Menu

Piłka nożna

Puchar Narodów Afryki

Senegal – Kamerun

0:0

koniec po rz. karnych (4:5) (0:0)

28.01.2017, 20:00 • Stade de Franceville • Ćwierćfinał • Sebastian

Posiadanie piłki: 61% : 39%.
Strzały na bramkę: 5:3.
Strzały niecelne: 11:8.
Rzuty rożne: 2:4.
Spalone: 2:0.
Faule: 24:41. (22:52:00)
Podobnie jak w finale Pucharu Narodów Afryki w 2002 roku reprezentacja Kamerunu pokonała Senegal w konkursie rzutów karnych. O trofeum grają dalej Nieposkromione Lwy. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje.

Koniec meczu.

5. serie 4:5

Decydujące uderzenie a la Grzegorz Krychowiak z niedawnego Euro 2016. Aboubakar zapewnił awans do półfinału reprezentacji Kamerunu.

5. serie 4:4

Piąta seria konkursu rzutów karnych rozpoczęła się od nieskutecznego strzału Mane. Intencję napastnika Senegalu wyczuł Ondoa.

4. serie 4:4

Wszyscy piłkarze wykorzystują jedenastki. Zoua uderzył pewnie w sam środek bramki Diallo.

4. serie 4:3

Senegal już prowadzi. Ondoa wyczuł intencję Saiveta, ale uderzenie było zbyt precyzyjne.

3. serie 3:3

Kolejny defensor wziął na siebie odpowiedzialność. Teikeu uderzył potężnie pod poprzeczkę na 3:3.

3. serie 3:2

Zmiennik Sow w końcu skoncentrował się i trafił do bramki.

2. serie 2:2

W konkursie rzutów karnych jest 2:2 po strzale Oyongo w prawy narożnik.

2. serie 2:1

Ponownie obrońca w obozie Senegalu. Mbodji wykorzystał jedenastkę, choć Ondoa miał piłkę na dłoniach i zbił ją na słupek!

1. serie 1:1

Wśród Kameruńczyków tym pierwszym był kapitan. Drobił kroczki, strzelił celnie Moukandjo.

1. serie 1:0

Konkurs rzutów karnych rozpoczął partner Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika z SSC Napoli. Koulibaly zmylił bramkarza i Senegal prowadzi 1:0.

Rozpoczynają się rzuty karne.
Po pierwszej połowie pisaliśmy, że nie pachnie golami i choć później piłkarze kilkakrotnie zerwali się ataku, najbardziej prawdopodobny, bezbramkowy wynik utrzymał się przez 120 minut. Czas na konkurs rzutów karnych.

120+2

Druga połowa dogrywki skończona.

120+1

Sow wygonił się za bardzo do boku i podsumował 120 minut rywalizacji uderzeniem obok bramki. Czas na gwizdek sędziego.

120

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

118

Ostatnie szanse na zmianę wyniku, ale selekcjonerzy zastanawiają się już głównie kogo desygnować do wykonania rzutu karnego.

116

Sędzia jest skrupulatny w końcówce dogrywki. Po przeciwnych stronach boiska gwizdnął faul zawodnika składającego się do strzału. Ngadeu Ngadjui musi wrócić na własną połowę.

114

Przerwa w grze, ponieważ Ciss jest opatrywany po zderzeniu z Kameruńczykiem.

113

Pojedynek dobrze dysponowanych bramkarzy w konkursie rzutów karnych zapowiada się ekscytująco. Natomiast piłkarze ofensywni nie imponują dotychczas skutecznością.

111

Groźna akcja Senegalu. Przypomniał o sobie coraz mniej widoczny Keita, którego uderzenie po podaniu Cissa ominęło bramkę Kamerunu.

109

N'Diaye to ostatni zmiennik w tym pojedynku. Boisko opuścił nieskuteczny Kouyate.

107

Ostatnie 15 minut nadziei, że któraś z reprezentacji rozstrzygnie kwestię awansu przed konkursem rzutów karnych. Kamerun był już tak blisko, a jednak wciąż bezbramkowo.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105+1

Pierwsza dogrywka skończona.

105+1

105+1. Zoua mógł rozstrzygnąć ten mecz!

105+1

Niesamowite! To była piłka meczowa. Diallo uratował Senegalczyków, choć Zoua mierzył na jego bramkę z ledwie kilku metrów. Zmiennik dostał świetne podanie, a na dodatek obrońca potknął się, mimo to Kamerun nie wykorzystał szansy.

105

Doliczona minuta.

102

Djoum opuścił boisko, ponieważ był obciążony kartonikiem, a Tambe spał smacznie w przodzie. W ich miejsce zmiennicy Mandjeck oraz Aboubakar.

100

Ciss dośrodkował z narożnika pola karnego prosto w rękawice golkipera. Ma dużo energii. Powinien się bardziej przyłożyć do swojego zagrania.

98

Wszystkie stałe fragmenty Senegalu kończą się tak samo marnie. Triumfator grupy nie miał kompletnie pomysłu jak spożytkować korner.

97

Długie podanie w pole karne Kamerunu. Trochę zaplątał się Sow aż Oyongo wyekspediował piłkę na korner.

95

Sow dośrodkował z lewego skrzydła prosto w rękawice Ondoi. Bramkarz Kamerunu po prostu nie mógł się pomylić w tej sytuacji.

93

Kamerun poradził sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego i próbuje zmontować coś konkretnego w ataku pozycyjnym.

92

Piłka w grze. Trudno o entuzjazm. Intuicja podpowiada, że podobnie jak w Copa America można było od razu strzelać jedenastki. Może piłkarze zaskoczą i rzucą się do szalonego ataku w dogrywce.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
Po regulaminowych 90 minutach nie wiadomo, która drużyna awansuje do półfinału Pucharu Narodów Afryki. Sędziowie są zmuszeni, by zarządzić dogrywkę.

90+4

Druga połowa skończona.

90+2

Kouyate przerwał faulem akcję Kamerunu. To nie pierwsze przewinienie tego zawodnika, więc żółta kartka.

90+2

Sow dał dobrą zmianę i zagraża reprezentacji Kamerunu. Jeszcze jedno uderzenie z ostrego kąta i Ondoa niepewnie wybił futbolówkę przed siebie. Żaden z Senegalczyków nie znalazł się w pobliżu.

90

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

89

Dośrodkowanie na bliski słupek. Do podania Balde Diao Keity wyskoczył zmiennik Sow, ale po wyprzedzeniu obrońców, nie zdołał trafić między słupki.

87

87. Ondoa interweniował, a dobitka była niecelna!

87

Sow łapie się za głowę! Nie może uwierzyć, że nie dobił do siatki piłki po uderzeniu Mane, które obronił Ondoa. To mógł być decydujący cios w ćwierćfinale, a skończyło się pudłem. Piłkarze rezerwowi Senegalu już wyskoczyli z miejsc.

86

Za kontuzjowanego M'Bengue wbiegł na boisko Ciss. Szybko dokonał korekty selekcjoner Senegalu.

85

Boisko opuścił M'Bengue i to spowodowało, że selekcjoner Senegalu wstrzymał wcześniej przygotowaną zmianę.

83

Senegal dostarczył futbolówkę w pole karne z rzutu wolnego, ale na tym się skończyło. Później panowali piłkarze z Kamerunu.

82

Djoum trafił na listę kartkowiczów z powodu swojego przewinienia na własnej połowie.

80

Korner dla Kamerunu. Wysoko zawieszona piłka została wybita przez obrońców reprezentacji Senegalu.

78

Zoua przedarł się w pole karne Senegalu i mimo ostrego kąta, spróbował uderzyć. Zadrżała boczna siatka bramki Diallo.

77

Coraz mniej inspirujące jest te spotkanie, a już niebawem dobiegnie końca regulaminowy czas. Nikt nie będzie teraz ryzykować, nawet selekcjonerzy, którzy nie dokonują zmian.

75

Tambe pognał z kontratakiem, ale najpierw stracił piłkę, a po chwili sfaulował Senegalczyka. Bez sensu są pretensje do arbitra.

74

Beznadziejne dośrodkowanie z rzutu wolnego poleciało za plecy wszystkich zawodników w polu karnym Kamerunu. Tak to gola nie będzie na pewno.

72

Szansa na gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Senegalu. Duże zamieszanie w polu karnym.

70

Zoua przejął piłkę na własnej połowie i próbował wprowadzić ją na przeciwną. Wszystko to nieskuteczne.

68

Nie mógł uwierzyć selekcjoner Kamerunu, że Moukandjo nie zdobył gola. Jego drużyna musi wypracować sobie jeszcze jedną sytuację podbramkową, a to nie jest łatwe.

66

66. Moukandjo nie pokonał Diallo!

66

Moukandjo mógł wyprowadzić Kamerun na prowadzenie. Przejął piłkę po anemicznym strzale, uniknął spalonego, po czym mając przed oczami tylko bramkarza, nie potrafił go pokonać!

65

Ondoa ustawił się idealnie na linii bramkowej i przytulił do piersi piłkę po uderzeniu Balde Diao Keity zza pola karnego.

64

Pierwsza roszada personalna w reprezentacji Senegalu. Sow ma wzmocnić ofensywę, a Diouf już na ławce.

63

Po rzucie rożnym sędzia gwizdnął faul na Kouyate, który potrzebował pomocy medycznej we własnym polu karnym. Stąd przerwa.

61

Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Senegalu. Nieposkromione Lwy miały jeszcze szansę na poprawienie się z rzutu rożnego.

59

Faul Faia w bocznym sektorze boiska na Saivecie i sędzia wyciągnął kartkę z kieszonki.

59

Ondoa nie po raz pierwszy zrobił kilka kroków przed linię bramkową i sprzątnął piłkę Senegalczykom.

58

Selekcjonerzy podnieśli się z ławek i dyrygują swoimi zawodnikami blisko linii bocznej. Poziom emocji podnosi się. Każda pomyłka może być brzemienna w skutkach.

56

Kouyate wrócił na własną połowę, choć w tym spotkaniu głównie atakuje. Zahamował tam akcję przeciwnika, ale faulem. Rzut wolny dla Kamerunu.

55

Ondoa stara się zmobilizować swoich partnerów z pola. Przez 10 minut po przerwie praktycznie nie zbliżyli się do bramki Diallo.

53

53. Diouf blisko szczęścia!

53

Diouf wyszedł wysoko w powietrze w polu karnym Kamerunu. Obok niego wyskoczył Ondoa i zablokował próbę strzału. Balde Diao próbował to dobić, ale sfaulował bramkarza!

51

Bardzo podobna sytuacja z udziałem Balde Diao Keity i znów najaktywniejszy reprezentant Senegalu nie doczekał się gwizdka. Tym razem do zdarzenia doszło w polu karnym.

50

Nie ma faulu na połowie Kamerunu, choć Balde Diao Keita był przekonany, że sędzia powinien przerwać grę gwizdkiem.

48

Walka na wysokim poziomie. Kilka pojedynków główkowych, po których Kamerun sprowadził piłkę do ziemi.

47

Senegal rusza do przodu w poszukiwaniu gola. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła trochę głową, trochę barkiem strzelił Kouyate. Pół metra nad bramką Kameruńczyków.

46

Jedna zmiana w przerwie w obozie Kamerunu. Na boisku zameldował się Zoua zamiast Toko Ekambiego.

46

Druga połowa rozpoczęta.
Bezbramkowa pierwsza połowa bez wielu, stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Stety, niestety na razie pachnie dogrywką. Senegal przeważał, ale to nie była kolosalna dominacja. Dużo wiatru na połowie przeciwnika robił Balde Diao Keita, ale po akcjach zawodnika Lazio Rzym brakowało strzałów czy celnych dośrodkowań. Kamerun przebudził się blisko 30. minuty i wysłał sygnały alarmowe Senegalowi, ale podobnie jak rywale nie oddał nawet celnego uderzenia.

45+1

Pierwsza połowa skończona.

45

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

44

Gassama włączył się do jednego z ostatnich ataków w pierwszej połowie. Dośrodkowanie bocznego defensora Senegalu wybił Ngadeu Ngadjui.

42

Głębokie dośrodkowanie i Ondoa potwierdza, że przed własną bramką, nie zamierza dać Senegalczykom ani centymetra swobody.

40

Jeszcze pięć minut szans obu reprezentacji na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Mobilizuje się drużyna z Kamerunu.

39

Balde Diao Keita potrafi niekonwencjonalnie zaatakować. Piłkarz Lazio Rzym wymanewrował dwóch przeciwników w narożniku pola karnego, po czym strzelił nieznacznie obok bramki.

38

Kilka ostrzeżeń dla Senegalu i drużyna, którą w przeszłości prowadził Henryk Kasperczak, zabiera się ostrożniej za atak pozycyjny.

36

Ale wciąż próbują! Moukandjo dobiegł do linii bramkowej, a że jego uderzenie z ostrego kąta zostało jeszcze podbite przez defensora, sprawiło problem Diallo. Z trudem interweniował golkiper.

34

Kamerun spróbował więc zaatakować drugim skrzydłem, gdzie wybornie interweniował Gassama. Nie wychodzi w ofensywie Nieposkromionym Lwom.

33

Bassogog wystartował z wysoką prędkością na prawym skrzydle. Trafił jednak na godnego siebie przeciwnika, który w odpowiednim momencie wytrącił go z rytmu.

31

Dwa kwadranse batalii o ćwierćfinał za kibicami. Emocji mogłoby być więcej. Senegal przeważa, ale nie oddaje wielu, niebezpiecznych strzałów.

29

Dwie minuty trwała przerwa. Piłka ponownie w grze i Senegal buduje atak od nowa.

27

Konieczna jest przerwa w grze spowodowana kontuzją. po zderzeniu z Dioufem ucierpiał bramkarz Ondoa. Wygląda na to, że zmiana nie będzie potrzebna.

25

Oyongo sfaulował szarżującego Mane i zapracował na żółtą kartkę.

24

Rozemocjonowani Senegalczycy dośrodkowali z rzutu wolnego prosto w rękawice Ondoy. Bramkarz Kamerunu był zadowolony z takiego obrotu spraw.

23

Faul taktyczny w środku pola. Senegalczycy domagają się żółtej kartki, a sędzia Janny Sikazwe studzi emocje.

22

Równie mocne, co niecelne uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Kamerunu. Duży optymizm strzelca. Chyba zbyt duży i Ondoa musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

20

20. Kouyate strzelił blisko celu!

20

Pół metra nad poprzeczką! Po dośrodkowaniu Balde Diao Keity obrońca nieudolnie wybił piłkę z pola karnego Kamerunu, więc nadbiegł jeszcze Kouyate i główkował blisko celu.

19

Kamerun nie spożytkował rzutu rożnego i już ustawił się na własnej połowie, by przyjąć kolejny atak Senegalu.

17

Także teraz Moukandjo nie gościł w polu karnym Senegalu, ale oddał niezłe uderzenie z 20. metra. Odbita rykoszetem piłka nieznacznie ominęła bramkę Diallo.

15

Kwadrans ćwierćfinału ze wskazaniem na reprezentację Senegalu. Rywale jeszcze praktycznie nie zagościli w polu karnym.

13

Lekko poirytowany poprzednią akcją Diouf zaatakować zbyt ostrym wślizgiem. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

12

Po tym dośrodkowaniu z lewego skrzydła powinno być uderzenie! Piłka została jednak zagrana za plecy napastników Senegalu, czyli Mane oraz Dioufa, którzy nie zdążyli zareagować.

10

Zbyt ostra była walka w powietrzu i sędzia przerwał grę. Po chwili następne nieczyste zagranie Toko Ekambiego.

9

Balde Diao Keita zatańczył z bocznym defensorem Kamerunu, po czym płasko dośrodkował. Nie bez problemu obrońca wyekspediował futbolówkę.

7

Kilka obiecujących akcji na początku spotkania, po których gra przeniosła się do środka pola. Częściej w posiadaniu futbolówki Senegal.

5

Sam poszkodowany dośrodkował w pole karne Kamerunu. Głęboko zagrana piłka. Ondoa nie zdecydował się wyjść do niej i została wybita przez defensora na korner.

4

Wspomniany Balde Diao Keita wywalczył rzut wolny na obrzeżach pola karnego Kamerunu. Będzie najpewniej dośrodkowanie.

3

Senegal próbuje przedostać się w pole karne lewym skrzydłem, gdzie operują obrońca M'Bengue i ofensywnie usposobiony Balde Diao Keita.

2

Pierwsze podanie w pole karne Senegalu, gdzie sytuację spokojnie wyjaśnił bramkarz Diallo. Jego partnerzy z pola grają w białych strojach.

1

Mecz się właśnie rozpoczął.
Piłkarze gotowi do rozpoczęcia spotkania, podobnie trenerzy i sędziowie. Czas rozstrzygnąć, która reprezentacja awansuje do półfinału.
W sobotę kibice poznają pierwsze reprezentacje, które zagrają w półfinale Pucharu Narodów Afryki. Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku Senegalu z Kamerunem. Pierwszy gwizdek Janny'ego Sikazwe w sobotę o godzinie 20.
Obie reprezentacje są w tym roku niepokonane. Senegal wygrał cztery mecze z rzędu, w tym dwa w fazie grupowej Pucharu Narodów Afryki. Po zagwarantowaniu sobie awansu zremisował 2:2 z Algierią i pozostał na szczycie tabeli.
Kamerun awansował do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki z 2. miejsca w grupie A. Nieposkromione Lwy zremisowały z Burkina Faso oraz Gabonem. Między tymi spotkaniami pokonały 2:1 Gwineę Bissau, choć od 13. minuty musiały gonić wynik.
Senegal zdobył w fazie grupowej sześć bramek, a stracił dwie. Kamerun zdobył dwukrotnie mniej, ale bronił na podobnym poziomie. W 2002 roku drużyny zmierzyły się w finale Pucharu Narodów Afryki i lepsze w konkursie rzutów karnych okazały się Nieposkromione Lwy.
W 2002 roku Kamerun był po raz ostatni najlepszym zespołem w Afryce. W tym samym roku Senegal zrobił furorę na mistrzostwach świata. Przez następne 15 lat nie był w finale Pucharu Narodów Afryki.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Senegal – Kamerun

0:0

koniec po rz. karnych (4:5) (0:0)

Powrót do relacji

Kartki:   13. Diouf (SNG), 90+2. Kouyaté (SNG) – 25. Oyongo (CAM), 59. Fai (CAM), 82. Djoum (CAM)

Rzuty karne:
1. stan:
1:0   Kalidou Koulibaly (SNG)
1:1   Benjamin Moukandjo (CAM)
2. stan:
2:1   Kara Mbodji (SNG)
2:2   Ambroise Oyongo (CAM)
3. stan:
3:2   Moussa Sow (SNG)
3:3   Adolphe Teikeu (CAM)
4. stan:
4:3   Henri Saivet (SNG)
4:4   Jacques Zoua (CAM)
5. stan:
4:4   Sadio Mané (SNG)
4:5   Vincent Aboubakar (CAM)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 11:8. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:0. Foule: 24:41.

Senegal: Diallo – Gassama, K. Mbodji, Koulibaly, M'Bengue (86. Ciss) – Saivet, Kouyaté (C) (109. P. S. N'Diaye), Gueye, Baldé Diao – Mané, Diouf (64. M. Sow).
Zmiany: K. N'Diaye, P. S. N'Diaye – Diédhiou, M. Sow, N'Doye, Diamé, Mou. Konaté, Z. Touré, Ciss, Ndiaye, Sarr, Diop.

Kamerun: Ondoa – Fai, Ngadeu Ngadjui, Teikeu, Oyongo – Siani, Djoum (102. Mandjeck) – Bassogog, Moukandjo (C), Toko Ekambi (46. Zoua) – També (102. Aboubakar).
Zmiany: Goda, Bokwé – Mabouka, N`Koulou, N'Jie, Zoua, Aboubakar, Salli, Mandjeck, Boya, Djetei, Ngwem.

Sędziowie: Janny Sikazwe (Zambia)