najmniejszego błędu. Każda pomyłka może skutkować utratą bramki. Czeka nas interesująca końcówka!

85

Tli się nadzieja w sercach fanów Interu Mediolan. Kibice wciąż wierzą, że gospodarze doprowadzą do wyrównania i będziemy świadkami dogrywki. Kto wie, może oczekiwania te znajdą pokrycie w rzeczywistości?

84

84. Brozović (INM) - 1:2

84

Gol dla Interu!
Strzelcem bramki MARCELO BROZOVIC. Sprytne trafienie głową zainkasował Chorwat! Brozovic wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne i wrzucił golkiperowi S.S. Lazio piłkę "za kołnierz".

82

Posiadanie piłki: 55-45%.

81

Na pozycji spalonej przebywał Brozović. Groźnie zapowiadająca się akcja Interu Mediolan została przerwana. Po raz kolejny doskonałą czujnością wykazał się arbiter liniowy.

80

Za nieco ponad dziesięć minut już wszystko będzie jasne! Inter ma jeszcze jakieś nadzieje. Może jeszcze coś się tutaj zmieni – zobaczymy. Trzeba jednak przyznać, że goście doskonale sprawują się w defensywie.

79

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Przed momentem sędzia ukarał Patrica. Słuszna decyzja pana Guidy. Zawodnik ten popisał się znacznie spóźnionym przewinieniem.

78

Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Murgia, na boisku pojawia się Wallace.